Жаяу әскерге қарсы жер үстi миналарын экспорттауға тыйым салу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 5 тамыздағы N 1222
Бiрiккен Ұлттар ұйымы Бас Ассамблеясының 1995 жылғы 12 желтоқсандағы N 50/70 қарарында жарияланған жаяу әскерге қарсы жер үстi миналарын экспорттауға мораторий жариялау туралы дүниежүзiлiк қоғамдастықтың бастамасын қолдау мақсатында және 1996 жылғы 18 маусымдағы "Қару-жараққа, әскери техникаға және қос мақсатта пайдаланылатын өнiмге экспорттық бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қайта экспорттауды және транзиттi қоса алғанда, Қазақстан Республикасынан жаяу әскерге қарсы жер үстi миналарын экспорттауға тыйым салынсын.
2. Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi, Қорғаныс министрлiгi, Iшкi iстер министрлiгi, Мемлекеттiк кеден комитетi, Ұлттық қауiпсiздiк комитетi (келiсiм бойынша) қайта экспорттауды және транзиттi қоса алғанда, жаяу әскерлерге қарсы жер үстi миналарын экспорттауға жарияланған тыйым салудың сақталуын қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жаяу әскерге қарсы жер үстi миналарын экспорттауға, қайта экспорттауға және транзитiне тыйым салуды енгiзгенi туралы ресми мәлiмдеме жасасын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О запрещении экспорта противопехотных наземных мин
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 августа 1997 г. N 1222
В целях поддержания инициативы мирового сообщества о моратории на экспорт противопехотных наземных мин, объявленной в резолюции Генеральной Ассамблеи Организации Объединенных Наций N 50/70 от 12 декабря 1995 года, и в соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 18 июня 1996 года Z960009_ "Об экспортном контроле вооружений, военной техники и продукции двойного назначения" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Запретить экспорт из Республики Казахстан противопехотных наземных мин, включая реэкспорт и транзит.
2. Министерству экономики и торговли, Министерству обороны, Министерству внутренних дел, Государственному таможенному комитету Республики Казахстан, Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить соблюдение запрета на экспорт противопехотных наземных мин, включая их реэкспорт и транзит.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан выступить с официальным заявлением о введении Правительством Республики Казахстан запрета на экспорт, реэкспорт и транзит противопехотных наземных мин.
Премьер-Министр
Республики Казахстан