Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң сырттан қарыз алу жөнiндегi комитетiнiң мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1998 жылғы 3 маусым N 510. Күшi жойылды - ҚР Үкiметiнiң 1999.05.14. N 574 қаулысымен. ~P990574
"Қазақстан Республикасында мемлекеттiк басқарудың пәрмендiлiгiн одан әрi арттыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 10 қазандағы N 3655 U973655_ Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1997 ж., N 45, 410-құжат) және "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 10 қазандағы N 3655 Жарлығын жүзеге асыру мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 1997 жылғы 12 қарашадағы N 1551 P971551_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Сырттан қарыз алу жөнiндегi комитетi туралы ереже бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы қаржы министрлiгiнiң сырттан қарыз алу
жөнiндегi комитетiнiң құрылымы қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
3. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Сырттан қарыз алу
жөнiндегi комитетi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 15 шiлдедегi N 1111
P971111_
қаулысының
күшi жойылған деп танылсын (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1997
ж., N 32, 294-құжат).
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 3 маусымдағы
N 510 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң
Сырттан қарыз алу жөнiндегi комитетi туралы
ЕРЕЖЕ
МИССИЯСЫ
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгi бар мемлекеттiк сыртқы заемдарды және мемлекеттiк емес заемдарды тартуға қатысу, жүзеге асыру және пайдалану процестерiн басқару.
I. ЖАЛПЫ ЕРЕЖЕЛЕР
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасы Сырттан қарыз алу жөнiндегi комитетiнiң (бұдан әрi - Комитет) құқықтық негiздерiн, қызмет принциптерi, мiндеттерi мен өкiлеттiктерiн белгiлейдi.
2. Комитет Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кееiлдiгi бар Қазақстан Республикасының дамуына ресми көмек аясында мемлекеттiк сыртқы заемдарды және мемлекеттiк емес сыртқы заемдарды тарту және пайдалану жөнiндегi мемлекеттiк басқаруды және реттеудi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органы болып табылады.
3. Комитет өз қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Парламентi мен Үкiметiнiң актiлерiн, өзге де нормативтiк және құқықтық актiлердi, халықаралық шарттарды, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
4. Комитеттi ұстауға арналған шығыстарды қаржыландыру Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiн ұстауға көзделген республикалық бюджеттiң қаражаттары есебiнен жүзеге асырылады.

Вопросы Комитета по внешнему заимствованию Министерства финансов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июня 1998 г. N 510 Утратило силу - постановлением Правительства РК от 14 мая 1999 г. N 574 ~P990574
В соответствии с  Указом  Президента Республики Казахстан от 10 октября 1997 г. N 3655 "О мерах по дальнейшему повышению эффективности государственного управления в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 45, ст. 410) и постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 ноября 1997 г. N 1551 "Вопросы реализации Указа Президента Республики Казахстан от 10 октября 1997 г. N 3655" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о Комитете по внешнему заимствованию Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Утвердить структуру Комитета по внешнему заимствованию Министерства финансов Республики Казахстан согласно приложению.
3. Признать утратившим силу  постановление  Правительства Республики Казахстан от 15 июля 1997 г. N 1111 "Об утверждении Положения о Комитете по внешнему заимствованию Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 32, ст. 294).
Премьер-Министр
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕНО
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 1998 г. N 510
ПОЛОЖЕНИЕ
о Комитете по внешнему заимствованию
Министерства финансов Республики Казахстан
МИССИЯ
Участие в привлечении и управление процессами реализации и использования государственных внешних займов и негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию Республики Казахстан.
I. ОБЩИЕ ПОЛОЖЕНИЯ
1. Настоящее Положение определяет правовые основы, принципы деятельности, обязанности и полномочия Комитета по внешнему заимствованию Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет).
2. Комитет является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим государственное управление и регулирование по привлечению и использованию государственных внешних займов в рамках официальной помощи развитию Республики Казахстан, негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию Республики Казахстан.
3. Комитет в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, актами Президента, Парламента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, международными договорами, а также настоящим Положением.
4. Финансирование расходов на содержание Комитета осуществляется за счет средств республиканского бюджета, предусмотренных на содержание Министерства финансов Республики Казахстан.

5. Комитеттiң құрылымын Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлейдi.
6. Комитет заңды тұлға болып табылады, банктерде шоттары, мемлекеттiк тiлде өз атауы жазылған Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк елтаңбасы бейнеленген мөрi және бланкiлерi болады.
