Қару-жарақты, әскери техниканы, сондай-ақ оларды өндiруге байланысты шикiзатты, материалдарды, жабдықтарды, технологиялар мен қызмет көрсетулердi экспорттық бақылаудың автоматтандырылған жүйесiн енгiзу жөнiндегi қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 19 тамыз N 1025
Қару-жарақты, әскери техниканы, сондай-ақ олардың өндiруге байланысты шикiзатты, материалдарды, жабдықтарды, технологиялар мен қызмет көрсетулердi экспорттық бақылаудың автоматтандырылған жүйесiн енгiзу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қару-жарақты, әскери техниканы, сондай-ақ олардың өндiруге байланысты шикiзатты, материалдарды, жабдықтарды, технологиялар мен қызмет көрсетулердi экспорттық бақылаудың автоматтандырылған жүйесiн әзiрлеу мен енгiзудiң Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi ұсынған жоспар кестесi бекiтiлсiн (қоса берiлiп отыр).
2. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi Сыртқы iстер министрлiгiмен, Қорғаныс министрлiгiмен, Ғылым министрлiгi - ғылым академиясымен, Кеден комитетiмен, Ұлттық қауiпсiздiк комитетiмен бiрлесiп жоспар-кестеде көзделген шаралардың орындалуын қамтамасыз етсiн.
3. Қару-жарақты, әскери техниканы, сондай-ақ олардың өндiруге байланысты шикiзатты, материалдарды, жабдықтарды, технологиялар мен қызмет көрсетулердi экспорттық бақылаудың автоматтандырылған жүйесiн әзiрлеу мен енгiзу жөнiндегi жоспар-кестеде көзделген жұмыстарды үйлестiру мақсатында Қазақстан Республикасының Премьер-Министрiнiң 1996 жылғы 23 сәуiрдегi N 188 өкiмiмен құрылған жұмыс тобына жүктелсiн.
4. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi техникалық жобаны енгiзу жөнiндегi жұмыс тобымен бiрлесiп, экспорттық бақылаудың автоматтандырылған жүйесiн әзiрлеу мен iске қосу жөнiндегi бас мердiгердi белгiлесiп, онымен тиiстi шарт жасассын.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi 1997 жылға арналған республикалық бюджеттiң жобасын қалыптастыру кезiнде экспорттық бақылау жүйесiн әзiрлеу мен оны iске қосуға, сондай-ақ бағдарламалық қамтамасыз етудi әзiрлеу мен жайластыруға 10 миллион теңге сомасында қаражат бөлудi көздейтiн болсын.
6. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi Сыртқы iстер министрлiгiмен бiрлесiп үстiмiздегi жылдың шiлдесiнде Америка Құрама Штаттарының Сауда министрлiгiмен экспорттық бақылаудың автоматтандырылған жүйесiне арналған техникалық құралдарды жөнелту мен жүйелi бағдарламалық қамтамасыз етудi беру кестесiн келiсетiн болсын.
7. АҚШ-тан келетiн жабдықтар үшiн, техникалық және жүйелi бағдарламалық құралдар үшiн, сондай-ақ мамандарды оқыту үшiн кеден баждары мен алымдарын қоса алғанда, салықтар мен бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер төлеу континентаралық баллистикалық ракеталардың шахталық ұшыру қондырғыларын жоюға, апат жағдайы зардаптарын жоюға және ядролық қарудың таралуына жол бермеуге қатысты Қазақстан Республикасы мен Америка Құрама Штаттары арасындағы 1993 жылғы 13 желтоқсандағы Келiсiмнiң 9-бабына сәйкес, "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 24 сәуiрдегi N 2235 Заң күшi бар Жарлығының /Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы,
1995 ж., N 6, 43-құжат/ 1-бабы 3-тармағының, "Қазақстан
Республикасындағы Кеден iсi туралы" Қазақстан Республикасы
Президентiнiң 1995 жылғы 20 шiлдедегi N 2368 Заң күшi бар Жарлығының
/Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесiнiң жаршысы, 1995 ж., N 13/
6-бабының негiзiнде жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 19 тамыздағы
N 1025 қаулысымен
бекiтiлген
Қару-жараққа, әскери техникаға, сондай-ақ олардың
өндiрiсiмен байланысты шикiзатқа, материалдарға,
технологиялар мен қызметтерге жасалатын экспорттық
бақылаудың автоматтандырылған жүйесiн
әзiрлеу мен енгiзудiң
ЖОСПАР-КЕСТЕСI
____________________________________________________________________
Рет|                                      | Орындалу |
N/N|             Шаралар                  |мерзiмдерi| Орындаушылар
|                                      |          |
___|______________________________________|__________|______________

О дополнительных мерах по внедрению автоматизированной системы экспортного контроля вооружений, военной техники, а также сырья, материалов, оборудования, технологий и услуг, связанных с их производством
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 1996 г. N 1025
В целях обеспечения внедрения автоматизированной системы экспортного контроля вооружений, военной техники, а также сырья, материалов, оборудования, технологий и услуг, связанных с их производством, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить представленный Министерством промышленности и торговли Республики Казахстан план-график разработки и внедрения автоматизированной системы экспортного контроля вооружений, военной техники, а также сырья, материалов, технологий и услуг, связанных с их производством (прилагается).
2. Министерству промышленности и торговли совместно с Министерством иностранных дел, Министерством обороны, Министерством науки - Академией наук, Таможенным комитетом, Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан обеспечить выполнение мероприятий, предусмотренных планом-графиком.
3. Координацию работ по разработке и внедрению автоматизированной системы экспортного контроля вооружений, военной техники, и также сырья, материалов, технологий и услуг, связанных с их производством, предусмотренных планом-графиком, возложить на рабочую группу, созданную распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 апреля 1996 г. N 188.
4. Министерству промышленности и торговли Республики Казахстан совместно с рабочей группой по внедрению технического проекта определить генерального подрядчика по разработке и вводу в эксплуатацию автоматизированной системы экспортного контроля, заключив с ним соответствующий договор.
5. Министерству финансов Республики Казахстан при формировании проекта республиканского бюджета на 1997 год предусмотреть средства для разработки системы экспортного контроля и ее эксплуатации, а также разработки и отладки программного обеспечения в сумме 10 млн.тенге.
6. Министерству промышленности и торговли совместно с Министерством иностранных дел Республики Казахстан согласовать в июле т.г. с Министерством торговли Соединенных Штатов Америки график отгрузки технических средств и передачи системного программного обеспечения для автоматизированной системы экспортного контроля.
7. Установить, что уплата налогов и других обязательных платежей в бюджет, включая таможенные пошлины и сборы, на оборудование, технические и системные программные средства, поступающие из США, а также плата за обучение специалистов осуществляются в соответствии со статьей 9 Соглашения между Республикой Казахстан и Соединенными Штатами Америки относительно уничтожения шахтных пусковых установок межконтинентальных баллистических ракет, ликвидации последствий аварийных ситуаций и предотвращения распространения ядерного оружия от 13 декабря 1993 г., на основании пункта 3 статьи 1 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 24 апреля 1995 г. N 2235 Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 6, ст.43) и статьи 6 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 20 июля 1995 г. N 2368 Z952368_ "О таможенном деле в Республике Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 13).
8. Секретно.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 августа 1996 г. N 1025
План-график
разработки и внедрения автоматизированной системы
экспортного контроля вооружений, военной техники,
а также сырья, материалов, технологий и услуг,
связанных с их производством
--------------------------------------------------------------------
N !            Мероприятие             !Срок       !  Исполнители
п/п!                                    !выполнения !
--------------------------------------------------------------------

1 |                   2                  |    3     |      4
___|______________________________________|__________|______________
1.  Экспорттық бақылаудың автоматтанды.      1996    Қазақстан Рес.
