Қазақстан Республикасында бақылауға жататын есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1998 жылғы 9 наурыздағы N 186. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.12.24. N 1459 қаулысымен.
Ескерту. Тақырып өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.11.01. N  1647  қаулысымен.
"1997-1998 жылдарға арналған есiрткiнi терiс пайдалануға және заңсыз таратуға қарсы iс-қимыл жасаудың кешендi шаралары" жөнiндегi Үкiметтiк мақсатты бағдарлама туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 5 наурыздағы  N 305  қаулысын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Мыналар:
Қазақстан Республикасында бақылауға жататын есiрткiлiк заттардың, психотроптық құралдардың және прекурсорлардың тiзiмi (1-қосымша);
Қазақстан Республикасында бақылауға жататын улы заттардың тiзiмi (2-қосымша) бекiтiлсiн.
Қазақстан Республикасында бақылауға жатпайтын есiрткi құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың шағын мөлшерiн қамтитын көп компоненттi дәрi-дәрмек препараттарының тiзiмi (3-қосымша).<*>
Ескерту. 1-тармақ толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2000.11.01. N  1647  қаулысымен.
2. Мыналардың:
"Бақылауға ұстауға жататын есiрткi құралдардың, күштi әсер ететiн және улы заттардың заңсыз айналысына қарсы күрес жөнiндегi қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 19 тамыздағы N 1027  қаулысының  (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996ж., N 34, 323-құжат);
"Қазақстан Республикасында тауарлардың (жұмыстардың, қызмет  көрсетулердiң) экспорты мен импортын лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 30 маусымдағы N 1037   P971037_   қаулысының 5-тармағының екiншi және үшiншi абзацтары (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1997 ж., N 29, 266-құжат) күшi жойылған деп танылсын.
3. Осы қаулы жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 9 наурыздағы
N 186 қаулысына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша өзгерді және толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2000.11.01. N  1647  қаулысымен.
Қазақстан Республикасында бақылауға жататын есiрткi
құралдарының, психотропты заттардың және
прекурсорлардың
ТIЗIМI
Осы Тiзiм Қазақстан Республикасы 1997 жылы қосылған 1961 жылғы Есiрткi құралдары туралы Бiрыңғай Конвенциялар Тiзiмiнiң, 1971 жылғы Психотроптық заттар туралы конвенцияның және 1988 жылғы Есiрткi құралдары мен психотроптық заттардың заңсыз айналымына қарсы күрес туралы конвенцияның негiзiнде жасалды.
Қазақстан Республикасында бақылауға жататын есiрткi құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың тiзiмi төрт кестеден тұрады.

О наркотических средствах, психотропных веществах и прекурсорах, подлежащих контролю в Республике Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 марта 1998 г. N 186. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 31 декабря 2004 года N 1459 (P041459)
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правительства РК от 1 ноября 2000 г. N 1647 P001647_  .
Во исполнение постановления Правительства Республики Казахстан от 5 марта 1997 г. N 305 P970305_  "О Правительственной целевой программе "Комплексные меры противодействия злоупотреблению и незаконному распространению наркотиков на 1997-1998 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
Список наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, подлежащих контролю в Республике Казахстан (приложение 1);
Список ядовитых веществ, подлежащих контролю в Республике Казахстан (приложение 2).
Список многокомпонентных лекарственных препаратов, содержащих малые количества наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, не подлежащих контролю в Республике Казахстан (приложение 3). <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 1 ноября 2000 г. N 1647 P001647_  .
2. Признать утратившими силу:
постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 1996 г. N 1027 P961027_  "О дополнительных мерах по борьбе против незаконного оборота наркотических средств, сильнодействующих и ядовитых веществ, подлежащих контролю" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 34, ст. 323);
абзацы второй и третий пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 30 июня 1997 г. N 1037 P971037_  "О лицензировании экспорта и импорта товаров (работ, услуг) в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 29, ст. 266).
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 9 марта 1998 г. N 186
Список
наркотических средств, психотропных веществ и
прекурсоров, подлежащих контролю в Республике
Казахстан  < *>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 1 ноября 2000 г. N 1647 P001647_  .
Данный Список составлен на основании Списков Единой Конвенции о наркотических средствах 1961 года, Конвенции о психотропных веществах 1971 года и Конвенции о борьбе против незаконного оборота наркотических средств и психотропных веществ 1988 года, к которым Республика Казахстан присоединилась в 1997 году.
Список наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, подлежащих контролю в Республике Казахстан, состоит из четырех таблиц.

1-кестеде медициналық мақсатта пайдалануға тыйым салынған есiрткi құралдары мен психотроптық заттар қамтылған. (1961 жылғы Конвенцияның IV тiзiмi мен I тiзiмiнiң бiр бөлiгi және 1971 жылғы Конвенцияның I тiзiмi).
II кестеде медициналық мақсатта пайдаланылатын және қатаң бақылаудағы есiрткi құралдары мен психотроптық заттар қамтылған (1961 жылғы Конвенцияның I тiзiмiндегi дәрi-дәрмек құралдары, II тiзiмi және 1971 жылы Конвенцияның II тiзiмi).
III кестеде медициналық мақсатта пайдаланылатын және бақылаудағы есiрткi құралдары мен психотроптық заттар қамтылған (1961 жылғы Конвенцияның III тiзiмi мен 1971 жылы Конвенцияның III және IV тiзiмдерi).
IV кестеде бақылаудағы прекурсорлар (есiрткi құралдар мен психотроптық заттарды заңсыз дайындау кезiнде жиi пайдаланылатын химиялық заттар мен өсiмдiктер) қамтылған (1988 жылғы Конвенцияның I және II кестелерi).
Заңсыз сақталуды немесе айналымда аңғарылған есiрткi құралдарын, психотропты шағын, iрi және аса iрi мөлшерге жатқызудың тәртiбi Жиынтық кестеде (қоса берiлiп отыр) көзделген.
I КЕСТЕ
МЕДИЦИНАЛЫҚ МАҚСАТТА ПАЙДАЛАНУҒА ТЫЙЫМ
САЛЫНҒАН ЕСIРТКI ҚҰРАЛДАРЫ МЕН ПСИХОТРОПТЫҚ
ЗАТТАРДЫҢ ТIЗIМI
А. ЕСIРТКI ҚҰРАЛДАРЫ
1. АЛЛИЛПРОДИН
2. АЛЬФАМЕПРОДИН
3. АЛЬФАМЕТАДОЛ
4. АЛЬФА-МЕТИЛФЕНТАНИЛ
5. АЛЬФА-МЕТИЛТИОФЕНТАНИЛ
6. АЛЬФАПРОДИН
7. АНИЛЭРИДИН
8. АЦЕТИЛ-АЛЬФА-МЕТИЛФЕНТАНИЛ
8-1. АЦЕТИЛДЕНДIРIЛГЕН АПИЫН
Апиынды ацетилдендiру жолымен алынатын, құрамында есiрткiлік белсендi алкалоидтар, оның iшiнде морфин, кодеин, тебаин бар өнiм және оларды ацетилдендiру өнiмдерi: әртүрлi қатынастардағы ацетилкодеин, моноацетилморфин, диацетилморфин <*>
9. АЦЕТОРФИН
10. БЕНЗЕТИДИН
11. БЕЗИТРАМИД
12. БЕТА-ГИДРОКСИ-3-МЕТИЛФЕНТАНИЛ
13. БЕТА-ГИДРОКСИ ФЕНТАНИЛ
14. БЕТАМЕПРОДИН
15. БЕТАМЕТАДОЛ
16. БЕТАПРОДИН
17. БЕТАЦЕТИЛМЕТАДОЛ
18. ГАШИШ, АНАША
Каннабис өсiмдiгi тозаңының арнайы дайындалған қоспасы немесе қоспаға ұнтақ па, таблетка ма, түйiршiкте, нығыздалған плитка ма, паста ма және басқадай ма қандай нысан берiлгенiне қарамастан әртүрлi толықтырушылары бар каннабис өсiмдiгiнiң басым өңдеу (ұнтақтау, жаншу және т.б.) жолымен дайындалған қоспа.
19. ГЕРОИН
20. ГИДРОКОДОНА ФОСФАТ
21. ГИДРОКСИПЕТИДИН
22. ДЕЗОМОРФИН
23. ДИАМПРОМИД
24. ДИФЕНОКСИН
25. ДИЭТИЛТИАМБУТЕН
26. ДИМЕНОКСАДОЛ
27. ДИМЕФЕПТАНОЛ
28. ДИМЕТИЛТИАМБУТЕН
29. ДИОКСАФЕТИЛ БУТИРАТ
30. ДИПИПАНОН
31. ДРОТЕБАНОЛ
32. ИЗОМЕТАДОН
33. КАННАБИС (марихуана)
Тетрагидроканнабинолы бар каннабис (сора) өсiмдiгiнiң кептiрiлген де кептiрiлмеген де, уақталған да, уақталмаған да (егер оларды өсiмдiктiң басқа бөлiктерi болмаса ұрығы мен тамырын қоспағанда) барлық бөлiгi.

В Таблицу 1 включены наркотические средства и психотропные вещества, использование которых в медицинских целях запрещено (список IV и часть списка I Конвенции 1961 года и список I Конвенции 1971 года).
В Таблицу II включены наркотические средства и психотропные вещества, используемые в медицинских целях и находящиеся под строгим контролем (лекарственные средства из списка I, список II Конвенции 1961 года и список II Конвенции 1971 года).
В Таблицу III включены наркотические средства и психотропные вещества, используемые в медицинских целях и находящиеся под контролем (список III Конвенции 1961 года и списки III и IV Конвенции 1971 года).
В Таблицу IV включены прекурсоры (химические вещества и растения, которые часто используются при незаконном изготовлении наркотических средств и психотропных веществ, - таблицы I и II Конвенции 1988 года), находящиеся под контролем.
Порядок отнесения наркотических средств, психотропных веществ к небольшим, крупным и особо крупным размерам, обнаруженных в незаконном хранении или обороте, предусмотрен Сводной таблицей (прилагается).
ТАБЛИЦА I
СПИСОК НАРКОТИЧЕСКИХ СРЕДСТВ И ПСИХОТРОПНЫХ ВЕЩЕСТВ,
ИСПОЛЬЗОВАНИЕ КОТОРЫХ В МЕДИЦИНСКИХ ЦЕЛЯХ ЗАПРЕЩЕНО
А. НАРКОТИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА
1. АЛЛИЛПРОДИН
2. АЛЬФАМЕПРОДИН
3. АЛЬФАМЕТАДОЛ
4. АЛЬФА-МЕТИЛФЕНТАНИЛ
5. АЛЬФА-МЕТИЛТИОФЕНТАНИЛ
6. АЛЬФАПРОДИН
7. АНИЛЭРИДИН
8. АЦЕТИЛ-АЛЬФА-МЕТИЛФЕНТАНИЛ
8-1. Ацетилированный опий
Продукт, получаемый в результате ацетилирования опия, содержащий наркотически активные алкалоиды, в том числе морфин, кодеин, тебаин, и продукты их ацетилирования - ацетилкодеин, моноацетилморфин и диацетилморфин в различных соотношениях
9. АЦЕТОРФИН
10. БЕНЗЕТИДИН
11. БЕЗИТРАМИД
12. БЕТА-ГИДРОКСИ-3-МЕТИЛФЕНТАНИЛ
13. БЕТА-ГИДРОКСИ ФЕНТАНИЛ
14. БЕТАМЕПРОДИН
15. БЕТАМЕТАДОЛ
16. БЕТАПРОДИН
17. БЕТАЦЕТИЛМЕТАДОЛ
18. ГАШИШ, АНАША
Специально приготовленная смесь пыльцы растения каннабис или смесь,
приготовленная путем обработки (измельчением, прессованием и т.д.)
верхушек растения каннабис с разными наполнителями, независимо от
того, какая форма придана смеси - порошкообразная, таблетки,
пилюли, спрессованные плитки, пасты и др.
19. ГЕРОИН
20. ГИДРОКОДОНА ФОСФАТ
21. ГИДРОКСИПЕТИДИН
22. ДЕЗОМОРФИН
23. ДИАМПРОМИД
24. ДИФЕНОКСИН
25. ДИЭТИЛТИАМБУТЕН
26. ДИМЕНОКСАДОЛ
27. ДИМЕФЕПТАНОЛ
28. ДИМЕТИЛТИАМБУТЕН
29. ДИОКСАФЕТИЛ БУТИРАТ
30. ДИПИПАНОН
31. ДРОТЕБАНОЛ
32. ИЗОМЕТАДОН
33. КАННАБИС (марихуана)
Все части растения каннабис (конопля), как высушенные, так и не
высушенные измельченные и не измельченные (за исключением семян и
корней, если они не сопровождаются другими частями растения),
содержащие тетрагидроканнабинол.

34. КЕТОБЕМИДОН
35. КЛОНИТАЗЕН
36. КОДОКСИМ
37. КОКАИН
бензоилэкгониннiң метид эфирi, кокаин гидрохлоридінен басқа<*>
38. КОК ЖАПЫРАҒЫ
"Кок жапырағы" барлық эгонин, кокаин және кез келген басқа да экгонин алколоидтары алынған жапырақтарды қоспағанда кокаин бұтағын бiлдiредi.
39. КӨКНӘР САБАҒЫ (POPPY STRAW)
Тұқымдары мен тамырларын қоспағанда, құрамында есiрткiлiк белсендi алкалоидтар (морфин, кодеин, тебаин) бар кез келген тәсілмен жиналған Ұйықтататын көкнәр түрiндегi өсiмдiктердiң кез келген түрi мен сортындағы өсімдiктiң барлық бөлiгi<*>
40. МЕТАДОННЫҢ АРАЛЫҚ ӨНIМI
41. 3-МЕТИЛФЕНТАНИЛ
42. 3-МЕТИЛТИОФЕНТАНИЛ
42-1. 0-3-МОНОАЦЕТИЛМОРФИН
(3-МоnоасеtуIмоrрhinе, 3-0-Асеtуlмоrрhiпе) - ацетилдендiрiлген апиынды құрайтын негізгiнiң бiрi ретiнде жиi кездесетiн морфиндi толық ацетилдендірмеу өнiмi.<*>
42-2. 0-6-МОНОАЦЕТИЛМОРФИН
(6-МоnоасеtуIмоrрhinе, 6-0-Асеtуlмоrрhiпе) - ацетилдендiрiлген апиынды құрайтын негізгінiң бiрi ретiнде жиi кездесетiн морфиндi толық ацетилдендiрмеу өнiмi.<*>
43. МОРАМИДА, АРАЛЫҚ ӨНIМ
44. МОРФИН МЕТОБРОМИД
Морфиннiң басқа да метилаттары
45. МОРФИН -N-ОКСИД
46. МППП
47. НОРАЦИМЕТАДОЛ
48. НОРКОДЕИН
49. НОРМЕТАДОН
50. НОРМОРФИН
Диметилморфин
51. НОРПИПАНОН
52. АПИЫН (ҰЙЫҚТАТЫН) КӨКНӘР
Papaver somniferum L түрiнiң өсiмдiгi
53. ПАРА-ФЛУОРОФЕНТАНИЛ
54. ПЕПАП
55. ПЕТИДИН
56. ПЕТИДИННIҢ А,В,С АРАЛЫҚ ӨНIМI
57. ПИМИНОДИН
58. ПРОГЕПТАЗИН
59. ПРОПЕРИДИН
60. КАННАБИС ӨСIМДIГI (КОНОПЛЯ)
CANNABIS тектес кез келген өсiмдiк, тетрагидроканнабинолдан тұратын.<*>
61. КАННАБИС СМОЛАСЫ
Каннабис смоласы - каннабис өсiмдiгiнен бөлiнiп алынған тазартылған немесе тазартылмаған смоланы бiлдiредi.
62. ТИОФЕНТАНИЛ
63. ФЕНАДОКСОН
64. ФЕНАМПРОМИД
65. ФЕНОМОРФАН
66. ФЕНОПЕРИДИН
67. ЭКТОНИН
Экгонин мен оның күрделi эфирлерi және зкгонин мен кокаинге айналуы мүмкiн болатын оның туындылары
68. КАННАБИС СЫҒЫНДЫСЫ (ГАШИШ МАЙЫ)
Коннабис, каннабистi сығу жолымен алынған органикалық ерiткiшпен немесе өсiмдiк майымен және т.б. араластырылған каннабистiң қоспасы
69. ЭТИЛМЕТИЛТИАМБУТЕН
70. ЭТОНИТАЗЕН
71. ЭТОРФИН
72.<*>
В. ПСИХОТРОП ЗАТТАР
1. АМИНОРЕКС
2. БРОЛАМФЕТАМИН - ДОБ
3. ДМА
4. ДМГП
5. ДМТ
6. ДОЭТ
7. ДЭТ
8. КАТИНОН
9. (+)-ЛИЗЕРГИД, ЛСД, ЛСД 25
10. МДМА
11. МЕКЛОКВАЛОН
12. ММДА
13. N-ГИДРОКСИ МДА
14. N-ЭТИЛ МДА
15. МЕСКАЛИН
16. МЕТАКВАЛОН
17. МЕТАМФЕТАМИН (ПЕРВИТИН)
18. МЕТАМФЕТАМИН РАЦЕМАТ
19. 4-МЕТИЛАМИНОРЕКС
20. МЕТКАТИНОН (ЭФЕДРОН)
21. ПАРАГЕКСИЛ
22. ПМА
23. САҢЫРАУҚҰЛАҚТАРДЫҢ КЕЗ-КЕЛГЕН ТҮРIНIҢ ӨН БОЙЫ (КЕЗ КЕЛГЕН БӨЛIГI)
мысалы, психотропты заттары бар COPRINUS MICACES (кептiрiлген де, уақталған кептiрiлмеген де), сондай-ақ бұл саңырауқұлақтарды қайта өңдеу өнiмдерi, оның iшiнде психотропты заттары бар қолдан дайындалған препараттар (псилобицин, псилоцин және басқалары)

34. КЕТОБЕМИДОН
35. КЛОНИТАЗЕН
36. КОДОКСИМ
37. КОКАИН, кроме кокаина гидрохлорида
38. ЛИСТ КОКА
"Лист кока" означает лист кокаинового куста, за исключением листьев,
из которых удален весь экгонин, кокаин и любые другие алкалоиды
экгонина.
39. Маковая солома (РОРРY STRAW)
Все части растения, за исключением семян и корней, любой
разновидности и сорта растений вида Мак снотворный, собранные любым
способом, содержащие наркотически активные алкалоиды (морфин, кодеин, тебаин)
40. МЕТАДОНА ПРОМЕЖУТОЧНЫЙ ПРОДУКТ
41. 3-МЕТИЛФЕНТАНИЛ
42. 3-МЕТИЛТИОФЕНТАНИЛ
42-1. 0-3-Моноацетилморфин
(3-Моnоасеtуlмоrрhinе, 3-0-Асеtуlмоrрhinе) - продукт неполного
ацетилирования морфина, часто встречающийся в качестве одного из
основных составляющих ацетилированного опия;
42-2. 0-6-Моноацетилморфин
(6-Моnоасеtуlмоrрhinе, 6-0-Асеtуlмоrрhinе) - продукт неполного
ацетилирования морфина, часто встречающийся в качестве одного из
основных составляющих ацетилированного опия
43. МОРАМИДА, ПРОМЕЖУТОЧНЫЙ ПРОДУКТ
44. МОРФИН МЕТОБРОМИД
и другие метилаты морфина
45. МОРФИН -N-ОКСИД
46. МППП
47. НОРАЦИМЕТАДОЛ
48. НОРКОДЕИН
49. НОРМЕТАДОН
50. НОРМОРФИН
51. НОРПИПАНОН
52. ОПИЙНЫЙ (СНОТВОРНЫЙ) МАК
53. ПАРА-ФЛУОРОФЕНТАНИЛ
54. ПЕПАП
55. ПЕТИДИН
56. ПЕТИДИНА ПРОМЕЖУТОЧНЫЙ ПРОДУКТ А,В,С
57. ПИМИНОДИН
58. ПРОГЕПТАЗИН
59. ПРОПЕРИДИН
60. РАСТЕНИЕ КАННАБИС (КОНОПЛЯ)
Любое растение рода САNNАВIS, содержащее тетрагидроканнабинол
61. СМОЛА КАННАБИСА
Смола каннабиса - означает отделенную смолу, неочищенную или
очищенную, полученную из растения каннабис
62. ТИОФЕНТАНИЛ
63. ФЕНАДОКСОН
64. ФЕНАМПРОМИД
65. ФЕНОМОРФАН
66. ФЕНОПЕРИДИН
67. ЭКГОНИН
Экгонин и его сложные эфиры и производные которые могут быть
превращены в зкгонин и кокаин
68. ЭКСТРАКТ КАННАБИСА
(ГАШИШНОЕ МАСЛО)
Концентрат каннабиса, полученный путем экстрагирования каннабиса
органическим растворителем или растительным маслом и др.
69. ЭТИЛМЕТИЛТИАМБУТЕН
70. ЭТОНИТАЗЕН
71. ЭТОРФИН
72. (исключен - N 1647 от 1.11.2000 г.)
В. ПСИХОТРОПНЫЕ ВЕЩЕСТВА
1. АМИНОРЕКС
2. БРОЛАМФЕТАМИН - ДОБ
3. ДМА
4. ДМГП
5. ДМТ
6. ДОЭТ
7. ДЭТ
8. КАТИНОН
9. (+)-ЛИЗЕРГИД, ЛСД, ЛСД 25
10. МДМА
11. МЕКЛОКВАЛОН
12. ММДА
13. N-ГИДРОКСИ МДА
14. N-ЭТИЛ МДА
15. МЕСКАЛИН
16. МЕТАКВАЛОН
17. МЕТАМФЕТАМИН (ПЕРВИТИН)
18. МЕТАМФЕТАМИН РАЦЕМАТ
19. 4-МЕТИЛАМИНОРЕКС
20. МЕТКАТИНОН (ЭФЕДРОН)
21. ПАРАГЕКСИЛ
22. ПМА
23. ПЛОДОВОЕ ТЕЛО (ЛЮБАЯ ЧАСТЬ) ЛЮБОГО ВИДА ГРИБОВ
например, COPRINUS MICACES (как высушенная, так и невысушенная
измельченная), содержащих психотропные вещества, а также продукты
переработки этих грибов, в т.ч. кустарно приготовленные препараты,
содержащие психотропные вещества (псилобицин, псилоцин и др.)

