Директивтiк кредиттер және өзара қарызды iшкiреспубликалық есептеу нәтижесi бойынша берiлген кредиттер жөнiндегi заңды тұлғалардың берешектерiн сату туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 28 мамыр N 652
"1996 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 2700 U952700_ Заң күшi бар Жарлығын орындау үшiн және директивтiк кредиттер мен өзара қарызды iшкiреспубликалық есептеу нәтижесi бойынша берiлген кредиттер жөнiндегi берешектердi қайтару мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi жанындағы Кәсiпорындарды қайта құру жөнiндегi агенттiк заңды тұлғалардың директивтiк кредиттер және өзара қарызды iшкiреспубликалық есептеу нәтижесi бойынша берiлген кредиттер жөнiндегi берешектердi сату жөнiндегi уәкiлдi орган болып белгiленсiн.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi жанындағы Кәсiпорындарды қайта құру жөнiндегi агенттiк Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен бiрлесiп, 20 күндiк мерзiмде заңды тұлғалардың қарыздарына саудаластық жүргiзу тәртiбi туралы ереженi әзiрлеп, бекiтсiн.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару
жөнiндегi мемлекеттiк комитетi жанындағы Кәсiпорындарды қайта құру
жөнiндегi агенттiк арқылы заңды тұлғалардың директивтiк кредиттер
және өзара қарызды iшкiреспубликалық есептеу нәтижесi бойынша
берiлген кредиттер жөнiндегi берешектерiн сатуға әзiрлеудiң қоса
берiлiп отырған Тәртiбi бекiтiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 28 мамырдағы
N 652 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару
жөнiндегi мемлекеттiк комитетi жанындағы Кәсiпорындарды
қайта құру жөнiндегi агенттiк арқылы заңды тұлғалардың
директивтiк кредиттер және өзара қарызды iшкiреспубликалық
есептеу нәтижесi бойынша берiлген кредиттер жөнiндегi
берешектерiн сатуға әзiрлеу тәртiбi
I. Заемшы кәсiпорындардың директивтiк кредиттер
бойынша қарыздарын реттеу тәртiбi
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi заемшы кәсiпорындардың директивтiк кредиттер бойынша қарыздарын реттеу мақсатында директивтiк кредиттерге қызмет көрсететiн екiншi деңгейдегi банктерге (бұдан әрi - банктер) мыналарды ұсынсын:
а) кредиттi пайдаланған уақытының барлығына жылына 10 процент өсiм есептей отырып, банктерге заңды тұлғалардан берешектi толық көлемiнде төлеттiру құқығын бере отырып, заңды тұлғалардың бiр бөлiгiнiң негiзгi қарыз сомасындағы берешегiн iрiктеп сатып алу;

О реализации задолженностей юридических лиц по директивным кредитам и кредитам, выданным по результатам внутриреспубликанского зачета взаимных долгов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 мая 1996 г. N 652
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 21 декабря 1995 г. N 2700 U952700_ "О республиканском бюджете на 1996 год" и в целях завершения возврата задолженности по директивным кредитам и кредитам, выданным по результатам внутриреспубликанского зачета взаимных долгов, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить Агентство по реорганизации предприятий при Государственном комитете Республики Казахстан по управлению государственным имуществом уполномоченным органом по реализации задолженностей юридических лиц, в том числе и по директивным кредитам и кредитам, выданным по результатам внутриреспубликанского зачета взаимных долгов.
2. Агентству по реорганизации предприятий при Государственном комитете Республики Казахстан по управлению государственным имуществом совместно с Министерством финансов Республики Казахстан в 20-дневный срок разработать и утвердить Положение о порядке проведения торгов долгами юридических лиц.
3. Утвердить прилагаемый порядок подготовки к реализации задолженностей юридических лиц по директивным кредитам и кредитам, выданным по результатам внутриреспубликанского зачета взаимных долгов, через Агентство по реорганизации предприятий при Государственном комитете Республики Казахстан по управлению государственным имуществом.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 мая 1996 г. N 652
Порядок подготовки
к реализации задолженностей юридических лиц
по директивным кредитам и кредитам, выданным
по результатам внутриреспубликанского зачета
взаимных долгов, через Агентство по реорганизации
предприятий при Государственном комитете Республики
Казахстан по управлению государственным имуществом
Сноска. Порядок дополнен разделом III - постановлением Правительства РК от 22 августа 1996 г. N 1045.
I. Порядок урегулирования долгов предприятий-заемщиков
по директивным кредитам
1. Министерству финансов Республики Казахстан, с целью урегулирования долгов предприятий- эаемщиков по директивным кредитам, предложить банкам второго уровня (далее-банки), обслуживающим директивные кредиты, следующее:
а) выборочно выкупить существующую задолженность части юридических лиц в сумме основного долга с начислением 10 процентов годовых за все время пользования кредитом, с предоставлением банкам прав на взыскание задолженности с юридических лиц в полном объеме;