рылған жүйесiнiң әзiрленуi мен iске     жылдың   публикасының
қосылуын қамтамасыз ететiн орындаушы    тамызы   Өнеркәсiпсауда.
кәсiпорынды iрiктеу                              минi, жұмыс
тобы
2.  Ұйымдастыру кестесiн, қаржыландыру.       -"-    Орындаушы,
дың көлемi мен тәртiбiн, экспорттық              жұмыс тобы
бақылаудың автоматтандырылған жүйе.
сiмен қамтылатын номенклатураның
тiзбесiн әзiрлеу
Экспорттық бақылаудың автоматтан.
дырылған жүйесi қондырылатын
министрлiктер мен мемлекеттiк
комитеттердiң тiзбесiн айқындау
3.  Экспорттық бақылаудың автоматтан.        -"-      Бұл да сол
дырылған жүйесiне қойылатын негiзгi
талаптарды, сынақ бағдарламалары
мен әдiстемелерiн әзiрлеу
4.  Экспорттық бақылау жүйесiне қатысушы      -"-      Бұл да сол
министрлiктер мен мемлекеттiк коми.
теттердiң техникалық жарақтануы мен
бағдарламалық қамтамасыз етiлуi
деңгейiн талдау
5.  Экспорттық бақылаудың автоматтан.         1996      Бұл да сол
дырылған жүйесiн дәлелдеу және           жылдың
дайындау мен жүйенiң жобалау, жүзеге     тамыз-
асыру және пайдалану құнын бағалау      қыркүйегi
жөнiнде түсiндiрме хат әзiрлеу
6.  Экспорттық бақылаудың автоматтан.         1996       Орындаушы
дырылған жүйесiнiң бағдарламалық        жылдың
қамтамасыз етiлуiн әзiрлеу            қаңтар-ақпаны
7.  Министрлiктер мен мемлекеттiк коми.    1997 жылдың   Орындаушы,
теттердегi экспорттық бақылаудың      ақпан-наурызы  жұмыс тобы
автоматтандырылған жүйесiн ұйым.
дастыру жөнiндегi бағдарламалық-
техникалық құралдарды монтаждау.
Бағдарламалық техникалық құралдар.
дың ақпаратты қорғаудағы берiктiгiн
бақылау. Министрлiктер мен мемле.
кеттiк комитеттердiң мамандарын
оқыту
8.  Экспорттық бақылаудың автоматтан.     1997 жылдың    Орындаушы
дырылған жүйесiнiң бағдарламалық-       наурызы
техникалық құралдарын кешендi
күйiне келтiру және ведомствоара.
лық байланыстарды ұйымдастыру
9.  Экспорттық бақылаудың автоматтан.     1997 жылдың    Орындаушы.
дырылған жүйесiн пайдалануды iске     наурыз-сәуiрi  жұмыс тобы
қосу
10. Экспорттық бақылаудың автоматтан.     1997 жылдың    Орындаушы
дырылған жүйесiнiң кепiлдiк           сәуiр-қазаны
iлеспелiгi
11. Экспорттық бақылау жүйесiн құруға     1997 жылдың  АҚШ Сауда
қатысушы министрлiктер мен мемле.    қаңтар-сәуiрi министрлiгi.
кеттiк комитеттердiң мамандарын                    нiң өкiлi,
оқыту мен даярлау орталығын құру                   Қазақстан
Республикасы.
ның Өнеркәсiп.
саудаминi,
жұмыс тобы,
Орындаушы

1 !                 2                  !     3     !       4
--------------------------------------------------------------------
1. Выбор исполнителя - предприятия,      август     Минпромторг
обеспечивающего разработку и ввод    1996 года   Республики
в эксплуатацию автоматизированной                Казахстан,
системы экспортного контроля                     рабочая группа
2. Разработка организационной схемы,      -//-      Исполнитель,
порядка и объемов финансирования,                рабочая группа
перечня номенклатуры, охватываемой
автоматизированной системой
экспортного контроля
Определение перечня министерств и
государственных комитетов, где будет
установлена автоматизированная
система экспортного контроля
3. Разработка основных требований к       -//-       То же
автоматизированной системе
экспортного контроля, программы
и методики испытаний
4. Анализ уровня технического оснащения   -//-       То же
и программного обеспечения в
министерствах и государственных
комитетах, участвующих в системе
экспортного контроля
5. Разработка пояснительной записки   август-сентябрь  Исполнитель,
по обоснованию автоматизированной    1996 года      рабочая
системы экспортного контроля и                      группа
оценке стоимости проектирования,
реализации и эксплуатации системы
6. Разработка программного обеспечения январь-февраль Исполнитель
автоматизированной системы           1997 года
экспортного контроля
7. Монтаж в министерствах и            февраль-март   Исполнитель,
и государственных комитетах          1997 года     рабочая
программно-технических средств по                  группа
организации автоматизированной
системы экспортного контроля.
Контроль программно-технических
средств на надежность защиты
информации. Обучение специалистов
министерств и государственных
комитетов
8. Комплексная отладка программно-        март      Исполнитель
технических средств                  1997 года
автоматизированной системы
экспортного контроля и организация
межведомственных связей
9. Ввод автоматизированной системы     март-апрель  Исполнитель,
экспортного контроля в               1997 года   рабочая группа
эксплуатацию
10. Гарантийное сопровождение         апрель-октябрь Исполнитель
автоматизированной системы           1997 года
экспортного контроля
11. Создание центра обучения и        январь-апрель  Представитель
подготовки специалистов              1997 года   Министерства
министерств и государственных                    торговли США,
комитетов, участвующих в создании                Минпромторг
системы экспортного контроля                     Республики
Казахстан,
рабочая группа,
Исполнитель

12. Nunn-Luger бағдарламасы бойынша      1997 жылдың   Бұл да сол
құрал-жабдықтарды жеткiзу           қаңтар-наурызы
13. Жабдықтарды монтаждау                1997 жылдың   Бұл да сол
ақпан-сәуiрi
14. Экспорттық бақылаудың автоматтан.    1997 жылдың   Бұл да сол
дырылған жүйесiнiң бiрiншi кезеңi.  наурыз-тамызы
нiң бағдарламалық қамтамасыз етi.
луiн жаңа техникалық құралдарын
енгiзу жағдайына бейiмдеу
15. Экспорттық бақылаудың Nunn-Luger    1997 жылдың    Орындаушы,
бағдарламасы бойынша келiп түскен  тамыз-қыркүйегi жұмыс тобы
техникалық және жүйелi бағдарлама.
лық құралдарға бейiмделген авто.
маттандырылған жүйесiн iске қосу
16. Экспорттық бақылаудың автоматтан.    1997 жылдың  АҚШ Сауда
дырылған жүйесiнiң кепiлдiк           қыркүйегi   министрлiгi.
iлеспелiгi                           1998 жылдың  нiң өкiлi,
қыркүйегi   Орындаушы

12. Поставка оборудования по          январь-март    Министерство
программе Nunn-Luger                1997 года    торговли США,
Минпромторг
Республики
Казахстан,
рабочая группа,
Исполнитель
13. Монтаж оборудования             февраль-апрель   То же
1997 года
14. Адаптация программного            март-август    То же
обеспечения первого этапа           1997 года
автоматизированной системы
экспортного контроля в условиях
внедрения новых технических средств
15. Ввод в эксплуатацию            август-сентябрь   Исполнитель,
автоматизированной системы          1997 года    рабочая группа
экспортного контроля,
адаптированной к техническим и
системным программным средствам,
поступившим по программе
Nunn-Luger
16. Гарантийное сопровождение          сентябрь      Представитель
автоматизированной системы         1997 года-    Министерства
экспортного контроля               сентябрь      торговли США,
1998 года     Исполнитель