Қазақстан Республикасында өнiмдердi штрихты шартты белгiлеу жүйесi туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 11 қыркүйек N 1110. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен
"Стандарттау және сертификаттау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, елде бәсекеге қабiлеттi өнiмдер өндiрiсi мен оны сатудың автоматтандырылған есебiн қамтамасыз ету, халықаралық тауар нумерациясы жүйесi негiзiнде тауар өндiрушiнi бiрегейлендiру, меншiктiң барлық нысанындағы кәсiпорындардың сыртқы экономикалық қызметi үшiн жағдай жасау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi Қаулы Етедi:
1. Қазақстан Республикасының Стандарттау, метрология және сертификаттау жөнiндегi комитетi:
заңды тұлғалар өндiретiн және сататын өнiмдерге штрихты шартты белгiлеу жүйесiн енгiзу жөнiндегi жұмысты ұйымдастырсын;
өнiмдердi штрихты шартты белгiлеу жүйесiн енгiзудi регламенттейтiн нормативтiк құжаттардың әзiрлемесiн, тұтыну тауарлар мен көлiктiк буып-түюлердi таңбалау үшiн штрихтық шартты белгiлердi пайдалану тәртiбiн қамтамасыз етсiн;
"EAN Қазақстан" заттық нумерациялар ассоциациясына халықаралық талаптарға сәйкес, сондай-ақ EAN International халықаралық заттық нумерациялар жүйесiне шоғырлану мақсатында Қазақстан Республикасының өнiмдердi штрихты шартты белгiлеу жүйесiн енгiзу жөнiндегi республикалық әдiстемелiк орталығының функцияларын үлестiрiп берсiн;
Қазақстан Республикасында өнiмдердi штрихты шартты белгiлеу жүйесiн енгiзу жөнiндегi бiрыңғай техникалық саясатты жүзеге асыру үшiн жауапты бас ұйымды айқындасын;
тауар және дайындаушы, өнiмдердiң бiрегейлiгi, өндiрiлетiн және сатылатын өнiмдер туралы есепке алу мен есеп берудiң тиiмдiлiгiн арттыру туралы ақпараттар берудiң қазiргi заманғы технологияларын енгiзу мақсатында өнiмдердi штрихты шартты белгiлеу жүйесi бойынша ұйымдардың мамандарын оқытуды ұйымдастырсын;
штрихты шартты белгiлеу жүйесiн енгiзудiң кезең-кезеңдiк кешендi бағдарламасын әзiрлесiн;
1997 жылдың 1 қаңтарына өнiмдердi штрихты шартты белгiлеу жүйесiн мiндеттi түрде пайдалану жөнiндегi дайындық жұмыстарын жүргiзудi қамтамасыз етсiн;
1997 жылдың 1 наурызына дейiн бұқаралық ақпарат құралдарында өнiмдердi штрихты шартты белгiлеу жүйесiн енгiзу жөнiндегi нормативтiк құжаттар туралы хабарламалар жарияласын.
2. Қазақстан Республикасының Стандарттау, метрология және сертификаттау жөнiндегi комитетi, облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi, министрлiктерi, мемлекеттiк комитеттерi, өзге де орталық және жергiлiктi атқарушы органдары меншiктiң барлық нысанындағы заңды тұлғалар:

О системе штрихового кодирования продукции в Республике Казахстан
П о с т а н о в л е н и е Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 1996 г. N 1110. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
В соответствии с Законом Республики Казахстан Z936000_  "О стандартизации и сертификации", в целях обеспечения в стране автоматизированного учета производства конкурентоспособной продукции и ее реализации, идентификации товаропроизводителя в рамках международной системы товарной нумерации, создания условий для внешнеэкономической деятельности предприятий всех форм собственности Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Комитету по стандартизации, метрологии и сертификации Республики Казахстан:
организовать работу по внедрению системы штрихового кодирования продукции, производимой и реализуемой юридическими лицами;
обеспечить разработку нормативных документов, регламентирующих внедрение системы штрихового кодирования продукции, порядок использования штриховых кодов для маркировки потребительских товаров и транспортных упаковок;
наделить Ассоциацию предметной нумерации "EAN Казахстан" функциями республиканского методического центра по внедрению системы штрихового кодирования продукции в Республике Казахстан в соответствии с международными требованиями, а также с целью интеграции в международную систему предметной нумерации EAN Intеrnаtiоnаl;
определить головную организацию, ответственную за осуществление единой технической политики по внедрению системы штрихового кодирования продукции в Республике Казахстан;
организовать обучение специалистов организаций по системе штрихового кодирования продукции с целью внедрения современных технологий передачи информации о товаре и изготовителе, идентификации продукции, повышения эффективности учета и отчетности о производимой и реализуемой продукции;
разработать поэтапную комплексную программу внедрения системы штрихового кодирования;
обеспечить к 1 января 1997 года проведение подготовительных работ по обязательному использованию системы штрихового кодирования продукции;
опубликовать до 1 марта 1997 года информацию о нормативных документах по внедрению системы штрихового кодирования продукции в средствах массовой информации.
2. Комитету по стандартизации, метрологии и сертификации Республики Казахстан, акимам областей и г.Алматы, министерствам, государственным комитетам, иным центральным и местным исполнительным органам, юридическим лицам всех форм собственности:

Қазақстан Республикасында жүргiзiлетiн өнiмдердi мiндеттi түрде штрихты шартты белгiлеу жүйесiн 1997 жылғы 1 сәуiрден бастап енгiзу жөнiндегi дайындық жұмысын жүргiзсiн;
өнiмдердi штрихты шартты белгiлеу жүйесiн енгiзу жөнiндегi жұмыстарды заттық нумерацияларды пайдаланушылар қаражаты есебiнен қаржыландыруды жүзеге асырсын.
3. Қазақстан Республикасының Стандарттау, метрология және сертификаттау жөнiндегi комитетi, Әдiлет министрлiгi, Кеден комитетi 1997 жылғы 1 сәуiрден бастап меншiктiң барлық нысанындағы заңды тұлғалардың өнiмдердi мiндеттi түрде штрихты шартты белгiлеу жүйесiн енгiзу жөнiндегi ұйымдық және құқықтық шаралар өткiзуiн қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

провести подготовительную работу по внедрению с 1 апреля 1997 года системы обязательного штрихового кодирования продукции, производимой в Республике Казахстан;
осуществлять финансирование работ по внедрению системы штрихового кодирования продукции за счет средств пользователей предметной нумерации.
3. Комитету по стандартизации, метрологии и сертификации, Министерству юстиции, Таможенному комитету Республики Казахстан обеспечить проведение организационных и правовых мероприятий по внедрению системы обязательного штрихового кодирования продукции юридическими лицами всех форм собственности с 1 апреля 1997 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан