Қарағанды көмiр бассейнi кәсiпорындарын қаржы-экономикалық сауықтыру жөнiндегi қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 31 желтоқсан N 1715
Жабылатын шахталарда жою жұмыстарын жүргiзу бағдарламасының орындалуын қамтамасыз ету және Қарағанды көмiр бассейнi кәсiпорындарын мемлекеттiк қолдау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазан революциясының 50 жылдығы атындағы шахтаның жойылатын бөлiгiнiң мүлiктiк кешенiн заңдарда белгiленген тәртiппен "Карагандаликвидшахт" республикалық мемлекеттiк мамандандырылған кәсiпорнына берсiн.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi 1996 жылдың аяғына дейiн республикалық бюджетте кәсiпорындарды санациялау мен оңалтуға көзделген қаражат есебiнен Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкi арқылы:
Қарағанды көмiр бассейнiнiң жабылатын шахталарының өмiр немесе денсаулыққа келтiрiлген зиян үшiн өтемдер төлеу, сондай-ақ жалақы бойынша жою өндiрiсi басталғанға дейiн пайда болған берешегiн өтеу бойынша түпкiлiктi есеп айырысу үшiн "Карагандаликвидшахт" республикалық мемлекеттiк мамандандырылған кәсiпорнына 188413,3 мың (бiр жүз сексен сегiз миллион төрт жүз он үш мың үш жүз) теңге сомасындағы қаражатты қосымшаға сәйкес;
"Карагандашахтуголь" жабық үлгiдегi акционерлiк қоғамына айналыс қаражатын толықтыру үшiн 200 (екi жүз) млн. теңге сомасында және көмiрдi кепiлге берiп, "Арман" және "Абай-Көмiр ЛТД" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктерiне жабдық сатып алу үшiн 75 (жетпiс бес) млн. теңгеден несие ресурстарын бөлетiн болсын.
3. Қарағанды облысы бойынша жекешелендiру жөнiндегi комитет "Қарагандашахтуголь" жабық үлгiдегi акционерлiк қоғамына кiретiн шахталардың мүлкiн сату жөнiнде тендер өткiзу шарттарында жаңа меншiк иелерiне 200 (екi жүз) млн. теңге сомасында бөлiнген қаражатты несие келiсiмiнде белгiленген мерзiмдерде қайтаруды ескерсiн.
4. <*>
ЕСКЕРТУ. 4-тармақ күшiн жойды - ҚРҮ-нiң 1998.07.14. N 666
қаулысымен. P980666_
5. "Карагандашахтуголь" жабық үлгiдегi акционерлiк қоғамының құрамына кiретiн Қарағанды көмiр бассейнiнiң кәсiпорындарын қаржы-экономикалық сауықтыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 2 қазандағы N 1214 қаулысының 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi республикалық бюджетте кәсiпорындарды санациялау үшiн көзделген қаражат есебiнен Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкiсi арқылы "Карагандашахтуголь" жабық үлгiдегi акционерлiк қоғамына оны оңалтуға қайтарусыз негiзде 286 млн. теңге бөлсiн".

О дополнительных мерах по финансово-экономическому оздоровлению предприятий Карагандинского угольного бассейна
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. N 1715
В целях обеспечения выполнения программы проведения ликвидационных работ на закрываемых шахтах и государственной поддержки предприятий Карагандинского угольного бассейна Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в установленном законодательством порядке передать имущественный комплекс ликвидируемой части шахты им. 50-летия Октябрьской революции Республиканскому государственному специализированному предприятию "Карагандаликвидшахт".
2. Министерству финансов Республики Казахстан выделить до конца 1996 года за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на санацию и реабилитацию предприятий, через государственный Реабилитационный банк Республики Казахстан:
средства для окончательного расчета по погашению задолженности закрываемых шахт Карагандинского угольного бассейна по выплате возмещений за причинение вреда жизни и здоровью, а также по заработной плате, образовавшихся до начала ликвидационного производства, Республиканскому государственному специализированному предприятию "Карагандаликвидшахт" в сумме 188413,3 тыс. (сто восемьдесят восемь миллионов четыреста тринадцать тысяч триста) тенге согласно приложению;
кредитные ресурсы акционерному обществу закрытого типа "Карагандашахтуголь"'в сумме 200 (двести) млн.тенге для пополнения оборотных средств и приобретения оборудования под залог угля, товариществам с ограниченной ответственностью "Арман" и "Абай-Комыр Лтд" - по 75 (семьдесят пять) млн.тенге.
3. Комитету по приватизации по Карагандинской области в условиях проведения тендера по продаже имущества шахт, входящих в акционерное общество закрытого типа "Карагандашахтуголь", учесть возврат новым собственником выделенных средств в сумме 200 (двести) млн.тенге в сроки, установленные кредитным соглашением.
4. (Пункт 4 утратил силу - постановлением Правительства РК от 14 июля 1998 г. N 666 P980666_ .
5. Пункт 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 2 октября 1996 г. N 1214 P961214_ "О финансово-экономическом оздоровлении предприятий Карагандинского угольного бассейна, входящих в состав акционерного общества закрытого типа "Карагандашахтуголь", изложить в следующей редакции:
"2. Министерству финансов Республики Казахстан за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете для санации предприятий, выделить через государственный Реабилитационный банк Республики Казахстан на безвозвратной основе 286 млн. тенге акционерному обществу закрытого типа Карагандашахтуголь" на его реабилитацию".

6. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 1996 жылғы
18 желтоқсандағы N 574 өкiмiнiң күшi жойылған деп танылсын.
7. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң жанындағы
Қаржы-валюта бақылау комитетi осы қаулыға сәйкес бөлiнетiн
қаражаттың мақсатқа сай пайдаланылуына бақылау орнатсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 31 желтоқсандағы
N 1715 қаулысына
қосымша
Қарағанды көмiр бассейнiнiң жабылатын шахталарының
жалақы және өмiрге немесе денсаулыққа келтiрiлген зиян
үшiн өтемдер төлеу бойынша жою өндiрiсi басталғанға
дейiн пайда болған
БЕРЕШЕГI
___________________________________________________________________
Шығыстардың атауы            | Барлығы  |Оның iшiнде шахталар
|          |      бойынша:
|          |_____________________
|          |Майқұдық  |Северная
___________________________________________________________________
1                 |     2    |     3    |    4
___________________________________________________________________
Жалақы қосымша есептерiмен
Барлығы                            244678,1    14080,3    18495,0
Оның iшiнде:
Жалақы, қосымша есептер мен
салықтарды қоспағанда              166174,4    8360,8     9684,1
Бюджеттен тыс төлемдер             53175,7     2675,5     3098,9
Жеке тұлғаларға салынатын
табыс салығы                       25328,0     3044,0     5712,0
Өмiр немесе денсаулыққа
келтiрiлген зиян үшiн өтем төлеу   22238,9     4313,5     5546,9
Жиыны, қосымша есептер мен
салықтарды қоса алғанда            266917,0    18393,8    24041,9
Жиыны, қосымша есептер мен
салықтарды қоспағанда              188413,3    12674,3    15231,0
___________________________________________________________________
Дубовская    |  Топар   | Шерубай-Нұра | Долинская |Қазан
|          |              |           |революциясының
|          |              |           |50 жылдығы
___________________________________________________________________
5       |    6     |       7      |     8     |      9
___________________________________________________________________
3199,3       15904,2      17523,5       48806,4     126669,4
2226,0       10990,3      10284,5       32136,7     92492,0
712,3        3516,9       3291,0        10283,7     29597,4
261,0        1397,0       3948,0        6386,0      4580,0
-          3226,5       787,0         1065,0      7300,0
3199,3       19130,7      18310,5       49871,4     133969,4
2266,0       14216,8      11071,5       33201,7     99792,0

6. Признать утратившим силу распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 декабря 1996 г. N 574.
7. Комитету финансово-валютного контроля при Министерстве финансов Республики Казахстан установить контроль за целевым использованием выделяемых в соответствии с настоящим постановлением средств.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. N 1715
Задолженность
по заработной плате и выплатам возмещения за
причинение вреда жизни или здоровью по
ликвидируемым шахтам Карагандинского
угольного бассейна, образовавшаяся
до начала ликвидационных работ
(тыс.тенге)
-----------------------------------------------------------------------
Наимено-!Всего !                 В том числе по шахтам:
вание   !      !-------------------------------------------------------
затрат  !      !Майку- !Север- !Дубов- !Топар- !Шеру-  !Долин- !50-ле-
!      !дук-   !ная    !ская   !ская   !бай-   !ская   !тия
!      !ская   !       !       !       !Нурин- !       !Октя-
!      !       !       !       !       !ская   !       !брьской
!      !       !       !       !       !       !       !револю-
!      !       !       !       !       !       !       !ции
!      !       !       !       !       !       !       !
-----------------------------------------------------------------------
Зарпла-
та с
начис-
лениями
Всего   244678,1 14080,3 18495,0 3199,3 15904,2 17523,5 48806,4 126669,4
В том
числе:
Зарплата
без
начисле-
ний и
налогов 166174,4  8360,8  9684,1 2226,0 10990,3 10284,5 32136,7 92492,0
Внебюд-
жетные
платежи 53175,7  2675,5   3098,9  712,3  3516,9  3291,0 10283,7 29597,4
Подо-
ходный
налог с
физичес-
ких     25328,О  3044,0   5712,0  261,0  1397,0 3948,0  6386,0   4580,0
лиц
Выплате
возме-
щений за
причине-
ние
вреда
жизни
или
здо-
ровью 22238,9  4313,5    5546,9    -    3226,5  787,0  1065,0   7300,0
Итого
с
начис-
лениями
и нало-
гами  266917,0 18393,8  24041,9 3199,3 19130,7 18310,5 49871,4 133969,4
Итого
без
начис-
лений
и нало-
гов   188413,3 12674,3  15231,0 2266,0 14216,8 11071,5 33201,7  99792,0