Қазақстан Республикасында өндiрiлетiн және Қазақстан Республикасының кеден аумағына әкелiнетiн акцизделетiн тауарларға арналған акциз ставкалары туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1998 жылғы 26 маусымдағы N 608. Қаулысының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 наурыздағы N 217 қаулысымен
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. <*>
ЕСКЕРТУ. 1-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2000.01.28. N 137 қаулысымен.
2. 1998 жылдың 1 тамызынан бастап жеке тұлғалардың Қазақстан Республикасының кеден аумағы арқылы акциз салынбайтын акцизделетiн тауарларды алып өтуiнiң 2-қосымшаға сәйкес нормалары бекiтiлсiн.
3. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
1) "Әкелiнетiн тауарларға кеден бажының ставкалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 14 қарашадағы N 1389  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 46, 450-құжат):
аталған қаулының "Әкелiнетiн тауарларға кеден бажының ставкалары" деген 1-қосымшасы 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған қаулының "Қазақстан Республикасының аумағына әкелiнген кезде преференциялық режим қолданылмайтын тауарлардың тiзбесi" деген 4-қосымшасы 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) <*>
Ескерту. 3-тармақтың 2)-тармақшасы күшін жойды -ҚР Үкіметінің 2001.05.31. N 741  қаулысымен .
4. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi бiр ай мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бұрын қабылданған шешiмдерiн осы қаулыға сәйкес келтiру туралы ұсыныстар енгiзсiн.
5. Осы қаулы жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
1998 жылғы 26 маусымдағы
N 608 қаулысына
2-қосымша
Жеке адамдардың Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы акциздер салуға жатпайтын акцизделетiн тауарларды
АЛЫП ӨТУ НОРМАЛАРЫ
___________________________________________________________________
Сыртқы экономи.  |Тауардың атауы              |Алып өту нормасы
калық қызметтiң  |                            |(бiр адамға)
тауарлық номен.  |                            |
клатурасының     |                            |
коды             |                            |
_________________|____________________________|____________________
1                          2                       3
_________________|____________________________|____________________
0301, 0302, 0303,|Бекiре және албырт балықтар,|1 кг. (таза
0304, 0305, 1604-|бекiре және албырт балықтар.|салмағы)*
тен              |дың уылдырығы, бекiре және  |
|албырт балықтардан және     |
|уылдырықтан дайындалған     |
|жеңсiк тағамдар             |
_________________|____________________________|____________________
2303 00          |Сыра                        |5 литр*
_________________|____________________________|____________________
2204 (2204 30-дан|Шараптар, шарап материалдары|2 литр*
басқа), 2205,    |шампан шараптары, коньяктар,|
2206 00, 2207,   |спирттiң барлық түрлерi,    |
2208             |күшейтiлген сусындар,       |
|күшейтiлген шырындар мен    |
|бальзамдар, арақ,           |
|ликер-арақ бұйымдары        |
_________________|____________________________|____________________

О ставках акцизов на подакцизные товары, производимые в Республике Казахстан и ввозимые на таможенную территорию Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июня 1998 г. N 608. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 марта 2005 г. N 217 (P050217)
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. (Пункт 1 утратил силу с 1 февраля 2000 г. - постановлением Правительства РК от 28 января 2000 г. N 137 P000137_  )
2. Утвердить с 1 августа 1998 года нормы провоза физическими лицами через таможенного границу Республики Казахстан подакцизных товаров, которые не подлежат обложению акцизами, согласно приложению 2.
3. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 ноября 1996 г. № 1389 P961389_  "О ставках таможенных пошлин на ввозимые товары" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., № 46, ст. 450):
приложение 1 к указанному постановлению "Ставки таможенных пошлин на ввозимые товары" изложить в новой редакции согласно приложению 3;
приложение 4 к указанному постановлению "Перечень товаров, на которые не распространяется преференциальный режим при их ввозе на территорию Республики Казахстан" изложить в новой редакции согласно приложению 4;
2) (подпункт 2) утратил силу - постановлением Правительства Рк от 31 мая 2001 г. N 741 P010741_  )
4. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан в месячный срок внести предложения о приведении ранее принятых решений Правительства Республики Казахстан в соответствие с настоящим постановлением.
5. Настоящее постановление подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 июня 1998 г. N 608
НОРМЫ ПРОВОЗА
физическими лицами через таможенную границу
Республики Казахстан подакцизных товаров,
которые не подлежат обложению акцизами
---------------------------------------------------------------------------
Код товарной     !       Наименование               !   Норма провоза
номенклатуры     !          товара                  !   (на одно лицо)
внешнеэкономической!                                  !
деятельности    !                                  !
---------------------------------------------------------------------------
1          !                 2                !          3
---------------------------------------------------------------------------
Из 0301,0302, 0303,    Осетровая и лососевая рыбы,
0304,0305, 1604        икра осетровых и лососевых           1 кг (нетто)<*>
рыб, деликатесы, приготовленные
из осетровых и лососевых рыб и
икры
---------------------------------------------------------------------------
220300                  Пиво                                5 литров<*>
---------------------------------------------------------------------------
Из 2204 (кроме 220430)  Вина, виноматериалы,                2 литра<*>
2205,220600,2207,2208   шампанские вина, коньяки, все
виды спирта, крепленые
напитки, крепленые соки и
бальзамы, водка,
ликеро-водочные изделия
---------------------------------------------------------------------------

2402             |Темекi өнiмдерi, құрамында  |1000 дана*
|темекi бар басқа да бұйымдар|
_________________|____________________________|____________________
2710 00 260-тан  |Бензин (авиациялықты        |100 литр*
|қоспағанда)                 |
_________________|____________________________|____________________
2710 00 610, 2710|Дизель отыны                |150 литр*
00 650, 2710 00  |                            |
690-нан          |                            |
_________________|____________________________|____________________
Ескерту:  Көрсетiлген норма сыртқы экономикалық қызметтiң тауар номенклатурасының кодтары бойынша бөлiнбестен, әкелiнетiн тауарлардың жалпы көлемiне белгiленедi. Әкелу нормаларының көлемiндегi акциздер салынуға жатпайтын әкелiнетiн тауарлардың тiзбесi салық төлеушiнiң таңдауы бойынша белгiленедi.
Тауар номенклатурасы СЭҚ ТН кодымен де, тауардың атауымен да айқындалады.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
1998 жылғы 26 маусымдағы
N 608 қаулысына
3-қосымша
ӘКЕЛIНЕТIН ТАУАРЛАРҒА КЕДЕН БАЖЫНЫҢ СТАВКАЛАРЫ
___________________________________________________________________
СЭҚ ТН         | Тауарлардың қысқаша атауы          |Баждың ставкасы
бойынша        |                                    |(кедендiк құ.
тауарлардың    |                                    |нынан %-пен
коды           |                                    |не ЭКЮ-мен)
_______________|____________________________________|_____________
01              ТIРI ЖАНУАРЛАР                         5
мыналардан басқа:
0101 11 000     Таза тектi (таза қанды) асыл тұқымды    бажсыз
жылқылар
0102 10         Таза тектi (таза қанды) асыл тұқымды    бажсыз
мүйiздi қара мал
0103 10 000     Таза тектi (таза қанды) асыл тұқымды    бажсыз
шошқалар
0104 10 100     Таза тектi (таза қанды) асыл тұқымды    бажсыз
қойлар
0104 20 100     Таза тектi (таза қанды) асыл тұқымды    бажсыз
ешкiлер
0106 00 900-ден Ғылыми-зерттеу мақсаттарына арналған    бажсыз
жануарлар
02              ЕТ ЖӘНЕ ТАҒАМДЫҚ ҚОСЫМША ЕТ ӨНIМДЕРI    15
мыналардан басқа:
0202 10 000     Мүйiздi iрi қара малдың тушасы мен     5, бiрақ 1 кг
жартылай тушасы, тоңазытылған           үшiн 0,05
ЭКЮ-ден
кем емес
0202 20         Мүйiздi iрi қара малдың етi,           5, бiрақ 1 кг
тоңазытылған, өзге де шабылған          үшiн 0,05
етi, ұнға аунатылған                    ЭКЮ-ден
кем емес
0202 20         Мүйiздi iрi қара малдың етi,           5, бiрақ 1 кг
тоңазытылған, ұнға аунатылған           үшiн 0,05
ЭКЮ-ден
кем емес

2402                    Табачные изделия, прочие            1000 штук<*>
изделия, содержащие табак
---------------------------------------------------------------------------
Из 2710 00 260          Бензин (за исключением              100 литров<*>
авиационного)
---------------------------------------------------------------------------
Из 2710 00 610,          Дизельное топливо                  150 литров<*>
2710 00 650, 2710 00 690
---------------------------------------------------------------------------
<*>Сноска. Указанная норма устанавливается на общий объем ввозимых
товаров, без подразделения по кодам товарной номенклатуры
внешнеэкономической деятельности. Перечень ввозимых товаров, не подлежащих
обложению акцизами в объеме нормы ввоза, определяется по выбору
налогоплательщика.
Номенклатура товара определяется как кодом ТН ВЭД, так и наименованием
товара.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 июня 1998 г. N 608
СТАВКИ ТАМОЖЕННЫХ ПОШЛИН НА ВВОЗИМЫЕ ТОВАРЫ
---------------------------------------------------------------------------
Код товара   !            Краткое наименование товара       !    Ставка
по ТН ВЭД    !                                              ! пошлины (в %
!                                              ! от таможенной
!                                              !   стоимости
!                                              !  либо в ЭКЮ)
---------------------------------------------------------------------------
01            ЖИВЫЕ ЖИВОТНЫЕ                                        5
кроме:
0101 11 000   Лошади чистопородные (чистокровные) племенные     беспошлинно
0102 10       Крупный рогатый скот чистопородный (чистокровный)
племенной                                         беспошлинно
010310 000    Свиньи чистопородные (чистокровные) племенные     беспошлинно
0104 10 100   Овцы чистопородные (чистокровные) племенные       беспошлинно
0104 20 100   Козы чистопородные (чистокровные) племенные       беспошлинно
из 010600900  Животные для научно-исследовательских целей<*>    беспошлинно
02            МЯСО И ПИЩЕВЫЕ МЯСНЫЕ СУБПРОДУКТЫ                     15
кроме:
0202 10 000   Туши и полутуши крупного рогатого скота,
мороженые                                          5, но не
менее 0,05
ЭКЮ за 1кг
0202 20       Мясо крупного рогатого скота, мороженое, прочие    5, но не
отруба, необваленные                               менее 0,05
ЭКЮ за 1кг
0202 30       Мясо крупного рогатого скота, мороженое,           5, но не
обваленное                                         менее 0,05
ЭКЮ за 1кг

0203 21         Тоңазытылған шошқа етi, тушасы мен      5
жартылай тушасы
0203 22         Тоңазытылған шошқа етi, саны, жауырыны  5
(қол етi) мен олардан шабылғаны, ұнға
аунатылмаған
0203 29         Тоңазытылған шошқа етi, басқалары       5
0206 10 100     Фавмацевтiк өнiмдердi өндiруге          бажсыз
арналған қосымша өнiмдер
0206 21 000     Мүйiздi iрi қара малдың тiлдерi,       5, бiрақ 1 кг
тоңазытылған                            үшiн 0,5
ЭКЮ-ден кем
емес

0203 21       Свинина мороженая, туши и полутуши                   5
0203 22       Свинина мороженая, окорока, лопатки (передние        5
окорока) и отруба из них, необваленные
0203 29       Свинина мороженая, прочая                            5
0206 10 100   Субпродукты для производства фармацевтической
продукции                                         беспошлинно
0206 21 000   Языки крупного рогатого скота, мороженые          5, но не
менее 0,05
ЭКЮ за 1 кг

0207 35 790
(үйрек пен
қаздың етiнен
басқасы),
0207 36 150
(үйрек етiнен
басқасы),
0207 36 250,
0207 36 310-
0207 36 410
(үйрек пен
қаздың етiнен
басқасы),
0207 36 530
(үйрек етiнен
басқасы),
0207 36 630
(үйрек етiнен
басқасы),
0207 36 790
(үйрек пен
қаздың етiнен
басқасы)
03              БАЛЫҚТАР МЕН ШАЯН ТӘРIЗДЕСТЕР,          10
МОЛЛЮСКIЛЕР ЖӘНЕ БАСҚА ДА
СУДАҒЫ ОМЫРТҚАСЫЗ ЖӘНДIКТЕР
мыналардан басқа:
0305 10 000     Балық ұны, тамаққа пайдалануға жарамды  5
ұнтақ пен гранулдар
0305 41 000     Тынық мұхиттың албырт балығы, Атлант    30, бiрақ 1
мұхитының албырт балығы және Дунай      кг үшiн 6
өзенiнiң албырт балығы, ысталған,       ЭКЮ-ден кем
сүбесiн қоса алғанда                    емес
0305 49 450     Ысталған форель, сүбесiн қоса алғанда   20
0305 49 500     Ысталған жыланбалық, сүбесiн қоса       20
алғанда
04              СҮТ ӨНIМДЕРI, ҚҰСТАРДЫҢ ЖҰМЫРТҚАСЫ;
ТАБИҒИ БАЛ; БАСҚА ЖЕРДЕ АТЫ
АТАЛМАҒАН ЖАНУАР ТЕКТЕСТЕРДIҢ
ТАҒАМДЫҚ ӨНIМДЕРI
мыналардан басқа:
0402 10         Ұнтақ пен гранулдағы немесе өзге де     10
қатты нысандардағы, құрамында май
бойынша 1,5 масса %-тен асатын қант
немесе басқа да тәттiлендiретiн
заттар қосылған сүт пен
қойытылған қаймақ
0402 21-        Ұнтақ пен гранулдағы немесе өзге де     10
0403 29         қатты нысандардағы, құрамында май
бойынша 1,5 масса %-тен аспайтын қант
немесе басқа да тәттiлендiретiн
заттар қосылған сүт пен
қойытылған қаймақ
0403            Пахта, iрiген сүт және қаймақ, йогурт,  10, бiрақ 1
айран және өзге де ашытылған немесе     кг-на 0,12
ұйыған сүт пен қаймақ, қойытылған       ЭКЮ-ден
немесе қойытылмаған, қант немесе        кем емес
басқа да тәттiлендiретiн заттар
қосылған немесе қосылмаған, хош
иiстендiрiлген немесе хош иiстен.
тендiрiлмеген, жемiс-жидектер,
жаңғақ немесе какао қосылған
немесе қосылмаған
0405            Сарымай мен басқа да сүт майлары;       20, бiрақ 1
сүт пасталары                           кг үшiн 0,3
ЭКЮ-ден
кем емес
0406            Сырлар мен iрiмшiк                      15, бiрақ 1
кг-на 0,3
ЭКЮ-ден кем
емес
0407 00-ден     Инкубацияға арналған құс жұмыртқалары*  бажсыз
0408 11         Жұмыртқаның сарысы, кептiрiлген         10
05              БАСҚА ЖЕРДЕ АТЫ АТАЛМАҒАН ЖАНУАР        10
ТЕКТЕСТЕРДIҢ ӨНIМДЕРI
мыналардан басқа:
051000          Сұр амбра, камшаттың тобылғысы, циветта 5
мен мускус; шпанкалар; өт, оның iшiнде
құрғағы; фармацевтiк өнiмдердi өндiруде
қолданылатын бездер мен жануар
тектестердiң өзге де өнiмдерi, жас,
салқындатылған, тоңазытылған немесе
қысқа мерзiмге сақтау үшiн өзге де
әдiспен өңделген
0511 10 000     Бұқаның ұрығы                           5

0207 35 790
(кроме мяса уток
и гусей),
0207 36 150
(кроме мяса
уток),
0207 36 250,
0207 36 310-
0207 36 410
(кроме мяса уток
и гусей),
0207 36 530
(кроме мяса
уток),
0207 36 630
(кроме мяса
уток),
0207 36 790
(кроме мяса уток
и гусей)
03            РЫБА И РАКООБРАЗНЫЕ, МОЛЛЮСКИ И ДРУГИЕ ВОДНЫЕ        10
БЕСПОЗВОНОЧНЫЕ
кроме:
0305 10 000   Рыбная мука, порошок и гранулы, пригодные для
употребления в пищу                                  5
0305 41 000   Лосось тихоокеанский, лосось атлантический и     30, но не
лосось дунайский копченый, включая филе          менее 6
ЭКЮ за 1 кг
0305 49 450   Форель копченая, включая филе                        20
0305 49 500   Угорь копченый, включая филе                         20
04            МОЛОЧНАЯ ПРОДУКЦИЯ; ЯЙЦА ПТИЦ; МЕД НАТУРАЛЬНЫЙ;      15
ПИЩЕВЫЕ ПРОДУКТЫ ЖИВОТНОГО ПРОИСХОЖДЕНИЯ, В
ДРУГОМ МЕСТЕ НЕ ПОИМЕНОВАННЫЕ
кроме:
0402 10       Молоко и сливки сгущенные или с добавлением          10
сахара или других подслащивающих веществ, в порошке,
гранулах или в других твердых формах, с содержанием
жира не более 1.5 мас.%
0402 21-      Молоко и сливки сгущенные или с добавлением сахара   10
0402 29       или других подслащивающих веществ, в порошке,
гранулах или в других твердых формах, с содержанием
жира более 1.5 мас.%
0403          Пахта, свернувшиеся молоко и сливки, йогурт,     10, но не
кефир и прочие ферментированные или сквашенные   менее 0,12
молоко и сливки, сгущенные или несгущенные, с    ЭКЮ за 1 кг
добавлением или без добавления сахара или других
подслащивающих веществ, ароматизированные или
неароматизированные, с добавлением или без
добавления фруктов, орехов или какао
0405          Сливочное масло и молочные жиры прочие; молочные 20, но не
пасты                                            менее 0,3
ЭКЮ за 1 кг
0406          Сыры и творог                                    15, но не
менее 0,3
ЭКЮ за 1 кг
из 0407 00    Яйца птиц для инкубирования<*>                   беспошлинно
0408 11       Яичные желтки сушеные                                 10
05            ПРОДУКТЫ ЖИВОТНОГО ПРОИСХОЖДЕНИЯ, В ДРУГОМ            10
МЕСТЕ НЕ ПОИМЕНОВАННЫЕ
Кроме:
0510 00       Амбра серая, струя бобровая, циветта и мускус;        5
шпанки; желчь, в том числе сухая; железы и
прочие продукты животного происхождения,
используемые в производстве фармацевтических
продуктов, свежие, охлажденные, мороженые или
обработанные иным способом для кратковременного
хранения
0511 10 000   Сперма бычья                                          5

06              ТIРI АҒАШТАР МЕН БАСҚА ДА ӨСIМДIКТЕР,   5
ӨСIМДIКТЕРДIҢ ПИЯЗШЫҚТАРЫ, ТАМЫРЛАРЫ
ЖӘНЕ ӨСIМДIКТЕРДIҢ БАСҚА ДА ОСЫНДАЙ
БӨЛIКТЕРI, КЕСIЛГЕН ГҮЛДЕР МЕН
ӘСЕМДIК ӨСIМДIКТЕРI
0603            Гүлшоқтарын жасауға жарамды немесе      25, бiрақ 1
әсемдiк мақсатқа арналған жас,          дана үшiн
кептiрiлген, боялған, ағартылған,      0,08 ЭКЮ-
сiңiрiлген немесе басқа да              ден кем
әдiстермен дайындалған кесiлген         емес
гүлдер мен гүл бүрлерi
07              КӨКӨНIСТЕР МЕН КЕЙБIР ЖЕУГЕ             15
БОЛАТЫН ТАМЫРЛЫ ЖЕМIСТЕР ЖӘНЕ
ТҮЙНЕКТI ЖЕМIСТЕР
мыналардан басқа:
0701 10 000     Жас немесе салқындатылған, тұқымдық     бажсыз
картоп
0701 90         Жас немесе салқындатылған, басқа да     25
картоп
0702 00 150     Жас немесе салқындатылған томаттар      15, бiрақ 1
0702 00 200                                             кг үшiн
0702 00 250                                             0,08 ЭКЮ-ден
0702 00 450                                             кем емес
0702 00 500
0702 00 300     Жас немесе салқындатылған томаттар      15, бiрақ 1
0702 00 350                                             кг үшiн
0702 00 400                                             0,12 ЭКЮ-ден
кем емес
0707 00 100     Жас немесе салқындатылған қияр          15, бiрақ 1
0707 00 200                                             кг үшiн
0707 00 350                                             0,08 ЭКЮ-ден
0707 00 400                                             кем емес
0702 00 250,    Жас немесе салқындатылған қияр          15, бiрақ 1
0702 00 300                                             кг үшiн
0,12 ЭКЮ-ден
кем емес
0707 00 900     Корнишондар                             15, бiрақ 1
кг үшiн 0,12
ЭКЮ-ден кем
емес
08              ЖЕУГЕ БОЛАТЫН ТҮБIРЛI ЖЕМIСТЕР          10
(ЖИДЕКТЕР МЕН ЖАҢҒАҚТАР),
ЦИТРУС НЕМЕСЕ БАҚША ДАҚЫЛДАРЫНЫҢ
ҚЫРТЫСЫ МЕН ҚАБЫҚТАРЫ
мыналардан басқа:
0801            Жас немесе кептiрiлген, қабығынан       5
тазартылған немесе тазартылмаған,
сыртымен немесе сыртысыз кокос,
бразилиялық жаңғақтар және кешью
0802            Жас немесе кептiрiлген, қабығынан       5
тазартылған немесе тазартылмаған,
сыртымен немесе сыртысыз өзге
де жаңғақтар
0803 00         Плантайндарды қоса алғанда, жас         5, бiрақ 1
немесе кептiрiлген банандар             кг үшiн 0,02
ЭКЮ-ден
кем емес
0804            Жас немесе кептiрiлген құрмалар,        5
инжирлер, ананастар, авокадолар,
гуайявалар, манго және мангостандар
(гарциниялар)
0805            Жас немесе кептiрiлген цитрус           5
жемiстерi
мыналардан басқа:
0805 10         Апельсиндер                             5, бiрақ 1

06            ЖИВЫЕ ДЕРЕВЬЯ И ДРУГИЕ РАСТЕНИЯ; ЛУКОВИЦЫ, КОРНИ      5
И ПРОЧИЕ АНАЛОГИЧНЫЕ ЧАСТИ РАСТЕНИЙ; СРЕЗАННЫЕ
ЦВЕТЫ И ДЕКОРАТИВНАЯ ЗЕЛЕНЬ
0603          Срезанные цветы и бутоны, пригодные для          25, но не
составления букетов или для декоративных целей,  менее 0,08
свежие, засушенные, окрашенные, отбеленные,      ЭКЮ за 1 шт.
пропитанные или подготовленные другими способами
07            ОВОЩИ И НЕКОТОРЫЕ СЪЕДОБНЫЕ КОРНЕПЛОДЫ И              15
КЛУБНЕПЛОДЫ
кроме:
0701 10 000   Картофель, свежий или охлажденный, семенной      беспошлинно
0701 90       Картофель, свежий или охлажденный, прочий             25
0702 00 150,  Томаты свежие или охлажденные                    15, но не
0702 00 200,                                                   менее 0,08
0702 00 250,                                                   ЭКЮ за 1 кг
0702 00 450,
0702 00 500
0702 00 300,  Томаты свежие или охлажденные                    15, но не
0702 00 350,                                                   менее 0,12
0702 00 400                                                    ЭКЮ за 1 кг
0707 00 100,  Огурцы свежие или охлажденные                    15, но не
0707 00 200,                                                   менее 0,08
0707 00 350,                                                   ЭКЮ за 1 кг
0707 00 400
0707 00 250,  Огурцы свежие или охлажденные                    15, но не
0707 00 300                                                    менее 0,12
ЭКЮ за 1 кг
0707 00 900   Корнишоны                                        15, но не
менее 0,12
ЭКЮ за 1 кг
08            СЪЕДОБНЫЕ ПЛОДЫ (ФРУКТЫ) И ОРЕХИ; КОЖУРА И КОРКИ      10
ЦИТРУСОВЫХ ИЛИ БАХЧЕВЫХ КУЛЬТУР
кроме:
0801          Орехи кокосовые, бразильские и кешью, свежие или       5
сушеные, очищенные от скорлупы или не очищенные,
с кожурой или без кожуры
0802          Прочие орехи, свежие или сушеные, очищенные от         5
скорлупы или не очищенные, с кожурой или без кожуры
0803 00       Бананы, включая плантайны, свежие или сушеные    5, но не
менее 0,02
ЭКЮ за 1 кг
0804          Финики, инжир, ананасы, авокадо, гуайява, манго        5
и мангостан (гарциния), свежие или сушеные
0805          Цитрусовые плоды, свежие или сушеные                   5
кроме:
0805 10       Апельсины                                        5, но не