II. БАСЫМДЫҚТАРЫ
7. Комитет өз қызметiнде мынадай басымдықты:
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгi бар мемлекеттiк сыртқы заемдарды және мемлекеттiк емес сыртқы заемдарды ұтымды тартуды және пайдалануды қамтамасыз етудi басшылыққа алады.
III. НЕГIЗГI МIНДЕТТЕРI
8. Комитеттiң негiзгi мiндеттерi:
мемлекеттiк кепiлдiктегi мемлекеттiк сыртқы заемдарды, мемлекеттiк емес сыртқы заемдарды тарту және пайдалану саласында мемлекеттiк саясатты жүргiзуге қатысу;
мемлекеттiк кепiлдiктегi мемлекеттiк сыртқы заемдарды және мемлекеттiк емес сыртқы заемдарды мақсатты пайдалануды бақылау және мониторинг болып табылады.
IV. ФУНКЦИЯЛАРЫ
9. Комитет қойылған мiндеттердi iске асыру үшiн мынадай функцияларды жүзеге асырады:
мемлекеттiк сыртқы заемдарды және оларды Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджетiнiң қоса қаржыландыруының көлемдерiн айқындау бөлiгiнде Қазақстан Республикасының тиiстi қаржы жылына арналған мемлекеттiк бюджетiнiң жобасын дайындауға қатысады;
мемлекеттiк кепiлдiгi бар мемлекеттiк сыртқы заемдардың және мемлекеттiк емес сыртқы заемдардың есебiнен жүзеге асыруға жоспарланған жобаларды дайындауды ұйымдастырады және оған қатысады;
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгi бар мемлекеттiк сыртқы заемдарды және мемлекеттiк емес сыртқы заемдарды тарту, беру шарты және мерзiмi жөнiндегi келiссөздердi жүргiзудi ұйымдастырады және оған қатысады;
нормативтiк құқықтық актiлердi әзiрлейдi, әдiстемелiк көмек көрсетедi, ұйымдардың Халықаралық қаржылық экономикалық ұйымдардың және донорлық агенттiктердiң ережелерi мен рәсiмдерiн сақтауға бақылау жасауды жүзеге асырады;
мемлекеттiк сыртқы заемдардың мақсатты пайдаланылуын бақылауды ұйымдастырады;
қол қою үшiн мемлекеттiк сыртқы заемдар туралы келiсiмдердiң жобасын әзiрлейдi;
мемлекеттiк сыртқы заемдар туралы келiсiмдердi бекiтуге қажеттi құжаттарды әзiрлейдi;
мүдделi министрлiктердiң, ведомстволардың, мемлекеттiк комитеттердiң және өзге де ұйымдардың қатысуымен мемлекеттiк сыртқы заемдар туралы келiсiмдердi жүзеге асыру жөнiндегi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмдерiнiң жобасын дайындайды;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Бюджет департаментiмен бiрлесiп несиелiк шарттардың, мемлекеттiк сыртқы заемшылардың қаражаттарын және түпкi заемшылармен және екiншi деңгейдегi қазақстандық банктермен (бұдан әрi - екiншi деңгейдегi банктер) бiрге мемлекеттiк бюджетке Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қоса қаржыландыру үлесiн қайтару туралы iшкi келiсiмдердiң жобаларын дайындайды;
мемлекеттiк емес сыртқы заемдарға мемлекет кепiлдiгiн беру туралы Қазақстан Республикасының Үкiметi шешiмдерiнiң жобасын дайындайды;
белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгi бар мемлекеттiк сыртқы заемдардың және мемлекеттiк емес сыртқы заемдардың қаражаттарынан қаржыландырылатын тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулердi сатып алу жөнiнде тендерлер (конкурстар) өткiзуге қатысады;
сыртқы заем қаражаттарын есепке алуды жүзеге асырады, өзiнiң құзыретi шегiнде оларды пайдалану прцесiн ұйымдастырады және қамтамасыз етедi;
министрлiктер, ведомстволар, мемлекеттiк комитеттер, жергiлiк атқару органдары, мемлекеттiк кәсiпорындар мен басқа да заңды тұлғалар үшiн мiндеттi мемлекеттiк сыртқы заемдарды тарту жөнiндегi нормативтiк құқықтық актiлердi және басқа да шешiмдердi әзiрлеуге қатысады;
мемлекеттiк сыртқы заемдардың қаражатынан қаржыландыру жоспарланған сыртқы заем жобаларының қаржылық ережелерiне сәйкес тексерудi жүзеге асырады;
заңды тұлғалармен - сыртқы қарыздарды алушылармен бiрлесе отырып, мемлекеттiк сыртқы заемдардың қаражаттарын алатын өтiнiмдерге қол қояды;
конкурстық негiзде iрiктеудi ұйымдастырады және мемлекеттiк кепiлдiктегi мемлекеттiк сыртқы заемдарға және мемлекеттiк емес сыртқы заемдарға қызмет көрсетуге Ұлттық Банктiң келiсiмi бойынша екiншi деңгейдегi қазақстандық банктерге уәкiлеттiк бередi;
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң тапсырмасы бойынша мемлекеттiк кепiлдiктегi мемлекеттiк сыртқы заемдардың және мемлекеттiк емес сыртқы заемдардың шарттары және беру мерзiмi, игеруi жөнiнде халықаралық деңгейде келiссөздер жүргiзедi;
қолданылып жүрген заңдардың қолдану тәжiрибесiне талдау жасауды және мемлекеттiк кепiлдiктегi мемлекеттiк сыртқы заемдар мен мемлекеттiк емес сыртқы заемдарды тарту және пайдалану саласындағы заңдарды жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар әзiрлейдi.
