Құбырлы көлiкпен мұнай экспорттауды реттеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 27 қыркүйек N 1182
Құбырлы көлiк бойынша мұнай экспортына өнiм берушiлерге квоталар бөлу тетiгiн реттеу мен орнықтыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi Қаулы Етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгi:
1996 жылдың төртiншi тоқсанынан бастап Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiмен, бiрлескен кәсiпорындарды қоса алғанда, ұйымдарға құбырлы көлiкпен мұнай және газ конденсаты экспортына берiлетiн квоталар көлемiн келiсетiн болсын;
1996 жылдың 1 қазанына дейiн Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiмен және "Ространснефть" акционерлiк қоғамымен келiсiлген 1997 жылы барлық өнiм берушiлер кенiшiнде бiрлескен кәсiпорындарды қоса, жақын және алыс шет елдерге құбырлы көлiкпен газ конденсатын қоса мұнай экспортына тоқсан сайын берiлетiн квоталар көлемi жөнiнде ұсынысты Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн;
1996 жылғы 15 қазанға дейiн ТМД Халықаралық экономикалық комитетiнiң Мұнай және газ жөнiндегi кеңесiне мұнай және газ транзитiне бiрыңғай тариф белгiлеу жөнiнде ұсыныс жолдасын;
Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiне тоқсан сайын Қазақстан Республикасының аумағы арқылы газ транзитiнiң тарифi мен көлемi туралы ақпарат ұсынсын.
2. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi:
Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының жылдық индикативтiк жоспарына өнiм берушiлер кенiшiнде газ конденсатын қоса алғанда, мұнай экспорты көлемiнiң көрсеткiшiн енгiзсiн;
<*>
1996 жылғы 15 желтоқсанға дейiн Қазақстан Республикасының Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен бiрлесiп индикативтi жоспардың жоспарлау-реттеу бөлiгiнiң құрамында 1997 жылы мұнай және газ тасымалына арналған республикашiлiк тарифтердi өзгерту жөнiнде ұсыныс енгiзсiн.
ЕСКЕРТУ. 2-тармақтың 3-шi абзацы толықтырылды - ҚРҮ-нiң
1996.12.11. N 1525 қаулысымен. P961525_
ЕСКЕРТУ. 2-тармақтың 3-абзацы күшiн жойды - ҚРҮ-нiң 1997.07.24.
N 1177 қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасының Кеден комитетi үстiмiздегi жылдың
1 қазанынан бастап Қазақстан Республикасының Экономика
министрлiгiмен экспорт көлемiне келiсу хаттамасы болған жағдайда
өнiм берушiлер құбырлы көлiкпен жөнелткен мұнайдың, газ конденсатын
қоса алғанда, Қазақстан Республикасының Кеден аумағынан шығарылуын
қамтамасыз етсiн.
4. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Премьер-Министрдiң
орынбасары Г.Г.Штойкке жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

Об упорядочении экспорта нефти трубопроводным транспортом
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 сентября 1996 г. N 1182
В целях упорядочения и установления механизмов выделения поставщикам квот на экспорт нефти по трубопроводному транспорту Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству нефтяной и газовой промышленности Республики Казахстан:
начиная с четвертого квартала 1996 года согласовать с Министерством экономики Республики Казахстан объемы квот, выдаваемые организациям, включая совместные предприятия, на экспорт нефти и газового конденсата трубопроводным транспортом;
до 1 октября 1996 года внести в Правительство Республики Казахстан согласованные с Министерством экономики Республики Казахстан и акционерным обществом "Ространснефть" предложения по объемам квот на экспорт нефти, включая газовый конденсат, трубопроводным транспортом в страны ближнего и дальнего зарубежья в 1997 году в разрезе всех поставщиков, включая совместные предприятия, поквартально;
до 15 октября 1996 года направить предложения в Совет по нефти и газу Международного экономического комитета СНГ по установлению единого тарифа на транзит нефти и газа;
ежеквартально представлять Министерству экономики Республики Казахстан информацию о тарифах и объемах транзита газа через территорию Республики Казахстан.
2. Министерству экономики Республики Казахстан:
включать в годовые индикативные планы социально экономического развития Республики Казахстан показатели объема экспорта нефти, включая газовый конденсат, в разрезе поставщиков;
(Абзац третий утратил силу - постановлением Правительства РК от 24 июля 1997 г. N 1177 P971177_ )
до 15 декабря 1996 года совместно с Государственным комитетом Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной политике в составе планово-регулирующей части индикативного плана внести предложения по изменению в 1997 году внутриреспубликанских тарифов на транспортировку нефти и газа.
3. Таможенному комитету Республики Казахстан с 1 октября т.г. обеспечить вывоз с таможенной территории Республики Казахстан нефти, включая газовый конденсат, отгружаемой поставщиками трубопроводным транспортом, при наличии протокола согласования объемов экспорта с Министерством экономики Республики Казахстан.
4. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Штойка Г.Г.
Премьер-Министр
Республики Казахстан