б) келiскен жағдайда банктер берешегi негiзгi қарыз сомасы мен кредиттi пайдаланған барлық уақытында жылына 10 процент өсiм сомасында өтеуге жататын заңды тұлғалардың тiзбесiн облыстық қаржы басқармалары бекiткен есеп-қисаппен қоса жасасын. Бұл тiзбенi банктер 1997 жылдың 30 мамырына дейiн Қазақстан Республикасының қаржы министрлiгiне жiберуi үшiн облыстық қаржы басқармаларына берсiн.
в) 1997 жылдың 30 мамырына дейiн банктер заңды тұлғалар берешектерiн әрбiр сатып алу бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң облыстық басқармасымен шарт жасассын (1-қосымша).
Банк өтеген кезде әрбiр заңды тұлға бойынша негiзгi қарыз бен кредиттi пайдаланған барлық уақытында жылына 10 процент өсiм мөлшерiндегi берешек сомасын Қазақстан Республикасының қаржы министрлiгi банк берешегiнiң сомасын осы заңды тұлғаның жалпы берешегiнiң сомасына (негiзгi қарыз және барлық бұрын есептелген проценттер) кемiтсiн;
г) берешегiн сатып алу мақсатқа сай емес деп танылған заңды тұлғалар бойынша банктер 20 күн мерзiмде облыстық қаржы басқармаларына қабылдау-өткiзу актiсi бойынша мынадай құжаттарды бередi:
шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң берешегiне билiк жасау құқығы туралы Қазақстан Республикасының қаржы министрлiгiне сенiм хат (2-қосымша);
кредиттiк шарттар (банк - заемшы кәсiпорын, түпнұсқа);
кепiлмен қамтамасыз ету туралы құжаттар.
Банктер осы Тәртiптiң барлық шарттарын орындаған жағдайда Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi банктiң барлық берешегiн баланстан тыс есептеуден алып тастасын.
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгертiлдi - ҚРҮ-нiң 1997.05.06. N 795
қаулысымен.
2. Облыстық қаржы басқармалары 20 күн мерзiмде берешегiн банктер сатып алмайтын заңды тұлғаларға (3-қосымша) мыналар ұсынылсын:
а) берешектердi Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi жанындағы Кәсiпорындарды қайта құру жөнiндегi агенттiк (бұдан әрi - Агенттiк) арқылы өткiзiлетiн саудаластық арқылы сату туралы келiсiм жасасу (4-қосымша);
б) 20 күн мерзiмде заңды тұлғалармен жасалған келiсiмдердi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне жiберу;
в) келiсiм жасамаған немесе жасаудан бас тартқан шаруашылық жүргiзушi субъектiлерге талап қою (5-қосымша);
г) талап шарттарын орындаудан бас тартқан жағдайда Қазақстан Республикасының тиiстi соттарының шаруашылық iстерi жөнiндегi алқаларына талап арызын беру (6-қосымша), сот органдарының аталған шаруашылық жүргiзушi субъектiлер бойынша тиiстi шешiмдерi осы кәсiпорындар бойынша қарыздарды сату құқығына сенiм хат, сондай-ақ кредиттiк шарттар, кепiлмен қамтамасыз ету құжаттары соттардың шешiмдерiн орындау жөнiнде шаралар қабылдау үшiн Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне жiберiледi.
II. Заемшы кәсiпорындардың өзара қарызды iшкiреспубликалық
есептеу нәтижесi бойынша берiлген кредиттер жөнiндегi
қарыздарын реттеу тәртiбi

б) в случае согласия банкам составить перечень юридических лиц, чья задолженность подлежит погашению в сумме основного долга и начисленных 10 процентов годовых за все время пользования кредитом, с приложением расчетов, подтвержденных областными финансовыми управлениями. Данный перечень банкам до 30 мая 1997 года передать областным финансовым управлениям для направления в Министерство финансов Республики Казахстан;
в) в 20-дневный срок банкам по каждой выкупаемой задолженности юридических лиц заключить договор с областным финансовым управлением Министерства финансов Республики Казахстан (приложение 1).
При погашении банком, по каждому юридическому лицу, суммы эадолженности по основному долгу и процентам в размере 10 процентов годовых за все время пользования кредитом Министерству финансов Республики Казахстан уменьшить сумму задолженности банка на сумму общей задолженности (основной долг и все ранее начисленные проценты) данного юридического лица;
г) по юридическим лицам, задолженность которых признана нецелесообразной к выкупу, банки в 20-дневный срок производят передачу областным финансовым управлениям следующих документов по акту приему-передачи:
доверенность Министерству финансов Республики Казахстан о праве распоряжения задолженностью хозяйствующих субъектов (приложение 2);
кредитные договоры (банк - предприятие-заемщик, оригинал);
документы о залоговом обеспечении.
При выполнении банками всех условий настоящего порядка Министерству финансов Республики Казахстан снять всю задолженность банка с внебалансового учета.
Сноска. В подпункте "б" заменены слова - постановлением Правительства РК от 6 мая 1997 г. N 795 P970795_ .
2. Областным финансовым управлениям в 20-дневный срок предложить (приложение 3) юридическим лицам, задолженность которых не выкупается банками:
а) заключить соглашение о реализации задолженности с торгов, проводимых через Агентство по реорганизации предприятий при Государственном комитете Республики Казахстан по управлению государственным имуществом (далее - Агентство) (приложение 4);
б) в 20-дневный срок направить заключенные соглашения с юридическими лицами в Министерство финансов Республики Казахстан;
в) к хозяйствующим субъектам не заключившим либо отказавшим заключить соглашение, предъявить претензию (приложение 5);
г) при отказе выполнения условий претензии предъявить исковые заявления в коллегии по хозяйственным делам соответствующих судов Республики Казахстан (приложение 6), соответствующие решения судебных органов по вышеуказанным хозяйствующим субъектам с доверенностью банка по данным предприятиям на право реализации долгов, а также кредитные договоры, документы залогового обеспечения направляются в Министерство финансов Республики Казахстан для принятия мер по исполнению решений судов.
II. Порядок урегулирования долгов предприятий-заемщиков
по кредитам, выданным по результатам
внутриреспубликанского зачета взаимных долгов

