1998 жылдың жазғы кезеңiнде балалар мен жас өспiрiмдердiң демалысын, сауықтырылуын және жұмыспен қамтылуын ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1998 жылғы 3 шiлдедегi N 632
Жазғы кезеңде балалардың демалысы мен сауықтырылуы жүйесiн, сондай-ақ олардың жұмыспен қамтылуын тұрақтандыру мен дамытуды қамтамасыз ететiн жағдайларды жасау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың әкiмдерi:
1) облыстарда және аудандарда балалар мен жас өспiрiмдердiң жазғы демалысын ұйымдасқан түрде өткiзу жөнiнде ведомствоаралық кеңестер немесе жедел штабтар құрсын;
2) балаларға арналған мемлекеттiк сауықтыру лагерьлерi мен туристiк базаларды басқа мақсатта пайдалануға тыйым салынсын;
3) жетiм балалардың, ата-ана қамқорынсыз қалған балалардың, даму мүмкiндiгi шектеулi балалардың, аз қамтылған, көп балалы және толық емес отбасы балаларының, төтенше оқиғалар аймақтарында тұратын балалардың демалысы мен сауықтырылуын бiрiншi кезекте қамтамасыз етсiн;
4) заңдарда белгiленген тәртiппен балалар сауықтыру мекемелерiнде тамақтандырудың ұйымдастырылуына, сауықтыру мекемесiне тасымалдардың қауiпсiздiгiне, олар орналасқан аудандарда қоғамдық тәртiптi сақтауға санитарлық қадағалау мен бақылауды жүзеге асыруды қамтамасыз етсiн;
5) балансында балалар сауықтыру мекемелерi бар мемлекеттiк мекемелер мен кәсiпорындардың басшыларына оларды тиiстi санитарлық-техникалық жағдайға келтiру мiндеттелсiн.
2. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi балалар мен жас өспiрiмдер үшiн сауықтыру мекемелерiне жолдама сатып алуға арналған шығыстарды 1998 жылдың өткен кезеңiнде жүргiзiлген шығыстарды шегере отырып, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қоры бойынша 1998 жылға бекiтiлген қаржының шегiнде жүргiзсiн. Жолдамалар берудi "Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорының қаражаты есебiнен санитарлық-курорттық емдеуге және балалардың ұйымдастырылған демалысына жолдамалар сатып алу, оларды есепке алу және беру тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 26 желтоқсандағы N 1624 P961624_ қаулысына сәйкес жүзеге асырсын.
3. Қазақстан Республикасының Бiлiм, мәдениет және денсаулық сақтау министрлiгi облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың әкiмдерiмен бiрлесiп:
1) каникул уақытында күндiз болатын балалар сауықтыру лагерьлерiнiң, бейiндi лагерьлердiң, мектептен тыс мекемелердiң, өз базасында және балалардың тұратын жерi бойынша тұрақты және ауыспалы құрамдағы әртүрлi бiрлестiктердiң жұмыс iстеуiн ұйымдастырсын;

Об организации отдыха, оздоровления, занятости детей и подростков в летний период 1998 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июля 1998 г. № 632
В целях создания условий, обеспечивающих стабилизацию и развитие системы отдыха и оздоровления детей, а также их занятости в летний период Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Акимам областей, города республиканского значения и столицы:
1) создать в областях и районах межведомственные советы или оперативные штабы по организованному проведению летнего отдыха детей и подростков;
2) не допускать случаев использовано не по назначению детских оздоровительных лагерей и туристических баз;
3) обеспечить в первоочередном порядке организацию отдыха и оздоровления детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, детей с ограниченными возможностями в развитии, детей из малообеспеченных, многодетных и неполных семей, детей, проживающих в районах чрезвычайных ситуаций;
4) в установленном законодательством порядке обеспечить осуществление санитарного надзора и контроля за организацией питания в детских оздоровительных учреждениях, безопасностью перевозок в здравницы, охраной общественного порядка в районах их дислокации;
5) обязать руководителей государственных учреждений и предприятий, содержащих на балансе детские оздоровительные учреждения, привести их в должное санитарно-техническое состояние.
2. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан расходы на приобретение путевок в оздоровительные учреждения для детей и подростков производить в пределах утвержденных на 1998 год ассигнований по Фонду государственного социального страхования, за вычетом произведенных расходов за истекший период 1998 года. Выдачу путевок осуществлять в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 1996 г. № 1624 P961624_ "О порядке приобретения, учета и выдачи путевок на санаторно-курортное лечение и организованный отдых детей за счет средств Фонда государственного социального страхования Республики Казахстан".
3. Министерству образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан совместно с акимами областей, города республиканского значения и столицы:
1) организовать функционирование в каникулярное время детских оздоровительных лагерей с дневным пребыванием, профильных лагерей, внешкольных учреждений, различных объединений с постоянными и переменными составами на своей базе и по месту жительства детей;

2) балалар сауықтыру мекемелерiн педагог және медицина кадрларымен жасақтауға жәрдем көрсетсiн;
3) мәдениет, спорт және туризм мекемелерiнiң жазғы каникул кезеңiнде балалармен және жасөспiрiмдермен жұмысты ұйымдастыруға қатысуын қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

2) оказать содействие в комплектовании детских оздоровительных учреждений педагогическими и медицинскими кадрами;
3) обеспечить участие учреждений культуры, спорта и туризма в организации работы с детьми и подростками в период летних каникул.
Премьер-Министр
Республики Казахстан