кг үшiн 0,02
ЭКЮ-ден
кем емес
0805 20         Мандариндер (танжериндер мен            5, бiрақ 1
сатсума (уншиуларды) қоса алғанда).     кг үшiн 0,03
клементиндер, вилкингтер мен            ЭКЮ-ден
цитрустардың оларға ұқсас будандары     кем емес
0805 30         Лимондар мен лаймдар                    5, бiрақ 1
кг үшiн
0,035                                                   ЭКЮ-ден
кем емес
0805 40         Грейпфруттер                            5, бiрақ 1
кг үшiн 0,02
ЭКЮ-ден
кем емес
0808 10         Жас алмалар                             1 кг үшiн
0,2 ЭКЮ
0814 00 000     Жас, тоңазытылған, кептiрiлген немесе   5
тұзды суда, күкiртті суда немесе
уақытша консервiлейтiн басқа ерiтiндiде
қысқа мерзiмге сақтау үшiн консервi.
ленген цитрус жемiстерiнiң қабықтары
немесе бақша дақылдарының қыртысы
(қарбыздың қабықтарын қоса алғанда)
09              КОФЕ, ШАЙ, МАТЕ (ПАРАГВАЙ ШАЙЫ)         5
МЕН ТАТЫМДЫ ДӘМI БАР ӨСIМДIКТЕР
мыналардан басқа:
0901 21 000,    Кофеинi бар немесе кофеинсiз қуырылған  бажсыз
0901 22 000     кофе
0902 10 000,    Хош иiстендiрiлген немесе хош           10, бiрақ 1
0902 30 000     иiстендiрiлмеген қораптағы, таза        үшiн 0,1
салмағы 3 кг аспайтын шай               ЭКЮ-ден
кем емес
0902 20 000,    Өзге де шайлар                          бажсыз
0902 40 000
10              АСТЫҚ ДӘНДЕРI                           5
мыналардан басқа:
1001 10 000     Тұқымдық қатты бидай*                   бажсыз
1006            Күрiш                                   20
1007 00 100     Астықты сорго, егуге арналған           бажсыз
будандар
11              ҰН ТАРТУ-ЖАРМА ӨНЕРКӘСIБIНIҢ            10
ӨНIМДЕРI; СОЛОД; КРАХМАЛ;
ИНУЛИН; БИДАЙДЫҢ ҰЛПАСЫ
мыналардан басқа:
1103 14 000-нан Күрiштiң жармасы                        20
12              МАЙЛЫ ТҰҚЫМДАР МЕН ЖЕМIСТЕР,            бажсыз
БАСҚА ДА ТҰҚЫМДАР МЕН ЖЕМIСТЕР,
ДӘНДЕР; ДӘРIЛIК ӨСIМДIКТЕР МЕН
ТЕХНИКАЛЫҚ МАҚСАТТАРДАҒЫ
ӨСIМДIКТЕР, САБАН МЕН ЖЕМ-ШӨП
13              ТАБИҒИ ТАЗАРТЫЛМАҒАН ШЕЛЛАК;            5
КАМЕДЬТЕР, ШАЙЫРЛАР ЖӘНЕ ӨЗГЕ
ДЕ ӨСIМДIК ШЫРЫНДАРЫ МЕН
СЫҒЫНДЫЛАРЫ
14              ТОҚЫЛҒАН БҰЙЫМДАР ЖАСАУҒА               15
АРНАЛҒАН ӨСIМДIК МАТЕРИАЛДАРЫ;
БАСҚА ЖЕРДЕ АТЫ АТАЛМАҒАН
ӨСIМДIК ТЕКТЕСТЕРДIҢ ӨЗГЕ ДЕ
ӨНIМДЕРI
мыналардан басқа:
1404 20 000     Мақта линтi                             5
15              ЖАНУАР НЕМЕСЕ ӨСIМДIК ТЕКТЕСТЕРДIҢ
МАЙЛАРЫ МЕН ТОҢМАЙЛАРЫ ЖӘНЕ
ОЛАРДАН АЖЫРАТЫЛЫП АЛЫНҒАН
ӨНIМДЕР, ТАҒАМДЫҚ ДАЙЫН ТОҢМАЙЛАР,
ЖАНУАР НЕМЕСЕ ӨСIМДIК ТЕКТЕСТЕРДIҢ
БАЛАУЫЗДАРЫ
мыналардан басқа:
1501 00 110     Тамаққа пайдаланылатын өнiмдердi        10
шығаруды қоспағанда, өнеркәсiптiк
қолдануға арналған лярдты қоса
есептегенде, шошқа тоң майы

менее 0,02
ЭКЮ за 1 кг
0805 20       Мандарины (включая танжерины и сатсума [уншиу]); 5, но не
клементины, вилкинги и аналогичные гибриды       менее 0,03
цитрусовых                                       ЭКЮ за 1 кг
0805 30       Лимоны и лаймы                                   5, но не
менее 0,035
ЭКЮ за 1 кг
0805 40       Грейпфруты                                       5, но не
менее 0,02
ЭКЮ за 1 кг
0808 10       Яблоки, свежие                                 0,2 ЭКЮ за 1кг
0814 00 000   Кожура цитрусовых плодов или корки бахчевых           5
культур (включая корки арбуза), свежие,
мороженые, сушеные или консервированные для
кратковременного хранения в рассоле,
сернистой воде или в другом временно
консервирующем растворе
09            КОФЕ, ЧАЙ, MATE (ПАРАГВАЙСКИЙ ЧАЙ) И ПРЯНОСТИ         5
кроме:
0901 21 000,  Кофе жареный с кофеином или без кофеина          беспошлинно
0901 22 000
0902 10 000,  Чай ароматизированный или неароматизированный,   10, но не
O902 30 000   в упаковках, массой нетто не более 3 кг          менее 0,1
ЭКЮ за 1 кг
0902 20 000,  Прочий чай                                       беспошлинно
0902 40 000
10            ХЛЕБНЫЕ ЗЛАКИ                                         5
кроме:
из 1001 10 000 Пшеница твердая семенная <*>                     беспошлинно
1006          Рис                                                   20
1007 00 100   Сорго зерновые, гибриды для посева               беспошлинно
11            ПРОДУКЦИЯ МУКОМОЛЬНО-КРУПЯНОЙ ПРОМЫШЛЕННОСТИ,         10
СОЛОД; КРАХМАЛ; ИНУЛИН; ПШЕНИЧНАЯ КЛЕЙКОВИНА
кроме:
из 1103 14 000 Крупа рисовая<*>                                      20
12            МАСЛИЧНЫЕ СЕМЕНА И ПЛОДЫ; ПРОЧИЕ СЕМЕНА, ПЛОДЫ И  беспошлинно
ЗЕРНО; ЛЕКАРСТВЕННЫЕ РАСТЕНИЯ И РАСТЕНИЯ ДЛЯ
ТЕХНИЧЕСКИХ ЦЕЛЕЙ; СОЛОМА И ФУРАЖ
13            ШЕЛЛАК ПРИРОДНЫЙ НЕОЧИЩЕННЫЙ: КАМЕДИ, СМОЛЫ И          5
ПРОЧИЕ РАСТИТЕЛЬНЫЕ СОКИ И ЭКСТРАКТЫ
14            РАСТИТЕЛЬНЫЕ МАТЕРИАЛЫ ДЛЯ ИЗГОТОВЛЕНИЯ ПЛЕТЕНЫХ      15
ИЗДЕЛИЙ; ПРОЧИЕ ПРОДУКТЫ РАСТИТЕЛЬНОГО
ПРОИСХОЖДЕНИЯ, В ДРУГОМ МЕСТЕ НЕ ПОИМЕНОВАННЫЕ
кроме:
1404 20 000   Хлопковый линт                                        5
15            ЖИРЫ И МАСЛА ЖИВОТНОГО ИЛИ РАСТИТЕЛЬНОГО              20
ПРОИСХОЖДЕНИЯ И ПРОДУКТЫ ИХ РАСЩЕПЛЕНИЯ; ГОТОВЫЕ
ПИЩЕВЫЕ ЖИРЫ; ВОСКИ ЖИВОТНОГО ИЛИ РАСТИТЕЛЬНОГО
ПРОИСХОЖДЕНИЯ
кроме:
1501 00 110   Жир свиной, включая лярд для промышленного            10
применения, кроме производства продуктов,
употребляемых в пищу

1502 00 100     Тамаққа қолданылатын өнiмдер            10
шығаруды қоспағанда, өнеркәсiптiк
қолдануға арналған 1503 тауар
айқындамасынан басқа мүйiздi
iрi қара малдың, қойдың немесе
ешкiнiң тоң майы
1503 00 110     Лярд-стеарин және олеостеарин:          10
өнеркәсiптiк қолдану үшiн
1505            Жүннiң майы (шайыры) және (шуаш) пен    5
одан алынатын (ланолиндi қоса алғанда)
майлы заттар
1508            Арахис майы мен оның фракциялары,       5
тазартылмаған немесе тазартылған,
бiрақ химиялық құрамы өзгертiлмеген
1509            Зәйтүн майы мен оның фракциялары,       10
тазартылмаған немесе тазартылған,
бiрақ химиялық құрамы өзгертiлмеген
1511            Пальма майы мен оның фракциялары,       5
тазартылмаған немесе тазартылған,
бiрақ химиялық құрамы өзгертiлмеген
1512 11 910-нан Өнеркәсiптiк қайта өңдеу үшiн құйылып   5, бiрақ 1
1512 19 910     берiлетiн күнбағыстың шикi майы,        кг үшiн 0,03
1-сәуiрден 30 қыркүйекке дейiн          ЭКЮ-ден кем
емес
1512 11 910-нан Өнеркәсiптiк қайта өңдеу үшiн құйылып   5, бiрақ 1
1512 19 910     берiлетiн күнбағыстың шикi майы,        кг үшiн 0,09
1-қазаннан 31 наурызға дейiн            ЭКЮ-ден кем
емес
1512 11 910-нан Басқа да күнбағыс майлары               15, бiрақ 1
1512 19 910                                             кг үшiн 0,09
ЭЮ-ден кем
емес
1513 11,        Кокос (копр) майы мен оның фракциясы,   5
1513 19         тазартылмаған немесе тазартылған,
бiрақ химиялық құрамы өзгертiлмеген
1513 21,        Өзектi пальма майы немесе бабассу майы  5
1513 29         және олардың фракциялары,
тазартылмаған немесе тазартылған,
бiрақ химиялық құрамы өзгертiлмеген
1515            Басқа да май мен майлы өсiмдiк майлары  5
(жожоба майын қоса алғанда) және
олардың фракциялары,
тазартылмаған немесе тазартылған,
бiрақ химиялық құрамы өзгертiлмеген
1516 20-дан     Саломас                                 бажсыз
1517 10         Маргарин, сұйық маргариндi қоспағанда   15, бiрақ 1
кг үшiн 0,12
ЭКЮ-ден кем
емес
1517 90         Басқа маргарин                          15, бiрақ 1
кг үшiн 0,12
ЭКЮ-ден кем
емес
1520 00 000     Шикi глицерин, глицерин суы мен         5
сiлтiсi
16              ЕТТЕН, БАЛЫҚТАН НЕМЕСЕ ШАЯН             15
ТӘРIЗДЕСТЕРДЕН, МОЛЛЮСКIЛЕРДЕН
НЕМЕСЕ БАСҚА ДА СУДАҒЫ
ОМЫРТҚАСЫЗ ЖӘНДIКТЕРДЕН
ЖАСАЛАТЫН ДАЙЫН ТАҒАМДАР
мыналардан басқа:
1601 00         Шұжықтар мен еттен, қосымша ет          20, бiрақ 1
өнiмдерiнен немесе қаннан жасалатын     үшiн 0,4
осындай өнiмдер, олардың негiзiнде      ЭКЮ-ден
дайындалған дайын тамақ өнiмдерi        кем емес
1602 50,        Мүйiздi iрi қара малдың, қойдың         15, бiрақ 1
1602 90 720     немесе ешкiнiң етiнен жасалған дайын    кг үшiн 0,4
-1602 90 780    немесе консервiленген тағамдар          ЭКЮ-ден кем
емес
мыналардан басқа:
1602 10 000-нан Балалар тағамына арналған 250 г.        бажсыз
дейiнгi қораптағы, еттен, еттiң
қосымша өнiмдерiнен немесе қаннан
жасалған дайын гомогендендiрiлген
дайын өнiмдер
1604 11 000     Дайын немесе консервiленген, бүтiн      30, бiрақ 1
немесе сомдап бөлшектелген, бiрақ       кг үшiн 4
туралмаған албырт балық                 ЭКЮ-ден кем
емес

1502 00 100   Жир крупного рогатого скота, овец или коз,            10
кроме жира товарной позиции 1503, для
промышленного применения, кроме производства
продуктов, употребляемых в пищу
1503 00 110   Лярд-стеарин и олеостеарин: для промышленного
применения                                            10
1505          Шерстный жир(жиропот) и жировые вещества,             5
получаемые из него (включая ланолин)
1508          Масло арахисовое и его фракции, нерафинированные или  5
рафинированные, но без изменения их химического
состава
1509          Масло оливковое и его фракции, нерафинированные или   10
рафинированные, но без изменения их химического
состава
1511          Масло пальмовое и его фракции, нерафинированные или    5
рафинированные, но без изменения их химического
состава
из 1512 11 910 Масло подсолнечное сырое, поставляемое наливом  5, но не
для промышленной переработки, с 1 апреля по 30   менее 0,03
сентября                                         ЭКЮ за 1 кг
1512 19 910
из 1512 11 910 Масло подсолнечное сырое, поставляемое наливом   15, но не
для промышленной переработки, с 1 октября по     менее 0,09
31 марта                                         ЭКЮ за 1 кг
1512 19 910
из 1512 11 910 Прочее масло подсолнечное                       15, но не
1512 19 910                                                    менее 0,09
ЭКЮ за 1 кг
1513 11, 1513 19 Масло кокосовое (копровое) и его фракции,          5
нерафинированные или рафинированные, но без
изменения их химического состава
1513 21, 1513 29 Масло пальмоядровое или масло бабассу и их         5
фракции, нерафинированные или рафинированные,
но без изменения их химичесиога состава
1515           Прочие жиры и жирные растительные масла              5
(включая масло жожоба) и их фракции,
нерафинированные или рафинированные,
но без изменения их химического состава
из 1516 20     Саломас                                         беспошлинно
1517 10        Маргарин, за исключением жидкого маргарина      15, но не
менее  0,12
ЭКЮ за 1 кг
1517 90        Прочий маргарин                                 15, но не
менее 0,12
ЭКЮ за 1 кг
1520 00 000    Глицерин сырой; глицериновая вода и
глицериновый щелок                                  5
16             ГОТОВЫЕ ПРОДУКТЫ ИЗ МЯСА, РЫБЫ ИЛИ РАКООБРАЗНЫХ,    15
МОЛЛЮСКОВ ИЛИ ПРОЧИХ ВОДНЫХ БЕСПОЗВОНОЧНЫХ
кроме:
1601 00        Колбасы и аналогичные продукты из мяса, мясных  20, но не
субпродуктов или крови, готовые пищевые         менее 0,4
продукты, изготовленные на их основе            ЭКЮ за 1 кг
1602 50,       Готовые или консервированные продуктш из мяса   15, но не
крупного рогатого скота, баранины или козлятины менее 0,4
ЭКЮ за 1 кг
1602 90 720-
1602 90 780
кроме:
из 1602 10 000 Гомогенизированные готовые продукты из мяса,    беспошлинно
мясных субпродуктов или крови для детского
питания в упаковке до 250 г <*>
1604 11 000    Лосось готовый или консервированный, целиком    30, но не
или в кусках, но не фаршированный               менее 4
ЭКЮ за 1 кг

1604 19         Дайын немесе консервiленген, бүтiн      25
немесе сомдап бөлшектелген, бiрақ
туралмаған басқа балықтар
1604 20 100     Дайын немесе консервiленген албырт       25
балық өнiмдерi
1604 30         Албырт балықтың уылдырығы (қара       30, бiрақ 1 кг
уылдырық) пен басқа балықтардың         үшiн 32
уылдырықтарынан жасалған уылдырықты     ЭКЮ-ден
алмастырғыштар                          кем емес
1605 10 000     Дайын немесе консервiленген крабтар     20, бiрақ 1
кг үшiн 2
ЭКЮ-ден
кем емес
1605 20         Дайын немесе консервiленген теңiз     20, бiрақ 1 кг
креветкiлерi мен ара тiстес             үшiн 2 ЭКЮ-
креветкiлер                             ден кем емес
1605 30 000     Дайын немесе консервiленген омарлар   20, бiрақ 1 кг
үшiн 4 ЭКЮ-
ден кем емес
1605 40 000     Дайын не консервiленген басқа да      20, бiрақ 1 кг
шаян тәрiздестер                        үшiн 2 ЭКЮ-
ден кем емес
1604 90         Дайын немесе консервiленген моллюскiлер 20
мен басқа да судағы омыртқасыз
жәндiктер
17              ҚАНТ ПЕН ҚАНТТАН ЖАСАЛҒАН
КОНДИТЕРЛIК БҰЙЫМДАР
1701            Құрақтық немесе қызылша қанты мен       1
химиялық таза сахароза, қатты күйiнде
мыналардан басқа:
1701 11         Хош иiстi немесе бояғыш қосымшаларсыз   бажсыз
қант шикiзаты, құрақтық
1701 99 100     Ақ қант                                 25, бiрақ
1 кг үшiн
0,07 ЭКЮ-ден
кем емес
1702            Химиялық таза лактозаны, мальтозаны,    5
глюкозаны және фруктозаны қоса алғанда,
қанттың басқа түрлерi, қатты күйiнде;
хош иiстi немесе бояғыш заттар
қосылмаған қант сироптары; табиғи балмен
араластырылған немесе араластырылмаған,
жасанды бал, карамель кулерi
1703            Қантты сығудың немесе тазартудың        5
нәтижесiнде алынған батық (меласса)
1704            Құрамында какао жоқ қанттың кондитерлiк 20
бұйымдары (ақ шоколадты қоса алғанда)
мыналардан басқа:
1704 10         Қантпен көмкерiлген немесе көмкерiл.    25
меген шайнайтын сағыз
1704 90         Қанттан жасалған құрамында какао жоқ    20, бiрақ 1
кондитерлiк бұйымдар (ак шоколадты      кг үшiн 0,25
қоса алғанда), басқалары                ЭКЮ-ден кем
емес
1704 90 550     Тамақ ауруына қарсы пастилкалар және    10
жөтелге қарсы таблеткалар
1704 90 710     Iшiне салынған немесе салынбаған,       20
құрамында какао жоқ қайнатылған
конфеттер
1704 90 750     Тоффилер, карамельдер және құрамында    20
какао жоқ тәттiлер
1704 90 990     Құрамында какао жоқ өзге де қанттан     20
жасалған кондитерлiк тағамдар
18              КАКАО МЕН ОДАН ЖАСАЛҒАН ӨНIМДЕР         5
1801 00 000     Бүтiн немесе ұсақталған, шикi немесе    бажсыз
қуырылған какао-бұршақтар

1604 19        Прочая рыба готовая или консервированная,          25
целиком или в кусках, но не фаршированная
1604 20 100    Продукты из лосося, готовые или консервированные   25
1604 30        Икра осетровых (черная икра) и заменители икры, 30, но не
изготовленные из икринок прочих рыб             менее 32
ЭКЮ за 1 кг
1605 10 000    Крабы готовые или консервированные              20, но не
менее 2 ЭКЮ
за 1 кг
1605 20        Креветки и пильчатые креветки готовые или       20, но не
консервированные                                менее 2
ЭКЮ за 1 кг
1605 30 000    Омары готовые или консервированные              20, но не
менее 4
ЭКЮ за 1 кг
1605 40 000    Прочие ракообразные, готовые или                20, но не
консервированные                                менее 2
ЭКЮ за 1 кг
1605 90        Моллюски и прочие водные беспозвоночные,           20
готовые или консервированные
17              САХАР И КОНДИТЕРСКИЕ ИЗДЕЛИЯ ИЗ САХАРА
1701           Сахар тростниковый или свекловичный и химически     1
чистая сахароза, в твердом состоянии
кроме:
1701 11        Сахар-сырец без ароматических или красящих      беспошлинно
добавок, тростниковый
1701 99 100    Сахар белый                                     25, но не
менее 0,07
ЭКЮ за 1 кг
1702           Прочие виды сахара, включая химически чистые       5
лактозу, мальтозу, глюкозу и фруктозу, в
твердом состоянии; сиропы сахарные без
добавления ароматических или красящих веществ;
искусственный мед, смешанный или несмешанный
с натуральным медом, карамельный кулер
1703           Патока (меласса), полученная в результате          5
экстракции или рафинирования сахара
1704           Кондитерские изделия иэ сахара (включая белый      20
шоколад), не содержащие какао
кроме:
1704 10        Жевательная резинка, покрытая или не покрытая
сахаром                                            25
1704 90        Кондитерские изделия из сахара (включая белый   20, но не
шоколад), не содержащие какао, прочие           менее 0,25
ЭКЮ за 1 кг
1704 90 550    Пастилки от боли в горле и таблетки от кашля        10
1704 90 710    Вареные конфеты с начинкой или без начинки, не      20
содержащие какао
1704 90 750    Тоффи, карамели и аналогичные сладости, не
содержащие какао                                    20
1704 90 990    Прочие кондитерские изделия из сахара, не
содержащие какао                                    20
18             КАКАО И ПРОДУКТЫ ИЗ НЕГО                            5
кроме:
1801 00 000    Какао-бобы, целые или дробленые, сырые или
жареные                                         беспошлинно

1806 31 000,    Какаосы бар, iшiне салынған, салынбаған 1 кг-на 0,6
1806 32         брикет, табақша немесе плитка, басқа да     ЭКЮ
тамақ өнiмдерi
1806 90         Өзге де шоколадтар мен шоколад өнiмдерi 1 кг үшiн
0,6 ЭКЮ
мыналардан басқа:
1806 90 900     Құрамында какао бар өзге де             10
кондитерлiк бұйымдар
19              АСТЫҚ ДӘНДЕРIНЕН, ҰННАН,                10
КРАХМАЛДАН НЕМЕСЕ СҮТТЕН
ЖАСАЛҒАН ДАЙЫН ӨНIМДЕР, ҰННАН
ЖАСАЛҒАН КОНДИТЕРЛIК ТАҒАМДАР
мыналардан басқа:
1901 10 000     Бөлшек сауда үшiн бөлiнiп салынған      бажсыз
балалар тамағы
20              КӨКӨНIСТЕРДIҢ, ЖЕМIСТЕРДIҢ
(ЖИДЕКТЕРДIҢ), ЖАҢҒАҚТАРДЫҢ НЕМЕСЕ
ӨСIМДIКТЕРДIҢ БАСҚА ДА БӨЛIКТЕРIНЕН
ҚАЙТА ӨҢДЕЛГЕН ӨНIМДЕР
мыналардан басқа:
2001,           КОНСЕРВIЛЕНГЕН КӨКӨНIС                  20, бiрақ 1
2002,                                                   кг үшiн
2004,                                                   0,1 ЭКЮ-ден
2005                                                    кем емес
мыналардан басқа:
2005 10 000-нан Балалар тамағына арналған 250 г.        бажсыз
дейiнгi қораптағы гомогендендiрiлген
көкөнiстер
2005 70         Маслиналар (зәйтүндер)                  10
2007 10-нан     Балалар тамағына арналған 250г.         бажсыз
дейiнгi қораптағы гомогендендiрiлген
дайын өнiмдер
2009            Ашытылмаған немесе құрамында спирт      15, бiрақ 1
қоспалары жоқ, қант немесе басқа да     л үшiн 0,07
тәттiлендiретiн заттар қосылған         ЭКЮ-ден кем
немесе қосылмаған жидек шырындары       емес
(жүзiм шырынын қоса алғанда) мен
көкөнiс шырындары
мыналардан басқа:
2009 60-тан     Жүзiм шырыны                            5
21              ТҮРЛI ТАҒАМ ӨНIМДЕРI                    15
мыналардан басқа:
2101 11-ден     Кофенiң сығындылары мен концентраттары, 10, бiрақ 1
қатты                                   кг үшiн 0,5
ЭКЮ-ден кем
емес
2102 10         Белсендi ашытқылар                      30
мыналардан басқа:
2102 30 000     Дайын наубайхана ұнтақтары              5
2103 90 300     Хош иiстi ащылар (44,2 - 49,2 жалпы     1 литр үшiн
% спирт пен кесек немесе басқа          2 ЭКЮ
бөлiктер түрiндегi 1,5 - 6% ащыдан
тұратын және 4 - 10% қант бар 0,5
л немесе одан кем ыдыста)
2104 20 000-нан Балалар тамағына арналған 250 г.        бажсыз
дейiнгi орамдағы азықтық өнiмдердiң
гомогендендiрiлген қоспалары
2106            Басқа жерде аты аталмаған тағам         10
өнiмдерi
мыналардан басқа:
2106 90 100     Балқытылған iрiмшiктер                  15
2106 90 980-нен Қантсыз (сахарозасыз) және/немесе       25
қантты алмастырғыштар пайдаланылған
шайнайтын сағыз

1806 31 000,   Прочие пищевые продукты, содержащие какао, в    0.6 ЭКЮ за 1
1806 32        брикетах, в пластинах или плитках с начинкой,   кг
без начинки
1806 90        Прочие шоколад и шоколадные продукты            0.6 экю за 1
кг
кроме:
1806 90 900    Кондитерские изделия прочие, содержащие какао      10
19             ГОТОВЫЕ ПРОДУКТЫ ИЗ ЗЕРНА ХЛЕБНЫХ ЗЛАКОВ, МУКИ,    15
КРАХМАЛА ИЛИ МОЛОКА; МУЧНЫЕ КОНДИТЕРСКИЕ ИЗДЕЛИЯ
кроме:
1901 10 000    Детское питание, расфасованное для розничной
продажи                                         беспошлинно
20             ПРОДУКТЫ ПЕРЕРАБОТКИ ОВОЩЕЙ, ПЛОДОВ (ФРУКТОВ),
ОРЕХОВ ИЛИ ПРОЧИХ ЧАСТЕЙ РАСТЕНИЙ
кроме:
2001,          Овощи консервированные                       20, но не менее
2002,                                                       0,1 ЭКЮ за 1 кг
2004,
2005
кроме:
из 2005 10 000 Овощи гомогенизированные для детского питания
в упаковке  до 250 г <*>                        беспошлинно
2005 70        Маслины (оливки)                                     10
из 2007 10     Гомогенизированные готовые продукты для детского беспошлинно
питания в упаковке до 250 г <*>
2009           Соки фруктовые (включая виноградное сусло) и    15, но не
соки овощные, несброженные и не содержащие      менее 0,07
добавок спирта, с добавлением или без           ЭКЮ за 1 л
добавления сахара или других подслащивающих
веществ
кроме:
из 2009 60     Виноградное сусло <*>                                5
21             РАЗНЫЕ ПИЩЕВЫЕ ПРОДУКТЫ                              15
кроме:
из 210 111     Экстракты и концентраты кофе, твердые<*>        10, но не
менее 0,5
ЭКЮ за 1 кг
2102 10        Дрожжи активные                                     30
кроме:
2102 30 000    Порошки пекарные готовые                             5
2103 90 300    Ароматические горечи (горькие вещества,         2 ЭКЮ за 1 л
содержащие 44,2-49,2 об. % спирта и 1,5-6 мас%
горечавки в виде кусочков или прочих
частей и содержащие 4-10% сахара, в емкостях
0,5 л или менее)
из 2104 20 000 Гомогенизированные смеси пищевых продуктов для  беспошлинно
детского питании в упаковке до 250 г <*>
2106           Пищевые продукты, в другом месте не поименованные     10
кроме:
2106 90 100    Сыры плавленые <*>                                    15
из 2106 90 980 Жевательная резинка без сахара (сахарозы) и/или с     25
использованием заменителей сахара <*>

2106 90 980-нен Шайнайтын сағыз, қантсыз (жартылай      15
фабрикат)
22              АЛКОГОЛЬДI ЖӘНЕ АЛКОГОЛЬСIЗ
СУСЫНДАР МЕН СIРКЕ ҚЫШҚЫЛЫ
2201            Табиғи немесе жасанды минералды,        20
газды, қант немесе басқа да тәттiлен.
дiретiн немесе хош иiстi заттар
қосылмаған суларды қоса алғанда,
мұз және қар
2202 10 000     Минералды, газды, қант немесе басқа да  25, бiрақ 1
тәттiлендiрiлген заттар қосылған        л үшiн 0,06
суларды қоса алғанда сулар              ЭКЮ-ден кем
емес
2202 90         2009-тауар айқындамасының жидек немесе  15, бiрақ 1
көкөнiс шырындарынан басқа өзге де      л үшiн 0,07
алкогольсiз сусындар                    ЭКЮ-ден кем
емес
2203 00         Ашытылған сыра                          1 л үшiн 0,6
ЭКЮ
2204 10         Көбiктi шараптар                       1 л үшiн 1,32
ЭКЮ
2204 21         Сыйымдылығы 2 литрден аспайтын          1 л үшiн 0,5
ыдыстардағы басқа да шараптар           ЭКЮ
2204 29         Спирт қосу жолымен ашытылмаған немесе  1 л үшiн 0,12
ашытуы тоқтатылған басқа да шараптар    ЭКЮ
мен жүзiм шырындары
2204 30         Басқа да жүзiм шырындары                5
2205 10         Сыйымдылығы 2 литрден аспайтын          1 л үшiн 0,5
ыдыстардағы, өсiмдiк немесе хош         ЭКЮ
иiстi сығындылар қосылған вермуттер
мен табиғи жүзiм шараптары
2205 90         Сыйымдылығы 2 литрден аспайтын         1 л үшiн 0,12
ыдыстардағы, өсiмдiк немесе хош         ЭКЮ
иiстi сығындылар қосылған вермуттер
мен табиғи жүзiм шараптары
2206 00 100     Пикет                                   1 л үшiн 0,5
ЭКЮ
2206 00 310,    Ашытылған өзге де көбiктi сусындар     1 л үшiн 1,32
2206 00 390                                             ЭКЮ
2206 00 510,    Сыйымдылығы 2 литрлiк немесе одан кiшi  1 л үшiн 0,5
2206 00 590     ыдыстардағы ашытылған көбiксiз сусындар ЭКЮ
2206 00 810,    Сыйымдылығы 2 литрден асатын            1 л үшiн 0,5
2206 00 890     ыдыстардағы ашытылған көбiксiз сусындар ЭКЮ
2207 10 000     Құрамында кемiнде 80 көлемдiк % спирт   100, бiрақ 1
бар табиғиландырылмаған этил спиртi     л үшiн 1,0
ЭКЮ-ден
кем емес
2207 20 000     Кез-келген концентрациядағы             100, бiрақ 1
табиғиландырылмаған этил спиртi мен     л үшiн 2,0
өзге де спирттер                        ЭКЮ-ден
кем емес
2208            80 көлемдiк % кем спирт концентрациясы  1 л үшiн
бар табиғиландырылмаған этил спиртi,    1,0 ЭКЮ
спирт тұнбалары, ликерлер және басқа
да спирттiк iшiмдiктер
220900          Сiрке қышқылынан алынған сiрке суы мен  15
оны алмастырғыштар
23              ТАҒАМДЫ ДӘМДЕУ ӨНЕРКӘСIБIНIҢ            5
ҚАЛДЫҚТАРЫ, МАЛҒА АРНАЛҒАН ДАЙЫН АЗЫҚ
мыналардан басқа:
2309 10         Бөлшек сауда үшiн бөлiнiп салынған,     25, бiрақ 1

из 2106 90 980 Жевательная резинка без сахара (полуфабрикат)<*>      15
22             АЛКОГОЛЬНЫЕ И БЕЗАЛКОГОЛЬНЫЕ НАПИТКИ И УКСУС
2201           Воды, включая натуральные или искусственно            20
минеральные, газированные, без добавления сахара
или других подслащивающих или ароматических
веществ; лед и снег
2202 10 000    Воды, включая минеральные и газированные,       25, но не
содержащие добавки сахара или других            менее 0,06
подслащивающих веществ                          ЭКЮ за 1 л
2202 90        Прочие безалкогольные напитки, за исключением   15, но не
фруктовых или овощных соков товарной позиции    менее 0,07
2009                                            ЭКЮ за 1 л
2203 00        Пиво солодовое                                0,6 ЭКЮ за 1 л
2204 10        Вина игристые                                 1,32 ЭКЮ за 1л
2204 21        Вина прочие, в сосудах емкостью не более
2 литров                                      0,5 ЭКЮ за 1л
2204 29        Вина прочие и виноградное сусло, брожение       0,12 ЭКЮ за
которых было предотвращено или приостановлено   1 л
путем добавки спирта
2204 30        Прочие сусла виноградные                            5
2205 10        Вермуты и виноградные натуральные вина прочие  0,5 ЭКЮ за 1л
с добавлением растительных или ароматических
экстрактов, в сосудах емкостью не более
2 литров
2205 90        Вермуты и виноградные натуральные вина прочие   0,12 ЭКЮ за
с добавлением растительных или ароматических    1 л
экстрактов, в сосудах емкостью более 2 литров
2206 00 100    Пикет                                          0,5 ЭКЮ за 1л
2206 00 310,   Напитки прочие сброженные игристые             1,32 ЭКЮ за
2206 00 390                                                   1 л
2206 00 510,   Напитки сброженные неигристые, в сосудах       0,5 ЭКЮ за 1л
2206 00 590    емкостью 2 литра или менее
2206 00 810,   Напитки сброженные неигристые, в сосудах       0,5 ЭКЮ за 1л
2206 00 890    емкостью более 2 литров
2207 10 000    Этиловый спирт неденатурированный,              100, но не
с концентрацией спирта не менее 80 об.%         менее 1,0
ЭКЮ за 1 л
2207 20 000    Этиловый спирт и прочие спирты                  100, но не
денатурированные, любой концентрации            менее 2,0
ЭКЮ за 1 л
2208           Спирт этиловый неденатурированный, с
концентрацией спирта менее 80 об.%; спиртовые   1,0
настойки, ликеры и прочие спиртные напитки      ЭКЮ за 1 л
2209 00        Уксус и его заменители, полученные из уксусной
кислоты                                             15
23             ОСТАТКИ И ОТХОДЫ ПИЩЕВКУСОВОЙ ПРОМЫШЛЕННОСТИ;        5
ГОТОВЫЕ КОРМА ДЛЯ ЖИВОТНЫХ
кроме:
2309 10        Корм для собак или кошек, расфасованный для     25, но не

итке немесе мысыққа арналған тамақ      кг үшiн 0,2
ЭКЮ
24              ТЕМЕКI МЕН ӨНЕРКӘСIПТIК ТЕМЕКI
АЛМАСТЫРҒЫШТАР
2401            Темекi шикiзаты; темекi қалдықтары      5
2402            Сигарлар, ұштары кесiлген сигарлар,     30, бiрақ
сигариллар (жұқа сигаралар) мен       1000 дана үшiн
темекiден немесе оларды алмастырғыш.    3 ЭКЮ-ден
тардан жасалған сигареттер              кем емес
2403            Басқа да өнеркәсiптiк жолмен жасалған   30
темекi мен өнеркәсiптiк темекi
алмастырғыштары; "гомолендендiрiлген"
немесе "қалпына келтiрiлген" темекi,
темекi сығындылары мен эссенциялары
мыналардан басқа:
2403 10         Құрамында кез-келген көлемде темекi     20
алмастырғыштары бар немесе жоқ
тартатын темекi
25              ТҰЗ; КҮКIРТ; ТОПЫРАҚ ПЕН ТАС;           5
СЫЛАҚ МАТЕРИАЛДАРЫ, ӘК ТАСТАР
ЖӘНЕ ЦЕМЕНТ
мыналардан басқа:
25-тен          Титан-магний шикiзаты*                  бажсыз
2529 21 000     Флюорит (плавиктi шпат): 97 масса %     15
немесе одан кем кальций фторидi бар
2529 22 000     Флюорит (плавиктi шпат): 97 масса %     15
асатын кальций фторидi бар
26              РУДАЛАР, ШЛАК ЖӘНЕ КҮЛ                  5
мыналардан басқа:
2614 00         Титан рудалары мен концентраттары       бажсыз
2614 00 900-ден Титан-магний шикiзаты*                  бажсыз
2603 00 000     Жез кендерi мен концентраттары          бажсыз
2607 00 000     Қорғасын кендерi мен концентраттары     бажсыз
2608 00 000     Цинк кендерi мен концентраттары         бажсыз
27              МИНЕРАЛДЫ ОТЫН, МҰНАЙ ЖӘНЕ              5
ОЛАРДАН АЙЫРЫЛЫП АЛЫНАТЫН
ӨНIМДЕР БИТУМИНОЗ ЗАТТАРЫ;
МИНЕРЕЛДЫ БАЛАУЫЗДАР
мыналардан басқа:
2711 11 000,    Табиғи газ                              бажсыз
2711 21 000
28              ОРГАНИКАЛЫҚ ЕМЕС ХИМИЯ ӨНIМДЕРI;        5
БАҒАЛЫ ЖӘНЕ ТОПЫРАҚТА СИРЕК
КЕЗДЕСЕТIН МЕТАЛДАРДЫҢ,
РАДИОАКТИВТI ЭЛЕМЕНТТЕРДIҢ НЕМЕСЕ
ИЗОТОПТАРДЫҢ ОРГАНИКАЛЫҚ НЕМЕСЕ
ОРГАНИКАЛЫҚ ЕМЕС ҚҰРАМАЛАРЫ
мыналардан басқа:
2815            Натрий гидроксидi (каустикалық сода)    бажсыз
(күйдiргiш натр), калий гидроксидi
(күйдiргiш калий); натрий немесе калий
пероксидi
2815 11 000     Қатты түрдегi натрий гидроксидi         бажсыз
(каустикалық сода)
2815 12 000     Натрий гидроксидi (каустикалық сода) су бажсыз
ерiтiндiсiндегi (натр сiлтiсi немесе
сұйық сода)
2826 12 000     Алюминия фторидi                        20
2826 30 000     Натрий гексафторалюминаты (синтетикалық 20
криолит)
2830            Сульфидтер, жартылай сульфидтер         бажсыз
мыналардан басқа:
2830 10 000     Натрий сульфидтерi                      30, бiрақ
1 тонна үшiн
90 ЭКЮ-ден
кем емес

розничной продажи                               менее 0,2
ЭКЮ за 1 кг
24             ТАБАК И ПРОМЫШЛЕННЫЕ ЗАМЕНИТЕЛИ ТАБАКА
2401           Табачное сырье; табачные отходы                     5
2402           Сигары, сигары с обрезанными концами,           30, но не
сигариллы (тонкие сигары) и сигареты из         менее 3 ЭКЮ
табака или его заменителей                      за 1000 шт.
2403           Прочий промышленно изготовленный табак и            30
промышленные заменители табака; табак
"гомогенизированный" или "восстановленный",
табачные экстракты и эссенции
кроме:
2403 10        Курительный табак, содержащий или не                20
содержащий заменители табака в любой пропорции
25             СОЛЬ; СЕРА; ЗЕМЛИ И КАМЕНЬ; ШТУКАТУРНЫЕ МАТЕРИАЛЫ,   5
ИЗВЕСТНЯК И ЦЕМЕНТ
кроме:
из 25          Титано-магниевое сырье <*>                      беспошлинно
2529 21 000    Флюорит (плавиковый шпат): с содержанием            15
фторида кальция 97 мас.% или менее
2529 22 000    Флюорит (плавиковый шпат): с содержанием
фторида кальция более 97 мас.%                      15
26             РУДЫ, ШЛАК И ЗОЛА                                    5
кроме:
2614 00        Руды и концентраты титановые                    беспошлинно
из 2614 00 900 Титано-магниевое сырье<*>                       беспошлинно
2603 00 000    Руды и концентраты медные                       беспошлинно
2607 00 000    Руды и концентраты свинцовые                    беспошлинно
2608 00 000    Руды и концентраты цинковые                     беспошлинно
27             ТОПЛИВО МИНЕРАЛЬНОЕ, НЕФТЬ И ПРОДУКТЫ ИХ           5
ПЕРЕГОНКИ; БИТУМИНОЗНЫЕ ВЕЩЕСТВА; ВОСКИ
МИНЕРАЛЬНЫЕ
кроме:
2711 11 000,   Газ природный                                   беспошлинно
2711 21 000
28             Продукты неорганической химии; соединения            5
неорганические или органические драгоценных и
редкоземельных металлов, радиоактивных
элементов или изотопов
кроме:
2815           Гидроксид натрия (сода каустическая) [едкий     беспошлинно
натр], гидроксид калия (едкое кали);
пероксиды натрия или калия
2815 11 000    Гидроксид натрия (сода каустическая) в          беспошлинно
твердом виде
2815 12 000    Гидроксид натрия (сода каустическая) в водном   беспошлинно
растворе (щелок натровый или сода жидкая)
2826 12 000    Фторид алюминия                                      20
2826 30 000    Гексафторалюминат натрия (синтетический криолит)     20
2830           Сульфиды, полисульфиды                          беспошлинно
кроме:
2830 10 000    Сульфиды натрия                                 30, но не
менее 90 ЭКЮ
за 1 т

2849 10 000     Кальций карбидi                         5
29              ОРГАНИКАЛЫҚ ХИМИЯЛЫҚ ҚҰРАМАЛАР          5
мыналардан басқа:
294110 200-ден  Ампициллин тригидраты                   бажсыз
2941 40-тан     Левомицитин*                            бажсыз
30              ФАРМАЦЕВТIК ӨНIМДЕР                     бажсыз
31              ТЫҢАЙТҚЫШТАР                            бажсыз
мыналардан басқа:
3103 10         Суперфосфаттар                          10
32              ИЛЕЙТIН НЕМЕСЕ БОЯҒЫШ СЫҒЫНДЫЛАР;       5
ТАНИНДЕР МЕН ОЛАРДЫҢ ТУЫНДЫЛАРЫ;
БОЯҒЫШТАР; ПИГМЕНТТЕР ЖӘНЕ БАСҚА
ДА БОЯҒЫШ ЗАТТАР; БОЯУЛАР МЕН
ЛАКТАР; ШПАКЛЕВКАЛАР МЕН ӨЗГЕ ДЕ
МАСТИКАЛАР; СИЯЛАР (БАСПАХАНА
БОЯУЛАРЫ)
мыналардан басқа:
3209            Синтетикалық полимерлердiң немесе       бажсыз
химиялық жетiлдiрiлген табиғи
полимердiң негiзiндегi, суда
шашыратылған немесе ерiтiлген
басқа да бояулар мен лактер
(эмаль мен политураны қоса алғанда)
33              ЭФИР МАЙЛАРЫ ЖӘНЕ РЕЗИНОИДТЕР;
ПАРФЮМЕРЛIК, КОСМЕТИКАЛЫҚ
ЖӘНЕ ЖУЫНУ ҚҰРАЛДАРЫ
3301            Қатты немесе абсолюттi гүл сығындыларын 5
қоса алғанда эфир майлары (терпендерден
босатылған немесе босатылмаған);
резиноидтер, сығылған эфир майлары;
анфлераж немесе мацерация жолымен
алынатын, тоңмайлардағы, ұшпайтын
майлардағы, балауыздардағы не сондай
өнiмдердегi эфир майларының
концентраттары; эфир майларын
терпенсiздендiру жолымен алынған
қосымша терпен өнiмдерi; су дистиляттары
мен эфир майларының судағы ерiтiндiлерi
3302            Хош иiстi заттардың қоспалары мен бiр   5
немесе бiрнеше осындай заттардың
негiзiнде алынатын, өнеркәсiптiк
шикiзат ретiнде пайдаланылатын
қоспалар (спирттiк ерiтiндiлердi қоса
алғанда); сусындар өндiру үшiн
пайдаланылатын хош иiстi заттардың
негiзiндегi басқа да препараттар
3303 00         Әтiр мен жуыну суы                      25
3304            Күнге күюге қарсы немесе күнге күюге    20
арналған құралдарды қоса алғанда
косметикалық құралдар, макияжға арналған
құралдар немесе терi күтiмiне арналған
құралдар (дәрiлiктерiнен басқалары);
маникюр мен педикюрға арналған құралдар
3305            Шашқа арналған құралдар                 15
3306            Бекiтетiн ұнтақтар мен тiс протез.      бажсыз
дерiнiң пасталарын қоса алғандағы
ауыздың немесе тiстердiң тазалығына
арналған құралдар; тiстердiң арасындағы
қуыстарды тазалау үшiн пайдаланылатын,
бөлшек саудаға арналған жеке қораптағы
жiптер (тiс жiбегi)
3307            Қырынған кезде, оған дейiн, одан кейiн   бажсыз
пайдаланылатын құралдар, жеке бас үшiн
қолданылатын дезодоранттар, ванна
қабылдауға арналған құрамдар, жүндердi
кетiруге арналған құралдар және өзге де
басқа жерде аты аталмаған парфюмериялық,
косметикалық немесе жуыну құралдары;
үй-жайларға арналған хош иiстендiрiлген
немесе хош иiстендiрiлмеген,
уытсыздандыру қасиеттерi бар немесе
жоқ дезодоранттар
34              САБЫН, ҮСТIРТIН-БЕЛСЕНДI ОРГАНИКАЛЫҚ    бажсыз
ЗАТТАР, ЖУУ ҚҰРАЛДАРЫ, ЖАҒАТЫН
МАТЕРИАЛДАР, ДАЙЫН ЖӘНЕ ЖАСАНДЫ
БАЛАУЫЗДАР, ТАЗАЛАУҒА ЖӘНЕ
ЖЫЛТЫРАТУҒА АРНАЛҒАН ҚҰРАМДАР,
МАЙШАМДАР МЕН СОЛАРҒА ҰҚСАС
БҰЙЫМДАР, ИЛЕУГЕ АРНАЛҒАН ПАСТАЛАР,
ПЛАСТИЛИН, "ТIС ДӘРIГЕРIНIҢ
БАЛАУЫЗЫ" МЕН ТIС ДӘРIГЕРI МАҚСАТЫНА
АРНАЛҒАН ГИПС НЕГIЗIНДЕГI ҚҰРАМДАР

2849 10 000    Карбид кальция                                      5
29             ОРГАНИЧЕСКИЕ ХИМИЧЕСКИЕ СОЕДИНЕНИЯ                  5
кроме:
из 2941 10 200 Ампициллина тригидрат <*>                       беспошлинно
из 2941 40     Левомицетин<*>                                  беспошлинно
30             ФАРМАЦЕВТИЧЕСКАЯ ПРОДУКЦИЯ                      беспошлинно
31             УДОБРЕНИЯ                                       беспошлинно
кроме:
3103 10        Суперфосфаты                                          10
32             ЭКСТРАКТЫ ДУБИЛЬНЫЕ ИЛИ КРАСИЛЬНЫЕ; ТАНИНЫ И ИХ        5
ПРОИЗВОДНЫЕ; КРАСИТЕЛИ, ПИГМЕНТЫ И ПРОЧИЕ
КРАСЯЩИЕ ВЕЩЕСТВА; КРАСКИ И ЛАКИ; ШПАТЛЕВКИ И
ПРОЧИЕ МАСТИКИ; ЧЕРНИЛА (ТИПОГРАФСКАЯ КРАСКА)
кроме:
3209           Краски и лаки прочие (включая эмали и политуры) беспошлинно
на основе синтетических полимеров или химически
модифицированных природных полимеров,
диспергированные или растворенные в водной среде
33             ЭФИРНЫЕ МАСЛА И РЕЗИНОИДЫ; ПАРФЮМЕРНЫЕ,
КОСМЕТИЧЕСКИЕ И ТУАЛЕТНЫЕ СРЕДСТВА
3301           Масла эфирные (освобожденные или не                  5
освобожденные от терпенов), включая твердые или
абсолютные цветочные экстракты; резиноиды;
экстрагированные эфирные масла; концентраты
эфирных масел в жирах, нелетучих маслах, восках
или аналогичных продуктах, получаемые методом
анфлеража или мацерацией; терпеновые побочные
продукты детерпенизации эфирных масел; водные
дистилляты и водные растворы эфирных масел
3302           Смеси душистых веществ и смеси (включая              5
спиртовые растворы), получаемые на основе одного
или более таких веществ, используемые в качестве
промышленного сырья; прочие препараты на основе
душистых веществ, используемые для производства
напитков
3303 00        Духи и туалетная вода                                25
3304           Косметические средства или средства для макияжа      20
и средства для ухода за кожей (кроме
лекарственных), включая средства против загара
или для загара; средства для маникюра или
педикюра
3305           Средства для волос                                   15
3306           Средства для гигиены полости рта или зубов,     беспошлинно
включая фиксирующие порошки и пасты для зубных
протезов; нитки, используемые для очистки
межзубных пространств (зубной шелк) в
индивидуальной упаковке для розничной продажи
3307           Средства, используемые до, во время и после     беспошлинно
бритья, дезодоранты индивидуального назначения,
составы для принятия ванн, средства для
удаления волос и прочие парфюмерные,
косметические или туалетные средства, в
другом месте не поименованные; дезодоранты
для помещений, ароматизированные или
неароматизированные, обладающие или
не обладающие дезинфицирующими свойствами
34             МЫЛО, ПОВЕРХНОСТНО-АКТИВНЫЕ ОРГАНИЧЕСКИЕ        беспошлинно
ВЕЩЕСТВА, МОЮЩИЕ СРЕДСТВА, СМАЗОЧНЫЕ МАТЕРИАЛЫ,
ИСКУССТВЕННЫЕ И ГОТОВЫЕ ВОСКИ, СОСТАВЫ ДЛЯ
ЧИСТКИ ИЛИ ПОЛИРОВКИ, СВЕЧИ И АНАЛОГИЧНЫЕ
ИЗДЕЛИЯ, ПАСТЫ ДЛЯ ЛЕПКИ, ПЛАСТИЛИН,
"ЗУБОВРАЧЕБНЫЙ ВОСК" И СОСТАВЫ НА ОСНОВЕ
ГИПСА ДЛЯ ЗУБОВРАЧЕБНЫХ ЦЕЛЕЙ

35              БЕЛОКТЫ ЗАТТАР; ЖЕТIЛДIРIЛГЕН           5
КРАХМАЛДАР, ЖЕЛIМ; ФЕРМЕНТТЕР
36              ЖАРЫЛҒЫШ ЗАТТАР; ПИРОТЕХНИКАЛЫҚ         бажсыз
БҰЙЫМДАР; СIРIҢКЕЛЕР; ПИРОФОРЛЫҚ
ҚОРЫТПАЛАР; КЕЙБIР ЖАНАРМАЙ ЗАТТАРЫ
3605            Сiрiңкелер                              30
37              ФОТО ЖӘНЕ КИНОТАУАРЛАР                  10
мыналардан басқа:
3701 10         Рентгендiк жалпақ сезiмтал, экспонир.   бажсыз
ланбаған, қағаз, картон немесе тоқыма
материалдарынан, басқа кез-келген
материалдардан жасалған фотопластин.
калар мен фотопленкалар
3702 10 000     Рулондардағы рентгендiк жалпақ сезiм.   бажсыз
тал, экспонирланбаған, қағаз,
картон немесе тоқыма материалдарынан
басқа кез-келген материалдардан
жасалған фотопластинкалар мен
фотопленкалар
3702 32 900,    Экспонирланбаған фотопленка             5
3702 55 000,
3702 56 900
3706            Дыбыстық жолы бар немесе жоқ немесе тек 30
дыбыстық жолдан ғана тұратын экспонир.
ланған және шығарылған кинопленка
38              ӨЗГЕ ДЕ ХИМИЯЛЫҚ ӨНIМДЕР                10
мыналардан басқа:
3808            Бөлшек сауда үшiн қалыптарға немесе     бажсыз
орамаларға бөлiнiп салынған немесе даяр
препараттар мен бұйымдар күйiнде
ұсынылған (мысалы күкiртпен өңделген
таспалар, фитильдер, свечалар, шыбын
жабыстырғыш қағаз) инсектицидтер,
родентицидтер, фунгицидтер, гербицидтер,
өнiп шығаруға қарсы құралдар мен
өсiмдiктiң өсуiн реттегiштер,
уытсыздандырушы және оларға ұқсастар
3809            Тоқыма, қағаз, былғары өнеркәсiбiнде    бажсыз
немесе сондай салаларда қолданылатын,
басқа жерде аты аталмаған әрлеу
құралдары, бояуды тездететiн немесе
бояғыштарды бекiтетiн құралдар және
басқа да өнiмдер және дайын
препараттар (мысалы, өңдеу мен
дәрiлеу заттары)
3811-ден        Деэмульгаторлар                         бажсыз
3812            Дайын каучукты вулканизациялауды        бажсыз
тездеткiштер: каучук пен пластмас.
саларға арналған, басқа жерде аты
аталмаған; құрамды пластификаторлар,
антиоксиданттар мен каучук пен
пластмассаға арналған басқа да
стабилизаторлар
380130000       Электродты масса                       бажсыз
39              ПОЛИМЕРЛIК МАТЕРИАЛДАР,
ПЛАСТМАССАЛАР ЖӘНЕ ОЛАРДАН
ЖАСАЛАТЫН БҰЙЫМДАР
3901-3914       бастапқы қалыптардағы полимерлер        10
мыналардан басқа:
3901 10 900     Меншiктi салмағы 0,94 кем               бажсыз
полиэтилен: басқалары
3903            Бастапқы нысандардағы стиролдың         5
полимерлерi
мыналардан басқа:
3903 11 000,    Полистирол                              10

35             БЕЛКОВЫЕ ВЕЩЕСТВА; МОДИФИЦИРОВАННЫЕ КРАХМАЛЫ;         5
КЛЕИ; ФЕРМЕНТЫ
36             ВЗРЫВЧАТЫЕ ВЕЩЕСТВА; ПИРОТЕХНИЧЕСКИЕ ИЗДЕЛИЯ;    беспошлинно
СПИЧКИ; ПИРОФОРНЫЕ СПЛАВЫ; НЕКОТОРЫЕ ГОРЮЧИЕ
ВЕЩЕСТВА
3605           Спички                                                 30
37             ФОТО- И КИНОТОВАРЫ                                      10
кроме:
3701 10        Фотопластинки и фотопленки рентгеновские плоские,
беспошлинно
сенсибилизированные, неэкспонированные, из любых
материалов, кроме бумаги, картона или текстильных
3702 10 000    Фотопленки рентгеновские в рулонах,              беспошлинно
сенсибилизированные, неэкспонированные, из
любых материалов, кроме бумаги, картона
или текстильных
3702 32 900,   Фотопленка неэкспонированная                           5
3702 55 000,
3702 56 900
3706           Кинопленка, экспонированная и проявленная,            30
со звуковой дорожкой или без звуковой дорожки,
или состоящая только из звуковой дорожки
38             ПРОЧИЕ ХИМИЧЕСКИЕ ПРОДУКТЫ                            10
кроме:
3808           Инсектициды, родентициды, фунгициды, гербициды, беспошлинно
противовсходовые средства и регуляторы роста
растений, средства дезинфицирующие и аналогичные
им, расфасованные в формы или упаковки для
розничной продажи или представленные в виде
готовых препаратов или изделий (например, ленты,
обработанные серой, фитили и свечи и бумага
липкая от мух)
3809           Средства отделочные, средства для ускорения     беспошлинно
крашения или фиксации красителей и продукты
прочие и готовые препараты (например, вещества
для обработки и протравы), применяемые в
текстильной, бумажной, кожевенной
промышленности или аналогичных отраслях, в
другом месте не поименованные
из 3811        Деэмульгаторы <*>                               беспошлинно
3812           Ускорители вулканизации каучука готовые;        беспошлинно
составные пластификаторы для каучука или
пластмасс, в другом месте не поименованные;
антиоксиданты и стабилизаторы прочие для
каучука или пластмасс
380130000      электродная масса                             беспошлинно<*>
Сноска. Строка дополнена - постановлением Правительства РК от 13
августа 1998 г. N 763  P980763_  .
39             ПОЛИМЕРНЫЕ МАТЕРИАЛЫ, ПЛАСТМАССЫ И ИЗДЕЛИЯ ИЗ
НИХ
3901-3914      Полимеры в первичных формах                          10
кроме:
3901 10 900    Полиэтилен с удельным весом менее 0,94: прочий  беспошлинно
3903           Полимеры стирола, в первичных формах                 5
кроме:
3903 11 000,   Полистирол                                           10

3903 19 000
3904 10 000-нан Көбiктi қабаты химиялық қысу арқылы     5
берiктiгi жоғары қабаты бар (марка-
ларының үлгiсi: "Инавил ЕП-724",
"Инавил ЕП-705", "Сольвик 367 НЦ")
көбiктендiрiлген линолеум дайындауға
арналған паста құрайтын поливинил.
хлоридтi эмульсиялық шайыр
(ылғалының массалық үлесi - 0,2%:
эмульгатордың (алифатика мен
карбон қышқылдарының тұздары)
массалық үлесi 0,1%; сiлтiнiң
массалық үлесi - 0,1%; винилхлоридтiң
массалық үлесi - 0,6%)
3904 22 000     Қабатталған поливинилхлорид             5
3904 30 000     Винилхлорид пен винилацетаттың
бiрлескен полимерлерi                   5
3905 12 000     Суда ыдыраған поливинилацетат           5
3906            Бастапқы нысандардағы акрил             5
полимерлерi
3907            Бастапқы нысандардағы басқа да          5
қарапайым полиацеталдар, полиэфирлер
және эпоксидтi шайырлар, бастапқы
нысандардағы поликарбонаттар,
алкидтi шайырлар, күрделi полиаллиль
эфирлерi және басқа да күрделi
полиэфирлер
3909            Бастапқы нысандардағы амин              бажсыз
шайырлары, фенол шайырлары және
полиуретандар
3912 12 000     Қабатталған целлюлоза ацетаттары        5
3912 90 100     Күрделi целлюлоза эфирлерi              5
3915            Пластмассаның қалдықтары, кесiндiлерi   15
және кесектерi
3916            Сырты өңделген немесе өңделмеген,       15
бiрақ өзгедей өңдеуге ұшырамаған,
полимерлiк материалдардан жасалған,
көлденең кесiндiсiнiң мөлшерi 1 мм
моножiп, шыбықтар, стержендер және
үлгiлi кесiндiлер
3917            Пластмассадан жасалған құбырлар,        10
түтiктер, шлангiлер және фитингiлер,
(мысалы, қосылыстар, буыншалар,
фланецтер)
мыналардан басқа:
3917 10         Қатайтылған протеиндерден немесе        5
целлюлозалық материалдан жасалған
жасанды қабықтар (шұжық тағамдарына
арналған)
3917 32 310     Этилен полимерiнен жасалған фитингiсiз  бажсыз
басқа материалдармен бекiтiлген немесе
араластырылмаған құбырлар, түтiктер,
шлангiлер, басқалары
3917 32 910     Шұжық тағамдарына арналған              5
синтетикалық қабықтар
3917 40         Фитингiлер                              бажсыз
3918            Өздiгiнен жабысатын немесе өздiгiнен    25
жабыспайтын, рулондардағы немесе
табақшалардағы полимерлiк материал.
дардан жасалған еденге арналған
жабынды; осы топқа 9-ескертпеде
көрсетiлген қабырғаларға немесе
төбелерге арналған полимерлiк
жабындылар
мыналардан басқа:
3918 10 100     Поливинилхлорид сiңiрiлген негiзден     15
тұратын еденге арналған жабынды
3919            Өздiгiнен жабысатын, рулонды немесе     10
не рулонды емес полимерлiк
материалдардан жасалған плиталар,
табақтар, пленкалар, фольгалар және
басқа да жалпақ нысандағылар

3903 19 000
из 3904 10 000 Пастообразующая поливинилхлоридная эмульсионная      5
смола [массовая доля влаги - 0,2%; массовая доля
эмульгатора (соли алифатических и карбоновых
кислот) - 0,1 %; массовая доля щелочи - 0,1%;
массовая доля винилхлорида - 0,6 %] для
изготовления вспененного линолеума с химическим
тиснением пенистого слоя и прозрачным слоем
повышенной прочности (типа марок: "Инавил ЕП-724",
"Инавил ЕП-705", "Сольвик 367 НЦ")<*>
3904 22 000    Поливинилхлорид пластифицированный                   5
3904 30 000    Сополимеры винилхлорида и винилацетата               5
3905 12 000    Поливинилацетат, диспергированный в воде             5
3906           Акриловые полимеры, в первичных формах               5
3907           Полиацетали, полиэфиры простые прочие и смолы        5
эпоксидные, в первичных формах; поликарбонаты,
смолы алкидные, сложные полиаллильные эфиры и
прочие сложные полиэфиры, в первичных формах
3909           Аминосмолы, фенольные смолы и полиуретаны, в    беспошлинно
первичных формах
3912 12 000    Ацетаты целлюлозы пластифицированные                 5
3912 90 100    Эфиры целлюлозы сложные                              5
3915           Отходы, обрезки и скрап из пластмасс                 15
3916           Мононить с размером поперечного сечения более        15
1 мм, прутки, стержни и профили фасонные, с
обработанной или необработанной поверхностью, но
не подвергшиеся иной обработке, из полимерных
материалов
3917           Трубы, трубки, шланги и фитинги (например,           10
соединения, колена, фланцы), из пластмасс
кроме:
3817 10        Оболочки искусственные (для колбасных изделий)        5
из отвержденных протеинов или целлюлозных
материалов
3917 32 310    Трубы, трубки, шланги прочие, неармированные    беспошлинно
или не комбинированные с другими материалами,
без фитингов, из полимеров этилена
3917 32 910    Оболочки синтетические для колбасных изделий          5
3917 40        Фитинги                                         беспошлинно
3918           Покрытия для пола из полимерных материалов,          25
самоклеящиеся или несамоклеящиеся, в рулонах
или пластинах; покрытия полимерные для стен
или потолков, указанные в примечании 9 к
данной группе
кроме:
3918 10 100    Покрытия для пола, состоящие из основы,             15
пропитанной поливинилхлоридом
3919           Плиты, листы, пленка, фольга, лента,                10
полоса и прочие плоские формы, из полимерных
материалов самоклеящиеся, в рулонах
или не в рулонах

3919 10 610-нан Медицина өнеркәсiбiне арналған          5
поливинилхлоридтан жасалған пленка
3920            Полимерлiк материалдардан жасалған      10
қуыс емес және шыбықтармен бекiтiл.
меген, қабатталмаған, астына
салынған немесе басқа материалдармен
осындай әдiспен бiрiктiрiлмеген
плиталар, табақтар, пленкалар,
фольгалар және жолақтар (таспалар)
мыналардан басқа:
3920 10-нан     Басқа полимерлiк материалдармен         12
3920 20         бiрiктiрiлмеген, полиолефиндерден
жасалған пленкалар*
3920 41 110-нан Қатты қабатталмаған, қалыңдығы 1 мм-ден 25
аспайтын винилхлорид полимерлерiнен
жасалған пленкалар
3921            Полимерлiк материалдардан жасалған      10
плиталар, табақтар, пленкалар, фольгалар
және жолақтар (таспалар), басқалары
3922-3926       Пластмассадан жасалған бұйымдар         25
мыналардан басқа:
3923 30 100     Сыйымдылығы 2 литрден аспайтын          10
шөлмектер, құтылар және осындай
пластмасса бұйымдары
3923 50 100,    Тығындауға арналған пластмассадан       10
3923 50 900     жасалған тығындар, жапқыштар, қалпақтар
және басқа да бұйымдар
3924            Пластмассадан жасалған асханалық және   25, бiрақ 1
ас үйлiк ыдыстар                        кг үшiн 0,6
ЭКЮ-ден
кем емес
3926            Пластмассадан жасалған бұйымдар,        25, бiрақ 1
басқалары                               кг үшiн 0,6
ЭКЮ-ден
кем емес
3926 90-нан     8523 11 және 8524 51 тауар              25, бiрақ 1
айқындамаларында жiктелген магнит   данасы үшiн 0,05
таспаларына арналған кассеталар*        ЭКЮ-ден
кем емес
3926 90-нан     8523 13 және 8523 51 тауар              25, бiрақ 1
айқындамаларында жiктелген магнит   данасы үшiн 0,05
таспаларына арналған кассеталар*        ЭКЮ-ден
кем емес
3926 90 990     Медицина өнеркәсiбiне арналған сүзгiш   15
элементтер (гемодиализге арналған
мембраналарды қоса алғанда)
40              КАУЧУК, РЕЗЕҢКЕ ЖӘНЕ ОЛАРДАН            5
ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР
мыналардан басқа:
4001            Бастапқы нысандарындағы немесе          бажсыз
пластиналар, табақтар немесе жолақтар
(немесе таспалар) түрiндегi табиғи
каучук, балата, гуттаперча, гваюла,
чикл және осыған ұқсас табиғи
шайырлар
4002            Майлардан алынған бастапқы              бажсыз
нысандарындағы немесе пластиналар,
табақтар немесе жолақтар (немесе
таспалар) түрiндегi синтетикалық
каучук және фактис; бастапқы
нысандарындағы немесе пластиналар,
табақтар немесе жолақтар (немесе
таспалар) түрiндегi 4001 тауар
айқындамасы өнiмдерiнiң осы тауар
айқындамасының кез келген
өнiмдерiмен қоспалары
4003 00 000     Бастапқы нысандарындағы немесе          бажсыз
пластиналар, табақтар немесе жолақтар
(немесе таспалар) түрiндегi
регенерирлендiрiлген каучук
(желiмделмеген резеңке)
4011 10 000     Жеңiл автомобильдерге (көп орынды жеңiл 15, бiрақ 1
автомобильдер мен спорттық автомобиль.  данасы үшiн
дердi қоса алғанда) арналған пневмати.  5 ЭКЮ-ден
калық резеңке жаңа шиналар              кем емес
(покрышкалар)
4011 20         Автобустарға немесе жүк автомобиль.     15, бiрақ 1
дерiне арналған пневматикалық резеңке   данасы үшiн
жаңа шиналар (покрышкалар)              ЭКЮ-ден
кем емес

из 3919 10 610 Пленка из поливинхлорида термоформовочная для       5
медицинской промышленности <*>
3920           Плиты, листы, пленка, фольга и полоса [или         10
лента] прочие, из полимерных материалов,
непористые и неармированные, неслоистые, с
подложкой и не соединенные аналогичным
способом с другими материалами
кроме:
из 3920 10-    Пленки из полиолефинов, соединенные с другими       15
полимерными материалами <*>
3920 20
из 3920 41 110 Пленки из полимеров винилхлорида жесткие,           25
непластифицированные, толщиной не более 1 мм <*>
3921           Плиты, листы, пленка, фольга и полоса [или          10
лента] из полимерных материалов, прочие
3922-3926      Изделия пластмассовые                               25
кроме:
3923 30 100    Бутыли, бутылки, флаконы и аналогичные              10
пластмассовые изделия, емкостью не более 2 литров
3923 50 100,   Пробки, крышки, колпаки и другие изделия из         10
3923 50 900    пластмассы для закупорки
3924           Посуда столовая и кухонная из пластмасс          25, но не
менее 0,6
ЭКЮ за 1 кг
3926           Изделия из пластмасс, прочие                     25, но не
менее 0,6
ЭКЮ за 1 кг
из 3926 90     Кассеты для магнитных лент, классифицируемых     25, но не
в товарных позициях 8523 11 и 8524 51<*>         менее 0,05
ЭКЮ за 1 шт.
из 3926 90     Кассеты для магнитных лент, классифицируемых в   25, но не
товарных позициях 8523 13 и 8524 53<*>           менее 0,05
ЭКЮ за 1 шт.
из 3926 90 990 Фильтрэлементы (включая мембраны для                 15
гемодиализа) для медицинской промышленности
40             КАУЧУК, РЕЗИНА И ИЗДЕЛИЯ ИЗ НИХ                       5
кроме:
4001           Каучук натуральный, балата, гуттаперча, гваюла, беспошлинно
чикл и аналогичные природные смолы, в первичных
формах или в виде пластин, листов или полос
[илилент]
4002           Каучук синтетический и фактис, полученный из    беспошлинно
масел, в первичных формах или в виде пластин,
листов или полос [илилент]; смеси продуктов
товарной позиции 4001 с любым продуктом
данной товарной позиции, в первичных формах
или в виде пластин, листов или полос [илилент]
4003 00 000    Каучук регенерированный [девулканизованная      беспошлинно
резина], в первичных формах или в виде пластин,
листов или полос [илилент]
4011 10 000    Шины [покрышки] пневматические резиновые новые   15, но не
для легковых автомобилей (включая многоместные   менее 5
легковые автомобили и спортивные автомобили)    ЭКЮ за 1 шт.
4011 20        Шины [покрышки] пневматические резиновые новые   15, но не
для автобусов или грузовых автомобилей           менее 5
ЭКЮ за 1 шт.

4012            Қалпына келтiрiлген немесе пайдаланыл.  30
ған, пневматикалық резеңке шиналар
(покрышкалар); тұтас немесе жартылай
пневматикалық шиналар, өзара
алмастырушы резеңке шиналық бұртабандар
мен құрсау таспалары
4013            Резеңке камералар                       15
4014            Қатты резеңкенi қоспағанда, желiм.      бажсыз
делген резеңкеден жасалған, қатты
резеңкеден жасалған фитингiсi бар
немесе оларсыз гигиеналық немесе
фармацевтiк (емiздiктердi қоса
алғанда) бұйымдар
4015            Қатты резеңкенi қоспағанда желiмделген  20
резеңкеден жасалған, әртүрлi мақсатқа
арналған киiм және оның керек-жарақтары
(қолғаптарды қоса алғанда)
мыналардан басқа:
4015 11 000     Хирургиялық қолғаптар                   бажсыз
4016            Қатты резеңкенi қоспағанда желiмделген  15
резеңкеден жасалған бұйымдар
4016 99 880-нен Инсулиндiк резеңке тығындар*            5
4017 00         Қалдықтар мен кесектердi қоса алған.    15
дағы барлық нысандағы қатты резеңке
(мысалы, эбонит); қатты резеңкеден
жасалған бұйымдар
41              ӨҢДЕЛМЕГЕН ТЕРIЛЕР МЕН БЫЛҒАРЫЛАР       10
(ТЕРI ШИКIЗАТЫ) (ТАБИҒИ ҚЫМБАТ
БАҒАЛЫ АҢ ТЕРIСIН ҚОСПАҒАНДА)
ЖӘНЕ БЫЛҒАРЫ
мыналардан басқа:
4101-4103       Iрi және мүйiздi малдың немесе жылқы    5
тұқымдас жануарлардың терiлерi және
былғары шикiзатының басқа да түрлерi
(жас немесе тұздалған, кептiрiлген,
жидiтiлген, жұрымдалған немесе басқа
тәсiлмен консервiленген, бiрақ
иленбеген, пергаментке өңделмеген
немесе одан әрi өңдеуге ұшырамаған)
42              БЫЛҒАРЫДАН ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР;
ЕР-ТҰРМАН БҰЙЫМДАРЫ МЕН
ӘБЗЕЛДЕР; ЖОЛҒА КЕРЕК-ЖАРАҚТАР,
ӘЙЕЛДЕРДIҢ СӨМКЕЛЕРI ЖӘНЕ
ОЛАРҒА ҰҚСАС ТАУАРЛАР; ЖАНУАР.
ЛАРДЫҢ ШЕКТЕРIНЕН ЖАСАЛҒАН
БҰЙЫМДАР (ТАЗА ЖIБЕКТЕН
ЖАСАЛҒАН КЕТГУТТЫ ҚОСПАҒАНДА)
4201 00 000     Кез-келген жануарға арналған кез-       20
келген материалдан дайындалған
ер-тұрман бұйымдары мен әбзелдер
(мойынтұрықтарды, тiзгiндердi,
тоқымдарды, тұмылдырықтарды,
жабуларды, аспалы қоржындарды, ит
жабуларды және осыған ұқсас
бұйымдарды қоса алғанда)
4202            Саквояждар, чемодандар...               5, бiрақ 1
кг үшiн
1 ЭКЮ-ден
кем емес
4203            Таза былғарыдан немесе құрақ былғары.   5, бiрақ 1
дан жасалған киiмдер мен олардың        кг үшiн
керек-жарақтары                         1 ЭКЮ-ден
кем емес
мыналардан басқа:
4203 10 000-нан Таза былғарыдан тiгiлген киiмдер        5, бiрақ 1
кг үшiн
1 ЭКЮ-ден
кем емес
4204 00         Машиналарда, механикалық құрылғыларда   5
пайдаланылатын немесе басқа да
техникалық мақсаттарға арналған таза
немесе құрақ былғарыдан жасалған
бұйымдар
4205 00 000     Таза былғарыдан немесе құрақ            5, бiрақ 1
былғарыдан жасалған басқа да            кг үшiн
бұйымдар                                1 ЭКЮ-ден
кем емес

4012           Шины [покрышки] пневматические резиновые,           30
восстановленные или использованные; шины
сплошные или полупневматические,
взаимозаменяемые шинные протекторы и ободные
ленты, резиновые
4013           Камеры резиновые                                    15
4014           Изделия гигиенические или фармацевтические      беспошлинно
(включая соски) из вулканизованной резины,
кроме твердой резины, с фитингами из
твердой резины или без них
4015           Одежда и ее принадлежности (включая перчатки)       20
из вулканизованной резины, кроме твердой
резины, для различных целей
кроме:
4015 11 000    Перчатки хирургические                          беспошлинно
4016           Изделия из вулканизованной резины, кроме            15
твердой резины, прочие
из 4016 99 880 Пробки резиновые инсулиновые<*>                      5
4017 00        Резина твердая (например, эбонит) во всех           15
формах, включая отходы и скрап; изделия из
твердой резины
41             НЕОБРАБОТАННЫЕ ШКУРЫ И КОЖА [КОЖЕВЕННОЕСЫРЬЕ]      10
(КРОМЕ НАТУРАЛЬНОГО МЕХА) И КОЖА
кроме:
4101-4103      Шкуры крупного и мелкого рогатого скота или          5
животных семейства лошадиных и прочие виды
кожевенного сырья (парные или соленые, сушеные,
зольные, пикелеванные или консервированные
другим способом, но не дубленые, не
выделанные под пергамент или не подвергнутые
дальнейшей обработке)
42             ИЗДЕЛИЯ ИЗ КОЖИ; ШОРНО-СЕДЕЛЬНЫЕ ИЗДЕЛИЯ И
УПРЯЖЬ; ДОРОЖНЫЕ ПРИНАДЛЕЖНОСТИ, ДАМСКИЕ СУМКИ И
АНАЛОГИЧНЫЕ ИМ ТОВАРЫ, ИЗДЕЛИЯ ИЗ КИШОК ЖИВОТНЫХ
(КРОМЕ КЕТГУТА ИЗ НАТУРАЛЬНОГО ШЕЛКА)
4201 00 000    Изделия шорно-седельные и упряжь для любых животных  20
(включая постромки, поводья, наколенники,
намордники, попоны, переметные сумы, собачьи
попоны и аналогичные изделия), изготовленные из
любого материала
4202           Саквояжи, чемоданы...                         5, но не менее
1 ЭКЮ за 1 кг
4203           Одежда и ее принадлежности из натуральной     5, но не менее
кожи или композиционной кожи                  1 ЭКЮ за 1 кг
кроме:
из 4203 10 000 Одежда из натуральной кожи <*>                5, но не менее
1 ЭКЮ за 1 кг
4204 00        Изделия из натуральной или композиционной             5
кожи, используемые в машинах, механических
устройствах или для прочих технических целей
4205 00 000    Прочие изделия из натуральной кожи или        5, но не менее
композиционной кожи                           1 ЭКЮ за 1 кг

4206            Жануарлардың шегiнен (таза жiбектен     5
жасалған кетгуттi қоспағанда), көк
терiсiнен, несеп қабынан және
сiңiрiнен жасалған бұйымдар
43              ТАБИҒИ ЖӘНЕ ЖАСАНДЫ ТЕРI;
ОЛАРДАН ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР
4301            4101, 4102 немесе 4103 тауар            5
айқындамаларының былғары шикiзаты мен
терiлерiн қоспағанда қымбат бағалы аң
терiсi шикiзаты (терi бұйымдарын
дайындау үшiн жарамды бас терiсiн,
құйрығын, табанын және басқа да
бөлiктерiн немесе қиындыларын
қоса алғанда)
4302            4303-тауарлар айқындамасында            5
көрсетiлгендердi қоспағанда жиналған
немесе жиналмаған (басқа материалдар
қосылмаған), иленген немесе өңделген
мех терiлер (бас терiсiн, құйрығын,
табанын, басқа да бөлiктерiн немесе
мех терiлердiң қиындыларын қоса
алғанда)
мыналардан басқа:
4302 11 000     Кәмшаттың басымен, құйрығымен немесе    20
аяқтарымен бiрге немесе оларсыз,
иленген немесе өңделген, жиналмаған
бүтiн терiлерi
4302 30 100     Мех пластиналар                         15
4303            Аң терiсiнен тiгiлген киiмдер мен       5, бiрақ 1
олардың керек-жарақтары және басқа      кг үшiн 1
да аң терiсi-мех бұйымдары              ЭКЮ-ден
кем емес
4304 00 000     Жасанды мех және олардан жасалған       5
бұйымдар
44              АҒАШ ЖӘНЕ ОДАН ЖАСАЛҒАН                 20
БҰЙЫМДАР; АҒАШ КӨМIРI
мыналардан басқа:
4403 41 000-    Тропикалық тұқымды ағаштардан           5
4403 49         өңделмеген ағаш материалдары,
басқалары
4407 24-        Тропикалық тұқымды ағаштан жасалған,    5
4407 29         көлденеңiнен кесiлген немесе жарылған
ағаш материалдары
4408 31-        Тропикалық тұқымды ағаштан жасалған,    5
4408 39         бiрқабат фанер табақшалары және
желiмделген фанерге арналған шпондар
4408 90 350     Қарындаштар дайындауға арналған жiңiшке 15
тақтайшалар
4410 19 100     Шайыр немесе басқа да органикалық       бажсыз
байланыстырушы заттар сiңiрiлген
немесе сiңiрiлмеген, өңделмеген
немесе тек тегiстелген ағаш жоңқасынан
жасалған тақталар және ағаштан немесе
басқа да ағаш материалдардан жасалған
осындай тақталар
4418 30-дан     Үшқабатты, суда қалқитын паркет         бажсыз
тақтайы, көркем паркет
4421 90 910,    Ағаштан, басқалардан, талшықты          бажсыз
4421 90 990     плиталардан және басқалардан жасалған
бұйымдар
45              ТЫҒЫНДАР ЖӘНЕ ОДАН ЖАСАЛҒАН             5
БҰЙЫМДАР
46              САБАННАН, АЛЬФАДАН ЖӘНЕ БАСҚА           25
МАТЕРИАЛДАРДАН ЖАСАЛҒАН ТОҚУҒА
АРНАЛҒАН БҰЙЫМДАР; СЕБЕТ
БҰЙЫМДАРЫ ЖӘНЕ БАСҚА ДА ТОҚЫЛҒАН
БҰЙЫМДАР
47              АҒАШТАН НЕМЕСЕ БАСҚА ДА ТАЛ.            бажсыз
ШЫҚТЫ ЦЕЛЛЮЛОЗАЛЫҚ МАТЕРИАЛДАРДАН
ЖАСАЛҒАН МАССА; ҚАЛДЫҚТАР МЕН
МАКУЛАТУРАДАН ҚАЙТА ЖАСАЛҒАН
ҚАҒАЗ БЕН КАРТОН

4206           Изделия из кишок животных (кроме кетгута из           5
натурального шелка), синюги, пузырей или
сухожилий
43             НАТУРАЛЬНЫЙ И ИСКУССТВЕННЫЙ МЕХ, ИЗДЕЛИЯ ИЗ НЕГО
4301           Сырье пушно-меховое (включая головы, хвосты,          5
лапы и прочие части или обрезки, пригодные для
изготовления меховых изделий), кроме кожевенного
сырья и шкур товарных позиций 4101, 4102 или 4103
4302           Дубленые или выделанные меховые шкурки (включая       5
головы, хвосты, лапы и прочие части или обрезки
меховых шкурок), несобранные или собранные (без
дополнения других материалов), кроме указанных
в товарной позиции 4303
кроме:
4302 11 000    Шкурки норки целые с головой, хвостом или            20
лапами или без них, дубленые или выделанные,
несобранные
4302 30 100    Пластины меховые                                     15
4303           Одежда меховая и ее принадлежности и прочие   5, но не менее
пушно-меховые изделия                         1 ЭКЮ за 1 кг
4304 00 000    Мех искусственныЙ и изделия из него                  5
44             ДРЕВЕСИНА И ИЗДЕЛИЯ ИЗ НЕЕ: ДРЕВЕСНЫЙ УГОЛЬ          20
кроме:
4403 41 000-   Лесоматериалы необработанные, прочие из древесины    5
4403 49        тропических пород ...
4407 24-4407 29  Лесоматериалы, распиленные вдоль или расколотые...  5
из древесины тропических пород
4408 31-4408 39  Листы однослойной фанеры и шпона для клееной        5
фанеры... из древесины тропических пород
4408 90 350    Узкие дощечки для изготовления карандашей           15
4410 19 100    Плиты древесностружечные и аналогичные плиты    беспошлинно
из древесины или других одревесневших
материалов, пропитанные или не пропитанные
смолами или другими органическими связующими
веществами, необработанные или только
отшлифованные
Из 4418 30     Паркетная доска трехслойная плавающая,
художественный паркет <*>                       беспошлинно
4421 90 910,   Изделия деревянные прочие, из волокнистых       беспошлинно
4421 90 990    плит и прочие
45             ПРОБКА И ИЗДЕЛИЯ ИЗ НЕЕ                              5
46             ИЗДЕЛИЯ ИЗ СОЛОМЫ, АЛЬФЫ И ПРОЧИХ МАТЕРИАЛОВ ДЛЯ     25
ПЛЕТЕНИЯ; КОРЗИНОЧНЫЕ ИЗДЕЛИЯ И ДРУГИЕ ПЛЕТЕНЫЕ
ИЗДЕЛИЯ
47             МАССА ИЗ ДРЕВЕСИНЫ ИЛИ ИЗ ДРУГИХ ВОЛОКНИСТЫХ    беспошлинно
ЦЕЛЛЮЛОЗНЫХ МАТЕРИАЛОВ; БУМАГА И КАРТОН,
РЕГЕНЕРИРОВАННЫЕ ИЗ ОТХОДОВ И МАКУЛАТУРЫ

48              ҚАҒАЗ БЕН КАРТОН; ҚАҒАЗ                 5
МАССАСЫНАН, ҚАҒАЗДАН НЕМЕСЕ
КАРТОННАН ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР
мыналардан басқа:
4814            Тұсқағаз                                15, бiрақ 1
кг үшiн 0,4
ЭКЮ-ден
кем емес
4818 10         Дәретхана қағазы                        20
4818 40         Санитарлық-гигиеналық орамалдар мен     бажсыз
тампондар, балалар жөргектерi мен
бұтына төсенiштер және осындай
санитарлық-гигиеналық бұйымдар
4018 90 100,    Хирургиялық, медициналық немесе         бажсыз
4818 90 900     гигиеналық мақсаттарда қолданылатын
қағаз массасынан жасалған бұйымдар
4819            Қағаздан, картоннан, целлюлозалық       10
мақтадан жасалған жәшiктер,
қораптар, қаптар, сөмкелер мен
басқа да ыдыстар және целлюлозалық
талшықтан жасалған полотнолар;
мекемелерде, дүкендерде немесе
осындай мақсаттарда пайдаланылатын
қағаздан немесе картоннан жасалған
папкалар, хатқа арналған
науашалар және осындай бұйымдар
4821            Баспалық мәтiндi немесе бейнесi бар,    5
баспалық мәтiнi немесе бейнесi жоқ
қағаздан немесе картоннан жасалған
жапсырма қағаздар мен этикеткалардың
барлық түрлерi
4822            Қағаз массасынан, қағаздан немесе       5
картоннан жасалған (тесiлген немесе
тесiлмеген, бекiтiлген немесе
бекiтiлмеген) бобиналар, катушкалар,
шпульдер және осындай ұстағыштар
4823 20 000     Сүзгiш қағаз немесе картон              5
4823 40 000     Рулондардағы, табақтардағы немесе       5
дискiлердегi тiркеушi аспаптарға
арналған баған сызылған қағаз
4823 90 150     Жолақтар түрiндегi немесе өзге де       5
нысандағы перфораторларға арналған
тесiлмеген карталар
4823 90 200     Жаккардтық және осындай машиналарға     5
арналған тесiлген қағаз бен картон
4823 90 500-ден Конденсатор қағазы*                     5
4823 90 900-ден
4823 90 900     Целлюлоза талшығынан жасалған қағаз,    5
картон, полотно, басқалар
49              БАСПА КIТАПТАРЫ, ГАЗЕТТЕРI,
РЕПРОДУКЦИЯЛАР ЖӘНЕ ПОЛИГРАФИЯ
ӨНЕРКӘСIБIНIҢ БАСҚА ДА
БҰЙЫМДАРЫ; ҚОЛЖАЗБАЛАР, МАШИНАМЕН
БАСЫЛҒАН МӘТIНДЕР ЖӘНЕ ЖОСПАРЛАР
мыналардан басқа:
4901            Баспа кiтаптары, брошюралары, парақша.  бажсыз
лары және брошюраландырылған немесе
жеке парақтар түрiндегi осындай баспа
материалдары
4902            Безендiрiлген немесе безендiрiлмеген    бажсыз
жарнамалық материалы бар немесе жоқ
газеттер, журналдар және басқа да
мерзiмдi басылымдар
4903 00 000     Балалардың сурет кiтаптары, сурет       бажсыз
салуға арналған немесе бояуға
арналған кiтаптар
4904 00 000     Мұқабалы немесе мұқабасыз, безен.       бажсыз
дiрiлген немесе безендiрiлмеген,
басылған немесе қолжазба түрiндегi
ноталар
4905            Атластарды, қабырғаға iлетiн            бажсыз
карталарды, топографиялық
жоспарларды және глобустарды қоса
алғанда басылған географиялық,
гидрографиялық және кез-келген
басқа да карталар

48             БУМАГА И КАРТОН; ИЗДЕЛИЯ ИЗ БУМАЖНОЙ МАССЫ,          5
БУМАГИ ИЛИ КАРТОНА
кроме:
4814           Бумага обойная                                  15, но не
менее 0,4
ЭКЮ за 1 кг
4818 10        Бумага туалетная                                    20
4818 40        Санитарно-гигиенические полотенца и тампоны,    беспошлинно
детские пеленки и подгузники и аналогичные
санитарно-гигиенические изделия
4818 90 100,   Изделия из бумажной массы, применяемые в        беспошлинно
4816 90 900    хирургических, медицинских или гигиенических
целях
4819           Ящики, коробки, мешки, сумки и другая тара из      10
бумаги, картона, целлюлозной ваты и полотна
из целлюлозного волокна; папки, лотки для
писем и аналогичные изделия из бумаги или картона,
используемые в учреждениях, магазинах или в
аналогичных целях
4821           Ярлыки и этикетки всех видов из бумаги или          5
картона, с печатным текстом или изображением
или без печатного текста или изображения
4822           Бобины, катушки, шпули и аналогичные держатели      5
из бумажной массы, бумаги или картона
(перфорированные или неперфорированные,
армированные или неармированные)
4823 20 000    Бумага и картон фильтровальные                      5
4823 40 000    Бумага разграфленная для регистрирующих             5
приборов, в рулонах, листах или дисках
4823 90 150    Карты неперфорированные для перфораторов в          5
виде полос или в иной форме
4823 90 200    Перфорированные бумага и картон для жаккардовых и   5
аналогичных машин
из 4823 90 500, Бумага конденсаторная <*>                          5
из 4823 90 900
4823 90 900    Бумага, картон, полотно из целлюлозного волокна,
прочие                                              5
49             ПЕЧАТНЫЕ КНИГИ, ГАЗЕТЫ, РЕПРОДУКЦИИ И ДРУГИЕ        15
ИЗДЕЛИЯ ПОЛИГРАФИЧЕСКОЙ ПРОМЫШЛЕННОСТИ;
РУКОПИСИ, МАШИНОПИСНЫЕ ТЕКСТЫ И ПЛАНЫ
кроме:
4901           Печатные книги, брошюры, листовки и аналогичные беспошлинно
печатные материалы, сброшюрованные или в виде
отдельных листов
4902           Газеты, журналы и прочие периодические издания, беспошлинно
иллюстрированные или неиллюстрированные,
содержащие или не содержащие рекламный материал
4903 00 000    Книги-картинки, книги для рисования или для     беспошлинно
раскрашивания, детские
4904 00 000    Ноты, печатные или рукописные, в переплете или  беспошлинно
непереплетенные, иллюстрированные или
неиллюстрированные
4905           Карты географические, гидрографические и любые  беспошлинно
другие карты, включая атласы, настенные карты,
топографические планы и глобусы, отпечатанные

4906 00 000     Түпнұсқа болып табылатын, қолдан        бажсыз
орындалған сәулеттiк, инженерлiк,
өнеркәсiптiк, коммерциялық,
топографиялық және басқа да осындай
мақсаттарға арналған жоспарлар мен
сызбалар; қолжазба мәтiндер;
сенсибилизацияланған қағаздағы
фоторепродукциялар және жоғарыда
аталған тауарлардың көшiрме даналары
4907 00 300     Банкноттар                              бажсыз
4911 10         Жарнамалық материалдар, тауарлық        5
каталогтар және осындай өнiмдер
4911 91         Репродукциялар, суреттер және           бажсыз
фотосуреттер
50              ЖIБЕК                                   5
51              ҚОЙ ЖҮНI, ЖАНУАРЛАРДЫҢ ЖҰҚА             20
ЖӘНЕ ҚЫЛШЫҚ ЖҮНI, АТТЫҢ
ҚЫЛЫНАН ЖАСАЛҒАН ИIРIЛГЕН ЖIП
ПЕН МАТА
52              МАҚТА                                   20
мыналардан басқа:
5201 00         Мақта талшығы, түгiлмеген               бажсыз
5202            Мақтаның қалдығы (иiру қалдықтарын және бажсыз
жұлынған талшықтарды қоса алғанда)
5203 00 000     Түгiлген немесе таралып түгiлген мақта  бажсыз
талшығы
5204            Бөлшек саудаға арналған бөлiгiн         5
салынған немесе бөлiнiп салынбаған
мақта-мата тiгiн жiптерi
5205            85 масса % немесе одан көп мақтасы бар  5
бөлшек сауда үшiн бөлiнiп салынбаған
мақта-матадан иiрiлген жiп (тiгiн
жiптерiн қоспағанда)
5206            85 масса %-тен төмен мақтасы бар        5
бөлшек сауда үшiн бөлiнiп салынбаған
мақта-матадан иiрiлген жiп (тiгiн
жiптерiн қоспағанда)
5207            Бөлшек сауда үшiн бөлiнiп салынған      5
мақта-матадан иiрiлген жiп (тiгiн
жiптерiн қоспағанда)
5209 11 000     85 масса %-тен немесе одан көп          бажсыз
мақтасы бар, бетiнiң тығыздығы
200 г/м2 астам; ағартылмаған (қатаң);
полотнолық тоқылған мақта-мата
маталары
53              БАСҚА ДА ӨСIМДIК ТЕКТЕС ТОҚЫМА          5
ТАЛШЫҒЫ; МАТАДАН ИIРIЛГЕН ЖIП
ЖӘНЕ МАТАДАН ИIРIЛЕТIН ЖIПТЕН
ЖАСАЛҒАН МАТАЛАР
мыналардан басқа:
5301            Өңделмеген немесе өңделген, бiрақ       15
иiрiлмеген зығыр талшығы; зығырдың
тарамдылары мен қалдықтары (иiрiлген
жiп қалдықтар мен бопсаланған шикiзатты
қоса алғанда)
5309-5311 00    Маталар...                              бажсыз
54              ХИМИЯЛЫҚ ЖIПТЕР                         10
мыналардан басқа:
5402 10 100     Арамидтерден жасалған берiктiгi жоғары  20
жiптер
5404-5406       Жиынтықты жасанды, синтетикалық         5
моножiптер мен жiптер
5407 10 000     Нейлоннан немесе полиамидтерден немесе  20
полиэфирлерден жасалған берiктiлiгi
жоғары жiптерден жасалатын маталар...
5407 51 000     85 масса % немесе одан көп тоқымаланған 5
жартылай эфирлiк жiптерi бар,
ағартылмаған (қатаң) немесе ағартылған
маталар
5408 31 000     5405-тауар айқындамасының               5
материалдарынан, басқалардан жасалатын
маталарды қоса алғанда, ағартылмаған
(қатаң) немесе ағартылған жасанды
жиынтық жiптерден жасаған маталар

4906 00 000    Планы и чертежи для архитектурных, инженерных,  беспошлинно
промышленных, коммерческих, топографических и
других аналогичных целей, представляющие собой
оригиналы, выполненные от руки; тексты
рукописные; фоторепродукции на
сенсибилизированной бумаге и подкопирочные
экземпляры вышепоименованных товаров
4907 00 300    Банкноты                                        беспошлинно
4911 10        Материалы рекламные, товарные каталоги и             5
аналогичная продукция
4911 91        Репродукции, рисунки и фотографии               беспошлинно
50             ШЕЛК                                                 5
51             ШЕРСТЬ ОВЕЧЬЯ, ТОНКАЯ И ГРУБАЯ ШЕРСТЬ ЖИВОТНЫХ;      20
ПРЯЖА И ТКАНЬ ИЗ КОНСКОГО ВОЛОСА
52             ХЛОПОК                                               20
кроме:
5201 00        Волокно хлопковое, нечесаное                     беспошлинно
5202           Отходы хлопка (включая прядильные отходы и       беспошлинно
расщипанное волокно)
5203 00 000    Волокно хлопковое, чесаное или гребнечесаное     беспошлинно
5204           Нитки хлопчатобумажные швейные, расфасованные         5
или не расфасованные для розничной продажи
5205           Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток),         5
содержащая хлопка 85 мас.% или более, не
расфасованная для розничной продажи
5206           Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток),         5
содержащая менее 85 мас.% хлопка, не
расфасованная для розничной продажи
5207           Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток),         5
расфасованная для розничной продажи
5209 11 000    Ткани хлопчатобумажные, содержащие 85 мас.% или беспошлинно
более хлопка, с поверхностной плотностью более
200 г/м 2; неотбеленные (суровые); полотняного
переплетения
53             ПРОЧИЕ РАСТИТЕЛЬНЫЕ ТЕКСТИЛЬНЫЕ ВОЛОКНА;              5
БУМАЖНАЯ ПРЯЖА И ТКАНИ ИЗ БУМАЖНОЙ ПРЯЖИ
кроме:
5301           Волокно льняное необработанное или обработанное,      15
но непряденое, очесы и отходы льна (включая
прядильные отходы и разрыхленное сырье)
5309-5311 00   Ткани...                                        беспошлинно
54             ХИМИЧЕСКИЕ НИТИ                                       10
кроме:
5402 10 100    Нити высокопрочные из арамидов                        20
5404-5406      Мононити и нити комплексные искусственные,
синтетические                                         5
5407 10 000    Ткани, вырабатываемые из высокопрочных нитей          20
из найлона или других полиамидов или полиэфиров
5407 51 000    Ткани, содержащие 85 мас.% или более                  5
текстурированных полиэфирных нитей,
неотбеленные (суровые) или отбеленные
5408 31 000    Ткани из искусственных комплексных нитей,             5
включая ткани, вырабатываемые из материалов
товарной позиции 5405, прочие, неотбеленные
(суровые) или отбеленные

55              ХИМИЯЛЫҚ ТАЛШЫҚТАР                      10
мыналардан басқа:
5501-5511       Синтетекалық жасанды бұрау;             5
синтетикалық және жасанды талшықтардан
иiрiлген тiгiн жiптерi
мыналардан басқа:
5501 10 000-нан Арамидтерден жасалынған бұраулар*        10
56              МАҚТА, КИIЗ ЖӘНЕ ТОҚЫМА ЕМЕС            5
МАТЕРИАЛДАР; АРНАЙЫ ИIРIЛГЕН
ЖIП; ЖIҢIШКЕ АРҚАНДАР, БАУЛАР;
ЖIПТЕР, ҚАНАТТАР ЖӘНЕ ОЛАРДАН
ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР
мыналардан басқа:
5601-ден        Мақта*                                  бажсыз
5602            Сiңiрiлген немесе сiңiрiлмеген, үстi    20
жабылған немесе жабылмаған, қайталанған
немесе қайталанбаған фетр мен киiз
5604            Тоқыма сырты бар, резеңке жiптер мен    бажсыз
корд; тоқыма иiрiлген жiптер, таспа
жiптер сiңiрiлген, қабатталған,
резеңкемен немесе полимерлiк
материалдармен жабылған 5404
немесе 5405 тауар айқындамаларының
осындай жiптерi
5607            Өрiлген немесе өрiлмеген, сiңiрiлген    20
немесе сiңiрiлмеген, жабындылы
немесе жабындысыз, резеңке немесе
полимерлi материалдармен қапталған
немесе қапталмаған жiңiшке арқандар,
жiптер және қанаттар
57              КIЛЕМДЕР ЖӘНЕ БАСҚА ДА ТОҚЫМА           30, бiрақ 1
ЕДЕН ТӨСЕНIШТЕРI                        шаршы м үшiн
0,5 ЭКЮ-ден
кем емес
58              АРНАЙЫ МАТАЛАР; ТIГIЛГЕН ТҮГI БАР       25
МАТЕРИАЛДАР; ШIЛТЕРЛЕР; ГОБЕЛЕНДЕР;
ӘРЛЕУ МАТЕРИАЛДАРЫ; КЕСТЕЛЕР
59              СIҢIРIЛГЕН, ЖАБЫНДЫЛЫ, ҚАЙТАЛАНҒАН     5
ТОҚЫМА МАТЕРИАЛДАРЫ; ТЕХНИКАЛЫҚ
МАҚСАТТАҒЫ ТОҚЫМА БҰЙЫМДАРЫ
мыналардан басқа:
5904            Нысан бойынша пiшiлген немесе          бажсыз
пiшiлмеген линолеум; тоқымалық
негiздегi, нысан бойынша пiшiлген
немесе пiшiлмеген еденге төсеуге
арналған материалдар
5905 00         Тоқыма материалдарынан жасалған         бажсыз
тұсқағаздар
60              МАШИНАМЕН НЕМЕСЕ ҚОЛМЕН                 10
ТОҚЫЛҒАН ТРИКОТАЖ ПОЛОТНОСЫ
мыналардан басқа:
6022 30 100     Енi 30 см астам және 5 масса % немесе   5
одан көп эластомерлi жiптерi бар,
резеңке жiптерi жоқ, машинамен немесе
қолдан тоқылған басқа да трикотаж
полотнолары
6002 43 490     Арқаулы жiптен тоқылған шiлтерлер       5
61             МАШИНАМЕН НЕМЕСЕ ҚОЛДАН ТОҚЫЛҒАН       5, бiрақ 1 кг
ТРИКОТАЖ КИIМДЕР ЖӘНЕ КИIМДЕРДIҢ      үшiн 1 ЭКЮ-ден
КЕРЕК-ЖАРАҚТАРЫ                         кем емес
мыналардан басқа:
6115 93 100     Күре тамырлары ұлғаюымен зардап         бажсыз
шегетiндерге арналған шұлық
62              ТОҚЫМА КИIМДЕР ЖӘНЕ КИIМДЕРДIҢ          5, бiрақ 1
КЕРЕК-ЖАРАҚТАРЫ (МАШИНАМЕН              кг үшiн 1
НЕМЕСЕ ҚОЛМЕН ТОҚЫЛҒАН ТРИКОТАЖДЫ       ЭКЮ-ден
ҚОСПАҒАНДА)                             кем емес

55             ХИМИЧЕСКИЕ ВОЛОКНА                                    10
кроме:
5501-5511      Жгут синтетический, искусственный; нитки              5
швейные и пряжа из синтетических и искусственных
волокон
кроме:
из 5501 10 000 Жгуты из арамидов <*>                                10
56             ВАТА, ВОЙЛОК И НЕТКАНЫЕ МАТЕРИАЛЫ; СПЕЦИАЛЬНАЯ        5
ПРЯЖА; БЕЧЕВКИ, ШНУРЫ, ВЕРЕВКИ И КАНАТЫ И ИЗДЕЛИЯ
ИЗ НИХ
кроме:
из 5601        Вата <*>                                        беспошлинно
5602           Фетр и войлок, пропитанные или непропитанные,       20
с покрытием или без покрытия, дублированные или
не дублированные
5604           Нити резиновые и корд, с текстильным покрытием; беспошлинно
текстильная пряжа, ленточные нити и аналогичные
нити товарной позиции 5404 или 5405,
пропитанные, с покрытием, прослоенные резиной
или полимерными материалами
5607           Бечевки, шнуры, веревки и канаты, плетеные           20
или неплетеные, пропитанные или непропитанные,
с покрытием или без покрытия, в оболочке
или без оболочки из резины или полимерных
материалов
57             КОВРЫ И ПРОЧИЕ ТЕКСТИЛЬНЫЕ НАПОЛЬНЫЕ            30, но не
ПОКРЫТИЯ                                        менее 0,5
ЭКЮ за 1 кв.м
58             СПЕЦИАЛЬНЫЕ ТКАНИ; МАТЕРИАЛЫ С ПРОШИВНЫМ            25
ВОРСОМ; КРУЖЕВА, ГОБЕЛЕНЫ, ОТДЕЛОЧНЫЕ МАТЕРИАЛЫ;
ВЫШИВКИ
59             ТЕКСТИЛЬНЫЕ МАТЕРИАЛЫ, ПРОПИТАННЫЕ, С ПОКРЫТИЕМ,      5
ДУБЛИРОВАННЫЕ; ТЕКСТИЛЬНЫЕ ИЗДЕЛИЯ ТЕХНИЧЕСКОГО
НАЗНАЧЕНИЯ
кроме:
5904           Линолеум, выкроенный или не выкроенный по форме; беспошлинно
материалы для напольных покрытий на текстильной
основе, выкроенные или не выкроенные по форме
5905 00        Обои из текстильных материалов                   беспошлинно
60             ТРИКОТАЖНОЕ ПОЛОТНО МАШИННОГО ИЛИ РУЧНОГО             10
ВЯЗАНИЯ
кроме:
6002 30 100    Прочее трикотажное полотно машинного или               5
ручного вязания шириной более 30 см и
содержащее 5 мас.% или более эластомерных
нитей, не содержащее резиновой нити
6002 43 190    Кружево основовязаное                                  5
61             ОДЕЖДА И ПРИНАДЛЕЖНОСТИ ОДЕЖДЫ ТРИКОТАЖНЫЕ,    5 но не менее
МАШИННОГО ИЛИ РУЧНОГО ВЯЗАНИЯ                  1 ЭКЮ за 1 кг
кроме:
6115 93 100    Чулки для страдающих варикозным расширением вен беспошлинно
62             ОДЕЖДА И ПРИНАДЛЕЖНОСТИ ОДЕЖДЫ ТЕКСТИЛЬНЫЕ    5, но не менее
(КРОМЕ ТРИКОТАЖНЫХ, МАШИННОГО ИЛИ РУЧНОГО     1 ЭКЮ за 1 кг
ВЯЗАНИЯ)