3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi заемшы кәсiпорындардың өзара қарызды iшкiреспубликалық есептеу нәтижесi бойынша берiлген кредиттер жөнiндегi қарыздарын реттеу мақсатында осы кредиттерге қызмет көрсететiн банктерге мыналарды ұсынсын:
а) кредиттi пайдаланған уақытының барлығына жылына 10 процент өсiм есептей отырып, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi банктерге заңды тұлғалардан берешектi толық көлемiнде алу құқығын, сондай-ақ кепiлге берiлген мүлiкке алу құқығын бере отырып, заңды тұлғалардың бiр бөлiгiнiң негiзгi қарыз сомасындағы берешегiн iрiктеп сатып алу;
б) келiскен жағдайда банктер берешегi негiзгi қарыз сомасы мен кредиттi пайдаланған барлық уақытына жылына 10 процент өсiм сомасында өтеуге жататын заңды тұлғалардың тiзбесiн облыстық қаржы басқармалары бекiткен есеп-қисаппен қоса жасасын. Бұл тiзбенi банктер 20 күн мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының қаржы министрлiгiне жiберуi үшiн облыстық қаржы басқармаларына берсiн;
в) 20 күн мерзiмде банктер заңды тұлғалар берешектерiн әрбiр сатып алу бойынша Қазақстан Республикасы қаржы министрлiгiнiң облыстық басқармасымен шарт жасассын (1 а-қосымша);
Банк өтеген кезде әрбiр заңды тұлға бойынша негiзгi қарыз бен кредиттi пайдаланған барлық уақытына жылына 10 процент өсiм мөлшерiндегi берешек сомасын Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасы қаржы министрлiгiмен жасалған кредиттiк шарттың сомасы бойынша банк берешегiнiң сомасын осы шаруашылық жүргiзушi субъектiнiң жалпы берешегiнiң сомасына (негiзгi қарыз және барлық бұрын есептелген проценттер) кемiтсiн;
г) берешегiн банктер өтемейтiн заңды тұлғалар банктерге (2 а-қосымша) заңды тұлғаның берешегiн Агенттiк өткiзетiн саудаластықтан сату туралы келiсiм жасау ұсынылсын (3 а-қосымша);
д) жасалған келiсiм мен банк сенiм хат (4 а-қосымша) Қазақстан Республикасының қаржы министрлiгiне жiберу үшiн 20 күн мерзiмде облыстық қаржы басқармасына берiлсiн;
е) келiсiм жасамаған немесе жасаудан бас тартқан барлық заңды тұлғалар бойынша банктер қаржы басқармаларымен бiрге банктiң атынан талап қою (5 а-қосымша);
ж) талап шарттарын орындаудан бас тартқан жағдайда облыстық қаржы басқармаларымен бiрге банктiң атынан Қазақстан Республикасы тиiстi соттарының шаруашылық iстерi жөнiндегi алқаларына талап арызын беру (6 а-қосымша), сот органдарының заңды тұлғалар бойынша тиiстi шешiмдерi, сондай-ақ осы шаруашылық жүргiзушi субъектiлер бойынша қарыздарды сату құқығына банктiң сенiм хат соттарының шешiмдерiн орындау жөнiнде шаралар қабылдау үшiн Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне жiберiледi.
Банктер осы тәртiптiң барлық шарттарын орындаған жағдайда Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi банктiң барлық берешегiн баланстан тыс есептеуден алып тастасын және олармен бұрын жасалған кредиттiк келiсiмдердiң күшiн жойсын.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi аталған шарттар
бойынша шешiмдер қабылданбаған жағдайда Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлiгiмен кредиттiк шарттар жасаған банктерден
берешектердi банктердiң корреспонденттiк шоттарынан толық көлемде
(проценттер мен өсiмдi есепке ала отырып) алып қоюға сот органдарына
шағымдансын.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
10 күн мерзiмде заемшы кәсiпорындардың қарыздарын реттеу
жөнiндегi тиiстi облыстық қаржы басқармаларына өкiлеттiк берсiн;
1996 жылдың 20 қыркүйегiне дейiнгi мерзiмде және директивтiк
кредиттер мен өзара қарызды iшкiреспубликалық есептеу нәтижесi
бойынша берiлген кредиттер жөнiндегi қарыздарды сатуға қажеттi
тиiстi құжаттарды олардың түсуiне қарай Агенттiкке беретiн болсын,
сондай-ақ қарыздарды сату тәртiбi туралы шартта жасассын.
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ өзгертiлдi - ҚРҮ-нiң 1997.05.06. N 795
қаулысымен.
III. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi
басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi жанындағы
Кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру жөнiндегi
агенттiк саудаластығына қойылған заңды
тұлғалардың есептесу тәртiбi

