Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Салық полициясы комитетiнiң мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 22 мамыр N 465. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1999.02.25. N 173 қаулысымен. ~P990173
"Экономикалық қылмыспен күрес жүргiзудiң тиiмдiлiгiн арттыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 6 мамырдағы N 3935 U983935_ Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қоса берiлiп отырған:
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық полициясы комитетi туралы ереже;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Салық полициясы комитетiнiң құрылымы бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi ағымдағы жылы мемлекеттiк органдарды ұстауға арналған республикалық бюджеттiң шығыстарына қажеттi өзгерiстер енгiзсiн.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық полициясы комитетi Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiмен бiрлесе отырып, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бұрын қабылдаған шешiмдерiн "Экономикалық қылмыспен күрес жүргiзудiң тиiмдiлiгiн арттыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 6 мамырдағы N 3935 Жарлығына сәйкес келтiру
жөнiнде белгiленген тәртiппен ұсыныс енгiзсiн.
4. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық полициясы
департаментi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 29
тамыздағы N 1308
P971308_
қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы,
1997 ж., N 40, 378-құжат) күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 22 мамырдағы
N 465 Қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң
Салық полициясы комитетi туралы
ЕРЕЖЕ
Миссиясы
Елдiң экономикалық қауiпсiздiгiн нығайту, экономикалық қылмысқа
қарсы күрестiң тиiмдiлiгiн арттыру.
I. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық полициясы комитетi (бұдан әрi - Комитет) жедел-iздестiру қызметiн, анықтауды, алдын ала тергеудi және олардан туындайтын басқа да функцияларды жүзеге асыратын ведомство болып табылады.
2. Комитет өзiнiң қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясын, заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiн, өзге де нормативтiк-құқықтық актiлердi және осы Ереженi басшылыққа алады.
3. Комитеттi және оның аумақтық органдарын ұстау шығыстарын қаржыландыру республикалық бюджет қаражаты есебiнен жүргiзiледi.
4. Комитет заңды тұлға болып табылады, оқшауланған мүлкi, өзiнiң рәмiзi, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк елтаңбасы бейнеленген және өзiнiң атауы мемлекеттiк тiлде жазылған мөрi, сондай-ақ банк мекемелерiнде тиiстi есеп айырысу, валюталық және өзге де шоттары бар.
II. Басымдықтары

Вопросы Комитета налоговой полиции Министерства финансов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 мая 1998 г. N 465 . Утратило силу - постановлением Правительства РК от 25 февраля 1999 г. N 173 ~P990173
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 6 мая 1998 г. N 3935 "О мерах по повышению эффективности борьбы с экономической преступностью" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
Положение о Комитете налоговой полиции Министерства финансов Республики Казахстан;
структуру Комитета налоговой полиции Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Министерству финансов Республики Казахстан внести необходимые изменения в расходы республиканского бюджета на содержание государственных органов на текущий год.
3. Комитету налоговой полиции Министерства финансов совместно с Министерством юстиции Республики Казахстан в установленном порядке внести предложения по приведению ранее принятых решений Правительства Республики Казахстан в соответствие с Указом Президента Республики Казахстан от 6 мая 1998 г. N 3935 "О мерах по повышению эффективности борьбы с экономической преступностью" и настоящим постановлением.
4. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 1997 г. N 1308 P971308_ "О Департаменте налоговой полиции Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 40, ст. 378).
Премьер-Министр
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕНО
постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 мая 1998 г. N 465
ПОЛОЖЕНИЕ
о Комитете налоговой полиции
Министерства финансов Республики Казахстан
МИССИЯ
Укрепление экономической безопасности страны, повышение эффективности борьбы с экономической преступностью.
I. ОБЩИЕ ПОЛОЖЕНИЯ
1. Комитет налоговой полиции Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет) является ведомством, осуществляющим оперативно-розыскную деятельность, дознание, предварительное следствие и вытекающие из них иные функции.
2. Комитет в своей деятельности руководствуется Конституцией, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Финансирование расходов на содержание Комитета и его территориальных органов производится за счет средств республиканского бюджета.
