"Қазақстан әуе жолы" ұлттық акционерлiк авиакомпаниясын қаржылық-экономикалық сауықтыру жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 30 сәуiр N 533
"Қазақстан әуе жолы" ұлттық акционерлiк авиакомпаниясын (бұдан әрi - Авиакомпания) қаржылық-экономикалық сауықтыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi белгiленген тәртiппен:
Авиакомпанияның жарғылық қорынан "Аэропорт г. Алматы" акционерлiк қоғамы акцияларының мемлекеттiк пакетiн бөлсiн;
Авиакомпанияның жарғылық қорынан "Қазавиастрой" акционерлiк қоғамы акцияларының мемлекеттiк пакетiн бөлсiн және оны қолданылып жүрген заңдарға сәйкес сатсын;
Авиакомпания құрамынан Азаматтық авиация академиясын шығарсын және оның ұйымдық-құқықтық нысанын айқындасын;
сыртқы байланыстар арқылы қайта ұйымдастыру процедураларын жүргiзсiн.
2. <*>
ЕСКЕРТУ. 2-тармақтың күшi жойылған - ҚРҮ-нiң 1996.08.20.
N 1030 қаулысымен. P961030_
3. Авиакомпанияны қайта ұйымдастыру процедураларын жүргiзу жөнiндегi жалпы басшылық Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi жанындағы кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру жөнiнегi агенттiкке және "Казкоммерцбанк" акционерлiк банкiне жүктелсiн.
4. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң төрағасына Авиакомпанияны басқаруға сенiмдi басқарушысымен жасасқан контрактiге қол қоюға өкiлеттiк берiлсiн.
5. "Казкоммерцбанк" акционерлiк банкi үш ай мерзiм iшiнде Авиакомпанияға "SH & E" компаниясын тарта отырып қаржылық және техникалық аудит жүргiзсiн. Аудиттiң нәтижесiн Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсынсын.
6. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi жанындағы кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру жөнiндегi агенттiгi аудит нәтижелерi негiзiнде Қазақстан Республикасының Үкiметiне Авиакомпанияның кредиторлық және дебиторлық берешектерiнiң құрылымын өзгерту жөнiнде ұсыныстар берсiн.
7. <*>
ЕСКЕРТУ. 7-тармақ күшiн жойды - ҚРҮ-нiң 1996.08.20.
N 1030 қаулысымен. P961030_
8. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi "Казкомерцбанк" акционерлiк банкiнiң қатысуымен бiр апта мерзiм iшiнде Авиакомпания құрамына кiретiн акционерлiк қоғамдардың, жергiлiктi атқарушы органдардың балансына беруге жататын әлеуметтiк сала объектiлерiнiң тiзбесiн айқындасын және бiр ай мерзiм iшiнде оларды балансқа берудi жүзеге асыратын болсын.

О первоочередных мерах по финансово-экономическому оздоровлению Национальной акционерной авиакомпании "Казахстан ауе жолы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 1996 г. N 533
В целях финансово-экономического оздоровления и реструктуризации Национальной акционерной авиакомпании "Казахстан ауе жолы" (далее - Авиакомпания) Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в установленном законом порядке:
выделить из уставного фонда Авиакомпании государственный пакет акций акционерного общества "Аэропорт г. Алматы";
выделить из уставного фонда Авиакомпании государственный пакет акций акционерного общества "Казавиастрой" и реализовать его в соответствии с действующим законодательством;
вывести из состава Авиакомпании Академию гражданской авиации и определить ее организационно-правовую форму;
провести реорганизационные процедуры через внешнее управление.
2. (Пункт 2 утратил силу - постановлением Правительства РК от 20 августа 1996 г. N 1030 P961030_ )
3. Общее руководство по проведению реорганизационных процедур в Авиакомпании возложить на Агентство по реорганизации предприятий при Государственном комитете Республики Казахстан по управлению государственным имуществом и акционерный банк "Казкоммерцбанк".
4. Уполномочить Председателя Государственного комитета Республики Казахстан по управлению государственным имуществом подписать контракт на управление Авиакомпанией с доверенным управляющим.
5. Акционерному банку "Казкоммерцбанк" в трехмесячный срок провести финансовый и технический аудит Авиакомпании с привлечением компании "SH & Е". Результаты аудита представить в Правительство Республики Казахстан.
6. Агентству по реорганизации предприятий при Государственном комитете Республики Казахстан по управлению государственным имуществом на основании результатов аудита представить Правительству Республики Казахстан предложения по реструктуризации кредиторской и дебиторской задолженностей Авиакомпании.
7. (Пункт 7 утратил силу - постановлением Правительства РК от 20 августа 1996 г. N 1030 P961030_ )
8. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом с участием акционерного банка "Казкоммерцбанк" в недельный срок определить перечень объектов социальной сферы акционерных обществ, входящих в состав Авиакомпании, подлежащих передаче на балансы местных исполнительных органов, и в месячный срок осуществить их передачу.

9. Қазақстан Республикасының Жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Алматы қаласы мен Алматы облысының әкiмдерiмен бiрлесiп жер учаскелерiн Авиакомпаниялар мен әуежайларға бекiту туралы мәселенi шешсiн.
10. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Әуе көлiгi департаментiнiң мемлекеттiк функциялардың өсуiне байланысты 1996 жылдың 1 маусымынан бастап Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi аппаратының санын 20 адамға көбейтсiн.
11. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен бiрлесiп
бiр ай мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының Үкiметiне Қазақстан
Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi жанынан Әуе
кеңiстiгiн пайдалану және азаматтық авиация қызметi жөнiнде комитет
құру жөнiнде ұсыныс енгiзсiн.
12. Осы Қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан
Республикасы Премьер-Министрiнiң бiрiншi орынбасары Н.Қ. Есенғаринге
жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

9. Государственному комитету Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству совместно с акимами г. Алматы и Алматинской области решить вопрос о закреплении земельных участков за Авиакомпанией и аэропортами.
10. В связи с возросшими государственными функциями Департамента воздушного транспорта Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан увеличить с 1 июня 1996 года численность аппарата Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан на 20 человек.
11. Министерству транспорта и коммуникаций совместно с Министерством финансов Республики Казахстан в месячный срок внести в Правительство Республики Казахстан предложения по образованию Комитета по использованию воздушного пространства и деятельности
гражданской авиации при Министерстве транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан.
12. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить
на Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан
Исингарина Н.К.
Премьер-Министр
Республики Казахстан