Алматы қаласының қала маңы аймағы туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 17 наурыздағы N 228 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 22 қазандағы № 1097 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.10.22 № 1097 Қаулысымен.
"Алматы қаласының мәртебесi және оны одан әрi дамыту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 20 қазандағы Жарлығын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
Алматы қаласының қала маңы аймағы 1-қосымшаға сәйкес шекарада;
Алматы қаласының қала құрылысы тұрғысынан айрықша реттелетiн аймағы 2-қосымшаға сәйкес шекарада белгiленсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 17 наурыздағы
N 228 Қаулысына
1-қосымша
Алматы қаласының қала маңы аймағы
Шығыс шекарасы
Қала маңы аймағының шекарасы Қаскелең өзенiнiң Iле Алатау мемлекеттiк ұлттық табиғат паркiнiң солтүстiк шекарасымен қиылысқан жерiнен өзен арнасының шығыс жағын бойлай отырып, солтүстiк бағытта Қаскелең қаласының шекарасымен қиылысқан жерден басталады, одан әрi күншығыс бағытта Қаскелең қаласы шекарасының бойымен Қаскелең қаласына апаратын жолмен қиылысқан жерге дейiн, одан әрi, күншығыс бағытта, осы жолдың оңтүстiк жағының бойымен Алматы-Бiшкек трассасымен қиылысқан жерге дейiн Алматы-Бiшкек трассасының бойымен Қаскелең өзенiнiң арнасымен қиылысқан жерге дейiн, одан әрi, солтүстiк бағытта, Қаскелең өзенi арнасының шығыс жағымен Суханово-Шамалған жолымен қиылысқан жерге дейiн, солтүстiк бағытта, Суханова-Шамалған жолының батыс жағымен Шамалған селосының шекарасымен қиылысқан жерге дейiн, одан әрi, солтүстiк бағытта, Суханово-Шамалған жолының батыс жағымен Шамалған поселкесiнiң шекарасымен қиылысқан жерге дейiн, одан әрi, солтүстiк бағытта, Шамалған селосы шекарасының бойымен Шамалған-Междуреченск жолымен қиылысқан жерге дейiн, одан әрi, солтүстiк бағытта, Шамалған-Междуреченск жолының батыс жағымен Қараой селосының шекарасына дейiн.
Солтүстiк шекарасы
Күншығыс бағытта, Қараой селосы шекарасының бойымен, Қараой-Байсерке жолымен қиылысқан жерге дейiн, одан әрi, күншығыс бағытта, Қараой-Байсерке жолының солтүстiк жағымен Байсерке селосының шекарасымен қиылысқан жерге дейiн, одан әрi, күншығыс бағытта, Байсерке селосының оңтүстiк шекарасының бойымен Байсерке-Төңкерiс жолымен қиылысқан жерге дейiн, одан әрi, күншығыс бағытта Байсерке-Төңкерiс жолының солтүстiк жағымен Төңкерiс селосының шекарасымен қиылысқан жерге дейiн.
Батыс шекарасы
Оңтүстiк бағытта, Төңкерiс селосының солтүстiк шекарасының бойымен Төңкерiс-Ключи жолымен қиылысқан жерге дейiн, одан әрi, оңтүстiк бағытта, Төңкерiс-Ключи жолының шығыс жағымен бойлай Құлжа трассасымен қиылысқан жерге дейiн, одан әрi, күншығыс бағытта, Құлжа трассасының бойымен Новоалексеевка-Талғар жолымен қиылысқан жерге дейiн, одан әрi, оңтүстiк бағытта, Новоалексеевка-Талғар жолының бойымен Талғар қаласының шекарасымен қиылысқан жерге дейiн, одан әрi, батыс бағытта, Талғар қаласы шекарасының бойымен (Қызыл Қайрат селосын қоса алғанда) Талғар өзенiмен қиылысқан жерге дейiн, одан әрi, оңтүстiк бағытта, Талғар өзенi арнасының бойымен Iле Алатауымемлекеттiк ұлттық табиғат паркiнiң солтүстiк шекарасымен қиылысқанжерге дейiн.
Оңтүстiк шекарасы
Батыс бағытта, Iле Алатауы мемлекеттiк ұлттық табиғат паркiнiң солтүстiк шекарасының бойымен Қаскелең өзенiнiң арнасымен қиылысқан жерге дейiн.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 17 наурыздағы
N 228 Қаулысына
2-қосымша
Алматы қаласының айрықша қала құрылысын реттеу аймағы
Шығыс шекарасы
Қатаң қала құрылысын реттеу аймағының шекарасы Ақсай өзенiнiң Iле Алатауы мемлекеттiк ұлттық табиғат паркiнiң солтүстiк шекарасымен қиылысқан жерден басталады, одан әрi өзен арнасының күншығыс жағын солтүстiк бағытта бойлай отырып, Путь Ильича селосының солтүстiк шекарасымен қиылысқан жерге дейiн, одан әрi, күншығыс бағытта, поселке шекарасын бойлай отырып, өзен арнасымен қиылысқан жерiне дейiн, солтүстiк бағытта, трассаның Үлкен Алматы каналымен қиылысқан жерiне дейiн, одан әрi, күншығыс бағытта, каналдың бойымен Емалөзек саймен қиылысқан жерге дейiн, одан әрi, солтүстiк бағытта Емалөзек сайының бойымен газ толтыру станциясының оңтүстiк шекарасымен қиылысқан жерге дейiн, одан әрi, газ толтыру станциясы шекарасының бойымен Ащылысай өзенiнiң арнасымен қиылысқан жерге дейiн, одан әрi, солтүстiк бағытта Ащылысай өзен арнасының бойымен сарқынды су каналымен қиылысқан жерге дейiн, одан әрi, күншығыс бағытта, сарқынды су каналының бойымен Боралдай өзенiнiң арнасымен қиылысқан жерге дейiн, одан әрi, Боралдай өзенi арнасының саймен қиылысқан жерiне дейiн.
Солтүстiк шекарасы
Күншығыс бағытта, сайдың бойымен Көкқайнар (Iле ауданы) селосы бөлiмшесiнiң солтүстiк-батыс шекарасымен қиылысқан жерге дейiн, одан әрi, күншығыс бағытта, Көкқайнар селосы бөлiмшесiнiң солтүстiк-батыс шекарасының бойымен Көкқайнар бөлiмшесiн негiзгi Көкқайнар поселкесiмен қосатын сүрлеу жолымен қиылысқан жерге дейiн, одан әрi, сүрлеу жолдың бойымен, күншығыс бағытта, Тереңқара өзенiнiң арнасымен қиылысқан жерге дейiн, одан әрi, солтүстiк бағытта Есентай өзенiнiң арнасымен қиылысқан жерге дейiн, одан әрi, күншығыс бағытта, Есентай өзенi арнасының бойымен Кiшi Алматы өзенiнiң арнасымен қиылысқан жерге дейiн.
Батыс шекарасы
Оңтүстiк бағытта, Кiшi Алматы өзенi арнасының бойымен тоғанның шығыс жағалауымен қиылысқан жерге дейiн, одан әрi, оңтүстiк бағытта, тоғанның шығыс жағалауымен Дмитриевкаға баратын темiр және автомобиль жолдарымен қиылысқан жерге дейiн, одан әрi, күншығыс бағытта, Қарасу селосына баратын жолдың бойымен Қарасу өзенiнiң арнасымен қиылысқан жерге дейiн, одан әрi, оңтүстiк бағытта, Қарасу өзенi арнасының бойымен Құлжа трактiсiмен қиылысқан жерге дейiн, одан әрi, оңтүстiк-батыс бағытта, Құлжа трактiсiнiң бойымен Әуежай-Калинино трассасымен қиылысқан жерге дейiн, одан әрi, Әуежай-Калинино трассасының бойымен, оңтүстiк-шығыс бағыттан Қотырбұлақ өзенi арнасына дейiн, одан әрi, оңтүстiк бағытта Қотырбұлақ өзенi арнасының бойымен Iле Алатауы мемлекеттiк ұлттық табиғат паркiнiң солтүстiк шекарасымен қиылысқан жерге дейiн.
Оңтүстiк шекарасы
Батыс бағытта, Iле Алатауы мемлекеттiк ұлттық табиғат паркiнiң солтүстiк шекарасының бойымен Ақсай өзенiнiң арнасымен қиылысқан жерге дейiн.