4. Комитет является юридическим лицом, обладает обособленным имуществом, имеет свою символику, печать с изображением Государственного герба Республики Казахстан и своим наименованием на государственном языке, а также соответствующие расчетные, валютные и иные счета в банковских учреждениях.
II. ПРИОРИТЕТЫ

5. Комитеттiң негiзгi басымдықтары:
салықтарды төлеуден жалтаруға және мемлекет алдындағы басқа да қаржылық мiндеттемелердi орындамауға байланысты қылмыстармен күрестi күшейту;
өзге де экономикалық қылмыстардың және мемлекетке шығын келтiруге әкеп соққан құқық бұзушылықтардың алдын алудың, ашудың және тергеудiң тиiмдiлiгiн арттыру болып табылады.
III. Комитеттiң негiзгi мiндеттерi
6. Комитеттiң негiзгi мiндеттерi:
салықтардың төленбеуiне немесе мемлекет алдындағы басқа да
қаржылық мiндеттемелердiң орындалмауына байланысты қылмыстардың
алдын алу, ашу және тексеру;
мемлекетке зиян келтiретiн басқа да экономикалық қылмыстармен
және құқық бұзушылықтармен күрес жүргiзу;
экономикалық қылмыстармен күрес жүргiзу саласындағы мемлекеттiк
саясатты жасауға және iске асыруға қатысу;
экономикалық қылмыспен күрес жүргiзу саласында халықаралық
ынтымақтастық болып табылады.
IV. Комитеттiң негiзгi функциялары
7. Комитеттiң негiзгi функциялары:
өзiнiң құзыретi шегiнде қылмыстық жедел жағдайларды талдау және болжамдау, салықтық және басқа да экономикалық қылмыстарды тудыруға ықпал ететiн жағдайларды зерделеу және оларды жою жөнiндегi тиiмдi шараларды әзiрлеу;
салық полициясы органдары қызметтерiнiң басым бағыттарын айқындау, оларды жүзеге асырудың құқықтық, ұйымдастырушылық, экономикалық тетiктерiн әзiрлеу;
Комитет органдарының жедел-қызметтiк жұмысын ұйымдастыру және бақылау жасау, оларға практикалық және әдiстемелiк көмек көрсету;
мейлiнше күрделi салықтық және өзге де экономикалық қылмыстарды және қоғамдық пiкiр тудырған қылмыстарды тексеру, шұғыл-iздестiру шараларын жүргiзу;
орталықтандырылған жедел-iздестiру, ақпараттық-анықтамалық және кадрлардың есебiн жүргiзу;
салық полициясы аумақтық органдарының жедел-қызметтiк жұмысын жоспарлау және үйлестiру;
Бас прокуратурамен, Ұлттық қауiпсiздiк комитетiмен, iшкi iстер министрлiгiмен, сондай-ақ Қазақстан Республикасының басқа да мемлекеттiк органдарымен бiрлесiп өзара iс-қимыл жасау;
салық полициясы органдарына кадрларды iрiктеу және орналастыру және олардың оқуын ұйымдастыру;
салық, кеден және қаржы органдары жүйесiнiң қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету;
салық полициясы органдарының қызметкерлерiн, олардың отбасы мүшелерiн әлеуметтiк және құқықтық қорғау;
белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қарауына қаржылық, кадрлық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету, сондай-ақ салық полициясы органдарының қызметiн жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар енгiзу;
Комитеттiң құзыретiне жататын мәселелер бойынша заң жобаларын және өзге де нормативтiк-құқықтық актiлердi әзiрлеуге қатысу;
өзiнiң құзыретi шегiнде салықтық және өзге де экономикалық қылмыстармен күрес жүргiзу мәселелерi жөнiнде Қазақстан Республикасының халықаралық мiндеттемелерiн орындау, шетел мемлекеттерiнiң құзыреттi органдарымен бiрлесiп iс-қимыл жасау, халықаралық ұйымдардың қызметiне қатысу;
салық полициясының аумақтық органдарына практикалық және әдiстемелiк көмек көрсету;
сондай-ақ қолданылып жүрген заңдарда көзделген басқа да функцияларды жүзеге асыру болып табылады.