3. Министерству финансов Республики Казахстан в целях урегулирования долгов предприятий-заемщиков по кредитам, выданным по результатам внутриреспубликанского зачета взаимных долгов, предложить банкам, обслуживающим эти кредиты:
а) выборочно погасить существующую задолженность части юридических лиц в сумме основного долга с начислением 10 процентов годовых за все время пользования кредитом, с предоставлением Министерством финансов Республики Казахстан права банкам на взыскание задолженности с хозяйствующих субъектов в полном объеме, а также права обращения взыскания на заложенное имущество;
б) в случае согласия банкам составить перечень юридических лиц, чья задолженность подлежит погашению в сумме основного долга с начислением 10 процентов за все время пользование кредитом, с приложением расчетов, подтвержденных областными финансовыми управлениями. Данный перечень в 20-дневный срок передать в областное финансовое управление для передачи в Министерство финансов Республики Казахстан;
в) банкам по каждой погашаемой задолженности в 20-дневный срок заключить договор с областным финансовым управлением Министерства финансов Республики Казахстан (приложение 1 а);
При погашении банком, по каждому юридическому лицу, суммы задолженности по основному долгу и процентам в размере 10 процентов годовых за все время пользования кредитом Министерству финансов Республики Казахстан уменьшить сумму задолженности банка по сумме кредитного договора, заключенного с Министерством финансов Республики Казахстан, на сумму общей задолженности (основной долг и все ранее начисленные проценты) данного хозяйствующего субъекта;
г) юридическим лицам, задолженность которых не погашается банками, банкам предложить (приложение 2 а), заключить соглашение на реализацию задолженности юридического лица с торгов, проводимых Агентством (приложение 3 а);
д) заключенное соглашение и доверенность банка (приложение 4 а) в 20-дневный срок передать в областное финансовое управление для направления в Министерство финансов Республики Казахстан;
е) по всем юридическим лицам, не заключившим либо отказавшимся заключить соглашение, банкам совместно с финансовыми управлениями от имени банка предъявить претензию (приложение 5 а);
ж) в случае отказа выполнения условий претензии совместно с облфинуправлениями подготовить исковые заявления от имени банка в коллегии по хозяйственным делам соответствующих судов Республики Казахстан (приложение 6 а), соответствующие решения судебных органов по юридическим лицам, а также доверенности банка на реализацию задолженности по данным хозяйствующим субъектам передаются в областные финансовые управления для направления в Министерство финансов Республики Казахстан для принятия мер по исполнению решений суда.
При выполнении банками всех условий настоящего порядка Министерству финансов Республики Казахстан снять всю задолженность банка с внебалансового учета и аннулировать ранее заключенные кредитные соглашения с ними.
В случае непринятия решений по вышеуказанным условиям Министерству финансов Республики Казахстан обратиться в судебные органы на предмет взыскания задолженности с банков, заключивших кредитные договоры с Министерством финансов Республики Казахстан, в полном объеме (с учетом процентов и пени) с корреспондентских счетов банков.
Сноска. В подпунктах "е", "ж" заменены слова - постановлением Правительства РК от 6 мая 1997 г. N 795 P970795_ .
III. Порядок расчетов задолженностей юридических лиц,
выставляемых на торги Агентства по реорганизации предприятий
при Государственном комитете Республики Казахстан по
управлению государственным имуществом

4. Заңды тұлғалардың директивтiк кредиттер және өзара қарыздарды iшкiреспубликалық есептесу нәтижесi бойынша берiлген кредиттер жөнiндегi талап қоюға ұсынылған берешектер көлемi кредиттiк шарттарға сәйкес есептеледi.
5. Заңды тұлғалардың Агенттiк саудаластығына қойылған директивтiк кредиттер жөнiндегi берешектер көлемi негiзгi қарыздар мен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң арнаулы қарыз шотына дебеттелген проценттер сомасынан, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiнiң қолданылып жүрген қайта қаржыландыру ставкасы бойынша дебеттелген негiзгi қарыз сомасына қосымша проценттен құралады.
6. Агенттiктiк саудаластығына қойылған өзара қарыздардың iшкiреспубликалық есебiнiң нәтижелерi бойынша берiлген кредиттер бойынша заңды тұлғалардың берешектерiнiң көлемi аталған кезеңде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң қолданылып жүрген қайта
қаржыландыру ставкалары бойынша есептелген негiзгi қарыз бен
проценттердiң сомасынан қалыптасады, бұған баланстан тыс есепке
жатқызылған сәттен бастағандағы жылдық проценттердiң 20 процентi
қосылады.
7. Есептесулер 1996 жылғы 15 қыркүйектегi жағдай бойынша
әзiрленедi.
ЕСКЕРТУ. Қаулы III-тарау мен толықтырылды - ҚРҮ-нiң 1996.08.22.
N 1045 қаулысымен.
P961045_
1,1а қосымша
ШАРТ
Алматы қаласы                     1996 жыл "__"_____________
Ереже негiзiнде iс-қимыл жасайтын, бұдан әрi "Қаржыминi" деп
аталатын Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi атынан облыстық
қаржы басқармасының бастығы ____________________ және Жарғы
негiзiнде iс-қимыл жасайтын, бұдан әрi "Банк" деп аталатын
"____________________" акционерлiк банкi атынан басқарма
төрағасы________________төмендегiлер туралы осы шартты жасады.
1. Шарттың мәнi
1.1. Банк бұрын жасалған кредиттiк шарттар бойынша, атап
айтқанда, кредиттi пайдаланудың барлық уақытында (қосымшаға сәйкес,
қосымша осы шарттың ажырамас бөлiгi болып табылады) негiзгi қарыздың
сомасы есебiнен 10 проценттiк жылдық аударымымен тiкелей заемшылар
үшiн Қаржыминi алдындағы берешегiн өтеудi жүргiзедi.
2. Тараптардың мiндеттерi
2.1. Банк 1996 жылғы __________________дейiнгi мерзiмде негiзгi
қарыздың сомасында кредиттi пайдаланудың барлық уақытында 10
проценттiк жылдық аударымымен тiкелей заемшылар үшiн (қосымшаға
сәйкес)
___________________________________________________________________
___________________________________________теңгенi құрайтын
____________________ақшалай қаржыны Қаржыминiнiң шотына аударуға
мiндеттi.