24. ПСИЛОЦИБИН
25. ПСИЛОЦИН, ПСИЛОТСИН
26. РОЛИЦИКЛИДИН (ФЦП)
27. СТП, ДОМ
28. ТЕНАМФЕТАМИН, МДА
29. ТЕНОЦИКЛИДИН, ТЦП
30. ТЕТРАГИДРОКАННАБИНОЛ, оның барлық изомерлерi мен олардың
стереохимиялық нұсқалары
31. TMA (TMA)
32. ФЕНЦИКЛИДИН, ПЦП
33. ЭТИЦИКЛИДИН, ФЦГ
34. ЭТРИПТАМИН
35. БДБ
36. МБДБ
37.<*>
38.<*>
II КЕСТЕ
МЕДИЦИНАЛЫҚ МАҚСАТТА ПАЙДАЛАНЫЛАТЫН ЖӘНЕ ҚАТАҢ
БАҚЫЛАУДАҒЫ ЕСIРТКI ҚҰРАЛДАРЫ МЕН ПСИХОТРОПТЫҚ
ЗАТТАРДЫҢ ТIЗIМI
А. Есiрткi құралдары
1. АЛЬФАЦЕТИЛМЕТАДОЛ
2. АЛЬФЕНТАНИЛ
3. АЦЕТИЛДИГИДРОКОДЕИН
4. АЦЕТИЛМЕТАДОЛ
5. БЕНЗИЛМОРФИН
6. ГИДРОКОДОН
7. ГИДРОМОРФИНОЛ
8. ГИДРОМОРФОН
9. ДЕКСТРОМОРАМИД
10. ДЕКСТРОПРОПОКСИФЕН
11. ДИГИДРОКОДЕИН
12. ДИГИДРОМОРФИН
13. ДИФЕНОКСИЛАТ
14. КОДЕИН
15. ФОСФАТ КОДЕЙIНI
16. ГИДРОХЛОРИД КОКАЙНЫ
17.<*>
18. ЛЕВОМЕТОРФАН
19. ЛЕВОМОРАМИД
20. ЛЕВОРФАНОЛ
21. ЛЕВОФЕНАЦИЛМОРФАН
22. МЕТАДОН
23. МЕТАЗОЦИН
24. МЕТИЛДЕЗОРФИН
25. МЕТИЛДИГИДРОМОРФИН
26. МЕТОПОН
27. МИРОФИН
28. МОРФЕРИДИН
29. МОРФИН
30. МОРФИЛОНГ
31. МОРФИНА ГИДРОХЛОРИД
32. НИКОДИКОДИН
33. НИКОКОДИН
34. НИКОМОРФИН
35. НОРЛЕВОРФАНОЛ
36. ОКСИКОДОН
37. ОКСИМОРФОН
38. ОМНОПОН
39. АПИЫН
Көкнәр өсiмдiгiнiң есiрткiлiк белсендi алколоидтары бар қоюланған сөлi
40. ПИРИТРАМИД (ДИПИДОЛОР)
41. ПРОМЕДОЛ
42. ПРОПИРАМ
43. ПРОСИДОЛ
44. РАЦЕМЕТОРФАН (ДЕКСТРАМЕТОРФАН, ДИМОРФАН)
45. РАЦЕМОРАМИД
46. РАЦЕМОРФАН
47. СУФЕНТАНИЛ
48. ТЕБАИН
(апиын алкалоиды)
49. ТЕБАКОН
50. ТИЛИДИН
51. ТРИМЕПЕРИДИН
52. ФЕНАЗОЦИН
53. ФЕНТАНИЛ
54. ФОЛЬКОДИН
55. ФУРЕТИДИН
55-1. ЭКСТРАКЦИЯЛЫҚ АПИЫН
Құрамында апиынды алкалоидтар, оның iшiнде есiрткiсi күшті морфин, кодеин, тебаин бар Ұйықтататын көкнәр түрiндегi апиын шикiзатынан немесе сабағынан әртүрлi ерiткiштермен ажыратып алу жолымен алынатын өнiм.<*>
56. ЭТИЛМОРФИН
57. ЭТОКСЕРИДИН
және мұндай изомерлердiң болуы осы нақты химиялық тұрғының (егер ондай жоққа шығарылмаса) шеңберiнде мүмкiн болатын жағдайларда осы Тiзiмде аталған есiрткi құралдарының стереоизомерлерi жоғарыда көзделгендей мұндай тұздардың болуы мүмкiн болатын барлық жағдайларда изомерлердiң тұздарын қоса алғанда осы Тiзiмде аталған барлық есiрткi құралдарының тұздары
В. ПСИХОТРОПТЫҚ ЗАТТАР
1. АМФЕТАМИН
2. БУПРЕНОРФИН (НОРФИН)
3. ГЛЮТЕТИМИД (НОКСИРОН)
4. ДЕКСАМФЕТАМИН
5. ЛЕВАМФЕТАМИН
6. ЛЕВОМЕТАМФЕТАМИН
7. МЕТИЛФЕНИДАТ
8. ПЕМОЛИН
9. ПЕНТОБАРБИТАЛ (ЭТАМИНАЛ-НАТРИЯ, НЕМБУТАЛ)
10. СЕКОБАРБИТАЛ
11. ФЕНЕТИЛЛИН
12. ФЕНМЕТРАЗИН
13. ЦИПЕПРОЛ
14. ЭТИЛАМФЕТАМИН
Мұндай тұздардың болуы мүмкiн болатын барлық жағдайлада осы Тiзiмде аталған заттардың тұздары.
III КЕСТЕ
МЕДИЦИНАЛЫҚ МАҚСАТТА ПАЙДАЛАНЫЛАТЫН ЖӘНЕ ҚАТАҢ
БАҚЫЛАУДАҒЫ ЕСIРТКI ҚҰРАЛДАРЫ МЕН ПСИХОТРОПТЫҚ
ЗАТТАРДЫҢ ТIЗIМI
А. Есiрткi құралдары

24. ПСИЛОЦИБИН
25. ПСИЛОЦИН, ПСИЛОТСИН
26. РОЛИЦИКЛИДИН
27. СТП, ДОМ
28. ТЕНАМФЕТАМИН, МДА
29. ТЕНОЦИКЛИДИН, ТЦП
30. ТЕТРАГИДРОКАННАБИНОЛ, все его изомеры и их стереохимические
варианты
31. TMA
32. ФЕНЦИКЛИДИН, ПЦП
33. ЭТИЦИКЛИДИН, ФЦГ
34. ЭТРИПТАМИН
35. БДБ
36. МБДБ
37. (исключен - N 1647 от 1.11.2000 г.)
38. (исключен - N 1647 от 1.11.2000 г.)
Соли веществ, перечисленных в этом списке, во всех случаях, когда
существование таких солей возможно.
ТАБЛИЦА II
СПИСОК НАРКОТИЧЕСКИХ СРЕДСТВ И ПСИХОТРОПНЫХ
ВЕЩЕСТВ, ИСПОЛЬЗУЕМЫХ В МЕДИЦИНСКИХ ЦЕЛЯХ И
НАХОДЯЩИХСЯ ПОД СТРОГИМ КОНТРОЛЕМ
А. Наркотические средства
1. АЛЬФАЦЕТИЛМЕТАДОЛ
2. АЛЬФЕНТАНИЛ
3. АЦЕТИЛДИГИДРОКОДЕИН
4. АЦЕТИЛМЕТАДОЛ
5. БЕНЗИЛМОРФИН
6. ГИДРОКОДОН
7. ГИДРОМОРФИНОЛ
8. ГИДРОМОРФОН
9. ДЕКСТРОМОРАМИД
10. ДЕКСТРОПРОПОКСИФЕН
11. ДИГИДРОКОДЕИН
12. ДИГИДРОМОРФИН
13. ДИФЕНОКСИЛАТ
14. КОДЕИН
15. КОДЕИНА ФОСФАТ
16. КОКАИНА ГИДРОХЛОРИД
17. (исключен - N 1647 от 1.11.2000 г.)
18. ЛЕВОМЕТОРФАН
19. ЛЕВОМОРАМИД
20. ЛЕВОРФАНОЛ
21. ЛЕВОФЕНАЦИЛМОРФАН
22. МЕТАДОН
23. МЕТАЗОЦИН
24. МЕТИЛДЕЗОРФИН
25. МЕТИЛДИГИДРОМОРФИН
26. МЕТОПОН
27. МИРОФИН
28. МОРФЕРИДИН
29. МОРФИН
30. МОРФИЛОНГ
31. МОРФИНА ГИДРОХЛОРИД
32. НИКОДИКОДИН
33. НИКОКОДИН
34. НИКОМОРФИН
35. НОРЛЕВОРФАНОЛ
36. ОКСИКОДОН
37. ОКСИМОРФОН
38. ОМНОПОН
39. ОПИЙ
свернувшийся сок растения мак, содержащий наркотически активные
алкалоиды
40. ПИРИТРАМИД (ДИПИДОЛОР)
41. ПРОМЕДОЛ
42. ПРОПИРАМ
43. ПРОСИДОЛ
44. РАЦЕМЕТОРФАН (ДЕКСТРАМЕТОРФАН, ДИМОРФАН)
45. РАЦЕМОРАМИД
46. РАЦЕМОРФАН
47. СУФЕНТАНИЛ
48. ТЕБАИН
49. ТЕБАКОН
50. ТИЛИДИН
51. ТРИМЕПЕРИДИН
52. ФЕНАЗОЦИН
53. ФЕНТАНИЛ
54. ФОЛЬКОДИН
55. ФУРЕТИДИН
55-1. Экстракционный опий
Продукт, получаемый путем извлечения различными растворителями из
опия-сырца или соломы вида Мак снотворный, содержащий опийные
алкалоиды, в том числе наркотически активные морфин, кодеин, тебаин
56. ЭТИЛМОРФИН
57. ЭТОКСЕРИДИН
и стереоизомеры наркотических средств, перечисленных в этом Списке,
в тех случаях, когда существование таких изомеров возможно в рамках
данного конкретного химического обозначения (если таковые
определенно не исключены);
соли всех наркотических средств, перечисленных в этом Списке,
включая соли изомеров, как предусмотрено выше, во всех случаях,
когда существование таких солей возможно.
В. ПСИХОТРОПНЫЕ ВЕЩЕСТВА
1. АМФЕТАМИН
2. БУПРЕНОРФИН (НОРФИН)
3. ГЛЮТЕТИМИД (НОКСИРОН)
4. ДЕКСАМФЕТАМИН
5. ЛЕВАМФЕТАМИН
6. ЛЕВОМЕТАМФЕТАМИН
7. МЕТИЛФЕНИДАТ
8. ПЕМОЛИН
9. ПЕНТОБАРБИТАЛ (ЭТАМИНАЛ-НАТРИЯ, НЕМБУТАЛ)
10. СЕКОБАРБИТАЛ
11. ФЕНЕТИЛЛИН
12. ФЕНМЕТРАЗИН
13. ЦИПЕПРОЛ
14. ЭТИЛАМФЕТАМИН
Соли веществ, перечисленных в этом списке, во всех случаях, когда
существование таких солей возможно.
ТАБЛИЦА III
СПИСОК НАРКОТИЧЕСКИХ СРЕДСТВ И ПСИХОТРОПНЫХ
ВЕЩЕСТВ, ИСПОЛЬЗУЕМЫХ В МЕДИЦИНСКИХ ЦЕЛЯХ
И НАХОДЯЩИХСЯ ПОД КОНТРОЛЕМ
А. НАРКОТИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА

1. Олардың бiр немесе бiрнеше ингредиенттермен қосылуы және бөлiнбеген препараттарда 2,5 проценттен аспайтын қоспа кезiнде бiр дозасында 100 мГ астам есiрткi құралдарын қамтуы жағдайларында
ацетилдигидрокодеиннiң,
кодеиннiң,
дигидрокодеиннiң,
никокодиннiң,
никодикодиннiң және
фолькодиннiң,
этилморфиннiң препараттары.
2. Бiр дозасында 100 мг астам пропирамы бар және кемiнде метилцеллюлозаның осындай мөлшерiмен қосылған пропирам препараты.
3. Мұндай препараттарда 1971 жылғы Психотроптық заттар туралы конвенцияға сәйкес бақылаудағы қандай да болмасын заттардың болмауы шартымен бiр дозасында 135 мг астам декстропропоксивенi бар және қоспасы жағдайында 2,5 проценттен астам раэделенбеген препараттардағы жаппай пайдалануға арналған декстропропоксифен препараттары.
4. Сусыз морфин-негiзге қайта есептегенде 0,2 проценттен аспайтын морфинi бар және есiрткi құралы оңай жүзеге асырылатын тәсiлдердiң көмегiмен немесе халықтың денсаулығы үшiн қауiп төндiретiн мөлшерде аталған препараттан алынбайтын тұрғыда бiр немесе бiрнеше ингридиенттермен бiрiктiрiлген апиын немесе морфин препараттары.
5. Бiр дозасында 0,5 мг аспайтын дифеноксилаты және мөлшерi дифеноксиннiң дозасының 5 процентiнен кем емес мөлшерге бара-бар атропин сульфаты бар дифеноксилат препараты.
6. Дифеноксилаттың дозасының бiр процентiнен кем емес мөлшерге бара-бар атропин сульфаттың негiзi мен мөлшерiне қайта есептегендегi 1 дозасы 2,5 мг дифеноксилатты қамтитын дифеноксилат препараты.
7. Осы тiзiмде көрсетiлген формулалардың қандай да бiреуiмен жасалған препараттар мен мұндай препараттардың есiрткiсi жоқ кез келген затпен қоспасы.
В. ПСИХОТРОПТЫҚ ЗАТТАР
1. АЛЛОБАРБИТАЛ
2. АЛЬПРАЗОЛАМ
3. АМОРБАРБИТАЛ
4. АМФЕПРАМОН
5. БАРБИТАЛ
БАРБИТАЛ НАТРИI
6. БЕНЗФЕТАМИН
7. БРОМАЗЕПАМ
8. БРОТИЗОЛАМ
9. БУТАЛБИТАЛ
10. БУТОБАРБИТАЛ
11. ВИНИЛБИТАЛ
12. ГАЛАЗЕПАМ
13. ГАЛОКСАЗОЛАМ
14. ДЕЛОРАЗЕПАМ
15. ДИАЗЕПАМ
16. КАМАЗЕПАМ
17. КАТИН
18. КЕТАЗОЛАМ
19. КЛОБАЗАМ
20. КЛОКСАЗОЛАМ
21. КЛОНАЗЕПАМ
22. КЛОРАЗЕПАТ
23. КЛОИТИАЗЕПАМ
24. ЛЕФЕТАМИН
25. ЛОПРАЗОЛАМ
26. ЛОРАЗЕПАМ
27. ЛОРМЕТАЗЕПАМ
28. МАЗИНДОЛ
29. МЕДАЗЕПАМ
30. МЕЗОКАРБ
31. МЕПРОБАМАТ
32. МЕТИПРИЛОН
33. МЕТИЛФЕНОБАРБИТАЛ
34. МЕФЕНОРЕКС
35. МИДАЗОЛАМ
36. НИМЕТАЗЕПАМ
37. НИТРАЗЕПАМ
38. НОРДАЗЕПАМ
39. ОКСАЗЕПАМ (НОЗЕПАМ)
40. ОКСАЗОЛАМ
41. ПЕНТАЗОЦИН
42. ПИНАЗЕПАМ
43. ПИПРАДРОЛ
44. ПИРОВАЛЕРОН
45. ПРАЗЕПАМ
46. СЕКБУТАБАРБИТАЛ
47. ТЕМАЗЕПАМ
48. ТЕТРАЗЕПАМ
49. ТРИАЗОЛАМ
50. ФЕНДИМЕТРАЗИН
51. ФЕНКАМФАМИН
52. ФЕНОБАРБИТАЛ
53. ФЕНПРОПОРЕКС
54. ФЕНТЕРМИН

1. Препараты ацетилдигидрокодеина,
кодеина,
дигидрокодеина,
никокодина,
никодикодина и
фолькодина,
этилморфина,
при условии, что они соединены с одним или несколькими ингредиентами и содержат не свыше 100 мг наркотического средства на единицу дозы при концентрации не свыше 2,5 процента в неразделенных препаратах.
2. Препараты пропирама, содержащие не свыше 100 мг пропирама на единицу дозы и соединенные по меньшей мере с таким же количеством метилцеллюлозы.
3. Препараты декстропропоксифена для орального использования, содержащие не свыше 135 мг декстропропоксифена на единицу дозы и при концентрации не свыше 2,5 процента в неразделенных препаратах, при условии, что такие препараты не содержат каких-либо веществ, находящихся под контролем в соответствии с Конвенцией о психотропных веществах 1971 года.
4. Препараты опия или морфина, содержащие не свыше 0,2 процента морфина в пересчете на безводный морфин-основание и соединенные с одним или несколькими ингридиентами таким образом, что наркотическое средство не может быть извлечено из данного препарата при помощи легко осуществимых способов или в количествах, которые могли бы представить опасность для народного здоровья.
5. Препараты дифеноксилата, содержащие не свыше 0,5 мг дифеноксилата на единицу дозы и количество атропина сульфата, эквивалентное не менее, чем 5 процентам от дозы дифеноксина.
6. Препараты дифеноксилата, содержащие не свыше 2,5 мг дифеноксилата на единицу дозы в пересчете на основание и количество атропина сульфата, эквивалентное не менее, чем 1 проценту от дозы дифеноксилата.
7. Препараты, составленные по какой-либо из формул, указанных в настоящем Списке, и смеси таких препаратов с любым веществом, не содержащим наркотиков.
В. ПСИХОТРОПНЫЕ ВЕЩЕСТВА
1. АЛЛОБАРБИТАЛ
2. АЛЬПРАЗОЛАМ
3. АМОБАРБИТАЛ
4. АМФЕПРАМОН
5. БАРБИТАЛ
БАРБИТАЛ НАТРИЯ
6. БЕНЗФЕТАМИН
7. БРОМАЗЕПАМ
8. БРОТИЗОЛАМ
9. БУТАЛБИТАЛ
10. БУТОБАРБИТАЛ
11. ВИНИЛБИТАЛ
12. ГАЛАЗЕПАМ
13. ГАЛОКСАЗОЛАМ
14. ДЕЛОРАЗЕПАМ
15. ДИАЗЕПАМ
16. КАМАЗЕПАМ
17. КАТИН
18. КЕТАЗОЛАМ
19. КЛОБАЗАМ
20. КЛОКСАЗОЛАМ
21. КЛОНАЗЕПАМ
22. КЛОРАЗЕПАТ
23. КЛОТИАЗЕПАМ
24. ЛЕФЕТАМИН
25. ЛОПРАЗОЛАМ
26. ЛОРАЗЕПАМ
27. ЛОРМЕТАЗЕПАМ
28. МАЗИНДОЛ
29. МЕДАЗЕПАМ
30. МЕЗОКАРБ
31. МЕПРОБАМАТ
32. МЕТИПРИЛОН
33. МЕТИЛФЕНОБАРБИТАЛ
34. МЕФЕНОРЕКС
35. МИДАЗОЛАМ
36. НИМЕТАЗЕПАМ
37. НИТРАЗЕПАМ
38. НОРДАЗЕПАМ
39. ОКСАЗЕПАМ (НОЗЕПАМ)
40. ОКСАЗОЛАМ
41. ПЕНТАЗОЦИН
42. ПИНАЗЕПАМ
43. ПИПРАДРОЛ
44. ПИРОВАЛЕРОН
45. ПРАЗЕПАМ
46. СЕКБУТАБАРБИТАЛ
47. ТЕМАЗЕПАМ
48. ТЕТРАЗЕПАМ
49. ТРИАЗОЛАМ
50. ФЕНДИМЕТРАЗИН
51. ФЕНКАМФАМИН
52. ФЕНОБАРБИТАЛ
53. ФЕНПРОПОРЕКС
54. ФЕНТЕРМИН

55. ФЛУДИАЗЕПАМ
56. ФЛУРАЗЕПАМ
57. ФЛУНИТРАЗЕПАМ
58. ХЛОРДИАЗЕПОКСИД
59. ЦИКЛОБАРБИТАЛ
60. ЭСТАЗОЛАМ
61. ЭТИНАМАТ
62. ЭТИЛ ЛОФЛАЗЕПАТ
63. ЭТХЛОРВИНОЛ
Тiзiмде аталған барлық заттардың тұздары, сондай-ақ атауы бұл тiзiмге кiргiзiлмеген құрамында өндiрiлетiн диазепинi мен барбитур қышқылы бар, сондай-ақ өндiрiлетiн бензодиазепин және барбитур қышқылынан тұратын көп компоненттi дәрілік препараттар, тиiстi бiр дозадағы бiр тамшы мөлшердегi кемiнде 0,01 г. бiр терапевтiк дозадағы - таблеткадағы, ампуладағы белсенді заттар препараттар.<*>
IV КЕСТЕ
БАҚЫЛАУДАҒЫ ПРЕКУРСОРЛАРДЫҢ (ЕСIРТКI
ҚҰРАЛДАРЫ МЕН ПСИХОТРОПТЫҚ ЗАТТАРДЫ ЗАҢСЫЗ
ДАЙЫНДАУ КЕЗIНДЕ ЖИI ПАЙДАЛАНЫЛАТЫН ӨСIМДIК
ТЕКТЕС ЗАТТАРДЫҢ) ТIЗIМI
I ТIЗБЕ                            II ТIЗБЕ
N-ацетилантранил қышқылы           Ангидрид сiрке қышқылы
Изосафрол                          Антранил қышқылы
Лизергин қышқылы                   Ацетон
3,4-метилендиоксифенил-2-пропанон  Метилэтилкетон
1-фенил-2-пропанон                 Перманганат калиi
Пиперональ                         Күкiрт қышқылы
Псевдоэфедрин                      Тұз қышқылы
Сафрол                             Пиперидин
Эргометрин                         Толуол
Эрготамин                          Фенил сiрке қышқылы
Эфедрин                            Этил эфирi
Қылша шөбi
Мұндай тұздардың пайда болуы мүмкiн болатын жағдайларда осы кестелерде аталған барлық заттардың тұздары
__________
* Тұз қышқылы мен күкiрт қышқылының тұздары ерекше тәртiппен II кестеден алынып тасталды.
Қосымша
Заңсыз сақталуда немесе айналымда аңғарылған
есiрткi құралдарын, психотроптық заттарды шағын,
iрi және өте iрi мөлшерлерге жатқызу туралы
ЖИЫНТЫҚ КЕСТЕ

55. ФЛУДИАЗЕПАМ
56. ФЛУРАЗЕПАМ
57. ФЛУНИТРАЗЕПАМ
58. ХЛОРДИАЗЕПОКСИД
59. ЦИКЛОБАРБИТАЛ
60. ЭСТАЗОЛАМ
61. ЭТИНАМАТ
62. ЭТИЛ ЛОФЛАЗЕПАТ
63. ЭТХЛОРВИНОЛ
Соли всех перечисленных в Списке веществ, а также препараты,
содержащие в своем составе производные диазепина и барбитуровой
кислоты, наименования которых не включены в этот список, а также
многокомпонентные лекарственные препараты, содержащие
производные бензодиазепина и барбитуровой кислоты, не менее 0,01 г
активного вещества в одной терапевтической дозе - таблетке, ампуле, в
количестве капель, соответствующих одной дозе.
ТАБЛИЦА IV
СПИСОК ПРЕКУРСОРОВ
(ХИМИЧЕСКИХ И РАСТИТЕЛЬНЫХ ВЕЩЕСТВ, ЧАСТО ИСПОЛЬЗУЕМЫХ
ПРИ НЕЗАКОННОМ ИЗГОТОВЛЕНИИ НАРКОТИЧЕСКИХ СРЕДСТВ И
ПСИХОТРОПНЫХ ВЕЩЕСТВ), НАХОДЯЩИХСЯ ПОД КОНТРОЛЕМ
ПЕРЕЧЕНЬ I                         ПЕРЕЧЕНЬ II
N-ацетилантраниловая кислота       Ангидрид уксусной кислоты
Изосафрол                          Антраниловая кислота
Лизергиновая кислота               Ацетон
3,4-метилендиоксифенил-2-пропанон  Метилэтилкетон
1-фенил-2-пропанон                 Перманганат калия
Пиперональ                         Серная кислота
Псевдоэфедрин                      Соляная кислота
Сафрол                             Пиперидин
Эргометрин                         Толуол
Эрготамин                          Фенилуксусная кислота
Эфедрин                            Этиловый эфир
Трава эфедры
Соли всех веществ, перечисленных в этих таблицах, в тех
случаях, когда образование таких солей возможно.
*Соли соляной кислоты и серной кислоты в особом порядке
исключены из Таблицы II.
Приложение
СВОДНАЯ ТАБЛИЦА
об отнесении наркотических средств,
психотропных веществ к небольшим, крупным и
особо крупным размерам, обнаруженных в незаконном
хранении или обороте