V. Комитеттiң құқықтары

5. Основными приоритетами деятельности Комитета являются:
усиление борьбы с преступлениями, связанными с уклонением от уплаты налогов или неисполнением других финансовых обязательств перед государством;
повышение эффективности предупреждения, выявления и расследования иных экономических преступлений и правонарушений, повлекших причинение убытков государству.
III. ОСНОВНЫЕ ЗАДАЧИ КОМИТЕТА
6. Основными задачами Комитета являются:
предупреждение, выявление и расследование преступлений,
связанных с неуплатой налогов или неисполнением других финансовых
обязательств перед государством;
борьба с иными экономическими преступлениями и
правонарушениями, повлекшими причинение убытков государству;
участие в разработке и реализации государственной политики в
области борьбы с экономической преступностью;
международное сотрудничество в сфере борьбы с экономической
преступностью.
IV. ОСНОВНЫЕ ФУНКЦИИ КОМИТЕТА
7. Основными функциями Комитета являются:
в пределах своей компетенции анализ и прогнозирование криминогенной оперативной обстановки, изучение обстоятельств, способствующих совершению налоговых и иных экономических преступлений, и выработка эффективных мер по их устранению;
определение приоритетных направлений деятельности органов налоговой полиции, разработка правового, организационного, экономического механизмов их реализации;
организация и контроль за осуществлением оперативно-служебной деятельности органов Комитета, оказание им практической и методической помощи;
расследование наиболее сложных налоговых и иных экономических преступлений и преступлений, вызвавших общественный резонанс, а также производство оперативно-розыскных мероприятий;
ведение централизованного оперативно-розыскного, информационно-справочного и кадрового учета;
планирование и координация оперативно-служебной деятельности территориальных органов налоговой полиции;
взаимодействие с Генеральной Прокуратурой, Комитетом национальной безопасности, Министерством внутренних дел, а также с иными государственными органами Республики Казахстан;
подбор и расстановка кадров органов налоговой полиции и организация их обучения;
обеспечение безопасности системы налоговых, таможенных и финансовых органов;
социальная и правовая защита сотрудников органов налоговой полиции, членов их семей;
в установленном порядке внесение на рассмотрение Правительства Республики Казахстан предложений по финансовому, кадровому и материально-техническому обеспечению, а также по совершенствованию деятельности органов налоговой полиции;
участие в разработке проектов законодательных и иных нормативно-правовых актов по вопросам, относящимся к компетенции Комитета;
исполнение в пределах своей компетенции международных обязательств Республики Казахстан по вопросам борьбы с налоговой и иной экономической преступностью, взаимодействие с компетентными органами зарубежных государств, участие в деятельности международных организаций;
оказание территориальным органам налоговой полиции практической и методической помощи;
а также осуществление других функций, предусмотренных действующим законодательством.
V. ПРАВА КОМИТЕТА

8. Комитет өзiне жүктелген мiндеттердi iске асыру және өзiнiң функцияларын жүзеге асыру кезiнде:
мемлекетке шығын келтiрген салықтық және өзге де экономикалық қылмыстар (құқық бұзушылықтар) туралы iс бойынша жедел-iздестiру қызметiн, анықтау және алдын ала тергеудi жүзеге асыруға;
заңды тұлғалардың (жұмыс режимi айрықша заңды тұлғаларды қоса алғанда) және жеке тұлғалардың барлық құжаттарын тексерудi жүргiзуге, оның барысында ұйымдардың лауазымды тұлғалары мен қызметкерлерiнен, сондай-ақ азаматтардан пайда болған мәселелер бойынша анықтамалар, ауызша және жазбаша түсiнiктемелер алуға;
өзiнiң құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша барлық ұйымдарға және азаматтарға орындауы мiндеттi нұсқаулар беруге;
заңда көзделген жағдайларда, банктiк операциялардың жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын банктерде және өзге де ұйымдарда олардың банктiк шоттары бойынша салық төлеушiлердiң шығыс операцияларын тоқтатуға;
заңды бұзу фактiлерi анықталған жағдайда белгiленген тәртiппен құжаттарды, ақшалай және материалдық қаражатты алып қоюға;
заңды бұзған тұлғаларға өзiнiң құзыретi шегiнде санкциялар мен айыппұлдар қолдануға;
заңда көзделген негiзде және тәртiпте қару, арнаулы құралдарды сақтауға, ұстауға және күш қолдануға;
Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.