V. ҚҰҚЫҚТАРЫ

5. Структура Комитета определяется Правительством Республики Казахстан.
6. Комитет является юридическим лицом, имеет счета в банках, печать и бланки с изображением Государственного герба Республики Казахстан со своим наименованием на государственном языке.
II. ПРИОРИТЕТЫ
7. В своей деятельности Комитет руководствуется следующим приоритетом:
обеспечение рационального привлечения и использования государственных внешних займов и негосударственных внешних займов, имеющих государственные гарантии Республики Казахстан.
III. ОСНОВНЫЕ ЗАДАЧИ
8. Основными задачами Комитета являются:
участие в проведении государственной политики в сфере привлечения и использования государственных внешних займов и негосударственных внешних займов под государственную гарантию;
мониторинг и контроль за целевым использованием государственных внешних займов и негосударственных внешних займов под государственную гарантию.
IV. ФУНКЦИИ
9. Для реализации поставленных задач Комитет осуществляет следующие функции:
участвует в подготовке проекта государственного бюджета Республики Казахстан на соответствующий финансовый год в части определения объемов государственных внешних займов и их софинансирования государственным бюджетом Республики Казахстан;
организует и участвует в подготовке проектов, планируемых к реализации за счет государственных внешних займов и негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию;
организует и участвует в проведении переговоров по привлечению, условиям и срокам предоставления государственных внешних займов и негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию Республики Казахстан;
разрабатывает нормативные правовые акты, оказывает методическую помощь, осуществляет контроль за соблюдением организациями правил и процедур Международных финансовых экономических организаций и донорских агентств;
организует контроль за целевым использованием государственных внешних займов;
готовит для подписания проекты соглашений о государственных внешних займах;
готовит документы, необходимые для ратификации соглашений о государственных внешних займах;
готовит с участием заинтересованных министерств, ведомств, государственных комитетов и иных организаций проекты решений Правительства Республики Казахстан по реализации соглашений о государственных внешних займах;
совместно с Бюджетным департаментом Министерства финансов Республики Казахстан готовит проекты кредитных договоров, внутренних соглашений о возврате средств государственных внешних займов и доли софинансирования Правительством Республики Казахстан в государственный бюджет с конечными заемщиками и казахстанскими банками второго уровня (далее - банки второго уровня);
готовит проекты решений Правительства Республики Казахстан о выдаче государственных гарантий под негосударственные внешние займы;
в установленном порядке участвует в проведении тендеров (конкурсов) по закупке товаров, работ и услуг, финансируемых на средства государственных внешних займов и негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию Республики Казахстан;
осуществляет учет средств внешних займов, в пределах своей компетенции организует и обеспечивает процесс их использования;
участвует в разработке нормативных правовых актов и других решений по привлечению государственных внешних займов, обязательных для исполнения министерствами, ведомствами, государственными комитетами, местными исполнительными органами, государственными предприятиями и другими юридическими лицами;
осуществляет проверку соответствия финансовым условиям внешнего займа проектов, планируемых к финансированию на средства государственных внешних займов;
подписывает совместно с юридическими лицами-получателями внешних займов заявки на снятие средств государственных внешних займов;
организует на конкурсной основе отбор и по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан уполномочивает казахстанские банки второго уровня на обслуживание государственных внешних займов и негосударственных внешних займов под государственную гарантию;
проводит по поручению Правительства Республики Казахстан переговоры на международном уровне по условиям и срокам предоставления, освоению государственных внешних займов и негосударственных внешних займов под государственную гарантию;
проводит анализ практики применения действующего законодательства и разрабатывает предложения по совершенствованию законодательства в области привлечения и использования государственных внешних займов и негосударственных внешних займов под государственную гарантию.