63              БАСҚА ДА ДАЙЫН ТОҚЫМА БҰЙЫМДАРЫ;        30
ТОПТАМАЛАР; БҰРЫН ПАЙДАЛАНЫЛҒАН
КИIМДЕР МЕН ТОҚЫМА БҰЙЫМДАРЫ;
ЕСКI-ҚҰСҚЫЛАР
мыналардан басқа:
6301-6304, 6307 Көрпе, төсек-орын жабдықтары,           бажсыз
(6607 20 000    перделер...
басқа), 6308,
6309
6305            Қапшықтар мен орау пакеттерi            5
6307 20 000     Жилеткелер мен құтқару белдiктерi       5
64              АЯҚ КИIМДЕР, ГЕТРАЛАР ЖӘНЕ              бажсыз
ОСЫНДАЙ БҰЙЫМДАР; ОЛАРДЫҢ БӨЛIКТЕРI
65              БАС КИIМДЕР МЕН ОЛАРДЫҢ БӨЛIКТЕРI       бажсыз
66              ҚОЛШАТЫРЛАР, КҮННЕН ҚОРҒАЙТЫН           20
ҚОЛШАТЫРЛАР, ТАЯҚТАР, ТРОСТ-
ОРЫНДЫҚТАР, БИШIКТЕР, САЛТ АТПЕН
ЖҮРУГЕ АРНАЛҒАН ҚАМШЫЛАР,
ОЛАРДЫҢ БӨЛIКТЕРI
67              ӨҢДЕЛГЕН ҚАУЫРСЫН МЕН МАМЫҚ             20
ЖӘНЕ ОЛАРДАН ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР;
ЖАСАНДЫ ГҮЛДЕР; АДАМНЫҢ ШАШЫНАН
ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР
6702            Жасанды гүлдер...                       20, бiрақ 1
кг үшiн 1
ЭКЮ-ден
кем емес
68              ТАСТАН, ГИПСТЕН, ЦЕМЕНТТЕН,             15
АСБЕСТЕН, СЛЮДАДАН НЕМЕСЕ
ОСЫНДАЙ МАТЕРИАЛДАРДАН
ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР
69              КЕРАМИКАЛЫҚ БҰЙЫМДАР                    бажсыз
6909            Керамикалық зертханалық, химиялық       5
немесе басқа да техникалық мақсаттарға
арналған ыдыстар, ауыл шаруашылығында
пайдаланылатын керамикалық науалар,
күбiлер және осындай резервуарлар,
тауарларды тасымалдау және салу үшiн
пайдаланылатын керамикалық горшоктар,
бактар (құмыралар) және осындай бұйымдар
70              ШЫНЫ ЖӘНЕ ОДАН ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР        15
мыналардан басқа:
7010 10 000     Ампулалар                               бажсыз
7010 91         Құтылар, шөлмектер, банкiлер            2
7013 21 110,    Қорғасын хрусталінен қолдан жасалған    25
7013 21 190     iшуге арналған ыдыстар
7013 31 100,    Қорғасын хрусталінен қолдан жасалған    25
7013 91 100     дастарханды әсемдеуге арналған
бұйымдар (iшуге арналған ыдыстардан
басқа), ас үйдiң керек-жарақтары және
бұйымдар
7015 10 000     Түзейтiн көзәйнектерге арналған шыны    5
7017            Өлшемi көрсетiлген не көрсетiлмеген,    бажсыз
калибрленген не калибергенбеген
зертханалық, гигиеналық немесе
фармацевтiк мақсатқа арналған шыны
ыдыстар
7019 19,        Шыны талшығынан жасалған таспаларды     5
қоса алғандағы маталар
7019 40 000,
7019 51,
7019 52 000,
7019 59
7019 39900-ден Енi 300 см астам шыны әйнек*             5
71              ТАБИҒИ НЕМЕСЕ ЖАСАНДЫ IНЖУ, ҚЫМБАТ      5
БАҒАЛЫ НЕМЕСЕ ЖАРТЫЛАЙ ҚЫМБАТ
БАҒАЛЫ ТАСТАР, ҚЫМБАТ БАҒАЛЫ
МЕТАЛДАР ЖАЛАТЫЛҒАН МЕТАЛДАР
ЖӘНЕ ОЛАРДАН ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР,
БИЖУТЕРИЯ, МОНЕТТЕР
мыналардан басқа:

63             ПРОЧИЕ ГОТОВЫЕ ТЕКСТИЛЬНЫЕ ИЗДЕЛИЯ; НАБОРЫ;          30
ОДЕЖДА И ТЕКСТИЛЬНЫЕ ИЗДЕЛИЯ, БЫВШИЕ В
УПОТРЕБЛЕНИИ; ТРЯПЬЕ
кроме:
6301-6304,     Одеяло, постельное белье, занавеси....          беспошлинно
6307 (кроме
6307 20 000),
6308, 6309
6305           Мешки и пакеты упаковочные                           5
6307 20 000    Жилеты и пояса спасательные                          5
64             ОБУВЬ, ГЕТРЫ И АНАЛОГИЧНЫЕ ИЗДЕЛИЯ; ИХ ЧАСТИ    беспошлинно
65             ГОЛОВНЫЕ УБОРЫ И ИХ ЧАСТИ                       беспошлинно
66             ЗОНТЫ, СОЛНЦЕЗАЩИТНЫЕ ЗОНТЫ, ТРОСТИ, ТРОСТИ-         20
СИДЕНЬЯ, ХЛЫСТЫ, КНУТЫ ДЛЯ ВЕРХОВОЙ ЕЗДЫ И ИХ
ЧАСТИ
67             ОБРАБОТАННЫЕ ПЕРЬЯ И ПУХ И ИЗДЕЛИЯ ИЗ НИХ;           20
ИСКУССТВЕННЫЕ ЦВЕТЫ; ИЗДЕЛИЯ ИЗ ЧЕЛОВЕЧЕСКОГО
ВОЛОСА
6702           Искусственные цветы...                       20, но не менее
1 ЭКЮ за 1 кг
68             ИЗДЕЛИЯ ИЗ КАМНЯ, ГИПСА, ЦЕМЕНТА, АСБЕСТА, СЛЮДЫ     15
ИЛИ АНАЛОГИЧНЫХ МАТЕРИАЛОВ
69             КЕРАМИЧЕСКИЕ ИЗДЕЛИЯ                            беспошлинно
6909           Посуда керамическая лабораторная, химическая          5
или для других технических целей, керамические
желоба, чаны и аналогичные резервуары,
используемые в сельском хозяйстве; керамические
горшки, баки (кувшины) и аналогичные изделия,
используемые для транспортировки или упаковки
товаров
70             СТЕКЛО И ИЗДЕЛИЯ ИЗ НЕГО                              15
кроме:
7010 10 000    Ампулы                                          беспошлинно
7010 91        Бутыли, бутылки, банки                                 2
7013 21 110,   Сосуды для питья из свинцового хрусталя ручного
7013 21 190    набора                                                25
7013 31 100,   Изделия для сервировки стола (кроме сосудов для       25
7013 91 100    питья) или кухонные принадлежности и прочие
изделия из свинцового хрусталя ручного набора
7015 10 000    Стекла для корректирующих очков                        5
7017           Посуда стеклянная для лабораторных,             беспошлинно
гигиенических или фармацевтических целей,
градуированная или неградуированная,
калиброванная или некалиброванная
7019 19,       Ткани, включая ленты, из стекловолокна                 5
7019 40 000,
7019 51,
7019 52 000,
7019 59
из 7019 39 900  Стеклохолст, шириной более 300 см <*>                 5
71              ЖЕМЧУГ ПРИРОДНЫЙ ИЛИ КУЛЬТИВИРОВАННЫЙ,                5
ДРАГОЦЕННЫЕ ИЛИ ПОЛУДРАГОЦЕННЫЕ КАМНИ,
ДРАГОЦЕННЫЕ МЕТАЛЛЫ, МЕТАЛЛЫ, ПЛАКИРОВАННЫЕ
ДРАГОЦЕННЫМИ МЕТАЛЛАМИ, И ИЗДЕЛИЯ ИЗ НИХ;
БИЖУТЕРИЯ; МОНЕТЫ
кроме:

7304 29-дан     Муфтасыз бiрiктiрiлетiн, мұнай және     бажсыз
газ скважиналарын бұрғылауға арналған
жiксiз, айналдыра салынатын құбырлар 1*
7304 29 110-нан Сыртқы диаметрi 339,7 мм мұнай және     бажсыз
газ скважиналарын бұрғылауға арналған
жiксiз айналдыра салынатын құбырлар 1*
7304 29 190-нан Сыртқы диаметрi 508 мм және одан        бажсыз
астам мұнай және газ скважиналарын
бұрғылауға арналған айналдыра
салынатын жiксiз құбырлар 1*
7604 51-ден     Ұзындығы 4,5 мм аспайтын, қосындыланған бажсыз
болаттан жасалған суықтай тартылған
немесе суықтай басылған (суық күйiнде
сығылған) түзу құбырлар*
7604 51 190     Ұзындығы 4,5 мм аспайтын, суықтай       5
тартылған немесе суықтай басылған
(суық күйiнде сығылған) құбырлар*
7305 11 000-нан Тiк жiктi, флюспен доғалық дәнекерлеу   бажсыз
әдiсiмен дайындалған, сыртқы диаметрi
530 мм және одан астам, жарылуға
уақытша қарсы тұруы (берiктiк шегi)
565 МПа (57,5 кгс/м2 сәйкес келетiн)
және одан астам болаттан жасалған
мұнай және газ желiлерiне
арналған құбырлар 1*
7305 11 000-нан Тiк жiктi, флюспен доғалық дәнекерлеу   бажсыз
әдiсiмен дайындалған, сыртқы диаметрi
530 мм және одан астам, жарылуға
уақытша қарсы тұруы (берiктiк шегi)
530 МПа (54 кгс/м2 сәйкес келетiн)
және одан астам және 340С және одан
төмен сынақ температурасы кезiндегi
металдың соғу тұтқырлығы 2,5 кгс/мм2
және одан жоғары болаттан жасалған
мұнай және газ желiлерiне
арналған құбырлар 1*
7305 11 000-нан   Тiк жiктi, флюспен доғалық дәнекерлеу бажсыз
әдiсiмен дайындалған, сыртқы диаметрi
530 мм және одан жоғары, көмiр сутегi
(Н2S) бар ортада жұмыс iстеуге арналған
ағызу шегi 290 МПа (29,6 кгс/мм2 сәйкес
келедi) болаттан жасалған мұнай мен газ
желiлерiнiң құбырлары 1*
7305 12 000-нан   Тiк жiктi жоғары тоқпен (ЖЖТ)         бажсыз
электрлi контактiлiк дәнекерлеу
әдiсiмен дайындалған, сыртқы
диаметрi 406,4 мм астам, бiрақ 530
мм аспайтын, жарылуға уақытша қарсы
тұруы (берiктiгiнiң шегi) 530 МПа
(54 кгс/мм2) сәйкес келетiн) және
одан астам, болаттан жасалған мұнай
және газ желiлерiне арналған
құбырлар 1
7305 20 100       Мұнай және газ скважиналарын бұрғы.   бажсыз
лауға арналған, сыртқы диаметрi
508 мм және одан асатын дәнекер.
ленген, тiк жiктi айналдыра
салынатын құбырлар
7306 40 910       Коррозияға төзiмдi (таттанбайтын)     бажсыз
болаттан дәнекерленген, суықтай
тартылған немесе суықтай басылған
(суық күйiнде сығылған) құбырлар
7312 10 820,      Сырты жабылмаған канаттар мен тростар     5
7312 10 840,
7312 10 860,
7312 10 880
7312 10 790       Иiрiлген сымдар, тростар, канаттар,    бажсыз
басқалары
7316 00 000       Зәкiрлер, темiр табандар және қара        5
металдардан жасалған олардың бөлiктерi

из 7304 29      Трубы бесшовные обсадные для бурения нефтяных  беспошлинно
и газовых скважин, с безмуфтовыми соединениями
<*>
из 7304 29 110  Трубы бесшовные обсадные для бурения нефтяных  беспошлинно
и газовых скважин, наружным диаметром 339,7 мм
<*>
из 7304 29 190  Трубы бесшовные обсадные для бурения нефтяных  беспошлинно
и газовых скважин, наружным диаметром 509 мм
и более <*>
из 7304 51      Трубы холоднотянутые или холоднокатаные        беспошлинно
(обжатые в холодном состоянии) прямые из
легированной стали длиной не более 4,5 м <*>
7304 51 190     Трубы бесшовные холоднотянутые или                 5
холоднокатаные (обжатые в холодном состоянии
длиной более 4,5 метров
из 7305 11 000  Трубы для нефте- и газопроводов прямошовные,   беспошлинно
изготовленные методом дуговой сварки под
флюсом, внешним диаметром 530 мм и более, из
стали с временным сопротивлением разрыву
(пределом прочности) 565 МПа (что
соответствует 57,6 кгс/мм2) и более 1 <*>
иэ 7305 11 000  Трубы для нефте- и газопроводов прямошовные,   беспошлинно
изготовленные методом дуговой сварки под
флюсом, внешним диаметром 530 мм и более,
из стали с временным сопротивлением разрыву
(пределом прочности) 530 МПа (что
соответствует 54 кгс/мм2) и более и ударной
вязкостью металла 2,5 кгс/мм2 и более при
температуре испытания -34 0С и ниже 1 <*>
иэ 7305 11 000  Трубы для нефте- и газопроводов прямошовные,   беспошлинно
изготовленные методом дуговой сварки под
флюсом, внешним диаметром 530 мм и более,
из стали с пределом текучести 290 МПа (что
соответствует 29,6 кгс/мм2) и выше,
предназначенные для работы в среде, содержащей
сероводород (H2S) 1 <*>
из 7305 12 000  Трубы для нефте- и газопроводов прямошовные,   беспошлинно
изготовленные методом электроконтактной сварки
токами высокой частоты (ТВЧ) внешним диаметром
более 406,4 мм, но не более 530 мм, из стали
с временным сопротивлением разрыву (пределом
прочности) 530 МПа (что соответствует 54
кгс/мм2) и более 1 <*>
7305 20 100     Трубы сварные прямошовные обсадные для         беспошлинно
бурения нефтяных и газовых скважин, наружным
диаметром 508 мм и более
7306 40 910     Трубы холоднотянутые или холоднокатаные        беспошлинно
(обжатые в холодном состоянии) сварные из
коррозионностойкой (нержавеющей) стали
7312 10 820,    Канаты и тросы без покрытия                         5
7312 10 840,
7312 10 860,
7312 10 880
7312 10 790     Крученная проволока, тросы, канаты, прочие     беспошлинно
7316 00 000     Якоря, кошки и их части из черных металлов          5

7317 00 900       Сырғанауға қарсы тағалар                  10
74                МЫС ПЕН ОЛАРДАН ЖАСАЛАТЫН БҰЙЫМДАР        5
75                НИКЕЛЬ МЕН ОЛАРДАН ЖАСАЛАТЫН БҰЙЫМДАР  бажсыз
76                АЛЮМИНИЙ МЕН ОЛАРДАН ЖАСАЛАТЫН
БҰЙЫМДАР                               бажсыз
7615 11 000,      Алюминийден жасалған ас үй ыдыстарын   10, бiрақ
7615 19           тазалауға арналған жөке                1 кг үшiн
0,5 ЭКЮ ден
кем емес
78                ҚОРҒАСЫН ЖӘНЕ ОДАН ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР      5
мыналардан басқа:
7801 10 000       Тазартылған қорғасын                   бажсыз
79                МЫРЫШ ЖӘНЕ ОДАН ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР         5
80                ҚАЛАЙЫ ЖӘНЕ ОДАН ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР        5
81                ӨЗГЕ ДЕ БАҒАЛЫ ЕМЕС МЕТАЛДАР;            15
МЕТАЛДЫ КЕРАМИКА; ОЛАРДАН ЖАСАЛҒАН
БҰЙЫМДАР
мыналардан басқа:
8111 00           Қалдықтары мен сынықтарын қоса         бажсыз
алғанда, марганец және одан жасалған
бұйымдар
82                БАҒАЛЫ ЕМЕС МЕТАЛДАРДАН ЖАСАЛҒАН
АСПАПТАР; ПЫШАҚ БҰЙЫМДАРЫ, ҚАСЫҚТАР
МЕН ШАНЫШҚЫЛАР; ОЛАРДЫҢ БАҒАЛЫ ЕМЕС
МЕТАЛДАРДАН ЖАСАЛҒАН БӨЛIКТЕРI
8201              Қол аспабы: үшкiр және жалпақ күректер,    20
кетпендер, қайлалар, тяпкалар,айырлар
және тырмалар; балталар, шапқыштар
және соған ұқсас шабатын құралдар;
секаторлардың барлық түрлерi; шалғылар,
орақтар, шөп шабатын машиналарға
арналған пышақтар, бақ қайшылары, ағаш
жаруға арналған сыналар және ауыл
шаруашылығында, бағбаншылықта немесе
орман шаруашылығында пайдаланылатын
басқа да аспаптар
8202              Қоларалар (ножовкалар); аралардың барлық    5
үлгiсiне арналған табақтары (көлденеңiнен
кесуге арналған, паздарды кесiп шығуға
арналған не тiссiз табақтарды қоса алғанда)
8203              Егеулер, надфильдер, рашпильдер,            20
қысқаштар (тiстеуiктердi қоса алғанда),
жалпақауыздар, пассатиждер, пинцеттер,
шымшуырлар, металл кескiш қайшылар,
құбыр кескiш қондырғылар, болт кескiш
қайшылар, тескiштер және соған ұқсас
қол аспаптары
8204              Гайкалық қол кiлттерi (торсио-метрлердi     5
қоса алғандағы, бiрақ мойыншаларды
шығарып тастағандағы гайкалық кiлттер);
сабы бар немесе сапсыз гайкалық
кiлттердiң ауыспалы бастары
8205              Басқа жерде аты аталмаған қол аспаптары     5
(алмас әйнек кескiштердi қоса алғанда),
дәнекерлеу лампалары, қысқыштар, қыспалар
мен соған ұқсас бұйымдар, станоктардың
керек-жарақтары мен бөлiктерiнен
басқалары; төстер, қолды ұста көрiктерi,
тiрек рамалары немесе аяқ жетегi бар
абразивтi дөңгелектер
8206 00 000       8202-ден 8205-ке дейiнгi тауарлық           5
айқындамалардағы екi немесе одан көп
атаулар бойынша бөлшек саудаға арналған
топтамалардағы аспаптар

из 7317 00 900  Шипы противоскольжения                              10
74              МЕДЬ И ИЗДЕЛИЯ ИЗ НЕЕ                                5
75              НИКЕЛЬ И ИЗДЕЛИЯ ИЗ НЕГО                       беспошлинно
76              АЛЮМИНИЙ И ИЗДЕЛИЯ ИЗ НЕГО                     беспошлинно
7615 11 000,    Мочалки для чистки кухонной посуды, из         10, но не
7615 19         алюминия                                      менее 0,5 ЭКЮ
за 1 кг
78              СВИНЕЦ И ИЗДЕЛИЯ ИЗ НЕГО                             5
кроме:
7801 10 000     Свинец рафинированный                          беспошлинно
79              ЦИНК И ИЗДЕЛИЯ ИЗ НЕГО                               5
80              ОЛОВО И ИЗДЕЛИЯ ИЗ НЕГО                              5
81              ПРОЧИЕ НЕДРАГОЦЕННЫЕ МЕТАЛЛЫ; МЕТАЛЛОКЕРАМИКА;       15
ИЗДЕЛИЯ ИЗ НИХ
кроме:
8111 00         Марганец и изделия из него, включая отходы и   беспошлинно
лом
82              ИНСТРУМЕНТЫ, НОЖЕВЫЕ ИЗДЕЛИЯ, ЛОЖКИ И ВИЛКИ ИЗ
НЕДРАГОЦЕННЫХ МЕТАЛЛОВ, ИХ ЧАСТИ ИЗ
НЕДРАГОЦЕННЫХ МЕТАЛЛОВ
8201            Инструмент ручной: лопаты штыковые и совковые,      20
мотыги, кирки, тяпки, вилы и грабли; топоры,
секачи и аналогичный рубящий инструмент;
секаторы всех видов; косы, серпы, ножи для
сенокосилок, ножницы садовые, клинья для
раскалывания древесины и прочий инструмент,
используемый в сельском хозяйстве, садоводстве
или лесном хозяйстве
8202            Пилы ручные (ножовки); полотна для пил всех         5
типов (включая полотна для продольной резки,
для прорезывания пазов или беззубые)
8203            Напильники, надфили, рашпили, клещи (включая        20
кусачки), плоскогубцы, пассатижи, пинцеты,
щипчики, ножницы для резки металла, устройства
трубоотрезные, ножницы болторезные, пробойники
и аналогичный ручной инструмент
8204            Ключи гаечные ручные (включая гаечные ключи с       5
торсио-метрами, но исключая воротки); сменные
головки для гаечных ключей, с ручками или без них
8205            Инструмент ручной (включая алмазные стеклорезы),    5
в другом месте не поименованный; лампы паяльные;
тиски, зажимы и аналогичные изделия, кроме
принадлежностей и частей станков;
наковальни, горны переносные, абразивные круги
с опорными рамами или ножным приводом
8206 00 000     Инструмент из двух или более товарных позиций       5
8202-8205, в наборах, предназначенных для
розничной продажи

8207              Металды созып шыңдау, сығып шығару          5
аспабын, жартасты жыныстарды немесе
топырақтарды бұрғылау аспабын қоса
алғанда, механикалық жетегi бар немесе
жоқ станоктарға арналған ауыспалы қол
аспаптары (мысалы, престеу, штамптау,
резьба кесу, бұрғылау, кеңейту, тiгу,
металды тесу, фрезерлеу, токарьлiк өңдеу
не бұрап кiргiзу үшiн)
8207 19 900-дан   Бұрғылау қашаулары                       5
8208              Машиналар немесе механикалық бейiмделген    5
керамикадан қондырғыларға арналған
пышақтар мен кесу тiлгiштерi
8209 00           Аспапқа орнатылмаған, оған арналған,        5
металлды керамикадан жасалған
пластиналар, қайрақтар, ұштар және
соған ұқсас бұйымдар
8210 00 000       Тамақ пен сусындарды әзiрлеуге, өңдеуге     25
немесе беруге арналған, массасы 10 кг
немесе одан аз механикалық қол қондырғылар
8211              8208 тауарлар айқындамасына жiктелген       20
пышақтарды қоспағанда, кескiш, ара тектес
жүздерi бар немесе ондай жүздерi жоқ
пышақтар (ағаш кесуге арналған пышақтарды
қоса алғанда) және оларға арналған жүздер
8212              Оларға арналған ұстаралар және жүздер       25
(жүздерге арналған дайындамаларды қоса
алғанда)
8213 00 000       Киiм пiшуге арналған қайшылар және          25
оларға ұқсас қайшылар мен оларға
арналған жүздер
8204              Басқа да кескiш бұйымдар (мысалы,шаш        25
қиюға арналған машинкалар, қасапшыларға
арналған арнайы пышақтар немесе арнайы
ас үй пышақтары мен кертпелiктер, қағаз
кесетiн пышақтар); маникюр және педикюр
топтамалары мен аспаптары (тырнақ
егеулерiн қоса алғанда)
8215              Қасықтар, шанышқылар, ожаулар, кепсерлер,   25
торт салатын қалақшалар, балыққа, майға
арналған пышақтар, қантқа арналған
тiстеуiктер және соларға ұқсас ас үй
немесе асхана аспаптары
83                БАҒАЛЫ ЕМЕС МЕТАЛДАРДАН ЖАСАЛҒАН            25
БАСҚА ДА БҰЙЫМДАР
8309              Шөлмектерге арналған тығындар,              2
қалпақшалар мен қақпақтар, ойылған
бұқтырғыштар, тығындылардың қабықтары,
пломбалар және бағалы емес металдардан
жасалған басқа да буып-түю
керек-жарақтары
84                ЯДРОЛЫҚ РЕАКТОРЛАР, ҚАЗАНДЫҚТАР,       бажсыз
ЖАБДЫҚТАР ЖӘНЕ МЕХАНИКАЛЫҚ
ҚҰРЫЛҒЫЛАР; ОЛАРДЫҢ БӨЛIКТЕРI
8423              Тауарлардың массасын есептеу мен       10
бақылауға арналған құрылғылармен
жабдықталған таразыларды қоса
алғанда, тауарларды өлшеуге арнал.
ған жабдықтар (0,05 гр және одан көп
сезiмталдығы бар таразылардан басқа),
барлық үлгiдегi таразыларға арналған
әртүрлi салмақ басқыштар
мыналардан басқа:
8432-ден          Ауыл шаруашылығы машиналары            5

8207            Инструмент сменный ручной, с механическим           5
приводом или без него или для станков (например,
для прессовании, штамповки, нарезания резьбы,
сверления, расточки, прошивки, фрезерования,
токарной обработки или завинчивания), включая
инструмент для волочения или экструдирования
металла, инструмент для бурения скальных
пород или грунтов
из 8207 19 900  Буровые долота <*>                                  5
8208            Ножи и режущие лезвия для машин или                 5
механических приспособлений
8209 00         Пластины, бруски, наконечники и аналогичные         5
изделия для инструмента, не установленные на нем,
из металлокерамики
8210 00 000     Устройства ручные механические массой 10 кг         25
или менее для приготовления, обработки или
подачи пищи и напитков
8211            Ножи с режущими лезвиями, пилообразными или         20
нет (включая ножи для обрезки деревьев), кроме
ножей, классифицируемых в товарной позиции
8208, и лезвия для них
8212            Бритвы и лезвия для них (включая заготовки
для лезвий)                                         25
8213 00 000     Ножницы портновские и аналогичные ножницы, и
лезвия для них                                      25
8214            Изделия режущие прочие (например, машинки для       25
стрижки волос, специальные ножи для мясников
или специальные кухонные ножи и сечки, ножи
для бумаги); маникюрные и педикюрные наборы и
инструменты (включая пилки для ногтей)
8215            Ложки, вилки, половники, шумовки, лопаточки         25
для тортов, ножи для рыбы, масла, щипцы для
сахара и аналогичные кухонные или столовые
приборы
83              ПРОЧИЕ ИЗДЕЛИЯ ИЗ НЕДРАГОЦЕННЫХ МЕТАЛЛОВ            25
8309            Пробки, колпачки и крышки для бутылок,              2
заглушки нарезные, оболочки пробок, пломбы и
прочие упаковочные принадлежности, из
недрагоценных металлов
84              РЕАКТОРЫ ЯДЕРНЫЕ, КОТЛЫ, ОБОРУДОВАНИЕ И        беспошлинно
МЕХАНИЧЕСКИЕ УСТРОЙСТВА; ИХ ЧАСТИ
8423            Оборудование для взвешивания товаров (кроме        10
весов, чувствительностью 0,05 гр и выше),
включая весы, оборудованные устройствами для
подсчета и контроля массы товаров, разновесы
для весов всех типов
кроме:
из 8432         Машины сельскохозяйственные<*>                      5