VI. Комитеттiң қызметiн ұйымдастыру.
9. Комитетке жедел-iздестiру және қылмыстық-процессуалдық қызметтен басқа, жалпы басшылықты Қазақстан Республикасының Қаржы министрi жүзеге асырады.
10. Комитеттi Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын төраға басқарады.
11. Комитет төрағасының Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық полициясы комитетi төрағасының ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Қаржы министрi қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын үш орынбасары болады.
Комитеттiң облыстар мен Астана және Алматы қалалары бойынша басқарма бастықтарын Салық полициясы комитетi төрағасының ұсынуы бойынша Қаржы министрi қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
12. Комитет жүктелген мiндеттердi орындай отырып, өзiне бағынысты аумақтық органдарға және Салық полициясының академиясына басшылықты қамтамасыз етедi.
13. Комитеттiң төрағасы:
Комитеттiң қызметiне басшылық жасайды және жұмыстардың ұйымдастырылуымен Комитетке жүктелген мiндеттердiң орындалуына дербес жауапкершiлiкте болады;
Салық полициясы комитетiнiң төрағасы орынбасарларының, құрылымдық бөлiмшелерi жетекшiлерiнiң функционалдық мiндеттерiн айқындайды, олардың қызмет тәртiбi туралы ереженi бекiтедi;
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарында, сондай-ақ халықаралық ұйымдарда және шетел мемлекеттерiнiң құзыреттi органдарында Салық полициясы комитетiн бiлдiредi;
өз құзыретi шегiнде бұйрықтар, өкiмдер шығарады, Комитеттiң және оның аумақтық органдарының қызметкерлерi орындау үшiн мiндеттi нұсқаулар бередi, қызметтер мен Комитеттiң құрылымына енетiн бөлiмшелер туралы нұсқаулықтарды, басшылықтарды, жарғыларды, ережелердi бекiтедi;
бөлiнген штаттық сан және еңбекке ақы төлеу қоры шегiнде Комитеттiң орталық аппаратының лауазымдар тiзбесiн және штаттық кестесiн, сондай-ақ аумақтық органдардың және Салық полициясы академиясының құрылымы мен штаттық санын бекiтедi;
азаматтарды заңдарда белгiленген тәртiппен Салық полициясы қызметiне қабылдайды, алғашқы, кезектi арнаулы және полковникке дейiнгiнi қоса алғанда, атақтарды мерзiмiнен бұрын бередi, сондай-ақ салық полициясының полковнигiне дейiнгiлердi қоса алғанда, басқа құқық қорғау органдарынан келген қызметкерлердiң атақтарын қайта аттестациялайды;
орталық аппараттың қызметкерлерiн, облыстар және Астана мен Алматы қалаларында - Комитет басқармалары бастықтарының орынбасарларын, бөлiмдерiнiң бастықтарын; ауданаралық (аймақтық) бөлiмдердiң бастықтарын, қалалар, аудандар және қалалардағы аудандар бойынша салық полициясы бөлiмдерiнiң бастықтарын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
салық полициясы органдарының басқа қызметкерлерiн тағайындаудың тәртiптерiн айқындайды;
Салық полициясы комитетiнiң және оған бағынысты органдардың қызметкерлерiн тәртiптiк тұрғыда көтермелейдi және жаза қолданады;
Қазақстан Республикасының Үкiметiне, Қазақстан Республикасының Қауiпсiздiк Кеңесiне және Президент Әкiмшiлiгiне салық полициясы органдарының ұйымдық-штаттық, кадр және материалдық-техникалық қамтамасыз ету мәселелерiн қоса алғанда, Комитеттiң құзыретiне жататын мәселелер бойынша ұсыныстар енгiзедi;
жоғары басшылық құрамға атақтар беру және салық полициясы органдарының қызметкерлерiн мемлекеттiк наградалармен марапаттау туралы, сондай-ақ оларға құрметтi атақтар беру туралы Қазақстан Республикасының Президентiне ұсыныстар енгiзедi;
республикалық бюджеттен бөлiнген қаражат шегiнде салық полициясының органдарын ұстауға арналған қаржы қаражатын бөледi;
өзiнiң құзыретiне жататын басқа да мәселелер бойынша шешiмдер қабылдайды.

