"Красноярск комбайндар зауыты" акционерлiк қоғамы өндiрiсiнiң астық жинаушы комбайндары үшiн есеп айырысулар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 9 сәуiрдегi N 513
"Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" жабық акционерлiк қоғамының вексельдерiн өтеудi және басқа да мерзiмдi мiндеттемелерi бойынша есеп айырысуын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1."Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" жабық акционерлiк қоғамы бiр ай мерзiмде Мемлекеттiк ауыл шаруашылығын қаржылық қолдау қорына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 1996 жылғы 3 шiлдедегi N 316 өкiмiне сәйкес "Красноярск комбайндар зауыты" акционерлiк қоғамынан өзi сатып алған 202 астық жинайтын комбайндарын, сондай-ақ "Красноярск комбайндар зауыты" акционерлiк қоғамының "Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" жабық акционерлiк қоғамы алдындағы берiлмеген техника үшiн беру сәтiндегi теңгенiң АҚШ долларына баламы бойынша 100 160 186 (жүз миллион жүз алпыс мың жүз сексен алты) теңге сомасындағы және Солтүстiк Қазақстан облысы ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлердiң "Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" жабық акционерлiк қоғамы алдындағы 62 комбайн бойынша қарыздарын талап ету құқығын заңдарда белгiленген тәртiппен берсiн. <*>
Комбайндар үшiн ақы төлеу баланстық құны бойынша, сақтау орнына дейiн жеткiзу шығындарын қоса, сақтау шығындарын есептеусiз жүзеге асырылады деп белгiленсiн.
Комбайндарды Мемлекеттiк ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау қорына өткiзген сәтке дейiн сақтау үшiн ақы төлеудi қабылдау-өткiзу актiсiне сәйкес "Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" жабық акционерлiк қоғамы жүзеге асырады.
ЕСКЕРТУ. 1-тармақтың 1-абзацы жаңа редакцияда - ҚРҮ-нiң
1997.09.02. N 1318 қаулысымен. P971318_
2. Мемлекеттiк ауыл шаруашылығын қаржылық қолдау қоры "Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" жабық акционерлiк қоғамына "Енисей" маркалы 264 астық жинайтын комбайндарының олардың жинақтылығын ескере отырып, құнына төлем жасау бойынша 1 166 229 086 (бiр миллиард жүз алпыс алты миллион екi жүз жиырма тоғыз мың сексен алты) теңге мөлшерiндегi шығынына, сондай-ақ осы қаулының 1-тармағында аталған "Красноярск комбайндар зауыты" акционерлiк қоғамының "Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" жабық акционерлiк қоғамына берешегiне өтем жасасын".
"Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" жабық акционерлiк қоғамы республикалық бюджетке 1996 жылы мемлекеттiк ресурстарға астық сатып алуға бөлiнген қаражатты қайтару бойынша республикалық бюджетке берешегiн өтеу есебiне 1 266 389 272 (бiр миллиард екi жүз алпыс алты миллион үш жүз сексен тоғыз мың екi жүз жетпiс екi) теңге аударсын. <*>
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚРҮ-нiң 1997.09.05.02.
N 1318 қаулысымен. P971318_

О расчетах за зерноуборочные комбайны производства акционерного общества "Красноярский завод комбайнов"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 1997 г. N 513
В целях обеспечения погашения векселей и расчетов по другим срочным обязательствам закрытого акционерного общества "Продовольственная контрактная корпорация" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Закрытому акционерному обществу "Продовольственная контрактная корпорация" в месячный срок передать Государственному фонду финансовой поддержки сельского хозяйства 202 зерноуборочных комбайна, приобретенных им в соответствии с распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 3 июля 1996 г. N 316 у акционерного общества "Красноярский завод комбайнов", а также в установленном законодательством порядке право требования долгов акционерного общества "Красноярский завод комбайнов" перед закрытым акционерным обществом "Продовольственная контрактная корпорация" в сумме 100 160 186 (сто миллионов сто шестьдесят тысяч сто восемьдесят шесть) тенге за недопоставленную технику по курсу тенге к доллару США на момент передачи и сельскохозяйственных товаропроизводителей Северо-Казахстанской области по 62 комбайнам перед закрытым акционерным обществом "Продовольственная контрактная корпорация.
Установить, что оплата комбайнов осуществляется по балансовой стоимости, включая затраты на доставку до мест хранения, без учета затрат на хранение.
Оплату хранения до момента передачи комбайнов государственному фонду финансовой поддержки сельского хозяйства согласно актам приема-передачи осуществляет закрытое акционерное общество "Продовольственная контрактная корпорация". <*>
Сноска. Абзац первый - в редакции постановления Правительства
РК от 2 сентября 1997 г. N 1318 P971318_ .
2. Государственному фонду финансовой поддержки сельского хозяйства компенсировать закрытому акционерному обществу "Продовольственная контрактная корпорация" затраты в размере 1 166 229 086 (один миллиард сто шестьдесят шесть миллионов двести двадцать девять тысяч восемьдесят шесть) тенге по оплате стоимости 264 зерноуборочных комбайнов марки "Енисей" с учетом их комплектности, а также указанную в пункте 1 настоящего постановления задолженность акционерного общества "Красноярский завод комбайнов" закрытому акционерному обществу "Продовольственная контрактная корпорация".
Закрытому акционерному обществу "Продовольственная контрактная корпорация" перечислить в республиканский бюджет 1 266 389 272 (один миллиард двести шестьдесят шесть миллионов триста восемьдесят девять тысяч двести семьдесят два) тенге в счет погашения задолженности перед республиканским бюджетом по возврату средств, выделенных в 1996 году на закупку зерна в государственные ресурсы. <*>
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления Правительства РК
от 2 сентября 1997 г. N 1318 P971318_ .

3. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi және Мемлекеттiк ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау қоры бiр ай мерзiм iшiнде алынған комбайндарды пайдалануға беру тәртiбiн және олар үшiн ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлер мен астық жинау техникаларын пайдаланатын мамандандырылған ұйымдардың ақы төлеу шартын, сондай-ақ лизинг шарттарындағы тетiктi қоса алғанда, Мемлекеттiк ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау қорының мiндеттемелерi бойынша есеп айырысу үшiн түскен қаражатты одан әрi пайдалануды айқындасын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

3. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан и Государственному фонду финансовой поддержки сельского хозяйства в месячный срок определить порядок передачи полученных комбайнов в пользование и условия их оплаты сельскохозяйственными товаропроизводителями и специализированными организациями по эксплуатации зерноуборочной техники, включая также механизм на условиях лизинга, с дальнейшим использованием вырученных средств для расчета по обязательствам Государственного фонда финансовой поддержки сельского хозяйства.
Премьер-Министр
Республики Казахстан