8432 10 100       Аударғыш соқалар                       5
8432 29 100       Қопсытқыштар мен культиваторлар        5
8432 29 300       Тырмалар                               5
8432 30 190       Басқа сеялкалар                        5
8458 11 200       Металл кескiш көп мақсатты токарь      20
станоктары
85                ЭЛЕКТР МАШИНАЛАРЫ ЖӘНЕ ЖАБДЫҚТАРЫ,     бажсыз
ОЛАРДЫҢ БӨЛIКТЕРI; ДЫБЫС ЖАЗАТЫН
ЖӘНЕ ДЫБЫС ШЫҒАРАТЫН АППАРАТУРА;
ТЕЛЕДИДАР БЕЙНЕЛЕРI МЕН ДЫБЫСЫН
ЖАЗУҒА ЖӘНЕ ҚАЙТА ЖАҢҒЫРТУҒА
АРНАЛҒАН АППАРАТУРА; ОЛАРДЫҢ
БӨЛIКТЕРI МЕН КЕРЕК-ЖАРАҚТАРЫ
мыналардан басқа:
8507 10           Поршеньдi двигательдердi iске қосу     15,бiрақ 1
үшiн пайдаланылатын, қорғасын          данасы үшiн
аккумуляторлар                         3,3 ЭКЮ-ден
кем емес
8528              Теледидар байланысына арналған,радио   10
хабарлары қабылдағыштарымен немесе
дыбысты немесе бейненi жазатын, немесе
қайта жаңғыртатын қабылдау аппарату.
расымен үйлестiрiлген немесе үйлестi.
рiлмеген аппаратура, бейнемониторлар
мен бейнепроекторлар
мыналардан басқа:
8528 12,          Теледидар байланысына арналған,радио   10,бiрақ 1
8528 13           хабарлары қабылдағыштармен немесе      данасы үшiн
дыбысты немесе бейненiң жазатын        20 ЭКЮ-ден
немесе қайта жаңғыртатын аппарату.     кем емес
рамен үйлестiрiлген немесе үйлестi.
рiлмеген қабылдау аппаратурасы;
түрлi-түстi, ақ-қара немесе басқа
да монохромды бейнедегi
мыналардан басқа:
8528 12 560       Экран қабырғаларының ара қатынасы      10,бiрақ 1
енi/ұзындығы 1,5 кем экран диагоналi   данасы үшiн
52 см үлкен, бiрақ 72 см үлкен емес    40 ЭКЮ-ден
мөлшердегi; трубка орнатылған          кем емес
түрлi-түстi бейнелi теледидар байла.
нысына арналған қабылдау аппаратурасы
8528 12 580       Экран қабырғаларының ара қатынасы      10, бiрақ 1
енi/ұзындығы 1,5 кем экран диагоналi   данасы үшiн
72 см үлкен емес мөлшердегi; трубка    40 ЭКЮ-ден
орнатылған түрлi-түстi бейнелi         кем емес
теледидар байланысына арналған
қабылдау аппаратурасы
8528 21,          Түрлi-түстi ақ-қара бейнелi            10
8528 22 000       бейнемониторлар
86                ТЕМIРЖОЛ НЕМЕСЕ ТРАМВАЙ ЛОКОМОТИВТЕРI,  бажсыз
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ҚҰРАМ ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ БӨЛIК-
ТЕРI; ТЕМIРЖОЛ НЕМЕСЕ ТРАМВАЙ ЖЕЛI-
СIНЕ АРНАЛҒАН ЖОЛ ЖАБДЫҚТАРЫ МЕН
ҚОНДЫРҒЫЛАРЫ ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ БӨЛIКТЕРI;
БЕЛГI БЕРЕТIН МЕХАНИКАЛЫҚ (ЭЛЕКТР
МЕХАНИКАЛЫҚТАРЫН ҚОСА АЛҒАНДА)
ЖАБДЫҚТАРДЫҢ БАРЛЫҚ ТҮРЛЕРI
мыналардан басқа:
8609 00           Көлiктiң бiр немесе бiрнеше түрiмен    5
тасымалдауға арналған арнайы жаб-
дықталған контейнерлер (сұйық
жүктердi тасымалдауға арналған
дыбыстарды қоса алғанда)
87                ТЕМIР ЖОЛ НЕМЕСЕ ТРАМВАЙ ЖЫЛЖЫМАЛЫ
ҚҰРАМДАРЫНАН БАСҚА ЖЕР ҮСТI КӨЛIК
ҚҰРАЛДАРЫ ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ БӨЛIКТЕРI
МЕН ЖАБДЫҚТАРЫ

8432 10 100     Плуги отвальные                                     5
8432 29 100     Рыхлители и культиваторы                            5
8432 29 300     Бороны                                              5
8432 30 190     Сеялки прочие                                       5
8458 11 200     Станки токарные металлорежущие многоцелевые        20
85              ЭЛЕКТРИЧЕСКИЕ МАШИНЫ И ОБОРУДОВАНИЕ, ИХ ЧАСТИ; беспошлинно
ЗВУКОЗАПИСЫВАЮЩАЯ И ЗВУКОВОСПРОИЗВОДЯЩАЯ
АППАРАТУРА; АППАРАТУРА ДЛЯ ЗАПИСИ И
ВОСПРОИЗВЕДЕНИЯ ТЕЛЕВИЗИОННОГО ИЗОБРАЖЕНИЯ И
ЗВУКА; ИХ ЧАСТИ И ПРИНАДЛЕЖНОСТИ
кроме:
8507 10         Аккумуляторы свинцовые, используемые для       15, но не
запуска поршневых двигателей                   менее 3,3
ЭКЮ за 1 шт
8528            Аппаратура приемная для телевизионной связи,      10
совмещенная или не совмещенная с
радиовещательным приемником или
аппаратурой, записывающей или воспроизводящей
звук или изображение; видеомониторы и
видеопроекторы
кроме:
8528 12,        Аппаратура приемная для телевизионной связи,   10, но не
8528 13         совмещенная или не совмещенная с               менее 20 ЭКЮ
радиовещательным приемником или аппаратурой,   за 1 шт
записывающей или воспроизводящей звук или
изображение, цветного, черно-белого или
другого монохромного изображения
кроме:
8528 12 560     Аппаратура приемная для телевизионной связи,   10, но не
цветного изображения с встроенной трубкой,     менее 40 ЭКЮ
с соотношением длин сторон                     за 1 шт
экрана; ширина/высота меньше 1,5 с размером
диагонали экрана более 52 см. но не более 72 см
8528 12 580     Аппаратура приемная для телевизионной связи,   10, но не
цветного изображения с встроенной трубкой, с   менее 40 ЭКЮ
соотношением длин сторон экрана; ширина/высота   за 1 шт
меньше 1,5 с размером диагонали экрана
более 72 см
8528 21,        Видеомониторы цветного, черно-белого изображения     10
8528 22 000
86              ЖЕЛЕЗНОДОРОЖНЫЕ ИЛИ ТРАМВАЙНЫЕ ЛОКОМОТИВЫ,     беспошлинно
ПОДВИЖНОЙ СОСТАВ И ИХ ЧАСТИ; ПУТЕВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ
И УСТРОЙСТВА ДЛЯ ЖЕЛЕЗНОДОРОЖНОЙ ИЛИ ТРАМВАЙНОЙ
СЕТИ И ИХ ЧАСТИ; МЕХАНИЧЕСКОЕ (ВКЛЮЧАЯ
ЭЛЕКТРОМЕХАНИЧЕСКОЕ) СИГНАЛЬНОЕ ОБОРУДОВАНИЕ
ВСЕХ ВИДОВ
кроме:
8609 00         Контейнеры (включая емкости для перевозки             5
жидких грузов), специально предназначенные и
оборудованные для перевозки одним или
несколькими видами транспорта
87              СРЕДСТВА НАЗЕМНОГО ТРАНСПОРТА, КРОМЕ
ЖЕЛЕЗНОДОРОЖНОГО ИЛИ ТРАМВАЙНОГО ПОДВИЖНОГО
СОСТАВА, И ИХ ЧАСТИ И ОБОРУДОВАНИЕ

8701              Тракторлар (8709-тауар айқындама.      5
масындағы тракторлардан басқа)
мыналардан басқа:
8701 30 000       Шынжыр табанды тракторлар              15
8701 90 900       Басқа да тракторлар                    бажсыз
8702              Жүргiзушiнi қоса алғанда, 10 немесе    бажсыз
одан көп адамды тасымалдауға арналған
автомобильдер 2
8702-ден          Медициналық мақсаттарға арналған       бажсыз
автомобильдер 2,3
8702-ден          Жүргiзушiнi қоса алғанда, 20-дан       бажсыз
астам адамды тасымалдауға арналған
автобустар 2
8703              Жеңiл автомобильдер және басқа да      2, бiрақ
моторлы көлiк құралдары (медициналық  двигательдiң
мақсаттарға арналған автомобильдердi   1 текше см
қоспағанда) 2                          үшiн 0,1
ЭКЮ-ден кем
емес
8703-тен          Медициналық мақсаттарға арналған       бажсыз
автомобильдер 2, 3
8704              Жүк автомобильдерi                     бажсыз
8705              Арнайы мақсаттағы автомобильдер,       бажсыз
жолаушыларды немесе жүктердi тасы.
малдау үшiн пайдаланылатындарын
қоспағанда (мысалы, авариялық
жөндеуге арналған жүк автомобиль.
дерi, автокрандар, өрт сөндiру
автомобильдерi, автобетонараластыр.
ғыштар, жол тазалауға арналған
автомобильдер, су себетiн және
жуатын машиналар, автошеберханалар,
рентген қондырғылары бар
автомобильдер)
мыналардан басқа:
8705 10 000       Автокрандар                            5
8705 30 000       Өрт сөндiру автомобильдерi             бажсыз
8705 90 900       Арнаулы мақсаттағы басқа да            бажсыз
автомобильдер
8706 00           8701-8705-тауар айқындамаларындағы     5
автомобильдерге арналған, двига.
тельдер орнатылған шассилер
8707              8701-8705-тауар айқындамаларындағы     15
автомобильдерге арналған кузовтар
(кабиналарды қоса алғанда)
мыналардан басқа:
8707 90 900-ден   Жалпы массасы 20 тоннадан асатын       5
жүк автомобильдерiн жинақтауға
арналған кабиналар
8708              8701-8705-тауар айқындамаларындағы     бажсыз
автомобильдердiң бөлiктерi мен
жабдықтары
8709              Зауыттарда, қоймаларда, айлақтарда     бажсыз
немесе әуежайларда жүктердi шағын
қашықтықтарға тасымалдау үшiн пайда.
ланылатын, көтергiш немесе тиегiш
қондырғылармен жабдықталмаған жүк,
өздiгiнен жүретiн көлiк құралдары;
темiр жол платформаларында пайда.
ланылатын тартқыштар; жоғарыда
аталған көлiк құралдарының бөлшектерi
8710 00 000       Қару-жарағы бар немесе жоқ танкiлер    бажсыз
мен басқа да өздiгiнен жүретiн
бронемашиналар және олардың бөлшектерi
8711              Орнатылған көмекшi двигательдерi       бажсыз
бар, арбасы бар немесе жоқ мотоцикл.
дер (мопедтердi қоса алғанда) мен
велосипедтер; арбалар

8701            Тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709)       5
кроме:
8701 30 000     Тракторы гусеничные                                   15
8701 90 900     Тракторы прочие                                 беспошлинно
8702            Автомобили, предназначенные для перевозки 10    беспошлинно
человек или более, включая водителя 2
из 8702         Автомобили, специально предназначенные для      беспошлинно
медицинских целей 2,3 <*>
из 8702         Автобусы, предназначенные для перевозки более   беспошлинно
20 человек, включая водителя 2 <*>
8703            Автомобили легковые и прочие моторные         2, но не
менее
транспортные средства (кроме автомобилей,     0,1 ЭКЮ за 1
специально предназначенных для медицинских   куб. см объема
целей) 2<*>                                    двигателя
из 8703         Автомобили, специально предназначенные для     беспошлинно
медицинских целей 2,3 <*>
8704            Автомобили грузовые                            беспошлинно
8705            Автомобили специального назначения, кроме      беспошлинно
используемых для перевозки пассажиров или
грузов (например, автомобили грузовые для
аварийного ремонта, автокраны, пожарные
автомобили, автобетономешалки, автомобили
для уборки дорог, поливомоечные машины,
автомастерские, автомобили с рентгеновскими
установками)
кроме:
8705 10 000     Автокраны                                          5
8705 30 000     Автомобили пожарные                             беспошлинно
8705 90 900     Автомобили специального назначения, прочие      беспошлинно
8706 00         Шасси с установленными двигателями для            5
автомобилей товарных позиций 8701 - 8705
8707            Кузова включая кабины для автомобилей, товарных    15
позиций 8701 - 8705
кроме:
Из 8707 90 900  Кабины для сборки грузовых автомобилей общей        5
массой более 20 тонн
8708            Части и оборудование автомобилей, товарных     беспошлинно
позиций 8701-8705
8709            Транспортные средства грузовые, самоходные,    беспошлинно
не оборудованные подъемными или погрузочными
устройствами, используемые на заводах,
складах, в портах или аэропортах для
перевозки грузов на короткие расстояния;
тягачи, используемые на железнодорожных
платформах; части вышеназванных транспортных
средств
8710 00 000     Танки и прочие боевые самоходные бронемашины,  беспошлинно
с вооружением или без вооружения, и их части
8711            Мотоциклы (включая мопеды) и велосипеды с      беспошлинно
установленным вспомогательным двигателем, с
колясками или без них, коляски

8712 00           Двигателi жоқ, екi дөңгелектi вело.    20
сипедтер және велосипедтердiң басқа
да түрлерi (үш дөңгелектi көлiктiк
велосипедтердi қоса алғанда)
8713              Двигательмен немесе басқа да қозғау    бажсыз
тетiктерiмен жарақталған немесе
жарақталмаған мүгедектер арбалары
8714              8711-8713-тауар айқындамаларындағы     бажсыз
көлiк құралдарына арналған бөлшектер
мен жабдықтар
8715 00           Балаларға арналған арбалар және        бажсыз
олардың бөлшектерi
8716              Тiркемелер мен жартылай тiркемелер;    бажсыз
басқа да өздiгiнен жүрмейтiн көлiк
құралдары; олардың бөлшектерi
88                ҰШУ АППАРАТТАРЫ, ҒАРЫШ АППАРАТТАРЫ     бажсыз
ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ БӨЛШЕКТЕРI
89                КЕМЕЛЕР, ҚАЙЫҚТАР ЖӘНЕ БАСҚА ДА        5
ЖҮЗУ ҚҰРАЛДАР
90                ОПТИКАЛЫҚ, ФОТОГРАФИЯЛЫҚ, КИНЕМОТО.    15
ГРАФИЯЛЫҚ, ӨЛШЕУ, БАҚЫЛАУ, ДӘЛДIК,
МЕДИЦИНАЛЫҚ НЕМЕСЕ ХИРУРГИЯЛЫҚ
АСПАПТАР МЕН АППАРАТТАР; ОЛАРДЫҢ
БӨЛШЕКТЕРI МЕН КЕРЕК-ЖАРАҚТАРЫ
мыналардан басқа:
9001              Оптикалық талшықтар және талшықты-     20
оптикалық бұраулар; 8544-тауар
айқындамасында көрсетiлгеннен басқа
да талшықты-оптикалық кабельдер;
полярлау материалынан жасалған
табақтар мен пластиналар; оправаға
салынбаған линзалар (контактiлi
линзаларды қоса алғанда), призмалар,
айналар және кез-келген материалдан
жасалған басқа да оптикалық элемент.
тер, оптикалық жағынан өңделмеген
әйнектен жасалған осындай
элементтердi қоспағанда
мыналардан басқа:
9001 10 900-ден   Оптикалық талшықтар, басқалары      5
9001 30 000       Контактiлi линзалар                    бажсыз
9001 40 410       Екi жағынан өңделген, бiр фокусты,     бажсыз
көздi түзеуге арналған әйнектен
жасалған көзiлдiрiк линзалары
9001 40 490       Екi жағынан өңделген, көздi            бажсыз
түзеуге арналған көзiлдiрiк
линзалары, басқалары
9001 50 410       Басқа материалдардан жасалған, екi     бажсыз
жағынан өңделген, бiр фокусты, көздi
түзеуге арналған көзiлдiрiк линзалары
9001 50 490       Басқа материалдардан жасалған, екi     бажсыз
жағынан өңделген, көздi түзеуге
арналған көзiлдiрiк линзалары,
басқалары
9003              Көзiлдiрiктерге, қорғаушы көзiлдi.     бажсыз
рiктерге немесе соған ұқсас оптикалық
құралдарға арналған оправалар және
арматура, олардың бөлшектерi
мыналардан басқа:
9003 19 100       Бағалы металдан немесе жұқартылған     35
бағалы металдан жасалған оправалар
мен арматура
9004              Көзiлдiрiктер, қорғаушы көзiлдiрiктер  бажсыз
түзетушi, қорғаушы немесе басқа
оптикалық құралдар
9005              Дүрбiлер, монокулярлар, өзге де        20
оптикалық трубалар мен олардың
арматурасы; өзге де астрономиялық
құралдар және оларға арналған
тiректер, радиоастрономиялық
құралдарды қоспағанда

8712 00         Велосипеды двухколесные и прочие виды             20
велосипедов (включая трехколесные
транспортные) без двигателя
8713            Коляски инвалидные, оснащенные или не          беспошлинно
оснащенные двигателем или другими механизмами
для передвижения
8714            Части и оборудование к транспортным средствам  беспошлинно
товарных позиций 8711-8713
8715 00         Коляски детские и их части                     беспошлинно
8716            Прицепы и полуприцепы; другие несамоходные     беспошлинно
транспортные средства; их части
88              ЛЕТАТЕЛЬНЫЕ АППАРАТЫ, КОСМИЧЕСКИЕ АППАРАТЫ,    беспошлинно
И ИХ ЧАСТИ
89              СУДА, ЛОДКИ И ДРУГИЕ ПЛАВУЧИЕ СРЕДСТВА               5
90              ИНСТРУМЕНТЫ И АППАРАТЫ ОПТИЧЕСКИЕ,                   15
ФОТОГРАФИЧЕСКИЕ, КИНЕМАТОГРАФИЧЕСКИЕ,
ИЗМЕРИТЕЛЬНЫЕ, КОНТРОЛЬНЫЕ, ПРЕЦИЗИОННЫЕ,
МЕДИЦИНСКИЕ ИЛИ ХИРУРГИЧЕСКИЕ; ИХ ЧАСТИ И
ПРИНАДЛЕЖНОСТИ
кроме:
9001            Волокна оптические и жгуты волоконно-оптические;     20
кабели волоконно-оптические прочие, кроме
указанных в товарной позиции 8544; листы и
пластины из поляризационного материала;
линзы (включая контактные), призмы, зеркала и
прочие оптические элементы из любого материала,
не оправленные, кроме таких элементов из
оптически не обработанного стекла
кроме:
из 9001 10 900  Волокна оптические, прочие <*>                        5
9001 30 000     Линзы контактные                               беспошлинно
9001 40 410     Линзы для очков из стекла для коррекции        беспошлинно
зрения, обработанные с обеих сторон,
однофокальные
9001 40 490     Линзы для очков из стекла для коррекции        беспошлинно
зрения, обработанные с обеих сторон, прочие
9001 50 410     Линзы для очков из прочих материалов для       беспошлинно
коррекции зрения, обработанные с обеих сторон,
однофокальные
9001 50 490     Линзы для очков из прочих материалов для       беспошлинно
коррекции зрения, обработанные с обеих сторон,
прочие
9003            Оправы и арматура для очков, защитных очков    беспошлинно
или аналогичных оптических приборов, и их части
кроме:
9003 19 100     Оправы и арматура из драгоценного металла или       35
катаного драгоценного металла
9004            Очки, защитные очки и аналогичные оптические   беспошлинно
приборы, корректирующие, защитные или прочие
9005            Бинокли, монокуляры, прочие оптические трубы        20
и их арматура; прочие астрономические приборы
и опоры для них, кроме радио- астрономических
приборов

9006              Фотокамералар (кинокамераларды         20
қоспағанда); фотожарқылдар және
жарқыллампалар, 8539-тауар айқында.
масындағы газ разряды лампаларды
қоспағанда
мыналардан басқа:
9006 20 000       Құжаттардың бейнелерiн микрофильм.     5
дерге, микрофиштерге немесе басқа
да микротасығыштарға көшiру үшiн
пайдаланылатын үлгiдегi фотокамералар
9006 30 000       Су астында түсiруге, аэрофототүсi.     бажсыз
руге немесе iшкi органдарды
медициналық немесе хирургиялық
тексеруге арналған фотокамералар;
сот немесе криминалистика мақсаттары
үшiн салыстыру жүргiзуге мүмкiндiк
беретiн фотокамералар
9006 91 000       Фотокамераларға арналған бөлшектер     5
мен керек-жарақтар
9007              Құрамында дыбыс жазатын немесе         20
дыбысты қайта жаңғыртатын қондырғы.
лары бар немесе жоқ киноаппараттар
мен кинопроекторлар
мыналардан басқа:
9007 91 000-      Киноаппараттарға арналған және         5
9007 92 000       кинопроекторларға арналған бөлшектер
мен керек-жарақтар
9008              Бейне проекторлары, кинематография.    5
лықтарынан басқа; фотоүлкейткiштер
және бейнелердi кiшiрейте отырып
түсiруге арналған жабдықтар (кинома.
тографиялықтарынан басқа)
мыналардан басқа:
9008 90 000       Бөлшектер мен керек-жарақтар           5
9009              Оптикалық жүйесi бар немесе            5
контактiлi үлгiдегi фотокөшiру
машиналары және термокөшiру
машиналары
9010              Фото және кинозертханаларына           5
арналған, осы топтың басқа жерiнде
аты аталмаған аппаратура мен жабдық.
тар (сенсибилизацияланған жартылай
өткiзгiш материалдарға схемалардың
бейнесiн нобайлау немесе түсiруге
арналған аппаратураны қоса алғанда);
негатоскоптар; проекциялық экрандар
9011              Микрофототүсiруге, микрокинотүсiруге   бажсыз
немесе микронобайлауға арналған
микроскоптарды қоса алғанда, күрделi
оптикалық микроскоптар
9012              Оптикалықтарын қоспағандағы,           бажсыз
микроскоптар; дифракциялық
аппараттар
9013              Басқа тауарлар айқындамаларында        5
мейлiнше дәл сипатталған бұйымдарды
қоспағанда, сұйық кристалдардағы
қондырғылар; лазерлi диодтарды
қоспағанда, лазерлер; осы топтың
басқа жерiнде аты аталмаған басқа
да оптикалық приборлар мен аспаптар
9014              Бағытты айқындауға арналған компос.    5
тар, жүру аспаптары және басқа да
құралдар
9015              Компастарды қоспағанда, топогра.       5
фиялық (фотограмметриялықты қоса
алғанда), гидрографиялық,
мұхиттық-графиялық, гидрологиялық,
метеорологиялық немесе геофизикалық
аспаптар мен құралдар; қашықтық
өлшегiштер
9016 00           Әртүрлi таразылары бар немесе          20
оларсыз сезiмталдығы 0,05 г немесе
одан астам таразылар
9018              Сцинтиграфиялық аппаратураны,          бажсыз
электр медициналық аппаратураны
қоса алғанда медицинада, хирургияда,
стоматологияда немесе мал дәрiгер.
лiгiнде қолданылатын аспаптар мен
құралдар, басқалары және көздiң
қарашығын зерттеуге арналған аспаптар
мыналардан басқа:

9006            Фотокамеры (кроме кинокамер); фотовспышки и         20
лампы-вспышки, кроме газоразрядных ламп
товарной позиции 8539
кроме:
9006 20 000     Фотокамеры типа используемых для переноса           5
изображения документов на микрофильмы,
микрофиши или другие микроносители
9006 30 000     Фотокамеры, специально предназначенные для     беспошлинно
подводной съемки, аэрофотосъемки или для
медицинского или хирургического обследования
внутренних органов; камеры, позволяющие
проводить сличение, для судебных или
криминалистических целей
9006 91 000     Части и принадлежности для фотокамер                5
9007            Киноаппараты и кинопроекторы, содержащие            20
или не содержащие звукозаписывающие или
звуковоспроизводящие устройства
кроме:
9007 91 000-    Части и принадлежности для киноаппаратов и           5
9007 92 000     для кинопроекторов
9008            Проекторы изображений, кроме                         20
кинематографических; фотоувеличители и
оборудование для проецирования изображений с
уменьшением (кроме кинематографического)
кроме:
9008 90 000     Части и принадлежности                                5
9009            Фотокопировальные машины с оптической системой        5
или контактного типа и термокопировальные машины
9010            Аппаратура и оборудование для фото-и                  5
кинолабораторий (включая аппаратуру для
проецирования или нанесения изображений схем на
сенсибилизированные полупроводниковые
материалы), в другом месте данной группы не
поименованные; негатоскопы; экраны проекционные
9011            Микроскопы оптические сложные, включая         беспошлинно
микроскопы для микрофотосъемки,
микрокиносъемки или микропроецирования
9012            Микроскопы, кроме оптических; аппараты         беспошлинно
дифракционные
9013            Устройства на жидких кристаллах, кроме изделий,     5
более точно описанных в других товарных
позициях; лазеры, кроме лазерных диодов;
приборы и инструменты оптические прочие, в другом
месте данной группы не поименованные
9014            Компасы для определения направления;                5
навигационные приборы и инструменты прочие
9015            Приборы и инструменты топографические (включая      5
фотограмметрические), гидрографические,
океанографические, гидрологические,
метеорологические или геофизические, кроме
компасов; дальномеры
9016 00         Весы чувствительностью 0,05 г или более, с
разновесами или без них                             20
9018            Приборы и устройства, применяемые в медицине,  беспошлинно
хирургии, стоматологии или ветеринарии,
включая сцинтиграфическую аппаратуру,
аппаратура электромедицинская прочая и приборы
для исследования зрения
кроме:

9018 20 000-нан   Солярилер                           10
9019              Механикалық терапияға арналған         бажсыз
аппаратура; массаждық аппараттар;
кәсiптiк жарамдылығына психология.
лық тексеруге арналған аппаратура;
озонмен, оттегiмен және аэрозольмен
емдеуге, қолдан тыныс алдыруға
арналған аппаратура немесе басқа
да терапевтiк тыныс алу аппаратурасы
9019 10 900-ден   Гидромассаж ванналары мен душ          10
кабиналары
9020 00           Механикалық тетiктерi мен ауыстыр.     бажсыз
малы сүзгiлерi жоқ тыныс алу, басқа
да аппаратура және қорғау маскiлерiн
қоспағанда газ маскалары
9021              Балдақтарды, хирургиялық белдiк.       бажсыз
тердi және бандаждарды қоса алғанда,
ортопедиялық оңтайлы аспаптар;
сынықтарды емдеуге арналған таңғыш
қалақтар және басқа да оңтайлы
құралдар; жасанды дене мүшелерi;
органның дамымаушылығын немесе оның
жоғалтқанын өтеу үшiн тағып жүретiн,
өзiмен алып жүретiн немесе денеге
салынатын, есту және басқа да
аппараттар
9022              Рентгенографиялық немесе радиотера.    бажсыз
певтiк аппаратураны, рентгендiк
түтiктердi және басқа да рентгендiк
сәулелену генераторларын, жоғары
қысымды генераторларды, басқару
шиеттерi мен пульттерiн, экрандарды,
тексеруге, немесе емдеуге арналған
столдарды, креслоларды және осындай
бұйымдарды қоса алғанда рентгендiк,
альфа-бета немесе гамма-сәулеленудi
пайдалануға негiзделген, медициналық,
хирургиялық, стоматологиялық немесе
малдәрiгерлiк пайдалану үшiн
арналған немесе арналмаған аппаратура
9023 00           Көрсету мақсатына арналған (мысалы,    5
үйрету немесе экспонаттау кезiнде),
басқадай пайдалануға жарамсыз
аспаптар, аппаратуралар және үлгiлер
9024              Материалдардың (мысалы, металдар,      5
ағаш, тоқыма материалдары, қағаздар
пластмассалар) қаттылығын, берiктi.
лiгiн, созылуын және қысылуын,
иiмдiлiгiн немесе басқа да
механикалық ерекшелiктерiн сынауға
арналған машиналар мен аспаптар
9025              Бұл аспаптардың кез келген комби.      5
нацияларын жазатын қондырғылары бар
немесе жазатын қондырғылары жоқ,
сұйыққа батырған кезде жұмыс iстейтiн
ареометрлер мен осындай аспаптар,
термометрлер, пирометрлер, барометр.
лер, гигрометрлер және психрометрлер
9026              9014, 9015, 9028 немесе 9032 тауарлар  10
айқындамасындағы аспаптар мен
аппаратураларды қоспағанда, сұйық
пен газдың шығынын, деңгейiн, қысымын
немесе басқа да ауыспалы сипаттама.
ларын өлшеуге немесе бақылауға
арналған аспаптар немесе аппаратуралар
(мысалы, шығынды өлшегiштер,деңгейлi
көрсеткiштер, манометрлер, жылу
өлшегiштер),
9026 10-нан       Көмiр сутегi (H2S) бар ортада жұмыс    5
iстеуге арналған сұйықтардың шығыны
мен деңгейiн өлшеуге немесе
бақылауға арналған аспаптар мен
аппаратуралар 1

Из 9018 20 000  Солярии<*>                                          10
9019            Аппаратура для механотерапии; аппараты         беспошлинно
массажные, аппаратура для психологических
тестов на профессиональную пригодность;
аппаратура для озоновой, кислородной и
аэрозольной терапии, искусственного дыхания
или прочая терапевтическая дыхательная
аппаратура
иэ 9019 10 900  Гидромассажные ванны и душевые кабины <*>           10
9020 00         Аппаратура дыхательная прочая и газовые маски, беспошлинно
кроме защитных масок, без механических деталей
и сменных фильтров
9021            Приспособления ортопедические, включая костыли, беспошлинно
хирургические ремни и бандажи; шины и прочие
приспособления для лечения переломов; части
тела искусственные; аппараты слуховые и прочие
приспособления, которые носятся на себе, с
собой или импланируются в тело для компенсации
недоразвития органа или его утери
9022            Аппаратура, основанная на использовании        беспошлинно
рентгеновского, альфа-, бета-, или гамма-
излучении, предназначенная или не
предназначенная для медицинского,
хирургического, стоматологического или
ветеринарного использования, включая
аппаратуру рентгенографическую или
радиотерапевтическую, рентгеновские трубки и
прочие генераторы рентгеновского излучения,
генераторы высокого напряжения, щиты и пульты
управления, экраны, столы для обследования
или лечения, кресла и аналогичные изделия
9023 00         Приборы, аппаратура и модели, предназначенные      5
для демонстрационных целей (например, при
обучении или зкспонировании), непригодные для
другого использования
9024            Машины и приборы для испытаний на твердость,       5
прочность, растяжение и сжатие, эластичность
или другие механические свойства материалов
(например, металлов, древесины, текстильных
материалов, бумаги, пластмасс)
9025            Ареометры и аналогичные приборы, действующие       5
при погружении в жидкость, термометры,
пирометры, барометры, гигрометры и психрометры
с записывающим устройством или без записывающего
устройства, любые комбинации этих приборов
9026            Приборы или аппаратура для измерения или           10
контроля расхода, уровня, давления или других
переменных характеристик жидкостей или газов
(например, расходомеры, указатели уровня,
манометры, тепломеры), кроме приборов и
аппаратуры, товарной позиции 9014, 9015, 9028
или 9032
из 9026 10      Приборы и аппаратура для измерения или контроля     5
расхода и уровня жидкостей, предназначенные
для работы в среде, содержащей сероводород
(H2S) 1 <*>

9027              Физикалық немесе химиялық талдауға     10
арналған аспаптар мен аппаратура
(мысалы, поляриметрлер, рефрактометр.
лер, спектрометрлер, газ және түтiн
талдағыштар); жабысқақтығын,
кеуектiлiгiн, кеңейтiлуiн, бетiнiң
созылуын немесе осындайларды өлшеуге
немесе бақылауға арналған аспаптар
мен аппаратуралар; дененiң санын,
дыбысты немесе жарықты өлшеуге
немесе бақылауға арналған аспаптар
мен аппараттар (экспонометрлердi
қоса алғанда); микротомдар
9028              Калибрлеушiлердi қоса алғанда          бажсыз
газды, сұйықты немесе электр
энергиясын берудi немесе өндiрудi
есептегiштер
9030              9028 тауар айқындамасындағы өлшеу      бажсыз
аспаптарынан басқа электрдiң
көлемiн өлшеуге немесе бақылауға
арналған осциллоскоптар, спектр
талдаушылар, басқа да аспаптар мен
аппаратуралар; альфа-, бета, -гамма,
рентгендiк, ғарыштық немесе басқа
да иондаушы сәулелердi аңғару мен
өлшеуге арналған аспаптар мен
аппаратуралар
мыналардан басқа:
9030 39 300-ден   Теледидарды бабына келтiруге           5
арналған арнаулы электронды
аспаптар
9030 90           Бөлшектерi мен керек-жарақтары         5
9031 80 310-нан   Қуат 200 кВт-тан астам дизельдер       бажсыз
шығару үшiн пайдаланылатын,
геометриялық шамаларды өлшеуге
және бақылауға арналған аспаптар,
оңтайлы құралдар және машиналар
9032              Автоматты реттеуге немесе басқаруға    5
арналған аспаптар мен аппаратура
9033 00 000       90-топтағы машиналарға, аспаптарға,    5
құралдарға немесе аппаратураға,
бөлшектер мен керек-жарақтар (басқа
жерде көрсетiлген топтың аты
аталмаған)
9033 00 000-нан   Медициналық жабдықтарға бөлшектер      бажсыз
мен керек-жарақтар
91                БАРЛЫҚ ТҮРДЕГI САҒАТТАР ЖӘНЕ           5, бiрақ 1
ОЛАРДЫҢ БӨЛШЕКТЕРI                     дана үшiн
1 ЭКЮ-ден
кем емес
мыналардан басқа:
92                МУЗЫКА АСПАПТАРЫ; ОЛАРДЫҢ              5
БӨЛШЕКТЕРI МЕН КЕРЕК-ЖАРАҚТАРЫ
мыналардан басқа:
9201 10           Пианино                                15
9207              Дыбысы электрдiң көмегiмен шығатын     15
немесе күшейтiлуi тиiстi музыкалық
аспаптар (электрлi-музыкалық аспаптар)
(мысалы органдар, гитарлар,
аккордеондар)
93                ҚАРУ-ЖАРАҚ ПЕН ОҚ-ДӘРIЛЕР; ОЛАРДЫҢ     30
БӨЛШЕКТЕРI МЕН КЕРЕК-ЖАРАҚТАРЫ
94                ЖИҺАЗ; ТӨСЕК ОРЫН ЖАБДЫҚТАРЫ, МАТРАЦТАР, бажсыз
МАТРАЦТЫҢ НЕГIЗДЕРI, ДИВАН ЖАСАҚТАРЫ
ЖӘНЕ ЖИҺАЗДАРДЫҢ ОСЫНДАЙ IШIНЕ
САЛЫНАТЫН КЕРЕК-ЖАРАҚТАРЫ; БАСҚА
ЖЕРДЕ АТАЛМАҒАН ШАМДАР ЖӘНЕ
ЖАРЫҚТАНДЫРҒЫШ ЖАБДЫҚТАР; ЖАРЫҚ
КӨРСЕТКIШТЕР; ТАБЛОЛАР ЖӘНЕ ОСЫНДАЙ
БҰЙЫМДАР; ЖИНАҚТАЛАТЫН ҚҰРЫЛЫС
КОНСТРУКЦИЯЛАРЫ
95                ОЙЫНШЫҚТАР, ОЙЫНДАР ЖӘНЕ СПОРТ         30
ЖАБДЫҚТАРЫ; ОЛАРДЫҢ БӨЛШЕКТЕРI МЕН
КЕРЕК-ЖАРАҚТАРЫ
мыналардан басқа:

9027            Приборы и аппаратура для физического или           10
химического анализа (например, поляриметры,
рефрактометры, спектрометры, газо- и
дымоанализаторы), приборы и аппаратура для
измерения или контроля вязкости, пористости,
расширения, поверхностного натяжения или
аналогичные; приборы и аппараты для измерения
или контроля количества тепла, звука или
света (включая экспонометры), микротомы
9028            Счетчики подачи или производства газа,         беспошлинно
жидкости или электроэнергии, включая
калибрующие
9030            Осциллоскопы, анализаторы спектра, прочие      беспошлинно
приборы и аппаратура для измерения или
контроля электрических величин, кроме
измерительных приборов товарной позиции
9028; приборы и аппаратура для обнаружения
или измерения альфа-, бета-, гамма-,
рентгеновского, космического или прочих
ионизирующих излучений
кроме:
из 9030 39 300  Приборы специализированные электронные для           5
настройки телевизоров <*>
9030 90         Части и принадлежности                               5
из 9031 80 310  Приборы, приспособления и машины для измерения беспошлинно
или контроля геометрических величин,
используемые для производства дизелей
мощностью свыше 200 кВт <*>
9032            Приборы и аппаратура для автоматического             5
регулирования или управления
9033 00 000     Части и принадлежности (в другом месте данной        5
группы не поименованные) к машинам, приборам,
инструментам или аппаратуре группы 90
из 9033 00 000  Части и принадлежности к медицинскому
оборудованию <*>                               беспошлинно
91              ЧАСЫ ВСЕХ ВИДОВ И ИХ ЧАСТИ                   5, но не менее
1 ЭКЮ за 1 шт
92              ИНСТРУМЕНТЫ МУЗЫКАЛЬНЫЕ; ИХ ЧАСТИ И                 5
ПРИНАДЛЕЖНОСТИ
кроме:
9201 10         Пианино                                             15
9207            Музыкальные инструменты, у которых звук             15
производится или должен быть усилен с помощью
электричества [электро-музыкальныеинструменты]
(например, органы, гитары, аккордеоны)
93              ОРУЖИЕ И БОЕПРИПАСЫ; ИХ ЧАСТИ И ПРИНАДЛЕЖНОСТИ      30
94              МЕБЕЛЬ; ПОСТЕЛЬНЫЕ ПРИНАДЛЕЖНОСТИ, МАТРАЦЫ,    беспошлинно
МАТРАЦНЫЕ ОСНОВЫ, ДИВАННЫЕ ПОДУШКИ И
АНАЛОГИЧНЫЕ НАБИВНЫЕ ПРИНАДЛЕЖНОСТИ МЕБЕЛИ;
ЛАМПЫ И ОСВЕТИТЕЛЬНОЕ ОБОРУДОВАНИЕ, В ДРУГОМ
МЕСТЕ НЕ ПОИМЕНОВАННЫЕ, СВЕТОВЫЕ УКАЗАТЕЛИ,
ТАБЛО И АНАЛОГИЧНЫЕ ИЗДЕЛИЯ; СБОРНЫЕ
СТРОИТЕЛЬНЫЕ КОНСТРУКЦИИ
95              ИГРУШКИ, ИГРЫ И СПОРТИВНЫЙ ИНВЕНТАРЬ; ИХ             5
ЧАСТИ И ПРИНАДЛЕЖНОСТИ
кроме:

9504 40 000       Ойын карталары                         30
9504 90 900       Казиноға арналған арнаулы үстелдер     30
мен бұйымдар
9507              Балық аулау қармақтары, қармақ бауды   10
пайдалану арқылы балық аулауға
арналған күршектер мен басқа да
құралдар; балық аулау торлары,
көбелек аулайтын торлар және осындай
торлар; құс пiшiндерi түрiндегi
алдауыштар (9208 немесе 9705 тауар
айқындамасында көрсетiлгендерден
басқа) және аңшылық пен мылтық атуға
арналған басқа да керек-жарақтар
96                ӘРТҮРЛI ДАЙЫН БҰЙЫМДАР                 5
97                ӨНЕР ТУЫНДЫЛАРЫ, КОЛЛЕКЦИЯЛАУ МЕН      бажсыз
АНТИКВАРИАТ МҮЛIКТЕРI
___________________________________________________________________
Ескерту. Тауарлардың номенклатурасы тауарлардың кодымен де, атауымен де айқындалады.
1. Белгiленген температураларда және күкiрт суретi (H2S) бар ортада жұмыс iстеуге арналған техникалық параметрлер мен арналымдар: машиналар мен жабдықтар үшiн - төлқұжатында, құбырлар үшiн - зауыттардағы сынақтар сертификатында тиiстi жазбамен расталуы тиiс.
2. Жасалған сәтiнен бастап 10 жылдан астам уақыт өткен көлiк құралдарын әкелу кезiнде жүру шамасына қарамастан, көлiк құралының кедендiк құнының 15 процентi мөлшерiнде кеден бажы төленедi.
3. Медициналық мақсаттарға арналған автомобиль науқасты тасымалдауға арналған дембiлмен, медициналық аппаратурамен, оны бекiтуге арналған жабдықтармен жарақтандырылуы және онда арнаулы таным белгiлерi және тиiстi дыбыстық және жарықтық белгi беретiн құралдары болуы, сондай-ақ науқас адамды онда орнатылған медициналық зембiлмен тасымалдау мүмкiндiгi болуы тиiс.
ЕСКЕРТУ. 3-қосымша толықтырылды - ҚРҮ-нiң 1998.08.13. N 763  қаулысымен .
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
1998 жылғы 26 маусымдағы
N 608 қаулысына
4-қосымша
Қазақстан Республикасының аумағына әкелiнген кезде преференциалық режим қолданылмайтын тауарлардың
ТIЗБЕСI
___________________________________________________________________
СЭҚ ТН бойынша тауар |     Тауарлардың атауы
коды           |
___________________________________________________________________
0301,0302,0304,0305,    |Бекiре, албырт балықтар, бекiре мен албырт
1604-тен                |балықтың уылдырығы, бекiре мен албырт
|балықтардан дайындалған жеңсiк тағамдар
|және уылдырықтар
___________________________________________________________________
2203 00                 |Сыра
___________________________________________________________________
2204 (220430 басқа),    |Шараптар, шампан шараптары, шарап
2205, 2206 00           |материалдары
___________________________________________________________________

9504 40 000     Карты игральные                                      30
из 9504 90 900  Специальные столы и изделия для казино <*>           30
9507            Удочки рыболовные, крючки и прочие снасти для        10
рыбной ловли с использованием лесы; сети
рыболовные, сети для мотылей и аналогичные
сети; приманки в виде муляжей птиц (кроме
указанных в товарной позиции 9208 или 9705) и
прочие принадлежности для охоты или стрельбы
96              РАЗНЫЕ ГОТОВЫЕ ИЗДЕЛИЯ                                5
97              ПРОИЗВЕДЕНИЯ ИСКУССТВА, ПРЕДМЕТЫ               беспошлинно
КОЛЛЕКЦИОНИРОВАНИЯ И АНТИКВАРИАТ
---------------------------------------------------------------------------
<*>Сноска. Номенклатура товаров определяется как кодом, так и
наименованием товаров.
1. Технические параметры и назначение для работы при установленных температурах и среде, содержащей сероводород (Н2S), должны быть подтверждены соответствующей записью: для машин и оборудования - в паспорте, для труб - в сертификате заводских испытаний.
2. При ввозе транспортных средств, с момента изготовления которых прошло более 10 лет, независимо от величины пробега, уплачивается таможенная пошлина в размере 15 процентов от таможенной стоимости транспортного средства.
3. Автомобиль, специально предназначенный для медицинских целей, должен быть оснащен носилками для транспортировки больного, медицинской аппаратурой, приспособлениями для ее крепления, иметь специальные опознавательные знаки и соответствующую звуковую и световую сигнализацию, а также иметь возможность транспортировать больного на устанавливаемых в нем медицинских носилках.
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 июня 1998 г. N 608
ПЕРЕЧЕНЬ
товаров, на которые не распростряняется преференциальный
режим при их ввозе на территорию Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Код товара по  !                Наименование товара
ТН ВЭД         !
---------------------------------------------------------------------------
1         !                             2
---------------------------------------------------------------------------
Из 0301, 0302,  Осетровая и лососевая рыбы, икра осетровых и лососевых рыб,
0304,0305,1604  деликатесы, приготовленные из осетровых и лососевых рыб и
икры <*>
2203 00         Пиво
Из 2204 (кроме  Вина, шампанские вина, виноматериалы <*>
220430), 2205,
2206 00

2207, 2208-ден          |Спирттiң барлық түрi, күшейтiлген
|сусындар, күшейтiлген шырындар мен
|бальзамдар, арақ, ликер-арақ бұйымдары,
|коньяктар
___________________________________________________________________
2402 (2402 90 000 басқа)|Темекi бұйымдары, құрамында темекi бар
|басқа да бұйымдар
___________________________________________________________________
271 000 270-            |Автомобиль  бензинi
271 000 360             |
___________________________________________________________________
271 000 610-            |Дизель отыны
271 000 690             |
___________________________________________________________________
7013 21, 7013 31,       |Қорғасын хрусталiнен жасалған бұйымдар,
7013 91, 9405 10 500-ден|қорғасын хрусталiнен жасалған
|жарақтандырушы аспаптар
___________________________________________________________________
7113,                   |Алтыннан, платинадан немесе күмiстен
7102 39 000,            |жасалған зергерлiк бұйымдар
7114, 7116-дан          |
___________________________________________________________________
8703                    |Жеңiл автомобильдер және басқа да моторлы
|көлiк құралдары
___________________________________________________________________
9303, 9304, 9305-тен    |Оқпен және газбен атылатын қару
|(мемлекеттiк билiктiң мұқтажы үшiн
|алынатындарынан басқа)
___________________________________________________________________
Ескерту. Тауарлардың номенклатурасы кодпен де, тауарлардың атауымен де айқындалады
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1998 жылғы
26 маусымдағы
608 қаулысына
5-қосымша
ЕСКЕРТУ. Қаулы 5-қосымшамен толықтырылды - ҚРҮ-нің 1999.04.24. N 465  қаулысымен .
ЕСКЕРТУ. 5-қосымша өзгертілді - ҚР Үкіметінің 1999.09.28. N 1472  қаулысымен . Бұл қаулымен белгіленген акциз ставкалары 2000 жылдың 1 наурызына дейін қолданылады.
ЕСКЕРТУ. 5-қосымша өзгерді - ҚРҮ-нің 1999.11.29. N 1803  қаулысымен .
Қазақстан Республикасында өндірілетін және Қазақстан Республикасының кеден аумағына әкелінетін этил спирті мен алкогольді өнімге арналған акциздердің ставкалары
___________________________________________________________________
СЭҚ ТН  |  Атауы                  | Өлшем | Өндірілетін| Әкелінетін
коды  |                         |бірлігі|  өнімдерге |тауарларға
|                         |       |  арналған  | арналған
|                         |       |акциздердің |акциздердің
|                         |       | ставкалары | ставкалары
|                         |       |(өлшем бірлі.|(өлшем
|                         |       |            |бірлігі
|                         |       |гі үшін     |үшін
|                         |       | теңгемен)  |евромен)
________|_________________________|_______|____________|___________
2207    |Спирттің барлық түрлері  |       |            |
2208-ден|(тауар өндірушіде көрсе. |       |            |
|тілген өнімді өндіру құ. |       |            |
|қығына Қазақстан Республи.|      |            |
|касының лицензиясы болған|       |            |
|кезде емдік және фармацев.|      |            |
|тік препараттарды дайындау|      |            |
|үшін босатылатынды,       |      |            |
|сондай-ақ белгіленген кво.|      |            |
|талардың шегінде мемлекет.|      |            |
|тік медициналық мекемелер.|      |            |
|ге босатылатынды қоспаған.|      |            |
|да)                       |1 литр|300         |3
________|__________________________|______|____________|___________
|Тауар өндірушіде көрсетіл.|      |            |
|ген өнімді өндіру құқығына|      |            |
|Қазақстан Республикасының |      |            |
|лицензиясы болған кезде   |      |            |
|ликер-арақ өнімдерін,     |      |            |
|күшейтілген сусындарды,   |      |            |
|күшейтілген шырындарды,   |      |            |
|шарап, бальзам дайындау   |      |            |
|үшін босатылатын спирттің |      |            |
|барлық түрлерінен         |1 литр|30          |0,3
________|__________________________|______|____________|___________
|Арақ, ликер-арақ бұйымда. |      |            |
|ры, күшейтілген сусындар, |      |            |
|күшейтілген шырындар және |      |            |

Из 2207, 2208   Все виды спирта, крепленые напитки, крепленые соки и
бальзамы, водка, ликеро-водочные изделия, коньяки <*>
2402 (кроме     Табачные изделия, прочие изделия, содержащие табак
2402 90 000)
2710 00 270-     Бензин автомобильный
2710 00 360
2710 00 610-     Дизельное топливо
2710 00 690
Из 7013 21,     Изделия из свинцового хрусталя, осветительные приборы,
7013 31,        изготовленные из свинцового хрусталя <*>
7013 91,
9405 10 500
Из 7113,        Ювелирные изделия из золота, платины или серебра <*>
7102 39 000,
7114, 7116
8703            Автомобили легковые и прочие моторные транспортные средства
Из 9303, 9304,  Огнестрельное и газовое оружие (кроме приобретаемого для
9305            нужд государственной власти) <*>
---------------------------------------------------------------------------
<*> Сноска. Номенклатура товаров определяются как кодом, так и
наименованием товаров.
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 июня 1998 года № 608
Ставки акцизов на этиловый спирт и алкогольную
продукцию, производимые в Республике Казахстан и ввозимые
на таможенную территорию Республики Казахстан <*>
Сноска. Дополнено Приложением 5 - постановлением Правительства РК от 24 апреля 1999 г. N 465  P990465_  . Внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 28 сентября 1999 г. N 1472  (Ставки акцизов, установленные названным постановлением, действуют до 1 марта 2000 года) P991472_  ; от 29 ноября 1999 г. N 1803 (вступает в силу с 1 декабря 1999 г.)  P991803_  .
____________________________________________________________________
|  Код   |          Наименование          |Ед. |  Ставки  |  Ставки  |
| ТН ВЭД |                                |изм.|акцизов на|акцизов на|
|        |                                |    |производи-|ввозимые  |
|        |                                |    |мые товары|товары (в |
|        |                                |    |в тенге за|евро за   |
|        |                                |    |ед. изм.  |ед. изм.) |
|________|________________________________|____|__________|__________|
|Из 2207 |Все виды спирта (кроме отпускае-|  1 |    300   |     3    |
|   2208 |мого для изготовления лечебных и|литр|          |          |
|        |фармацевтических препаратов, при|    |          |          |
|        |наличии у товаропроизводителя   |    |          |          |
|        |лицензии Республики Казахстан на|    |          |          |
|        |право производства указанной    |    |          |          |
|        |продукции, а также отпускаемого |    |          |          |
|        |государственным медицинским     |    |          |          |
|        |учреждениям, в пределах         |    |          |          |
|        |установленных квот)             |    |          |          |
|________|________________________________|____|__________|__________|
|        |Из всех видов спирта, отпускаемо| 1  |    30    |   0,3    |
|        |го для изготовления ликеро-     |литр|          |          |
|        |водочных изделий, крепленых     |    |          |          |
|        |напитков, крепленых соков, вина,|    |          |          |
|        |бальзама, при наличии у товаро- |    |          |          |
|        |производителя лицензии          |    |          |          |
|        |Республики Казахстан на право   |    |          |          |
|        |производства указанной продукции|    |          |          |
|________|________________________________|____|__________|__________|

|бальзамдар                |1 литр|90          |1,7
________|_________________________ |______|____________|___________
|Коньяктар                 |1 литр|20          |1,7
________|__________________________|______|____________|___________
2204-тен|Шараптар                  |1 литр|10          |0,4
(220430-|__________________________|______|____________|___________
дан бас.|Шампан                    |1 литр|20          |0,4
қа),    |шараптары                 |      |            |
2205,   |                          |      |            |
________|__________________________|______|____________|___________
220600  |Шарап                     |1 литр|10          |0,4
|материалдары              |      |            |
________|__________________________|______|____________|____________
220300  |Сыра                      |1 литр|6           |0,2
________|__________________________|______|____________|____________

|        |Водка, ликеро-водочные,         | 1  |    90    |   1,7    |
|        |Крепленые напитки, крепленые    |литр|          |          |
|        |соки и бальзамы                 |    |          |          |
|        |________________________________|____|__________|__________|
|        |Коньяки                         | 1  |    20    |   1,7    |
|        |                                |литр|          |          |
|________|________________________________|____|__________|__________|
|Из 2204 |Вина                            | 1  |    10    |   0,4    |
|(кроме  |                                |литр|          |          |
|220430),|________________________________|____|__________|__________|
|2205,   |Шампанские вина                 | 1  |    20    |   0,4    |
|220600  |                                |литр|          |          |
|        |________________________________|____|__________|__________|
|        |Виноматериалы                   | 1  |    10    |   0,4    |
|        |                                |литр|          |          |
|________|________________________________|____|__________|__________|
|220300  |Пиво                            | 1  |    6     |   0,2    |
|        |                                |литр|          |          |
|________|________________________________|____|__________|___________