Заңсыз сақталуда немесе айналымда байқалған есiрткi құралдарын, психотроптық заттардың шағын, iрi және өте iрi мөлшерлерге жатқызу туралы жиынтық кесте БҰҰ-ның 1961, 1971, 1988 жылдардағы Конвенцияларының, БҰҰ-ның Экономикалық және Әлеуметтiк Кеңесiнiң Есiрткi құралдары жөнiндегi комиссиясы шешiмдерiнiң, БҰҰ-ның Есiрткiлердi бақылау жөнiндегi Халықаралық комитетi ұсынымының, Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi бұйрықтарының қағидалары ескерiле отырып бекiтiлген Қазақстан Республикасында бақылауға жататын есiрткi құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың тiзiмiнiң негiзiнде Қазақстан Республикасының қылмыстық және әкiмшiлiк заңдары мен өзге де нормативтiк құқықтық актiлерiне қолдану үшiн жасалды және есiрткi құралдарының мөлшерлерiн айқындайтын 1 кестеден, психотроптық заттардың мөлшерлерi - 2 кестеден және Қазақстан Республикасының Есiрткiлердi бақылау жөнiндегi мемлекеттiк комиссиясының есiрткi құралдарына жатқызылған өсiмдiктердi өсiрудiң мөлшерлерi туралы қорытындысы - 3 кестеден тұрады.
Жиынтық кесте жөнiнде ресми түсiндiрме мен пайымдау, сондай-ақ оларды көбейту Қазақстан Республикасы Есiрткiлердi бақылау жөнiндегi мемлекеттiк комиссиясының ерекше құзыретiне кiредi.
1 Кесте
--------------------------------------------------------------------
ЕСIРТКI ҚҰРАЛДАРЫ
--------------------------------------------------------------------
Мөлшерлерi граммен
--------------------------------------------------------------------
Атауы            ! Шағын        ! Iрi ...астам ! Өте iрi
! ..нен..дейiн ! ...дейiн қоса! ... астам
! қоса         ! есептегенде  !
! есептегенде  !              !
--------------------------------------------------------------------
Марихуана
кептiрiлген               0,5-10,0      10,0-1000         1000
кептiрiлмеген             5,0-50,0      50,0-5000         5000
--------------------------------------------------------------------
Гашиш                     0,5-2,0       2,0-200            200
--------------------------------------------------------------------

Сводная таблица об отнесении наркотических средств, психотропных веществ к небольшим, крупным и особо крупным размерам, обнаруженных в незаконном хранении или обороте составлена применительно к уголовному и административному законодательству Республики Казахстан и иным нормативным правовым актам на основе утвержденного Списка наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, подлежащих контролю в Республике Казахстан, с учетом положений Концвенций ООН 1961, 1971, 1988 годов, решений Комиссии по наркотическим средствам Экономического и Социального Совета ООН, рекомендаций Международного Комитета ООН по контролю над наркотиками и состоит из Таблицы 1, определяющей размеры наркотических средств, Таблицы 2 - размеры психотропных веществ и Таблицы 3 - заключения Государственной комиссии Республики Казахстан по контролю за наркотиками о размерах культивации растений, отнесенных к наркотическим средствам.
Официальное толкование и разъяснение по Сводной таблице, а также их тиражирование входит в исключительную компетенцию Государственной комиссии Республики Казахстан по контролю за наркотиками.
Таблица 1
--------------------------------------------------------------------
НАРКОТИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА
--------------------------------------------------------------------
Размеры в граммах
--------------------------------------------------------------------
Наименование     ! Небольшие    ! Крупные      ! Особо крупные
! от...до...   ! свыше ...    ! свыше
! включительно ! до...        !
!              ! включительно !
--------------------------------------------------------------------
Марихуана
высушенная                0,5-10,0      10,0-1000         1000
невысушенная              5,0-50,0      50,0-5000         5000
--------------------------------------------------------------------
Гашиш                     0,5-2,0       2,0-200            200
--------------------------------------------------------------------

Каннабис смоласы          0,1-0,5       0,5-40,0          40,0
--------------------------------------------------------------------
Каннабис экстраты         0-0,05        0,05-50,0         50,0
(гашиш майы)
--------------------------------------------------------------------
Бейтарап толықтыру.
шыларды (ұн, қант,
крахмал және басқалары)
қоса алғанда              0,1-0,5       0,5-10,0          10,0
апиын
--------------------------------------------------------------------
Көкнәрдiң сабағынан
қоспа
(экстракциялық апиын)     0,1-0,5       0,5-10,0          10
--------------------------------------------------------------------
Апиын алколоидтары,       0-3,0 мл      3,0-20 мл         20 мл
оның iшiнде белсендi
есiрткiлiк (морфин,
кодеин, тебаин) бар
қолдан дайындалған
препараттар
--------------------------------------------------------------------
Көкнәрдiң сабағы:
кептiрiлген               0,5-10,0      10,0-500          500
кептiрiлмеген             2,5-50,0      50,0-2500         2500
--------------------------------------------------------------------
Морфин                    0-0,01        0,01-1,0          1,0
(негiзi мен тұздары)      1 амп.        (1-ден 100-ге   (100 амп.
1% ерiт.      дейн амп.1%       1% ерiт)
ерiт.)
--------------------------------------------------------------------
Қажеттi заттар мен        0-0,01        0,01-1,0          1,0
толықтырушыларда
қоса алғанда героин
--------------------------------------------------------------------
Кодеин (негiзi мен        0-0,2         0,2-10,0          10,0
түздары) және бiр
таблеткада кемiнде
0,015г бар оның
дәрiлiк нысандары
1-14 табл.    (14 табл.-        (660 таб.
0,015-тен     660 табл.         0,015-тен)
0,015-тен)
--------------------------------------------------------------------
Промедол                  0-0,03        0,03-3,0          3,0
(1-3 амп. 1%  (3-300 амп.       (300 амп.
ерiт.)        1% ерiт.)         1% ерiт.)
--------------------------------------------------------------------
Фенфанил,                               0-0,0002          0,0002
суфентанил                              1-20 амп.         20 амп.
0,005 %-тен       0,005%-тен
ерiт.             ерiт.
2 мл-ден          2 мл-ден
--------------------------------------------------------------------
Альфаметилфентанил,                     0,00001-          0,001
ацетилальфаметилфентанил,
бетагидрокси-3-метил-фентанил,
парафлуорофентанил,
3-метил-фентанил
--------------------------------------------------------------------
Ацетилдигидрокодеин       0-0,01        0,01-1,0          1,0
(ацетилкодеин)
--------------------------------------------------------------------

Смола каннабиса           0,1-0,5       0,5-40,0          40,0
--------------------------------------------------------------------
Экстракт каннабиса        0-0,05        0,05-50,0         50,0
(гашишное масло)
--------------------------------------------------------------------
Опий, включая
нейтральные наполнители
(мука, сахар, крахмал
и др.)                    0,1-0,5       0,5-10,0          10,0
--------------------------------------------------------------------
Концентрат из маковой
соломы
(экстракционный опий)     0,1-0,5       0,5-10,0          10
--------------------------------------------------------------------
Кустарно приготовленные
препараты, содержащие     0-3,0 мл      3,0-20 мл         20 мл
опийные алкалоиды, в
том числе наркотически
активные (морфин, кодеин,
тебаин)
--------------------------------------------------------------------
Солома маковая:
высушенная                0,5-10,0      10,0-500          500
невысушенная              2,5-50,0      50,0-2500         2500
--------------------------------------------------------------------
Морфин                    0-0,01        0,01-1,0          1,0
(основание и соли)        1 амп.        (от 1 до 100      (100 амп.
1% р-ра       амп.1% р-ра)      1% р-ра
--------------------------------------------------------------------
Героин,
включая                   0-0,01        0,01-1,0          1,0
сопутствующие вещества
и наполнители
--------------------------------------------------------------------
Кодеин (основание и соли),
и его лекарственные
формы, содержащие         0-0,2         0,2-10,0          10,0
не менее 0,015 г          1-14 табл.    (14 табл.-        (660 таб.
в 1 табл.                 по 0,015      660 табл. по      по 0,015)
0,015)
--------------------------------------------------------------------
Промедол                  0-0,03        0,03-3,0          3,0
(1-3 амп. 1%  (3-300 амп.       (300 амп.
р-ра)         1% р-ра)          1% р-ра)
--------------------------------------------------------------------
Фентанил,                               0-0,0002          0,0002
суфентанил                              1-20 амп.         20 амп.
по 0,005 %        по 0,005 %
р-ра по           р-ра по
2 мл              2 мл
--------------------------------------------------------------------
Альфаметилфентанил,                     0,00001-          0,001
ацетилальфаметилфентанил,
бетагидрокси-3-метил-фентанил,
парафлуорофентанил,
3-метил-фентанил
--------------------------------------------------------------------
Ацетилдигидрокодеин       0-0,01        0,01-1,0          1,0
(ацетилкодеин)
--------------------------------------------------------------------

Омнопон (пантопон)        0-0,03        0,03-3,0          3,0
(1-3 амп.     3-300 амп.        (300 амп.
1% ерiт.)     1% ерiт.)         1% ерiт.)
--------------------------------------------------------------------
Толықтырушы заттарды      0-0,01        0,01-1,0          1,0
қоса алғандағы кокаин
(негiзi және тұздары)
--------------------------------------------------------------------
Этилморфин                0-0,02        0,02-2,0          2,0

Омнопон (пантопон)        0-0,03        0,03-3,0          3,0
(1-3 амп.     (3-300 амп.       (300 амп.
1% р-ра)      1% р-ра)          1% р-ра)
--------------------------------------------------------------------
Кокаин (основание и       0-0,01        0,01-1,0          1,0
соли), включая
сопутствующие вещества
--------------------------------------------------------------------
Этилморфина               0-0,02        0,02-2,0          2,0

гидрохлорид               (1-2 табл.    2-1000 табл.      (1000 таб.
(дионин)                  0,01-ден)     0,01-ден)         0,01-ден)
--------------------------------------------------------------------
Пиритрамид                0-0,01        0,1-1,5           1,5
(дипидолор)               (1-6 амп.     (6-100 амп.       (100 амп.
2 мл-ден)     2 мл-ден)         2 мл-ден)
--------------------------------------------------------------------
Метадон (фенадон)         0-0,01        0,01-1,0          1,0
(негiзi және тұздары)
--------------------------------------------------------------------

гидрохлорид               (1-2 табл.по  2-1000 табл.      (1000 таб.
(дионин)                  0,01)         по 0,01)          по 0,01)
--------------------------------------------------------------------
Пиритрамид                0-0,1         0,1-1,5           1,5
(дипидолор)               (1-6 амп.по   (6-100 амп.       (100 амп.
2 мл)         по 2 мл)          по 2 мл)
--------------------------------------------------------------------
Метадон (фенадон)         0-0,01        0,01-1,0          1,0
(основание и соли)
--------------------------------------------------------------------

Морфилонг                 0-0,01        0,01-0,8          0,8
(1-80 амп.        80 амп.
0,5% ерiт.        0,5% ерiт.
2 мл-ден)         2 мл-ден)
--------------------------------------------------------------------
2 Кесте
--------------------------------------------------------------------
ПСИХОТРОПТЫҚ ЗАТТАР
Мөлшерлерi граммен
--------------------------------------------------------------------
Атауы            ! Шағын        ! Iрi ...астам ! Өте iрi
! ..нен..дейiн ! ...дейiн қоса! ... астам
! қоса         ! есептегенде  !
! есептегенде  !              !
--------------------------------------------------------------------
Альпразолам                             0,03-0,3          0,3
--------------------------------------------------------------------
Аминорекс                 0-0,01        0,01-0,1          0,1
--------------------------------------------------------------------
Аморбарбитал

Морфилонг                 0-0,01        0,01-0,8          0,8
(1-80 амп.        80 амп.
0,5% р-ра         0,5% р-ра
по 2 мл)          по 2 мл)
--------------------------------------------------------------------
Таблица 2
--------------------------------------------------------------------
ПСИХОТРОПНЫЕ ВЕЩЕСТВА
--------------------------------------------------------------------
Размеры в граммах
--------------------------------------------------------------------
Наименование     ! Небольшие    ! Крупные      ! Особо крупные
! от 0 до...   ! свыше ...    ! свыше
! включительно ! до...        !
!              ! включительно !
--------------------------------------------------------------------
Альпразолам                             0,03-0,3          0,3
--------------------------------------------------------------------
Аминорекс                 0-0,01        0,01-0,1          0,1
--------------------------------------------------------------------
Амобарбитал

(барбитал)                0-0,6         0,6-30,0          30,0
(1-6 таб.     6-300 таб.        (300 таб.
0,1-ден)      0,1-ден)          0,1-ден)
--------------------------------------------------------------------
Амфетамин
(фенамин)
(негiзi және тұздары)     0-0,2         0,2-3,0           3,0
--------------------------------------------------------------------
БДБ (негiзi және
тұздары)                  0-0,02        0,02-1,0          1,0
--------------------------------------------------------------------
Бромазепам                              0,5-5             5
--------------------------------------------------------------------
Бупренорфин
(норфин                   0-0,0012      0,0012-0,12       0,12
сангезик, тенгезик        (1-4 амп.     (4-400 амп.       (400 амп.
бупренал, бупренон)       1 мл.-ден,    1 мл.-ден         1 мл.-ден
1-2 амп.      2-200 амп.
2 мл.-ден,    2 л.-ден, 6-600   200 амп.
1-6 табл.     табл.             2 мл.-ден

(барбамил)                0-0,6         0,6-30,0          30,0
(1-6 таб.     6-300 таб.        (300 таб.
по 0,1)       по 0,1)           по 0,1)
--------------------------------------------------------------------
Амфетамин
(фенамин)
(основание и соли)        0-0,2         0,2-3,0           3,0
--------------------------------------------------------------------
БДБ (основание
и соли)                   0-0,02        0,02-1,0          1,0
--------------------------------------------------------------------
Бромазепам                              0,5-5             5
--------------------------------------------------------------------
Бупренорфин
(норфин                   0-0,0012      0,0012-0,12       0,12
сангезик, тенгезик        (1-4 амп. по  (4-400 амп. по    (400
бупренал, бупренон)       1 мл.,1-2 амп. 1мл.,2-200       амп. по 1мл,
по 2 мл.,1-6   амп. по 2 мл,    200 амп.
табл. по       6-600 табл.      по 2 мл.,

0,2 мг.-нан)  0,2 мг-нан)       600 таб.,
0,2 мг-нан
--------------------------------------------------------------------
Броламфетамин (ДОБ)                      0-0,001          0,001
(негiзi және тұздары)
--------------------------------------------------------------------
Глютетимид
(ноксирон)                0-1,5 (1-6    1,5-25,0          25,0
(негiзi және тұздары)    таб. 0,25-тен) (6-100 таб.      (100 таб.

0,2 мг.)       по 0,2 мг)       600 таб.,
по 0,2 мг
--------------------------------------------------------------------
Броламфетамин (ДОБ)                      0-0,001          0,001
(основание и соли)
--------------------------------------------------------------------
Глютетимид
(ноксирон)                0-1,5 (1-6    1,5-25,0          25,0
(основание и соли)        таб. по 0,25) (6-100 таб.       (100 таб.

0,25-тен)        0,25-тен)
--------------------------------------------------------------------
Диазепам                                0,5-5,0           5,0
--------------------------------------------------------------------
Диэтилтриптамин           0-0,02        0,02-1,0          1,0
(ДЭТ) (негiзi және
тұздары)
--------------------------------------------------------------------
ДМА (негiзi және
тұздары)                  0-0,02        0,02-1,0          1,0
--------------------------------------------------------------------
ДМГП                      0-0,05        0,05-5,0          5,0
--------------------------------------------------------------------
Диметилтриптамин
(ДМТ)                     0-0,02        0,02-1,0          1,0
(негiзi және тұздары)
--------------------------------------------------------------------
ДОЭТ (негiзi және
тұздары)                                0-0,001           0,001
--------------------------------------------------------------------
Катинон                   0-0,02        0,02-1,0          1,0
--------------------------------------------------------------------
Клоназепам                              0,5-5             5
--------------------------------------------------------------------
Лоразепам                               0,5-5             5
--------------------------------------------------------------------
МБДБ (негiзi және         0-0,02        0,02-1,0          1,0
тұздары)
--------------------------------------------------------------------
Медазепам                               0,5-5             5
--------------------------------------------------------------------
Метаквалон
(негiзi және тұздары)        0-0,05        0,05-1,0          1,0
--------------------------------------------------------------------
4-Метиламинорекс          0-0,01        0,01-0,1          0,1
--------------------------------------------------------------------
Толықтырушы заттарды      0-0,002       0,02-1,5          1,5
қоса алғанда
Меткатинон (эфедрон),
Толықтырушы заттарды қоса
алғанда негiзi және
тұздары)
--------------------------------------------------------------------
Метамфетамин,             0-0,02        0,02-1,5          1,5
первитин
--------------------------------------------------------------------
Нитразепам                              0,05-5,0          5,0
--------------------------------------------------------------------
Оксазепам, нозепам                      0,05-5,0          5,0
--------------------------------------------------------------------
Амфетамин (афин,
фенамин) бар

по 0,25)          по 0,25)
--------------------------------------------------------------------
Диазепам                                0,5-5,0           5,0
--------------------------------------------------------------------
Диэтилтриптамин           0-0,02        0,02-1,0          1,0
(ДЭТ) (основание и
соли)
--------------------------------------------------------------------
ДМА (основание и
соли)                     0-0,02        0,02-1,0          1,0
--------------------------------------------------------------------
ДМГП                      0-0,05        0,05-5,0          5,0
--------------------------------------------------------------------
Диметилтриптамин
(ДМТ)                     0-0,02        0,02-1,0          1,0
(основание и соли)
--------------------------------------------------------------------
ДОЭТ (основание
и соли)                                 0-0,001           0,001
--------------------------------------------------------------------
Катинон                   0-0,02        0,02-1,0          1,0
--------------------------------------------------------------------
Клоназепам                              0,5-5             5
--------------------------------------------------------------------
Лоразепам                               0,5-5             5
--------------------------------------------------------------------
МБДБ (основание и         0-0,02        0,02-1,0          1,0
соли)
--------------------------------------------------------------------
Медазепам                               0,5-5             5
--------------------------------------------------------------------
Метаквалон
(основание и соли)        0-0,05        0,05-1,0          1,0
--------------------------------------------------------------------
4-Метиламинорекс          0-0,01        0,01-0,1          0,1
--------------------------------------------------------------------
Меткатинон (эфедрон),
включая сопутствующие
вещества                  0-0,02        0,02-1,5          1,5
--------------------------------------------------------------------
Метамфетамин,             0-0,02        0,02-1,5          1,5
первитин (основание
и соли, включая
сопутствующие вещества)
--------------------------------------------------------------------
Нитразепам                              0,5-5,0           5,0
--------------------------------------------------------------------
Оксазепам, нозепам                      0,5-5,0           5,0
--------------------------------------------------------------------
Препараты, содержащие
амфетамин (афин,

препараттар              0-1 мл        1,0-50,0 мл       50,0 мл
--------------------------------------------------------------------
Фенциклидин                             0-0,01            0,01
(негiзi және тұздары)
--------------------------------------------------------------------
Этициклидин (ФЦГ)                       0-0,01            0,01
(негiзi және тұздары)
--------------------------------------------------------------------
(+)-Лизергид (ЛСД,
ЛСД-25)                                 0-0,0001          0,0001
--------------------------------------------------------------------
МДМА                      0-0,02        0,02-1,0          1,0
(метилендиоксиамфетамин),
(негiзi және тұздары)
--------------------------------------------------------------------
Мескалин
(негiзi және тұздары)      0-0,3         0,3-5,0           5,0
--------------------------------------------------------------------
ММДА
(негiзi және тұздары)      0-0,02        0,02-1,0          1,0
--------------------------------------------------------------------
N-этил-МДА (МДЕА),        0-0,02        0,02-1,0          1,0
(негiзi және тұздары)
--------------------------------------------------------------------
N-гидрокси-МДА,           0-0,02        0,02-1,0          1,0
(негiзi және тұздары)
--------------------------------------------------------------------
Псилоцин (псилотсин)      0-0,01        0,01-0,1          0,1
--------------------------------------------------------------------
Псилоцибин                0-0,01        0,01-0,1          0,1
--------------------------------------------------------------------

фенамин)                  0-1 мл        1,0-50,0 мл       50,0 мл
--------------------------------------------------------------------
Фенциклидин                             0-0,01            0,01
(основание и соли)
--------------------------------------------------------------------
Этициклидин (ФЦГ)                       0-0,01            0,01
(основание и соли)
--------------------------------------------------------------------
(+)-Лизергид (ЛСД,
ЛСД-25)                                 0-0,0001          0,0001
--------------------------------------------------------------------
МДМА                      0-0,02        0,02-1,0          1,0
(метилендиоксиамфетамин),
(основание и соли)
--------------------------------------------------------------------
Мескалин
(основание и соли)        0-0,3         0,3-5,0           5,0
--------------------------------------------------------------------
ММДА
(основание и соли)        0-0,02        0,02-1,0          1,0
--------------------------------------------------------------------
N-этил-МДА (МДЕА),        0-0,02        0,02-1,0          1,0
(основание и соли)
--------------------------------------------------------------------
N-гидрокси-МДА,           0-0,02        0,02-1,0          1,0
(основание и соли)
--------------------------------------------------------------------
Псилоцин (псилотсин)      0-0,01        0,01-0,1          0,1
--------------------------------------------------------------------
Псилоцибин                0-0,01        0,01-0,1          0,1
--------------------------------------------------------------------

Псилоцин мен              0-0,5         0,5-50,0          50,0
псилоцибин бар
саңырауқұлақтардың
өнбойы
--------------------------------------------------------------------
Ролициклидин (ФЦП)                      0-0,01            0,01
(негiзi және тұздары)
--------------------------------------------------------------------
СТП, ДОМ                                0-0,002           0,002
(негiзi және тұздары)
--------------------------------------------------------------------
Тенамфетамин (МДА),       0-0,02        0,02-1,0          1,0
(негiзi және тұздары)
--------------------------------------------------------------------
Құрамында афетамин        0-0,2         0,2-10,0          10,0
немесе оның қосымшалары
(бейтарап толықтырушыларды
қоса алғанда) бар қолдан
жасалған препараттар
--------------------------------------------------------------------
Эфедра, эфедрин немесе    0-1,0 мл      1,0-100 мл        100 мл
бүркеншiк эфедрин
шөптерiнен қолдан
дайындалған, эфедрон
немесе первитин бар
препараттар
--------------------------------------------------------------------

Плодовое тело грибов,     0-0,5         0,5-50,0          50,0
содержащих псилоцин
и псилоцибин
--------------------------------------------------------------------
Ролициклидин (ФЦП)                      0-0,01            0,01
(основание и соли)
--------------------------------------------------------------------
СТП, ДОМ (основание                     0-0,002           0,002
и соли)
--------------------------------------------------------------------
Тенамфетамин (МДА),       0-0,02        0,02-1,0          1,0
(основание и соли)
--------------------------------------------------------------------
Кустарно приготовленные   0-0,2         0,2-10,0          10,0
препараты, содержащие
в своем составе амфетамин
или его производные
(включая нейтральные
наполнители)
--------------------------------------------------------------------
Кустарно приготовленные   0-1,0 мл      1,0-100 мл        100 мл
препараты из травы
эфедры, эфедрина или
псевдоэфедрина,
содержащие эфедрон или
первитин
--------------------------------------------------------------------

Теноциклидин (ТЦП, ТСР)                 0-0,01             0,01
(негiзi және тұздары)
--------------------------------------------------------------------
Пентазоцин (фортрал)      1 таб.        1-100 таб.         100 таб.
0,05 г-нан    0,05 г-нан         0,05
г-нан
1 амп.        1-100 амп.         100 амп.
0,03 г-нан    0,03 г-нан         0,03
г-нан
--------------------------------------------------------------------

Теноциклидин (ТЦП, ТСР)                 0-0,01             0,01
(основание и соли)
--------------------------------------------------------------------
Пентазоцин (фортрал)      1 таб.по      1-100 таб.         100 таб.
0,05 г,       по 0,05 г          по 0,05 г
1 амп.        1-100 амп.         100 амп.
по 0,03 г.    по 0,03 г.         по 0,03 г
--------------------------------------------------------------------

Парагексил (сингексил)    0-0,05        0,05-5,0           5,0
--------------------------------------------------------------------
ПМА (негiзi және тұздары) 0-0,02        0,02-1,0           1,0
--------------------------------------------------------------------
Пентабарбитал             0-0,6         0,6-30,0           30,0
--------------------------------------------------------------------
Фенметразин               0-0,1         0,1-1,0            1,0
--------------------------------------------------------------------
Фентермин                 0-0,1         0,1-1,0            1,0
--------------------------------------------------------------------
Фепранон (амфепрамон)     0-0,125       0,125-7,5          7,5
(1-5 драже    (5-300 драже      (300
0,025-тен)    0,025-тен)        драже
0,025-тен)
--------------------------------------------------------------------

Парагексил (сингексил)    0-0,05        0,05-5,0           5,0
--------------------------------------------------------------------
ПМА (основание и соли)    0-0,02        0,02-1,0           1,0
--------------------------------------------------------------------
Пентабарбитал             0-0,6         0,6-30,0           30,0
--------------------------------------------------------------------
Фенметразин               0-0,1         0,1-1,0            1,0
--------------------------------------------------------------------
Фентермин                 0-0,1         0,1-1,0            1,0
--------------------------------------------------------------------
Фепранон (амфепрамон)     0-0,125       0,125-7,5          7,5
(1-5 драже    (5-300 драже      (300
по 0,025)     по 0,025)         драже по
0,025)
--------------------------------------------------------------------

Фторотан                  0-1,0 мл      1,0-50 мл         50 мл
--------------------------------------------------------------------
Триазолам (хальцион)                    0,5-5             5,0
--------------------------------------------------------------------
Ципепрол                  0-0,5         0,5-3,0           3,0
--------------------------------------------------------------------
Этаминал натриi           0-0,6         0,6-30,0          30,0

Фторотан                  0-1,0 мл      1,0-50 мл         50 мл
--------------------------------------------------------------------
Триазолам (хальцион)                    0,5-5             5,0
--------------------------------------------------------------------
Ципепрол                  0-0,5         0,5-3,0           3,0
--------------------------------------------------------------------
Этаминал натрия           0-0,6         0,6-30,0          30,0

(нембутал)                (1-6 табл.    (6-300 табл.      (300 табл.
0,1-ден)      0,1-ден)          0,1-ден)
--------------------------------------------------------------------
Флунитразепам                           0,5-5,0           5,0
--------------------------------------------------------------------
Хлордиазепоксид                         0,5-5,0           5,0
--------------------------------------------------------------------

(нембутал)                (1-6 таб.     (6-300 таб.       (300 таб.
по 0,1)       по 0,1)           по 0,1)
--------------------------------------------------------------------
Флунитразепам                           0,5-5,0           5,0
--------------------------------------------------------------------
Хлордиазепоксид                         0,5-5,0           5,0
--------------------------------------------------------------------

Тетрагидроканнабинол      0-0,05        0,05-5,0          5,0
(оның изомерлерi)
--------------------------------------------------------------------
3 КЕСТЕ
Қазақстан Республикасының Есiрткiге бақылау жасау
жөнiндегi мемлекеттiк комиссиясының есiрткiлiк
құралдарға жатқызылған өсiмдiктердi заңсыз
өсiрудiң мөлшерлерi туралы
ҚОРЫТЫНДЫСЫ
--------------------------------------------------------------------
Өсiмдiктiң атауы мен олардың    !Есiрткi құралдарына жатқызылған
құқықтық сипаты                 !өсiмдiктердi заңсыз өсiруге
|бақылау жасау жөнiнде
|ұсынылатын мөлшерлер
!(өсiмдiктiң өсу дәрежесiне
!қарамастан)
|Iрi мөлшерлер
--------------------------------------------------------------------
1. Ауа-райы жағдайының ерекшелiк.
терiне байланысты Қазақстанның
аумағында өспейтiн және
Қазақстанның аумағында өсiру
үшiн тыйым салынған өсiмдiк
1) Кокаин бұтасы                       бiр өсiмдiк
2) Кат                                 бiр өсiмдiк
Ескертпе. Жоғарыда көрсетiлген өсiмдiктердi өсiру заңсыз айналымда есiрткi құралдары ретiнде пайдалану жағынан ғана емес Қазақстан Республикасында жаңа қауiптi, кокаин бұтасы мен катты заңсыз өсiруден оған тән емес проблема тудыратын құқыққа қарсы әрекет ретiнде де қауiптi.
2. Есiртi құралдарына жатқызылған,
Қазақстан Республикасының
аумағында өсетiн, бiрақ өсiру
үшiн тыйым салынған немесе ол
үшiн арнаулы рұқсатты қажет
ететiн өсiмдiк:
1) Ұйықтатын көкнәр түрiндегi          10 өсiмдiктен
өсiмдiк                             15 өсiмдiктен
2) Сора тұқымдас өсiмдiк
3. Олардың өсуiн қамтамасыз ету           50 өсiмдiктен
мақсатында заңсыз тұқым
орнатылған жабайы өскен сора
мен жабайы өскен көкнәр
Ескерту:
1. Бұл заттар сiңiрiлген анжылар, дәкелер, бинттер және басқалар түрiнде жеке адамдардың иелiгiнде заңсыз болған есiрткi құралдары мен психотроптық заттардың мөлшерлерiн айқындау кезiнде кейiннен құрғақ қалдықтың аталған заттар немесе құралдар үшiн Жиынтық кестеде келтiрiлген мөлшерлерге сәйкестiгiн қайта есептеу арқылы нақты құралдың немесе заттың аталған түрiн сығып алуды жүргізуге қажет.
2. Жиынтық кестенi Қазақстан Республикасының аумағында айналымда алғаш рет аңғарылған есiрткi құралдарымен және психотроптық заттармен толықтыру туралы мәселенi шешу кезiнде Есiрткiлердi бақылау жөнiндегi мемлекеттiк комиссия медициналық өлшемдер мен Республикада өндiруге және қолдануға тыйым салынған жаңа белсендiлiгi жоғары есiрткi құралдарының психотроптық заттардың және прекурсорлардың заңсыз тартылуы кезiнде пайда болған нақты әлеуметтiк қауiптiлiктi негiзге алатын болады. Олардың мөлшерлерi туралы деректердiң жинақталу шамасына қарай Қазақстан Республикасының Есiрткiлердi бақылау жөнiндегi мемлекеттiк комиссиясы белгiленген тәртiппен тиiстi ұсыныс енгiзедi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 9 наурыздағы
N 186 қаулысына
2 қосымша
Қазақстан Республикасында бақылауға жататын
улы заттардың
ТIЗIМI
УЛЫ ЗАТТАРДЫҢ ТIЗIМI

Тетрагидроканнабинол      0-0,05        0,05-5,0          5,0
(его изомеры)
--------------------------------------------------------------------
Таблица 3
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
Государственной комиссии Республики Казахстан
по контролю за наркотиками о размерах незаконной
культивации растений, отнесенных к наркотическим
средствам
--------------------------------------------------------------------
Наименование растений и их      !Рекомендуемые размеры по
правовая характеристика         !контролю незаконной культивации
!растений, отнесенных к
!наркотическим средствам
!(независимо от фазы развития
!растений)
!       Крупные размеры
---------------------------------------------------------------------
1. Растения, не произрастающие на
территории Казахстана в связи с
особенностями климатических
условий и запрещенные для
культивации на территории
Казахстана
1) Кокаиновый куст                     одно растение
2) Кат                                 одно растение
Примечание. Культивация вышеуказанных растений опасна не только
с точки зрения использования как наркотического средства в
незаконном обороте, но и как противоправное действие, создающее в
Республике Казахстан новую, опасную, не свойственную для нее
проблему незаконной культивации кокаинового куста и ката.
2. Растения, отнесенные к наркотическим
средствам, произрастающие на
территории Республики Казахстан,
но запрещенные для культивации
или требующие на то специального
разрешения:
1) Растение вида - мак снотворный      от 10 растений
2) Растение рода конопля               от 15 растений
3. Заросли дикорастущей конопли           от 50 растений
и дикорастущего мака, за которыми
установлен незаконный уход с целью
обеспечения их произрастания
Примечания:
1. При определении размеров наркотических средств и психотропных веществ, находящихся в незаконном владении у физических лиц в виде пропитанных этими средствами тампонов, марли, бинтов и других, необходимо провести экстракцию данного вида конкретного средства или вещества с последующим пересчетом сухого остатка на соответствие размерам для данного вещества или средства, приведенным в Сводной таблице.
2. При решении вопроса о дополнении Сводной таблицы наркотическими средствами и психотропными веществами, впервые обнаруженными в обороте на территории Республики Казахстан, Государственная комиссия по контролю за наркотиками будет основываться на медицинских критериях и реальной социальной опасности, возникающей при незаконном распространении новых высокоактивных наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, производство и применение которых запрещено в республике. По мере накопления данных об их размерах Государственная комиссия Республики Казахстан по контролю за наркотиками в установленном порядке будет вносить соответствующие предложения.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 9 марта 1998 г. N 186
СПИСОК
ядовитых веществ, подлежащих контролю
в Республике Казахстан
Список ядовитых веществ

