"Қазақстан темір жолы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1998 жылғы 14 шілдедегі N 667
Темір жол көлігін басқару құрылымын оңтайландыру мақсатында Қазақстан
Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Қазақстан темір жолы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны оған
"Алматы темір жолы", "Түркістан темір жолы", "Батыс темір жолы", "Сарыарқа
темір жолы", "Ақмола темір жолы" еншілес мемлекеттік кәсіпорындарын
заңдарда белгіленген тәртіппен қосу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. "Қазақстан темір жолы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнына
"Жолаушылар тасымалы", "Мамандандырылған әскерилендірілген күзет қызметі"
еншілес мемлекеттік кәсіпорындарын құруға рұқсат берілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О реорганизации Республиканского государственного предприятия "Казакстан темир жолы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 июля 1998 г. N 667
В целях оптимизации структуры управления железнодорожным транспортом Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать Республиканское государственное предприятие "Казакстан темир жолы" путем присоединения в установленном законодательством порядке к нему его дочерних государственных предприятий "Алматинская железная дорога", "Туркестанская железная дорога", "Западная железная дорога", "Сары-Аркинская железная дорога", "Акмолинская железная дорога".
2. Разрешить Республиканскому государственному предприятию "Казакстан темир жолы" создание дочерних государственных предприятий "Пассажирские перевозки", "Специализированная военизированная служба охраны".
Премьер-Министр
Республики Казахстан