8. Комитет при реализации возложенных на него задач и осуществлении своих функций имеет право:
осуществлять оперативно-розыскную деятельность, дознание и предварительное следствие по делам о налоговых и иных экономических преступлениях (правонарушениях), причинивших убытки государству;
производить проверки всех документов у юридических лиц (включая юридические лица с особым режимом работы) и физических лиц, в ходе которых получать от должностных лиц и других работников организаций, а также граждан справки, устные и письменные объяснения по возникающим вопросам;
давать обязательные для исполнения всеми организациями и гражданами указания по вопросам, входящим в его компетенцию;
в случаях, предусмотренных законодательством, приостанавливать расходные операции налогоплательщиков по их банковским счетам в банках и иных организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций;
в установленном порядке изымать документы, денежные и материальные средства при обнаружении фактов нарушения законодательства;
в пределах своей компетенции применять санкции и штрафы к лицам, нарушившим законодательство;
хранить, носить, применять оружие, специальные средства и физическую силу на основании и в порядке, предусмотренных законодательством;
осуществлять иные права, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
VI. ОРГАНИЗАЦИЯ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ КОМИТЕТА
9. Общее руководство Комитетом, кроме оперативно-розыскной и уголовно-процессуальной деятельности, осуществляет Министр финансов Республики Казахстан.
10. Комитет возглавляет Председатель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Правительством Республики Казахстан по представлению Министра финансов Республики Казахстан.
11. Председатель Комитета имеет трех заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должности Министром финансов Республики Казахстан по представлению Председателя Комитета налоговой полиции Министерства финансов Республики Казахстан.
Начальники управлений Комитета по областям и городам Астане и Алматы назначаются на должность и освобождаются от должности Министром финансов по представлению Председателя Комитета налоговой полиции.
12. Комитет, выполняя возложенные задачи, обеспечивает руководство подчиненными ему территориальными органами и Академией налоговой полиции.
13. Председатель Комитета:
руководит деятельностью Комитета и несет персональную ответственность за организацию работы и выполнение возложенных на Комитет задач;
определяет функциональные обязанности заместителей Председателя Комитета налоговой полиции, руководителей структурных подразделений, утверждает положения о порядке их деятельности;
представляет Комитет налоговой полиции в государственных органах Республики Казахстан, а также в международных организациях и в отношениях с компетентными органами иностранных государств;
издает в пределах своей компетенции приказы, распоряжения, дает указания, обязательные для исполнения сотрудниками Комитета и его территориальных органов, утверждает инструкции, руководства, уставы, положения о службах и подразделениях, входящих в структуру Комитета;
утверждает в пределах выделенной штатной численности и фонда оплаты труда перечень должностей и штатное расписание центрального аппарата Комитета, а также структуру и штатную численность территориальных органов и Академии налоговой полиции;
в порядке, установленном законодательством, зачисляет граждан на службу в Комитет налоговой полиции, присваивает первые, очередные специальные звания и досрочно включительно до полковника, а также переаттестовывает звания прибывших из других правоохранительных органов сотрудников включительно до полковника налоговой полиции;
назначает на должности и освобождает от должностей сотрудников центрального аппарата, в областях и городах Астане и Алматы - заместителей начальников управлений Комитета, начальников отделов; начальников межрайонных (региональных) отделов, начальников отделов налоговой полиции по городам, районам и районам в городах;
определяет порядок назначения других сотрудников органов налоговой полиции;
поощряет и налагает наказание в дисциплинарном порядке сотрудников Комитета налоговой полиции и подчиненных ему органов;
вносит предложения Правительству Республики Казахстан, Совету Безопасности и Администрации Президента Республики Казахстан по вопросам, относящимся к компетенции Комитета, включая вопросы организационно-штатного, кадрового и материально-технического обеспечения органов налоговой полиции;
вносит представления Президенту Республики Казахстан о присвоении званий высшего начальствующего состава и награждении сотрудников органов налоговой полиции государственными наградами, а также о присвоении им почетных званий;
распределяет финансовые средства на содержание органов налоговой полиции в пределах ассигнований, выделенных из республиканского бюджета;
принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции.

