Ұйымдардың және халықтың қаражатын тұрғын үй құрылысына тарту жөнiндегi қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 18 қыркүйек N 1131. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен
Мемлекеттiк қаржыландыру көлемiнiң жеткiлiксiздiгiне, заңды және жеке тұлғалардың инвестициялық белсендiлiгiнiң төмендiгiне байланысты республикада тұрғын үй құрылысының қарқыны кенеттен төмендеп кеттi.
Салына басталған тұрғын үй құрылыстарын жедел аяқтау және халықтың қосымша қаражаттарын тарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрлiгi мен Қаржы министрлiгiнiң дайын пәтерлердi Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк тұрғын үй құрылысы банкiне тапсырған ұйымдардың республикалық бюджетке төлем бойынша берешектерiне республикалық бюджетте тұрғын үй құрылысын қаржыландыру және оның құрылысына жеңiлдiктi ұзақ мерзiмдi кредиттендiру үшiн ресурстар бөлуге көзделген қаражат есебiне есептеме жүргiзу туралы ұсынысы қабылдансын.
2. Аталған есептемелер бюджеттiң кiрiс және шығыс бөлiктерiнде көрсетiле отырып жүргiзiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарды құрылыс салу министрлiгi мен Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк тұрғын үй құрылысы банкi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнiң келiсiмi бойынша екi айлық мерзiмде Ұйымдар мен халықтың қаражаттары есебiнен салынған тұрғын үйлерді қабылдап алу мен сату тәртiбi туралы Ереженi әзiрлесiн және бекiтсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О дополнительных мерах по привлечению в жилищное строительство средств организаций и населения
П о с т а н о в л е н и е Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 1996 г. N 1131. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
В связи с недостаточными объемами государственного финансирования, низкой инвестиционной активностью юридических и физических лиц в республике резко снизились темпы жилищного строительства.
С целью ускоренного завершения строительства начатых жилых домов и привлечения дополнительных средств населения Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять предложения Министерства строительства, жилья и застройки территорий и Министерства финансов Республики Казахстан о проведении зачета задолженностей по платежам в республиканский бюджет организаций, передавших готовые квартиры государственному Банку жилищного строительства Республики Казахстан, в счет предусмотренных в республиканском бюджете ассигнований на финансирование строительства жилья и на выделение ресурсов для льготного долгосрочного кредитования его строительства.
2. Указанные зачеты проводить с отражением в доходной и расходной частях бюджета.
3. Министерству строительства, жилья и застройки территорий и государственному Банку жилищного строительства по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан в двухмесячный срок разработать и утвердить Положение о порядке приемки и реализации жилья, построенного за счет средств организаций и населения.
Премьер-Министр
Республики Казахстан