1995 жылы Өзбекстаннан алынған, пайдаланылған табиғи газ үшiн есеп айырысу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 30 қараша N 1457
Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Өзбекстан Республикасы Үкiметiнiң арасындағы 1995 жылы берiлген табиғи газ үшiн Қазақстан Республикасының берешегiн өтеу туралы хаттамалық шешiмдi жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi 1995 жылы берiлген табиғи газ үшiн Өзбекстан Республикасына Өзбекстанның өткiн жүктерi мен жолаушыларын Қазақстан Республикасының аумағы бойынша тасымалдаудың есебiне 12500 мың (он екi миллион бес жүз мың) АҚШ долларына тең сомада берешектi өтеудi қамтамасыз ететiн болсын.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi 1997 жылдың бiрiншi жарты жылдығында Алматы және Батыс Қазақстан темiр жолдарының шығындарына 12500 мың АҚШ долларына тең сомаға өтемақы жасасын және "Әдiл" ("Одил") фирмасына Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң бiрiншi орынбасары Н.Қ.Есенғариннiң 1995 жылғы 14 қазандағы N 3-40 өкiмiмен айқындалған сомада ақша қаражатын өндiрiп алуға арналған талап-арыз ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi Қаржы министрлiгiмен бiрлесiп екi апталық мерзiмде
Өзбек, Қырғыз, Тәжiк және Түркмен темiр жолдарымен жүк және
жолаушылар тасымалдаудағы қарыздары үшiн өзара есеп айыру жолымен
газ үшiн берешектi өтеу жөнiндегi Өзбекстан Республикасының ұсынысын
қарасын.
4. Осы қаулының орындалуына бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары Д.Т.Дүйсеновке жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О расчетах за использованный природный газ, полученный из Узбекистана в 1995 году
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 1996 г. N 1457
В целях реализации протокольного решения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Узбекистан о погашении задолженности Республики Казахстан за поставленный в 1995 году природный газ Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить погашение задолженности в сумме, эквивалентной 12500 тыс. (двенадцать миллионов пятьсот тысяч) долларов США, Республике Узбекистан за поставленный природный газ в 1995 году в счет перевозок транзитных грузов и пассажиров Узбекистана по территории Республики Казахстан.
2. Министерству энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан компенсировать в первом полугодии 1997 года потери Управлений Алматинской и Западно-Казахстанской железных дорог на сумму, эквивалентную 12500 тыс.долларов США, и предъявить иск к фирме "Адил" ("Одил") на взыскание денежных средств в сумме, определенной распоряжением Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Исингарина Н.К. от 24 октября 1995 г. N 3-40.
3. Министерству транспорта и коммуникаций совместно с Министерством финансов Республики Казахстан в двухнедельный срок рассмотреть предложение Республики Узбекистан по погашению задолженностей за газ путем взаимозачетов с Узбекской, Кыргызской, Таджикской и Туркменской железными дорогами за имеющиеся долги за грузовые и пассажирские перевозки.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Дуйсенова Д.Т.
Премьер-Министр
Республики Казахстан