Бюджеттiк қарыздар бойынша есептеме жүргiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 22 мамыр N 629
Қорғаныс және құқық қорғау ведомстволарының оларға Алматы темiр жолы көрсеткен қызметтер үшiн жинақталған берешектерiн қысқарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Алматы темiр жол басқармасының республикалық бюджетке 88 (сексен сегiз) млн. теңге сомасында қосылған құнға салынған салық бойынша берешегiне және "Бент" акционерлiк қоғамының республикалық бюджетке заңды тұлғалардан алынатын табыс салығы бойынша 30 (отыз) млн. теңге сомасындағы берешегiне Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң құқық қорғау органдары мен мекемелерiн қаржыландыру есебiне жалпы сомасы 118 (жүз он сегiз) млн. теңгеге есептеме жүргiзсiн, оның iшiнде:
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi бойынша - 80 (сексен) млн. теңге;
Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi бойынша - 10 (он) млн. теңге;
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекараны қорғау жөнiндегi мемлекеттiк комитетi бойынша - 8 (сегiз) млн. теңге;
Қазақстан Республикасының Iшкi әскерлерi бойынша - 17 (он жетi) млн. теңге;
Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесi бас басқармасы бойынша - 3 (үш) млн. теңге.
Бұл жағдайда Алматы темiр жол басқармасы Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң құқық қорғау органдары мен мекемелерiнiң Алматы темiр жол басқармасы алдындағы тасымалдау жөнiнде көрсетiлген қызметтер үшiн жалпы сомасы 118 (жүз он сегiз) млн. теңге кредиторлық берешектерiнiң барлық сомасын оның республикалық бюджетке дебиторлық берешегiн өтеу есебiне 88 (сексен
сегiз) млн. теңге сомасында және "Бент" акционерлiк қоғамына 30
(отыз) млн. теңге сомасында есептесiн.
2. Берешектер есептемесi аталған сомаларды республикалық
бюджеттiң кiрiс және шығыс бөлiктерiнде көрсете отырып жүргiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О проведении зачета по бюджетным долгам
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 мая 1996 г. N 629
В целях сокращения образовавшейся задолженности оборонных и правоохранительных ведомств за услуги, оказанные им Управлением Алматинской железной дороги, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан провести зачет задолженности Управления Алматинской железной дороги по налогу на добавленную стоимость перед республиканским бюджетом в сумме 88 (восемьдесят восемь) млн. тенге и задолженности акционерного общества "Бент" по подоходному налогу с юридических лиц перед республиканским бюджетом в сумме 30 (тридцать) млн. тенге в счет финансирования правоохранительных органов и учреждений Министерства обороны Республики Казахстан в общей сумме 118 (сто весемнадцать) млн. тенге, в том числе:
по Министерству обороны Республики Казахстан - 80 (восемьдесят) млн. тенге;
по Министерству внутренних дел Республики Казахстан - 10 (десять) млн. тенге;
по Государственному комитету Республики Казахстан по охране государственной границы - 8 (восемь) млн. тенге;
по Внутренним воскам Республики Казахстан - 17 (семнадцать) млн. тенге;
по Главному управлению уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан - 3 (три) млн. тенге.
При этом Управлению Алматинской железной дороги зачесть всю сумму кредиторской задолженности правоохранительных органов и учреждений Министерства обороны Республики Казахстан перед Управлением Алматинской железной дороги в общей сумме 118 (сто весемнадцать) млн. тенге за оказанные услуги по перевозке в счет погашения его дебиторской задолженности республиканскому бюджету в сумме 88 (восемьдесят восемь) млн. тенге и акционерному обществу "Бент" в сумме 30 (тридцать) млн. тенге.
2. Зачет задолженности произвести с отражением указанных сумм в доходной и расходной частях республиканского бюджета.
Премьер-Министр
Республики Казахстан