1. N-АЦЕТИЛАНТРАНИЛ қышқылы
2. АКОНИТ
3. АКОНИТИН
4. АЛЬДРИН
5. АМИЗИЛ
6. АНГИДРИД СIРКЕ ҚЫШҚЫЛЫ
7. АНТРАНИЛ ҚЫШҚЫЛЫ
8. АЦЕКЛИДИН
9. ЦИАНИСТI БАРИЙ
10. ГИОСЦИАМИН НЕГIЗI
11. ГИОСЦИАМИНА КАМФОРАТ
12. ГИОСЦИАМИН СУЛЬФАТЫ
13. ГЛИФТОР
14. ДИЛЬДРИН
15. ЗАРИН
16. ЦИАНИСТI КАДМИЙ
17. ЦИАНИСТI КАЛЬЦИЙ
18. КАРБАХОЛИН
19. МЕРКАПТОФОС
20. МЕТИЛ СПИРТI
Карбинол, метанол
21. МЫШЬЯКТI АНГИДРИД
22. МЫШЬЯКТI АНГИДРИД
23. НАТРИЯ АРСЕНАТ ЖӘНЕ ОНЫҢ ӘРТҮРЛI МӨЛШЕРЛЕРДЕГI
ДӘРIЛIК ТҮРЛЕРI
24. НОВАРСЕНОЛ
25. ПИПЕРОНАЛЬ
26. ПРОМЕРАН ЖӘНЕ ОНЫҢ ӘРТҮЛI МӨЛШЕРДЕГI ДӘРIЛIК
НЫСАНДАРЫ
27. ТАЗАРТЫЛҒАН АРАНЫҢ УЫ
28. ДИЙОДИД СЫНАПТАРЫ
29. ДИХЛОРИД СЫНАПТАРЫ
30. ОКСИЦИАНИД СЫНАПТАРЫ
31. САЛИЦИЛАТ СЫНАПТАРЫ
32. ЦИАНИД СЫНАПТАРЫ
33. САФРОЛ И ИЗОСАФРОЛ
34. ЦИАНИСТI КҮМIС
35. СИДНОКАРБ ЖӘНЕ ОНЫҢ ӘРТҮРЛI МӨЛШЕРДЕГI ДӘРIЛIК
НЫСАНЫ
36. СИДНОФЕН ЖӘНЕ ОНЫҢ ӘРТҮРЛI МӨЛШЕРДЕГI ДӘРIЛIК
НЫСАНЫ
37. СИНИЛЬ ҚЫШҚЫЛЫ
38. СКОПОЛАМИНА ГИДРОБРОМИД
39. СТРИХНИНА НИТРАТ ЖӘНЕ ОНЫҢ ӘРТҮРЛI МӨЛШЕРДЕГI ДӘРIЛIК
НЫСАНЫ
40. КРАСАВКА АЛКОЛОИДТАРЫНЫҢ ЖИЫНТЫҒЫ
41. ТЕТРАКАРБОНИЛ НИКЕЛI
42. ТАЗА ЖОҢҒАР АКОНИТ ШӨБI
43. ФЕНИЛСIРКЕ ҚЫШҚЫЛЫ
44. ФЕНОЛ
45. МЫРЫШ ФОСФИДI
46. САРЫ ФОСФОР
47. ХИНУКЛИДИН-3-БЕНЗИЛАТ BZ
48. ХЛОРПИКРИН
49. О-ХЛОРБЕНЗИЛИДЕНМАЛОНОДИНИТРИЛ
50. ЦИАНИС НАТРИЙ, КАЛИЙ, МЫС
51. ЦИАНПЛАВ
52. ЦИКЛОН
53. ЦИАНИСТI ЦИНК
54. ЦИНХОНИН
55. ЧИЛИБУХИ ЭКСТРАТЫ
56. ЭРГОМЕТРИН
57. ЭРГОМЕТРИНА МАЛЕАТ
58. ЭРГОТАМИН
59. ЭРГОТАМИНА ТАРТРАТ
60. ЭТИЛМЕРКУРФОСФАТ
61. ЭТИЛМЕРКУРХЛОРИД
62. ЖЫЛАННЫҢ УЫ
Осы Тiзiмдi Қазақстан Республикасының Есiрткiге бақылау жасау жөнiндегi мемлекеттiк комиссиясы 1998 жылдың 21 қаңтарында жариялады (1-хаттама) және Қазақстан Республикасында бақылауға жататын улы заттардың тiзбесiн айқындайтын құжат болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1998 жылғы 9 наурыздағы
N 186 қаулысына
3-қосымша <*>
Ескерту. 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2000.11.01. N 1647 қаулысымен P001647_
Қазақстан Республикасында бақылауға жатпайтын құрамында
есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың мөлшері
шағын көп компонентті дәрілік препараттардың
Тізімі
____________________________________________________________________
р/с ! Дәрілік препараттың! Бір ! Бір дозадағы!Бір дозадағы эфедрин
N  !        атауы       !дозадағы ! фенобарбитал !       мөлшері
!                    ! кодеин  !    мөлшері   !
!                    ! фосфат  !              !
!                    ! мөлшері !              !
____________________________________________________________________
1    "Андипал" N 10                     0,02
____________________________________________________________________
2    "Беллатаминал" N 10                0,02
("Белласпон" N 10)
____________________________________________________________________
3    "Бронхолитин" 125 мл                         0,01 - бір мәрте
(10 терапиялы доза)                               қабылдау

1. N-АЦЕТИЛАНТРАНИЛОВАЯ КИСЛОТА
2. АКОНИТ
3. АКОНИТИН
4. АЛЬДРИН
5. АМИЗИЛ
6. АНГИДРИД УКСУСНОЙ КИСЛОТЫ
7. АНТРАНИЛОВАЯ КИСЛОТА
8. АЦЕКЛИДИН
9. БАРИЙ ЦИАНИСТЫЙ
10. ГИОСЦИАМИН ОСНОВАНИЕ
11. ГИОСЦИАМИНА КАМФОРАТ
12. ГИОСЦИАМИНА СУЛЬФАТ
13. ГЛИФТОР
14. ДИЛЬДРИН
15. ЗАРИН
16. КАДМИЙ ЦИАНИСТЫЙ
17. КАЛЬЦИЙ ЦИАНИСТЫЙ
18. КАРБАХОЛИН
19. МЕРКАПТОФОС
20. МЕТИЛОВЫЙ СПИРТ
21. МЫШЬЯКОВИСТЫЙ АНГИДРИД
22. МЫШЬЯКОВЫЙ АНГИДРИД
23. НАТРИЯ АРСЕНАТ И ЕГО ЛЕКАРСТВЕННЫЕ ФОРМЫ В
РАЗНЫХ ДОЗИРОВКАХ
24. НОВАРСЕНОЛ
25. ПИПЕРОНАЛЬ
26. ПРОМЕРАН И ЕГО ЛЕКАРСТВЕННЫЕ ФОРМЫ В РАЗНЫХ
ДОЗИРОВКАХ
27. ПЧЕЛИНЫЙ ЯД ОЧИЩЕННЫЙ
28. РТУТИ ДИЙОДИД
29. РТУТИ ДИХЛОРИД
30. РТУТИ ОКСИЦИАНИД
31. РТУТИ САЛИЦИЛАТ
32. РТУТИ ЦИАНИД
33. САФРОЛ И ИЗОСАФРОЛ
34. СЕРЕБРО ЦИАНИСТОЕ
35. СИДНОКАРБ И ЕГО ЛЕКАРСТВЕННЫЕ ФОРМЫ В РАЗНЫХ
ДОЗИРОВКАХ
36. СИДНОФЕН И ЕГО ЛЕКАРСТВЕННЫЕ ФОРМЫ В РАЗНЫХ
ДОЗИРОВКАХ
37. СИНИЛЬНАЯ КИСЛОТА
38. СКОПОЛАМИНА ГИДРОБРОМИД
39. СТРИХНИНА НИТРАТ И ЕГО ЛЕКАРСТВЕННЫЕ ФОРМЫ В
РАЗНЫХ ДОЗИРОВКАХ
40. СУММА АЛКОЛОИДОВ КРАСАВКИ
41. ТЕТРАКАРБОНИЛ НИКЕЛЯ
42. ТРАВА АКОНИТА ДЖУНГАРСКОГО СВЕЖАЯ
43. ФЕНИЛУКСУСНАЯ КИСЛОТА
44. ФЕНОЛ
45. ФОСФИД ЦИНКА
46. ФОСФОР ЖЕЛТЫЙ
47. ХИНУКЛИДИН-3-БЕНЗИЛАТ BZ
48. ХЛОРПИКРИН
49. О-ХЛОРБЕНЗИЛИДЕНМАЛОНОДИНИТРИЛ
50. ЦИАНИСТЫЙ НАТРИЙ, КАЛИЙ, МЕДЬ
51. ЦИАНПЛАВ
52. ЦИКЛОН
53. ЦИНК ЦИАНИСТЫЙ
54. ЦИНХОНИН
55. ЭКСТРАКТ ЧИЛИБУХИ
56. ЭРГОМЕТРИН
57. ЭРГОМЕТРИНА МАЛЕАТ
58. ЭРГОТАМИН
59. ЭРГОТАМИНА ТАРТРАТ
60. ЭТИЛМЕРКУРФОСФАТ
61. ЭТИЛМЕРКУРХЛОРИД
62. ЯД ЗМЕИНЫЙ
Настоящий Список объявлен Государственной комиссией Республики
Казахстан по контролю за наркотиками 21 января 1998 года (протокол N 1)
и является документом, определяющим перечень ядовитых веществ,
подлежащих контролю в Республике Казахстан.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 9 марта 1998 года N 186 <*>
Сноска. Дополнено приложением 3 - постановлением Правительства РК от 1 ноября 2000 г. N 1647   P001647_  .
Список
многокомпонентных лекарственных препаратов,
содержащих малые количества наркотических средств,
психотропных веществ и прекурсоров, не подлежащих контролю
в Республике Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
N  ! Наименование              !Содержание  !Содержание    ! Содержание
п/п! лекарственного            !кодеина     !фенобарбитала ! эфедрина в
! препарата                 !фосфата в   !в одной дозе  ! одной дозе
!                           !одной дозе  !              !
---------------------------------------------------------------------------
1. "Андипал" N 10                              0,02
2. "Беллатаминал" N 10                         0,02
("Белласпон" N 10)
3.  "Бронхолитин" 125 мл
(10 терапевтических доз)                                     0,01
доза на
один

дозасы - 0,01
____________________________________________________________________
4    "Валокордин" 20 мл,              20 тамшыда -
50 мл (тиісінше: 50                 0,007
және 125 терапиялық                мөлшері
доза)                                0,4
1,0
____________________________________________________________________
5    "Диафеин"                           0,02
____________________________________________________________________
6    "Корвалол" 20 мл,                20 тамшыда
(50 терапиялық доза)                  -
0,007
мөлшері
0,36
____________________________________________________________________
7    "Панадеин" N 10        0,025
8    "Пенталгин" N 10        0,01        0,01
9    "Пираминал"                         0,02
10   "Седалгин" N 10         0,01        0,025
11   "Солпадеин" N 10       0,008
12   "Спазмовералгин" N 10  0,015        0,02            0,005
13   "Тетралгин" N 10                    0,01
14   "Эфатин" аэрозолы                                    0,05

прием-0,01
4. "Валокордин" 20 мл, 50мл                    0,4
(соответственно:                            1,0
50 и 125 терапевтических                   содержание
доз)                                       в 20 каплях
0,007
5. "Диафеин"                                   0,02
6. "Корвалол" 20 мл                            0,36
(50 терапевтических доз)                   содержание в 20
каплях-0,007
7. "Панадеин" N 10                0,025
8.  "Пенталгин" N 10              0,01         0,01
9.  "Пираминал"                                0,02
10. "Седалгин" N 10               0,01         0,025
11. "Солпадеин" N 10              0,008
12. "Спазмовералгин" N 10         0,015        0,02             0,005
13. "Тетралгин" N 10                           0,01
14. "Эфатин" аэрозоль                                           0,05
_________________________________________________________________________