4. Объемы задолженностей юридических лиц по директивным кредитам и кредитам, выданным по результатам внутриреспубликанского зачета взаимных долгов, предъявляемых к иску, рассчитываются согласно кредитным договорам.
5. Объемы задолженностей юридических лиц по директивным кредитам, выставляемых на торги Агентства, складываются из суммы основного долга и процентов, отдебетованных на специальные долговые счета Министерства фмнансов Республики Казахстан, с дополнительным начислением процентов на сумму отдебетованного основного долга по действующим ставкам рефинансирования Национального банка Республики Казахстан в указанный период.
6. Объемы задолженностей юридических лиц по кредитам, выданным по результатам внутриреспубликанского зачета взаимных долгов, выставляемых на торги Агентства, складываются из суммы основного долга и процентов, начисленных по действующим ставкам рефинансирования Национального Банка Республики Казахстан в указанный период, плюс 20 процентов годовых с момента отнесения на внебалансовый счет.
7. Расчеты готовятся по состоянию на 15 сентября 1996 года.
Министерству финансов Республики Казахстан:
в 10-дневный срок уполномочить соответствующие областные
финансовые управления по урегулированию долгов предприятий-заемщиков;
в срок до 20 сентября 1996 года передать соответствующие
материалы, по мере их поступления, необходимые для реализации долгов
хозяйствующих субъектов по директивным кредитам и кредитам,
выданным по результатам внутриреспубликанского зачета взаимных
долгов, Агентству, а также заключить договор о порядке реализации
долгов .
Приложения 1, 1а
Д О Г О В О Р
г. Алматы                                 "___"___________ 1996 года
Министерство финансов Республики Казахстан в лице начальника
________________________ облфинуправления, именуемый в дальнейшем
"Минфин", действующий на основании Положения, и акционерный
банк "______________________________" в лице Председателя Правления
___________________________________ именуемый в дальнейшем "Банк",
действующий на основании Устава, эаключили настоящий договор о
нижеследующем.
1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРА
1.1. Банк производит погашение задолженности перед Минфином
по ранее заключенным кредитным договорам, а именно, за непосредственных
заемщиков из расчета суммы основного долга с начислением
10 процентов годовых за все время пользования кредитом (согласно
приложению, приложение является неотъемлемой частью настоящего
договора)
2. ОБЯЗАННОСТИ СТОРОН
2.1. Банк обязан в срок до ________________ 1996 года произвести
перечисление денежных средств за непосредственных заемщиков (согласно
приложению) в сумме основного долга с начислением 10 процентов
годовых за все время пользования кредитом, что составит
____________________________________________________________________
_______________________________________________________________тенге,
на счет Минфина __________________________________.

2.2. Қаржыминi төлем тапсырмасымен расталған ақшалай қаражаттың
түсуi негiзiнде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы "___"
__________________ N ____қаулысымен бекiтiлген тәртiпке сәйкес Банк
берешегiн азайтуды жүргiзедi.
3. Тараптардың жауапкершiлiгi
3.1. Банк Қаржыминiнiң шотына ақшалай қаражатты уақтылы
аудармаған жағдайда әрбiр кешiктiрген күн үшiн осы шарттың
2.1.-тармағына сәйкес жалпы соманың ________% есебiнде өсiм төлейдi,
бiрақ ___________% артық емес.
3.2. Барлық даулы мәселелер Қазақстан Республикасының
заңдарында белгiленген тәртiппен шешiледi.
3.3. Осы шарт бiрдей заңдылық күшi бар 2 (екi) данада жасалған.
3.4. Шарт оған қол қойған күннен бастап күшiне енедi және
тараптардың осы Шартта қарастырылған мiндеттемелерiн орындағанға
дейiн қолданылады.
3.5. Осы Шартқа өзгертулер мен толықтырулар тараптардың
келiсiмi бойынша жазбаша түрде қабылданады.
3.6. Осы шартты бiр тарапты бұзуға жол берiлмейдi.
4. Тараптардың заңдық мекен-жайы
Қазақстан Республикасының               Акционерлiк Банк
Қаржы министрлiгi
________________________                __________________
________________________                __________________
________________________                __________________
2 қосымша
СЕНIМХАТ
__________қаласы                     1996 жыл "___"_________
"__________________" акционерлiк банкi осы сенiмхатпен
199__жылғы "  "_______________ N ______кредиттiк шартқа сәйкес
______________________________________________________________
теңге сомасындағы
_______________________________________________берешегiн иелiк етуге
(борышқор-шаруашылық жүргiзушi субъектiнiң атауы)
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне сенiм бiлдiредi.
Осы сенiмхат Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк мүлiктi басқару
жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң жанындағы Кәсiпорындарды қайта
ұйымдастыру жөнiндегi агенттiк ұйымдастыратын қарыздар
саудаластығының бүкiл кезеңiнде күшiн сақтайды.
Басқарма төрағасы
Бас бухгалтер                        ____________________
2а қосымша
ХАБАРЛАМА
_________________________
_________________________
_________________________
_________________________
___________қаласы          1996 жыл " " ____________________
____________________акционерлiк банкi 199__жылғы ""_________
____ N __________кредиттiк шартқа сәйкес жалпы сомасы_______
______________________________________________теңгеге
Сiздiң берешегiңiз Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк мүлiктi
басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң жанындағы Кәсiпорындарды
қайта ұйымдастыру жөнiндегi агенттiк арқылы өткiзiлетiн қарыздар
саудаластығына қойылғаны туралы хабарлайды.
Осыған байланысты Сiзге 5 күндiк мерзiмде келiсiм жасау
ұсынылады.
Басқарма төрағасы
______________                           _______________
М.О.
3 қосымша
ХАБАРЛАМА
_________________________
_________________________
_________________________
_________________________
___________қаласы          1996 жыл " " ____________________
____________________облқаржыбасқармасы 199__жылғы ""_________
____ N __________кредиттiк шартқа сәйкес жалпы сомасы_______
______________________________________________теңгеге
Сiздiң берешегiңiз Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк мүлiктi
басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң жанындағы Кәсiпорындарды
қайта ұйымдастыру жөнiндегi агенттiгi арқылы өткiзiлетiн қарыздар
саудаластығына қойылғаны туралы хабарлайды.
Осыған байланысты Сiзге 5 күндiк мерзiмде келiсiм жасау
ұсынылады.
Облқаржыбасқармасының бастығы
______________                           _______________
М.О.

2.2. Минфин на основании поступления денежных средств,
подтвержденного платежными поручениями, производит уменьшение
задолженности Банка, согласно порядку, утвержденному постановлением
Правительства Республики Казахстан от "___"_______________ 1996 г.
N_____.
3. ОТВЕТСТВЕННОСТЬ СТОРОН
3.1. В случае несвоевременного перечисления денежных средств
на счет Минфина Банк выплачивает пеню из расчета ____ % за каждый
день просрочки, от общей суммы согласно пункту 2.1 настоящего
Договора, но не более _____%.
3.2. Все спорные вопросы решаются в установленном
эаконодательством Республики Казахстан порядке.
3.3. Настоящий Договор составлен в 2 (двух) экземплярах,
имеющих одинаковую юридическую силу.
3.4. Договор вступает в силу с даты его подписания и действует
до исполнения сторонами обязательств, предусмотренных настоящим
Договором.
3.5. Изменения и дополнения к настоящему Договору принимаются
в письменной форме по соглашению сторон.
3.6. Одностороннее расторжение настоящего Договора не
допускается.
4. ЮРИДИЧЕСКИЕ АДРЕСА СТОРОН
МИНИСТЕРСТВО ФИНАНСОВ                    АКЦИОНЕРНЫЙ БАНК
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН                     ________________
_____________________                    ________________
_____________________                    ________________
_____________________                    ________________
Приложение 2
Д О В Е Р Е Н Н О С Т Ь
г. ____________________                  "__"__________1996 года
Настоящей доверенностью акционерный банк "___________________"
доверяет Министерству финансов Республики Казахстан распоряжаться
эадолженностью ____________________________________________________
(наименование хозяйствующего субъекта-должника)
в сумме ______________________________________________________ тенге
согласно кредитному договору N __ от "__"________________ 199___года.
Настоящая доверенность действительна на весь период торгов
долгами, организованных Агентством по реорганизации предприятий при
Государственном комитете Республики Казахстан по управлению
государственным имуществом.
Председатель Правления             ________________________
Главный бухгалтер                  ________________________
Приложение 2 а
И 3 В Е Щ Е Н И Е
________________________
________________________
________________________
________________________
г. ________________                     "___"___________1996 года
Акционерный банк ___________________________________ извещает о
выставлении Вашей задолженности согласно кредитному договору N ____
от "___"______________ 199____ года на общую сумму ________________
_______________________________________________________________тенге
на торги долгами, проводимые через Агентство по реорганизации
предприятий при Государственном комитете Республики Казахстан по
управлению государственным имуществом.
В связи с чем Вам предлагается в 5 - дневный срок заключить
соответствующее соглашение.
Председатель Правления
______________________                  _____________________
м.п.
Приложение 3
И 3 В Е Щ Е Н И Е
_______________________
_______________________
_______________________
_______________________
г.____________________                   "___"___________1996 года
____________________________ облфинуправление извещает о
выставлении Вашей задолженности согласно кредитному договору N_____
от "___"__________________199___ года на общую сумму ______________
___________________________________________________________________
______________тенге на торги долгами, проводимые через Агентство по
реорганизации предприятий при Государственном комитете Республики
Казахстан по управлению государственным имуществом.
В связи с чем Вам предлагается в 5 - дневный срок заключить
соответствующее соглашение.
Начальник Облфинуправления            ______________________
м.п.

