Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң Жоғарғы шекара-командалық училищесiн құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 14 шiлдедегi N 1106
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң шекара әскерлерi үшiн офицер кадрларын даярлау жүйесiн жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы шекара әскерлерiнiң Әскери институты базасында Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң Жоғары шекара командалық училищесi құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерi Жоғары шекара
командалық училищесiнiң негiзгi мiндеттерi мыналар болып белгiленсiн:
- Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң шекара әскерлерi үшiн
командалық топ офицер кадрларын даярлау, сондай-ақ офицерлiк құрамды
қайта даярлау және мамандығын көтеру;
- әскери ғылыми-педагогикалық кадрларды даярлау.
3. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi бiр ай мерзiм
iшiнде Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерi Жоғары шекара командалық
училищесiнiң Жарғысын әзiрлесiн және оны бекiтсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрiнiң
бiрiншi орынбасары

Об образовании высшего пограничного командного училища Вооруженных Сил Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 июля 1997 г. N 1106
В целях совершенствования системы подготовки офицерских кадров для пограничных войск Вооруженных Сил Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать на базе Военного института пограничных войск
Республики Казахстан Высшее пограничное командное училище
Вооруженных Сил Республики Казахстан.
2. Основными задачами Высшего пограничного командного училища
Вооруженных Сил Республики Казахстан определить:
подготовку офицерских кадров командного звена, а также
переподготовку и повышение квалификации офицерского состава для
пограничных войск Вооруженных Сил Республики Казахстан;
подготовку военных научно-педагогических кадров.
3. Министерству обороны Республики Казахстан в месячный срок
разработать и утвердить Устав Высшего пограничного командного
училища Вооруженных Сил Республики Казахстан.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан