Қазақ КСР Министрлер Кеңесiнiң 1982 жылғы 26 қаңтардағы N 38 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 28 мамырдағы N 895 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 21 наурыздағы N 279 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.03.21  N 279 Қаулысымен.
Кеңес кезеңiндегi тарихи-мәдени мұра объектiлерiнiң тарихи-мәдени мәнiнiң жоғалуына және Ақмола қаласының орталық бөлiгiн қайта жаңарту қажеттiлiгiне байланысты Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "Қазақ ҚСР-iнiң республикалық мәнi бар тарихи және мәдени ескерткiштерi туралы" Қазақ ҚСР Министрлер Кеңесiнiң 1982 жылғы 26 қаңтардағы N 38 қаулысына (СП Қаз ҚСР, 1982 ж., N 5, 23-құжат) мынадай өзгерiс енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақ ҚСР-iнiң республикалық мәнi бар тарихи және мәдени ескерткiштерiнiң мемлекеттiк тiзiмiнен мына жолдар алынып тасталсын:
"В.И.Ленинге ескерткiш, 1970 ж.,     Целиноград қаласы өнер
мүсiншiлер А.С.Новиков,
А.И.Бельдюшкин
сәулетшi А.Н.Котырев
Кеңес өкiметiнiң күрескерлерiне      Целиноград қаласы өнер
арналған мемориал, 1972 ж.,          Кеңестер үйiнiң
мүсiншi Л.П.Колотилина,              гүлзары
сәулетшi Т.Жанысбеков
2. Ақмола қаласының әкiмi Ақмола қаласының орталық бөлiгiн қайта жаңарту жоспарына сәйкес В.И.Ленин ескерткiшi мен Кеңес өкiметiнiң күрескерлерiне арналған мемориалды орналастырудың жаңа орынын айқындасын және көшiрудi жүзеге асырсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О внесении изменения в постановление Совета Министров Казахской ССР от 26 января 1982 г. N 38
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 мая 1997 г. N 895. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 марта 2008 года N 279.
Сноска. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 мая 1997 г. N 895 утратило силу постановлением Правительства РК от 21.03.2008  N 279 (порядок введения в действие см.  п.3 ).
В связи с утратой историко-культурной ценности объектов историко-культурного наследия советского периода и необходимостью реконструкции центральной части г. Акмолы Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в  постановление Совета Министров Казахской ССР от 26 января 1982 г. N 38  "О памятниках истории и культуры Казахской ССР республиканского значения" (СП Каз ССР, 1982 г., N 5, ст. 23) следующее изменение:
из государственного списка памятников истории и культуры Казахской ССР республиканского значения, утвержденного указанным постановлением, исключить строки:
"Памятник В.И. Ленину, 1970 г.,  г. Целиноград   искусства
скульпторы А.С. Новиков,
А.И. Бельдюшкин, архитектор
А.Н. Котырев
Мемориал борцам за власть        г. Целиноград   искусства
Советов, 1972 г., скульптор      сквер Дома
Л.П. Колотилина, архитектор      Советов
т. Джанысбеков                                             ".
2. Акиму г. Акмолы в соответствии с планом реконструкции центральной части г. Акмолы определить новые места размещения памятника В.И. Ленину и Мемориала за власть Советов и осуществить их перенос.
Премьер-Министр
Республики Казахстан