4, 3а қосымша
КЕЛIСIМ
___________қаласы                   "__"_____________1996 жыл
Бұдан әрi Қаржыминi деп аталатын Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлiгi___________________________ облыстық қаржы
басқармасының бастығы ___________________________________________
атына, бұдан әрi "Банк" деп аталатын ____________________________
_________________________________ акционерлiк банкi басқарма
төрағасы ____________________________атынан және бұдан әрi
"Борышкер" деп аталатын _________________________________________
атынан осы келiсiмдi жасады.
1. Борышкер Банкiнiң алдындағы берешегiн қарыздарды жоюды жүзеге асырушы өкiлеттi орган - Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң жанындағы Кәсiпорындарды қайта құру жөнiндегi агенттiк арқылы жүзеге асыруға келiсiм бередi.
2. Проценттер мен есептелген айыппұлдың өсiмi ескерiлiп берешектi жоюға қойылған сома айқындалады және борышкер Банкi мен облыстық қаржы басқармасының тарапынан расталады, есептеу осы келiсiмге қоса берiледi,_____________ қосымша.
3. Қарыздарды сатудың құны Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк
мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң жанындағы
Кәсiпорындарды қайта құру жөнiндегi агенттiк ұйымдастыратын қарыздар
саудасында аукциондық жолмен айқындалатын болады.
4. Осы келiсiм тараптардың келiсiмiнсiз өзгертуге жатпайды.
5. Осы келiсiм біреуi банкi үшiн, екiншiсi Борышкер үшiн,
үшiншiсi - қаржы басқармасы үшiн, Қазақстан Республикасының Қаржы
министрлiгiне беру үшiн 3 данада жасалады.
Қаржыминiнен            Банкiден             Борышкерден
_____________          __________          ______________
_____________          __________          ______________
5, 5а қосымша
__________________________
(кәсiпорынның атауы)
__________________________
(басшының аты-жөнi)
__________________________
(заңды мекен-жайы)
__________________________________________ сомаға
ТАЛАП
"  "______________N_______кредиттiк келiсiмге (шартқа) сәйкес
Сiзге ______________________________________________________
(мақсаттар)
____________________________________________________________
_____________________________________________________үшiн
(хабарлануы туралы, кредиттi қайтару туралы, қойылған
төлемдiк тапсырмалар туралы көрсету керек).
_____________________________  _____________________________
(қамтамасыз етуге)
__________________________________теңге мөлшерiнде
____________________________________________________________
(директивалық кредит, өзара есептесу бойынша
____________________________________________________________
кредит, айналымдағы қаражаттарға кредит екендiгi көрсетiлсiн)
кредиттiк ресурстар берiледi.
Кредиттi өтеу мерзiмi __________________________________
болғанына қарамастан Сiз шарт бойынша қабылданған мiндеттеменi
кредиттiк берешектердi өтеу бөлiгiнде орындамадыңыз, оның үстiне
Сiзге ескерту-затта мазмұндалған Сiзге қызмет көрсетушi банкi мен
қаржы басқармасының талаптарын қанағаттандыру шаралары қолданылған
жоқ.
_____________________________ жағдай бойынша Сiздiң
________________________________________________________________
(шаруашылық жүргiзушi субъектiнiң атауы)
берешегi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң алдындағы
кредит бойынша_________________________________________________
_______________________________________ теңгенi құрайды.
кредит бойынша проценттерi ____________________________________
_____________________________________________теңге 1996 жылғы
" "__________хабарлама қағаз арқылы Сiз Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитеттiң жанындағы кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру жөнiндегi агенттiк өткiзетiн қарыздар саудасында Сiздiң қарызыңызды жүзеге асыру туралы жасалған келiсiм туралы хабардар болдыңыз, әйтсе де аталмыш ұсыныстың шарты да Сiздiң тарапыңыздан орындалмады.
Осы айтылғандардың негiзiнде Сiзден пайда болған берешектерiн жою жөнiнде шұғыл шаралар қолдануыңызды не болмаса Сiздiң қарызыңызды жүзеге асыруға келiсетiндiгiңiз туралы келiсiм жасауыңызды сұраймыз, өйтпеген жағдайда __________________ облыстық қаржы басқармасы Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының шаруашылық iстерi жөнiндегi алқасына хабарласуға мәжбүр болады, соның нәтижесiнде Сiз қолданылып жүрген заңда белгiленген мемлекеттiк баж
салығын төлеу жөнiнде қосымша шығынға отырасыз.
Осы Талапқа жауапты бiздiң мекен-жайымызға заңмен белгiленген
бiр ай мерзiмде жолдауыңызды сұраймыз.
Осы талапты қарау үшiн қажеттi құжаттар Сiзде бар.

Приложения 3а, 4
СОГЛАШЕНИЕ
г. ________________________           "____"_____________1996 года
Министерство финансов Республики Казахстан в лице начальника
____________________________облфинуправления______________________
__________________, именуемый в дальнейшем Минфин, акционерный банк
_____________________________________ в лице Председателя Правления
_________________________________, именуемый в дальнейшем "Банк", и
____________________________________________________________ в лице
____________________________________________________, именуемый в
дальнейшем "Должник", заключили настоящее соглашение.
1. Должник дает согласие на реализацию существующей задолженности перед Банком через уполномоченный орган, осуществляющий реализацию долгов - Агентство по реорганизации предприятий при Государственном комитете Республики Казахстан по управлению государственным имуществом.
2. Сумма выставляемой на реализацию задолженности с учетом процентов и начисленной штрафной пени определяется и подтверждается Банком, Должником и областным финансовым управлением, расчет прилагается к настоящему соглашению, приложение ___.
3. Стоимость продажи долгов будет определена аукционным путем
на торгах долгами, организуемых Агентством по реорганизации
предприятий при Государственном комитете Республики Казахстан по
управлению государственным имуществом.
4. Настоящее соглашение не подлежит изменению без согласия
сторон.
5. Настоящее соглашение составлено в 3 экземплярах, один для
Банка, второй для Должника, третий - для финансового управления,
для передачи в Министерство финансов Республики Казахстан.
ОТ МИНФИНА            ОТ БАНКА            ОТ ДОЛЖНИКА
____________________  ____________________  _____________________
____________________  ____________________  _____________________
Приложения 5, 5а
____________________________
(наименование предприятия)
____________________________
(Ф.И. О. руководителя)
____________________________
(юридический адрес)
П Р Е Т Е Н 3 И Я
на сумму _____________________________________________________
Согласно кредитному соглашению (договору) N ______ от ________
_________________ Вам были предоставлены кредитные ресурсы ________
___________________________________________________________________
(указать директивный кредит, кредит по межзачету, кредит под
оборотные средства) в размере _____________________________________
_______________(________________) тенге, под ______________________
(обеспечение)
Для _______________________________________________________________
(цели)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(указать об уведомлении о возврате кредита, о выставлении платежных
поручений)
Несмотря на наступление ______________________ срока погашения
кредита, Вы не выполнили принятые по договору обязательства в части
погашения кредитной задолженности, кроме того, Вами не приняты
меры к удовлетворению требований обслуживающего Вас банка и
финансового управления, изложенных в письмах-напоминаниях.
По состоянию на ___________________________эадолженность Вашей
(го) ______________________________________________________________
(наименование хозяйствующего субъекта)
по кредиту перед Министерством финансов Республики Казахстан
составляет ________________________________________________________
(________________________________________________________) тенге.
проценты по кредиту - _____________________________________________
(________________________________________________________) тенге.
Извещением N ____ от "__"___________________ 1996 года Вы были
уведомлены о заключении соглашения о реализации Вашего долга на торгах долгами, проводимых агентством по реорганизации предприятий при Государственном комитете Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, однако условия данного предложения также не выполнены Вами.
На основании изложенного просим Вас принять экстренные меры по устранению возникшей задолженности либо заключению соглашения о согласии реализации Вашего долга, в противном случае ____________ облфинуправление будет вынуждено обратиться в коллегию по хозяйственным делам Верховного Суда Республики Казахстан, в результате чего Вы понесете дополнительные расходы по оплате
государственной пошлины, установленной действующим законодательством.
Ответ на настоящую претензию просим направить в наш адрес в
установленный законом месячный срок.
Документы, необходимые для рассмотрения настоящей претензии,
у Вас имеются.