О пригородной зоне города Алматы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 марта 1998 года N 228. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 октября 2010 года N 1097
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 22.10.2010 N 1097.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 20 октября 1997 года U973698_ "О статусе города Алматы и мерах по его дальнейшему развитию" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Установить:
пригородную зону города Алматы в границах согласно приложению 1;
зону особого градостроительного регулирования города Алматы в границах согласно приложению 2.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 марта 1998 г. N 228
Пригородная зона г. Алматы
Восточная граница
Границы пригородной зоны начинаются от пересечения реки Каскелен с северной границей Иле-Алатауского государственного национального природного парка по восточной стороне русла реки в северном направлении до пересечения с границей г. Каскелен, далее, в восточном направлении, по границе г. Каскелен до пересечения с въездной дорогой в г. Каскелен, далее, в восточном направлении, по южной стороне въездной дороги до пересечения с трассой Алматы - Бишкек, далее, в западном направлении, по трассе Алматы - Бишкек до пересечения с руслом р. Каскелен, далее, в северном направлении, по восточной стороне русла р. Каскелен до пересечения с дорогой Суханово - Чемолган, далее, в северном направлении, по западной стороне дороги Суханово - Чемолган до пересечения с границей села Чемолган, далее, в северном направлении, по границе села Чемолган до пересечения с дорогой Чемолган - Междуреченское, далее, в северном направлении, по западной стороне дороги Чемолган - Междуреченское до границы села Караой.
Северная граница
В восточном направлении по границе села Караой, до пересечения с дорогой Караой - Байсерке, далее, в восточном направлении, по северной стороне дороги Караой - Байсерке и до границы села Байсерке, далее, в восточном направлении, по южной границе села Байсерке до пересечения с дорогой Байсерке - Тонкерис, далее, в восточном направлении, по северной стороне дороги Байсерке - Тонкерис до пересечения с границей села Тонкерис.
Западная граница
В южном направлении по западной границе села Тонкерис до пересечения с дорогой Тонкерис - Ключи, далее, в южном направлении, по восточной стороне дороги Тонкерис - Ключи до пересечения с Кульджинской трассой, далее, в восточном направлении, по Кульджинской трассе до пересечения с дорогой Новоалексеевка - Талгар, далее, в южном направлении, по дороге Новоалексеевка - Талгар до пересечения с границей города Талгар, далее, в западном направлении, по границе города Талгар (с включением села Кызыл - Гайрат) до пересечения с р. Талгар, далее, в южном направлении, по руслу р. Талгар до пересечения с северной границей Иле-Алатауского государственного национального природного парка.
Южная граница
В западном направлении, по северной границе Иле-Алатауского государственного национального природного парка до пересечения с руслом реки Каскелен.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 марта 1998 г. N 228
Зона особого градостроительного
регулирования города Алматы
Восточная граница
Границы зоны строгого градостроительного регулирования начинаются от пересечения реки Аксай с северной границей Иле-Алатауского государственного национального природного парка, далее, по восточной стороне русла реки в северном направлении до пересечения с северной границей с. Путь Ильича, далее, в восточном направлении, по границе поселка до пересечения с руслом реки далее, в северном направлении, до пересечения с трассой БАК, далее, в восточном направлении, вдоль канала до пересечения с логом Емалозек, далее, в северном направлении, по логу Емалозек до пересечения с южной границей газонаполнительной станции, далее, вдоль границы газонаполнительной станции до пересечения с руслом реки Ащылысай, далее, в северном направлении, по руслу реки Ащылысай до пересечения с каналом сточных вод, далее, в восточном направлении, вдоль канала сточных вод до пересечения с руслом реки Бурундай, далее по руслу реки Бурундай до пересечения с логом.
Северная граница
В восточном направлении по логу до пересечения с северо-западной границей отделения села Коккайнар (Илийского района), далее, в восточном направлении, по северо-западной границе, отделения села Коккайнар до пересечения с проселочной дорогой, соединяющей отделение Коккайнар с основным поселком Коккайнар, далее, по проселочной дороге, в восточном направлении, до пересечения с руслом реки Теренкара, далее, в северном направлении до пересечения с руслом реки Есентай, далее, в восточном направлении, по руслу реки Есентай до пересечения с руслом реки Малая Алматинка.
Западная граница
В южном направлении по руслу реки Малая Алматинка до пересечения с восточным берегом пруда, далее, в южном направлении, по восточному берегу пруда до пересечения железной и автомобильной дорогами на Дмитриевку, далее, в восточном направлении, по дороге в село Карасу до пересечения с руслом реки Карасу, далее, в южном направлении, по руслу реки Карасу до пересечения с Кульджинским трактом, далее, в юго-западном направлении, по Кульджинскому тракту до пересечения с трассой Аэропорт - Калинино, далее по трассе Аэропорт - Калинино, в юго-восточном направлении, до русла реки Котырбулак, далее, в южном направлении, по руслу реки Котырбулак до пересечения с северной границей Иле-Алатауского государственного национального природного парка.
Южная граница
В западном направлении по северной границе Иле-Алатауского государственного национального природного парка до пересечения с руслом реки Аксай.