V. ПРАВА

10. Комитетке өзiне жүктелген функцияларды орындауы үшiн:
халықаралық қаржылық және экономикалық ұйымдардың және донор-елдердiң өкiлдерiмен техникалық келiссөздерге, өзара түсiнiстiк хаттамасына, меморандумдарға қол қою;
мемлекеттiк сыртқы заемдардың қаржылары есебiнен қаржыландырылатын мемлекеттiк инвестициялық жобаларды жүзеге асыру мақсатында және олар бойынша келiсiмдердiң шарттарына сәйкес екiншi деңгейдегi банктерде және шетелдiк қаржылық институттарында белгiленген тәртiппен арнайы шоттар ашу;
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Бюджет департаментiмен бiрлесiп екiншi деңгейдегi банктермен мемлекеттiк емес сыртқы заемдарға мемлекеттiк кепiлдiктi қамтамасыз ету жөнiнде агенттiк келiсiмдер жасасу;
Комитет тендер өткiзудiң белгiленген ережесi (рәсiмi) бұзылған жағдайда, тендерлiк комиссияның шешiмiн жою жөнiнде шаралар қолдануға құқылы;
донорлардың жасасқан келiсiм-шарт ережелерiн (рәсiмдерiн) бұзғандығы және мемлекеттiк сыртқы заемдардың қаражаттарын мақсатқа сай пайдаланылмағаны анықталған жағдайда, мемлекеттiк сыртқы заемдар бойынша пайдаланушыларға төлем жасауды жүзеге асыруды тоқтата тұру;
белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгi бар мемлекеттiк сыртқы заемдарды және мемлекеттiк емес сыртқы заемдарды тарту саласындағы республика мүдделерiн халықаралық деңгейде бiлдiру;
жобаларды жүзеге асыруға қатысатын министрлiктерден, ведомстволардан, мемкомитеттерден және басқа ұйымдардан мемлекеттiк сыртқы заемдарды игеру жөнiндегi есептердi сұрау және алу;
Комитеттiң құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң шешiмдерiнiң орындалуына бақылау және
тексерудi жүзеге асыру құқығы берiледi.
VI. МIНДЕТТЕРI
11. Комитет өз қызметiнде мынадай мiндеттердi орындайды:
мемлекеттiк инвестициялық бағдарламаларды орындау үшiн сыртқы
заемдарды тартуды қамтамасыз етедi;
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiктегi мемлекеттiк
сыртқы заемдардың және мемлекеттiк емес сыртқы заемдардың қаражаттарын
ұтымды жне мақсатты пайдаланылуына мемлекеттiк бақылауды iске асырады.
VII. ЖАУАПКЕРШIЛIГI
12. Комитет өз қызметiн жүзеге асыруы кезiнде:
мемлекеттiк кепiлдiктегi мемлекеттiк сыртқы заемдар мен
мемлекеттiк емес сыртқы заемдарды пайдалану туралы ақпараттық
дұрыстығы үшiн;
сыртқы қарыз алу саласындағы Қазақстан Республикасы заңдарының, Халықаралық қаржылық және экономикалық ұйымдардың және донорлық агенттiктердiң ережелерi мен рәсiмдердiң сақталуы үшiн заңдарда белгiленген жауапкершiлiкте болады.
VIII. КОМИТЕТ ҚЫЗМЕТIНIҢ ҰЙЫМДАСТЫРЫЛУЫ

10. Для выполнения возложенных на него функций Комитету предоставляется право:
подписывать протоколы технических переговоров, протоколы о взаимопонимании, меморандумы с представителями международных финансовых и экономических организаций и стран-доноров;
открывать в установленном порядке в целях эффективной реализации государственных инвестиционных проектов, финансируемых за счет средств государственных внешних займов и в соответствии с условиями соглашений по ним, специальные счета в банках второго уровня и зарубежных финансовых институтах;
совместно с Бюджетным департаментом Министерства финансов Республики Казахстан заключать агентские соглашения с банками второго уровня по обеспечению государственных гарантий под негосударственные внешние займы;
в случае нарушения установленных правил (процедур) проведения тендеров Комитет вправе принимать меры по аннулированию решений тендерной комиссии;
приостанавливать осуществление выплат пользователям по государственным внешним займам в случае выявления нарушений правил (процедур) доноров, условий заключенных контрактов и нецелевого использования средств государственных внешних займов;
представлять в установленном порядке интересы республики на международном уровне в области привлечения государственных внешних займов и негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию Республики Казахстан;
запрашивать и получать отчеты об освоении средств государственных внешних займов от министерств, ведомств, государственных комитетов и других организаций, участвующих в реализации проекта;
осуществлять контроль и проверку исполнения решений Правительства Республики Казахстан по вопросам, входящим в компетенцию Комитета.