14. Комитет төрағасы болмаған жағдайда, оның мiндеттерiн орынбасарларының бiрi атқарады.
15. Бағынысты органдардың қызметiн үйлестiрудi қамтамасыз ету, жедел iс-қимыл қызметiнiң мейлiнше маңызды мәселелерiн қарау, олар бойынша келiсiлген шешiмдер қабылдау үшiн Салық полициясы комитетiнде құрамында: Комитеттiң төрағасы, оның орынбасарлары, Академия бастығы, сондай-ақ салық полициясы органдарының басқа да жетекшi қызметкерлерi бар консультативтiк-кеңесшi орган - Офицерлiк кеңес құрылады. Офицерлiк кеңестiң ресми құрамын және ол туралы
Ереженi Комитеттiң төрағасы бекiтедi.
16. Салық полициясы комитетiнiң жанынан, Ережесiн Салық
полициясы комитетiнiң төрағасы бекiтетiн, ғылыми-консультативтiк
кеңес құрылуы мүмкiн.
17. Салық полициясы органдары қызметкерлерiнiң қызмет өткеру
тәртiбi Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтетiн Ережемен
айқындалады.
18. Комитеттi қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан
Республикасының заңдарында белгiленген тәртiппен жүзеге асырылады.
VII. Жауапкершiлiгi
19. Комитеттiң лауазымды тұлғасы қызметтiк мiндеттерiн
орындамағаны немесе лайықсыз түрде орындағаны үшiн Қазақстан
Республикасының заңдарында көзделген жауаптылықта болады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 22 мамырдағы
N 465 Қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
Салық полициясы комитетiнiң
ҚҰРЫЛЫМЫ
Басшылық
Бас жедел басқармасы
Бас тергеу басқармасы
Бас ұйымдық-құқықтық басқармасы
Iшкi қауiпсiздiк басқармасы
Хатшылық (басқарма құқығында)
Кадр басқармасы
Қаржы-шаруашылық басқармасы
Кезекшi бөлiм
Жедел-техникалық бөлiм

14. В случае отсутствия Председателя Комитета его обязанности исполняет один из заместителей.
15. Для обеспечения координации деятельности подчиненных органов, рассмотрения наиболее важных вопросов оперативно-служебной деятельности, принятия по ним согласованных решений в Комитете образуется консультативно-совещательный орган - Офицерский совет в составе Председателя Комитета, его заместителей, начальника Академии, а также других руководящих сотрудников органов налоговой полиции. Персональный состав Офицерского совета и Положение о нем утверждаются Председателем Комитета.
16. При Комитете может быть образован научно-консультативный совет, Положение о котором утверждается Председателем Комитета.
17. Порядок прохождения службы сотрудниками органов налоговой полиции определяется Положением, утверждаемым Правительством Республики Казахстан.
18. Реорганизация и ликвидация Комитета осуществляется в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
VII. ОТВЕТСТВЕННОСТЬ
19. Неисполнение или ненадлежащее исполнение служебных обязанностей должностным лицом Комитета влечет ответственность, предусмотренную законодательством Республики Казахстан.
УТВЕРЖДЕНА
постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 мая 1998 г. N 465
Структура
Комитета налоговой полиции Министерства
финансов Республики Казахстан
Руководство
Главное оперативное управление
Главное следственное управление
Главное организационно-правовое управление
Управление внутренней безопасности
Секретариат (на правах управления)
Управление кадров
Финансово-хозяйственное управление
Дежурная часть
Оперативно-технический отдел