Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп және сауда министрлiгiнiң Патенттiк ведомствосы туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 10 желтоқсан N 1515. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1997.05.20. N 851 қаулысымен. ~P970851
"Орталық атқарушы органдардың құрылымын жетiлдiру және мемлекеттiк органдардың санын қысқарту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 29 қазандағы N 3168 U963168_ Жарлығын жүзеге асыру мақсатында, "Қазақстан Республикасының Үкiметi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 18 желтоқсандағы N 2688 Z952688_ Конституциялық заң күшi бар Жарлығына сәйкес және республиканың бiрыңғай патенттiк жүйесiнiң одан әрi жұмыс iстеуi мен дамуы үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық патенттiк ведомствосының негiзiнде Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп және сауда министрлiгiнiң Патенттiк ведомствосы құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгiнiң Патенттiк ведомствосы:
өнеркәсiптiк меншiк объектiлерiн (өнертабыстарды, пайдалы модельдердi, өнеркәсiптiк үлгiлердi, тауар белгiлерiн, қызмет көрсету белгiлерi мен тауардың шығатын жерiнiң атауын) құқықтық қорғау саласында мемлекеттiк саясат жүргiзудi және өз қызметiн Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгiнiң келiсiмi бойынша жүзеге асыруды қамтамасыз ететiн мемлекеттiк басқару органы;
барлық келiсiмдер, мүлiктiк құқықтық қатынастар, мiндеттемелер мен халықаралық шарттар бойынша, сондай-ақ оған Қазақстан Республикасының Үкiметi жүктелген патенттiк қызмет саласындағы құқықтар мен мiндеттемелер бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық патенттiк ведомствосының құқықтық мұрагерi болып табылады деп белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп және сауда министрлiгiнiң Патенттiк ведомствосы 1996 жылғы 1 қарашадағы жағдай бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық патенттiк ведомствосының басқаруындағы негiзгi қорлар мен басқа да мүлiктердi, сондай-ақ қаржылық және материалдық ресурстарды, күрделi қаржыларды өз балансына қабылдасын.
4. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгiнiң Патенттiк ведомствосын Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгiнiң ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтетiн төраға басқарады.
5. Төрағаға бiр орынбасар ұстауына рұқсат етiлсiн.
6. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгiнiң патенттiк ведомствосының төрағасының лауазымы тұрмыстық қамтамасыз ету, көлiктiк қызмет көрсету және байланыс жағдайлары бойынша Қазақстан Республикасы министрiнiң орынбасары лауазымына теңестiрiлсiн.

О Патентном ведомстве Министерства промышленности и торговли Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1996 г. N 1515. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 20 мая 1997 г. N 851 ~P970851.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 29 октября 1996 г. N 3168 U963168_ "О совершенствовании структуры центральных исполнительных органов и сокращении численности государственных органов", в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Конституционного закона, от 18 декабря 1995 г. N 2688 Z952688_ "О Правительстве Республики Казахстан" и для дальнейшего функционирования и развития единой патентной системы республики Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Образовать на базе упраздняемого Национального патентного ведомства Республики Казахстан Патентное ведомство Министерства промышленности и торговли Республики Казахстан.
2. Установить, что Патентное ведомство Министерства промышленности и торговли Республики Казахстан является:
органом государственного управления, обеспечивающим проведение государственной политики в области правовой охраны объектов промышленной собственности (изобретений, полезных моделей, промышленных образцов, товарных знаков, знаков обслуживания и наименований мест происхождения товара) и осуществляющим свою деятельность по согласованию с Министерством промышленности и торговли Республики Казахстан;
правопреемником Национального патентного ведомства Республики Казахстан по всем соглашениям, имущественным правоотношениям, обязательствам и международным договорам, а также по правам и обязанностям в области патентной деятельности, возложенным на него ранее Правительством Республики Казахстан.
3. Патентному ведомству Министерства промышленности и торговли Республики Казахстан принять на свой баланс основные фонды и другое имущество, а также финансовые и материальные ресурсы, капитальные вложения, находящиеся по состоянию на 1 ноября 1996 года в ведении Национального патентного ведомства Республики Казахстан.
4. Патентное ведомство Министерства промышленности и торговли Республики Казахстан возглавляет Председатель, назначаемый Правительством Республики Казахстан по представлению Министра промышленности и торговли Республики Казахстан.
5. Разрешить Председателю иметь одного заместителя.
6. Приравнять должность Председателя Патентного ведомства Министерства промышленности и торговли Республики Казахстан по условиям бытового обеспечения, транспортного обслуживания и связи к должности заместителя министра Республики Казахстан.

7. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгiнiң Патенттiк ведомствосына Қазақстан Республикасының атынан өнеркәсiп меншiгi объектiлерiне арналған сақтаулы құжаттарды беру тапсырылсын.
8. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi бiр ай мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгiнiң Патенттiк ведомствосы туралы ереже жобасын әзiрлеп, Үкiметке енгiзсiн.
9. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгiнiң Патенттiк ведомствосы аппаратының штат саны "Қазақстан Республикасы орталық атқарушы органдары аппаратының санын және оны ұстауға арналған шығындарды қысқарту туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 21 қарашадағы N 1425 P961425_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi бекiткен адам саны есебiнен және шегiнде 20 адам болып бекiтiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

7. Поручить Патентному ведомству Министерства промышленности и торговли Республики Казахстан выдавать охранные документы на объекты промышленной собственности от имени Республики Казахстан.
8. Министерству промышленности и торговли Республики Казахстан в месячный срок подготовить и внести в Правительство проект Положения о Патентном ведомстве Министерства промышленности и торговли Республики Казахстан.
9. Утвердить штатную численность аппарата Патентного ведомства Министерства промышленности и торговли Республики Казахстан в количестве 20 единиц за счет и в пределах численности, утвержденной Министерству промышленности и торговли Республики Казахстан в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 1996 г. N 1425 P961425_ "О сокращении численности аппарата и расходов на содержание центральных исполнительных органов Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан