"Қазақойл" ұлттық мұнай-газ компаниясы" жабық үлгiдегi акционерлiк қоғамының мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 16 мамырдағы N 442
"Қазақойл" ұлттық мұнай-газ компаниясын құру туралы Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 4 наурыздағы N 3378 U973378_ Жарлығын орындау үшiн, "Қазақойл" ұлттық мұнай-газ компаниясы" жабық үлгiдегi акционерлiк қоғамы туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 24 наурыздағы N 410 P970410_ қаулысында белгiленген Компанияның негiзгi мiндеттерiне сәйкес және мұнай мен газ өндiрушiге қолдау көрсету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi заңдарда белгiленген тәртiппен "Қазақойл" ұлттық мұнай-газ компаниясы" акционерлiк қоғамымен тiкелей келiссөздер жүргiзсiн және Каспий теңiзi шельфiнiң мынадай кен орындары мен учаскелерiнде көмiрсутегi шикiзатын барлау мен өндiруге лицензия беруге құжаттар әзiрлесiн:
Ақтөбе облысының Мұғаджар ауданында орналасқан "Әлiбекмола" мұнай кен орны;
Ақтөбе облысының Мұғаджар ауданында орналасқан "Қожасай" мұнай кен орны;
Ақтөбе облысының Мұғаджар ауданында орналасқан "Өрiктау" газ кен орны;
шельфтiң Каспий теңiзiнiң Қазақстан жағалауында орналасқан Сүйектi, Батыс Сүйектi, Тереңөзек (Жағалау, Пустынная, Тәжiғали Оңтүстiк-Батыс учаскелерiн қоса), Теңiз Ойығы (Теңiз Оңтүстiк-Батыс және Көкарна учаскелерiн қоса), Оңтүстiк Жамбай және Оңтүстiк Забурунье учаскелерi.
ЕСКЕРТУ. 1-тармақтың 5-абзацы алынып тасталды - ҚРҮ-нiң
1999.03.19. N 279 қаулысымен.
P990279_
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.04.06. N 456
қаулысымен.
P010456_
2. "Қазақойл" ұлттық мұнай-газ компаниясы бiр ай мерзiм iшiнде
тиiстi лицензиялар берiлгеннен кейiн осы қаулының 1-тармағында
көрсетiлген кен орындары мен учаскелерiнде мұнайды барлау мен өндiрудi
қаржыландырудың схемасы бойынша Қазақстан Республикасының Үкiметiне
ұсыныстар енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

Вопросы акционерного общества закрытого типа "Национальная нефтегазовая компания "Казахойл"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 мая 1998 г. N 442
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 4 марта 1997 г. N 3378 "О создании "Национальной нефтегазовой компании "Казахойл", в соответствии с основными задачами Компании, определенными постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 марта 1997 г. N 410 "Об акционерном обществе "Национальная нефтегазовая компания "Казахойл", и с целью поддержки производителя нефти и газа Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по инвестициям в установленном законодательством порядке провести прямые переговоры с акционерным обществом "Национальная нефтегазовая компания "Казахойл" и подготовить документы на выдачу лицензий на разведку и добычу углеводородного сырья на следующих месторождениях и участках шельфа Каспийского моря:
нефтяное месторождение Алибекмола, расположенное в Мугаджарском районе Актюбинской области;
нефтяное месторождение Кожасай, расположенное в Мугаджарском районе Актюбинской области,
газовое месторождение Урихтау, расположенное в Мугаджарском районе Актюбинской области;
участки шельфа Суюкты, Суюкты Западный, Теренозек (включая участки Прибрежная, Пустынная, Тажигали Юго-Западный), Прорва Морская (включая участки Морская Юго-Западная и Кокарна), Жамбай Южный и Южное Забурунье, прилегающие к казахстанскому побережью Каспийского моря.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 19 марта 1999 г. N 279 ; от 6 апреля 2001 г. N 456 .
2. Национальной нефтегазовой компании "Казахойл" в месячный срок после выдачи соответствующих лицензий внести в Правительство Республики Казахстан предложения по схеме финансирования разведки и добычи нефти на месторождениях и участках, указанных в пункте I настоящего постановления.
Премьер-Министр
Республики Казахстан