Қосымша:  1. Анықтама-есептесу 1 парақта
2. Хабарлама-хат
3. __________________
Қаржы басқармасының
бастығы                 _____________
N 6, 6а қосымша
Шаруашылық iстерi
жөнiндегi алқа
_____________________
Талапкер:      _____________________
Жауапкер:      _____________________
ТАЛАП АРЫЗ
________________________________________________________сомаға
____________________________________________N _________________
кредиттiк келiсiммен __________________________________________
_______________________________________________________________
(шаруашылық жүргiзушi субъектiнiң атауы)
_______________________________________________теңге сомаға
кредит ұсынды.
Кредиттiк қайтарылуын қамтамасыз ету ретiнде______________
_______________________________________________________________
(кепiлдiктiң атауы)
кепiлдiк, кепiл ұсынылды.
Кредиттi өтеу мерзiмi _____________________________келгенiне
қарамастан _____________________________________________________
(шаруашылық жүргiзушi объектiнiң атауы)
шарт бойынша қабылданған мiндеттеменi кредиттiк берешектердi өтеу
бөлiгiнде орындалады, оның үстiне жауапкер ескерту-хаттарда
мазмұндалған талаптарды қанағаттандыру шараларын қолданбады.
" " ______________жағдай бойынша мерзiмi өткен берешектердiң
сомасы _________________________________________теңгенi кредиттiк
берешек ______________________________________теңгенi
кредит бойынша процент _________________________теңгенi
құрайды.
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
сондай-ақ берешектердi Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң жанындағы кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру жөнiндегi агенттiк өткiзетiн қарыздар саудасы арқылы жүзеге асыру туралы келiсу туралы келiсiм жасалғандығы туралы хабарламаның негiзiнде
_______________________________тек _____________________________
____________пайдасына кредит және пайдаланғаны үшiн процент бойынша
сомасы __________________________________________________________
теңге берешектi өндiрудi не болмаса берешектердi Қазақстан
Республикасы Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк
комитетiнiң жанындағы Кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру жөнiндегi
агенттiк өткiзетiн қарыздар саудасы арқылы жүзеге асыруға
келiсетiндiгi туралы келiсiм жасауға мiндеттеудi
СҰРАЙМЫЗ
Қосымша:
1. ____________________________ кредиттiк келiсiмнiң
2. ____________________________ кепiлдiк хатының;
3. ____________________________ хатының;
4. Анықтама-есеп айырысудың;
5. Банкке төленгендiгiн растайтын төлемдiк құжаттың;

Приложение: 1. Справка - расчет на 1 листе.
2. Извещение
3. ____________________________
Начальник
финуправления                          ____________________
Приложения 6, 6а
КОЛЛЕГИЯ
ПО ХОЗЯЙСТВЕННЫМ ДЕЛАМ
______________________
ИСТЕЦ:    ______________________
ОТВЕТЧИК:    ______________________
Исковое заявление
на сумму __________________________________
_____________________________________ кредитным соглашением
N ____________ предоставил кредит _________________________________
___________________________________________________________________
( наименование хозяйствующего субъекта)
на сумму ____________________________________________________ тенге
В качестве обеспечения возврата кредита была предоставлена
гарантия, залог ___________________________________________________
( наименование гарантии)
___________________________________________________________________
Несмотря на наступление ______________________ срока погашения
кредита, __________________________________________________________
(наименование хозяйствующего субъекта)
не выполнила принятые по договору обязательства в части погашения
кредитной задолженности, кроме того, ответчиком не были приняты
меры к удовлетворению требований, изложенных в письмах-напоминаниях.
По состоянию на _____________ сумма просроченной задолженности
составляет __________________________________________________ тенге
кредитная задолженность  _______________________________ тенге
проценты по кредиту ____________________________________ тенге
На основании _________________________________________________
__________________________________________________________________,
а также извещения о заключении соглашения о согласии о реализации
задолженности через торги, долгами проводимые Агентством по
реорганизации предприятий при Государственном комитете Республики
Казахстан по управлению государственным имуществом,
П Р О С И М:
Взыскать с _________________________ в пользу ________________
_______________ задолженность по кредиту и процентам за пользование
им в сумме __________________________________________________ тенге
либо обязать заключить соглашение о согласии реализации
задолженности через торги долгами, проводимые Агентством по
реорганизации предприятий при Государственном комитете Республики
Казахстан по управлению государственным имуществом.
Приложение: копии документов на ___ листах
1. Кредитного соглашения от ___________________
2. Гарантийного письма ________________________
3. Письма _____________________________________
4. Справки-расчета.
5. Платежного документа, подтверждающего оплату Банку;

6. Жауапкерге талаптардың;
7. Талаптардың жiберiлгендiгi туралы квитанциялардың;
8. Талап арыз көшiрмесi жауапкерге жолданғандығы туралы
растаудың;
9. Хабарлама хаттардың көшiрмелерiнiң _______парақ құжаттар
көшiрмесi.
Қызметi                                      Аты-жөнi

6. Претензии ответчику;
7. Квитанции об отправлении претензии;
8. Подтверждения о направлении копии искового заявления
ответчику,
9. Копии извещения.
Должность                                       Ф.И.0.