VI. ОБЯЗАННОСТИ
11. Комитет выполняет следующие обязанности:
обеспечивает привлечение внешних займов для выполнения государственной инвестиционной программы;
осуществляет государственный контроль за рациональным и целевым использованием средств государственных внешних займов и негосударственных внешних займов под государственную гарантию Республики Казахстан.
VII. ОТВЕТСТВЕННОСТЬ
12. При осуществлении своей деятельности Комитет несет установленную законодательством ответственность:
за достоверность информации об использовании государственных внешних займов и негосударственных внешних займов под государственную гарантию;
за соблюдение законодательства Республики Казахстан в области внешнего заимствования, правил и процедур международных финансовых экономических организаций и донорских агентств.
VIII. ОРГАНИЗАЦИЯ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ КОМИТЕТА

13. Комитеттi Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Үкiметi қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын Төраға басқарады. Комитет төрағасының ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Қаржы министрi қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын Комитет төрағасының орынбасары болады.
14. Комитет төрағасы Комитет жұмысын ұйымдастырады және басшылық етудi жүзеге асырады және Комитетке жүктелген мiндеттердi орындауға және оның өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауап бередi.
Комитет төрағасы осы мақсатта:
өз орынбасарының және Комитеттiң құрылымдық бөлiмшелерi басшыларының мiндеттерiн және жауапкершiлiк дәрежесiн белгiлейдi;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрi бекiткен лауазымдар номенклатурасына сәйкес Комитет қызметкерлерiн қызметке тағайындайды және қызметтен босатады, сондай-ақ оларға тәртiптiк жазалар қолданады;
өз өкiлеттiлiгi шегiнде Комитеттi қолданылып жүген заңдарға
сәйкес мемлекеттiк органдарда және өзге де ұйымдарда бiлдiредi;
Комитеттiң құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша халықаралық
ұйымдарда Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң мүдделерiн бiлдiредi,
сондай-ақ өзiнiң құзыретiне жатқызылған басқа да мәселелер жөнiнде
шешiмдер қабылдайды.
Комитет төрағасының шешiмi бұйрықтар нысанында ресiмделедi.
15. Комитеттi тарату және қайта ұйымдастыру заңдарда белгiленген
тәртiппен жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1198 жылғы 3 маусымдағы
N 510 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Сырттан
қарыз алу жөнiндегi комитетiнiң
ҚҰРЫЛЫМЫ
Жобаларды дайындау басқармасы
Жобаларды iске асыру басқармасы
Қаржылық қызмет көрсету басқармасы

13. Комитет возглавляет Председатель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Правительством Республики Казахстан по представлению Министра финансов Республики Казахстан. Председатель Комитета имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности Министром финансов Республики Казахстан по представлению Председателя Комитета.
14. Председатель Комитета организует и осуществляет руководство работой Комитета и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Комитет задач и осуществление им своих функций.
В этих целях Председатель Комитета:
определяет обязанности и степень ответственности своего заместителя и руководителей структурных подразделений Комитета;
в соответствии с номенклатурой должностей, утвержденной Министром финансов Республики Казахстан, назначает на должность и освобождает от должности работников Комитета, а также налагает на них дисциплинарные взыскания;
в пределах своих полномочий представляет Комитет в государственных органах и иных организациях в соответствии с действующим законодательством;
представляет интересы Правительства Республики Казахстан в международных организациях по вопросам, входящим в компетенцию Комитета, а также принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции.
Решения Председателя Комитета оформляются в форме приказов.
15. Ликвидация и реорганизация Комитета производится в установленном законодательством порядке.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 1998 г. N 510
Структура
Комитета по внешнему заимствованию Министерства финансов Республики Казахстан
Управление подготовки проектов
Управление реализации проектов
Управление финансового обслуживания