Қазақстан Республикасы бойынша бар жерлер мен олардың пайдаланылуы туралы 1997 жылғы есептi бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 20 шiлдедегi N 677
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасындағы бар жерлер мен олардың
пайдаланылуы туралы 1998 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша есеп 1, 2
және 3-қосымшаларға сәйкес бекiтiлсiн.
2. Құзыретiне жер ресурстарын басқару және жер қатынастарын
реттеу саласында мемлекеттiк саясатты жүргiзуге кiретiн орталық және
жергiлiктi атқарушы органдар жер ресурстарын ұтымды пайдалану, жер
реформасын одан әрi жүргiзу және жер рыногын дамыту жөнiнде қажеттi
шаралар қабылдасын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 20 шiлдедегi
N 677 қаулысына
1-қосымша
1998 жылдың 1 қаңтарындағы санаттар бойынша Қазақстан
Республикасындағы бар жерлер және олардың пайдаланылуы
___________________________________________________________________
Жер санаттарының, жер учаскелерi   |Жер алаңы (мың. га)
иелерiнiң және жердi               |____________________________
пайдаланушылардың атауы            | барлығы    | оның iшiнде
|            | суармалысы
___________________________________________________________________
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер      149 114,8    1 986,3
оның iшiнде:
Азаматтардың бау-бақша ұстауына және      100,2        33,9
саяжай құрылысын жүргiзуiне арналған
жерлер
Азаматтардың шаруа қожалықтарын           27 763,0     392,9
жүргiзуiне арналған жерлерi
Мемлекеттiк емес ауыл шаруашылығы         115 331,4    1 454,9
заңды тұлғаларының жерлерi
оның iшiнде:
шаруашылық серiктестерiнiкi               36 510,9     369,0
ауылшаруашылық кооперативтерiнiкi         73 106,0     1 001,0
басқа да ұйымдардiкi                      5 714,5      84,9
Мемлекеттiк ауыл шаруашылығы заңды        5 920,2      104,6
тұлғаларының жерлерi
оның iшiнде:
ауыл шаруашылығын ғылыми-зерттеу          1 763,9      52,8
мекемелерi мен оқу орындарынiкi
ауыл шаруашылығы емес ұйымдардың           914,4        17,0
селолық қосалқы шаруашылықтарынiкi
басқа да ауыл шаруашылығы ұйымдарынiкi    3 238,9      34,8
Елдi мекендердiң (қалалардың,             19 815,3     135,7
поселкелердiң және селолық елдi
мекендердiң) жерлерi
Өнеркәсiптiң, көлiктiң, қорғаныстың       12 117,2     4,4
жерлерi және басқа да ауыл
шаруашылықтық емес мақсаттағы жерлер
Айрықша қорғалатын табиғи                 1 103,9      2,9
аумақтардың жерлерi
Орман қорының жерлерi (ауыл               19 522,3      8,8
шаруашылығы кәсiпорындарының уақытша
пайдалануындағы жерлердi қоспағанда)
Су қорының жерлерi                        2 970,4      10,3
Запастағы жерлер                          65 326,3     199,3
Қазақстан Республикасының жер             269 970,2    2 347,7
учаскелерi меншiк иелерi мен жердi
пайдаланушылары пайдаланатын жерлердiң
жиынтығы
оның iшiнде:

Об утверждении отчета о наличии и использовании земель по Республике Казахстан за 1997 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 1998 г. N 677
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить отчет о наличии и использовании земель по Республике Казахстан на 1 января 1998 года согласно приложениям 1, 2 и 3.
2. Центральным и местным исполнительным органам, в компетенцию которых входит проведение государственной политики в области управления земельными ресурсами и регулирования земельных отношений, принять необходимые меры по рациональному использованию земельных ресурсов, дальнейшему проведению земельной реформы и развитию рынка земли.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 июля 1998 г. N 677
Наличие и использование земель Республики Казахстан
по категориям на 1 января 1998 года
--------------------------------------------------------------------
Наименование категорий земель,           !     Земельная площадь
собственников земельных участков и       !         (тыс. га)
землепользователей                       !--------------------------
!    Всего    !в том числе
!             !орошаемая
--------------------------------------------------------------------
Земли сельскохозяйственного назначения       149114,8      1986,3
в том числе:
Земли граждан для ведения садоводства           100,2        33,9
и дачного строительства
Земли граждан для ведения крестьянского       27763,0       392,9
хозяйства
Земли негосударственных
сельскохозяйственных юридических лиц         115331,4      1454,9
из них:
хозяйственных товариществ                     36510,9       369,0
сельскохозяйственных кооперативов             73106,0      1001,0
других организаций                             5714,5        84,9
Земли государственных сельскохозяйственных     5920,2       104,6
юридических лиц
из них:
сельскохозяйственных научно-
исследовательских учреждений и учебных
заведений                                      1763,9        52,8
сельских подсобных хозяйств
несельскохозяйственных организаций              917,4        17,0
других сельскохозяйственных организаций        3238,9        34,8
Земли населенных пунктов (городов, поселков   19815,3       135,7
и сельских населенных пунктов)
Земли промышленности, транспорта, связи,
обороны и иного несельскохозяйственного       12117,2         4,4
назначения
Земли особо охраняемых природных территорий    1103,9         2,9
Земли лесного фонда (без земель, находящихся  19522,3         8,8
во временном пользовании сельскохозяйственных
предприятий)
Земли водного фонда                            2970,4        10,3
Земли запаса                                  65326,3       199,3
Итого земель, используемых собственниками
земельных участков и землепользователями
Республики Казахстан                         269970,2      2347,7
в том числе:

Қазақстан Республикасының жер             110,5           -
пайдаланушылары пайдаланатын
республикадан тысқары жерлер
Қазақстан Республикасының аумағында       2 630,5      1,0
басқа мемлекеттердiң жер пайдаланушылары
пайдаланатын жерлер
Қазақстан Республикасының аумағы          272 490,2    2 348,7
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 20 шiлдедегi
N 677 қаулысына
2-қосымша
1998 жылдың 1 қаңтарындағы ауыл шаруашылығы алаптары
бойынша Қазақстан Республикасының жерлерiн
БӨЛУ
___________________________________________________________________
Алаптардың атауы              |   Алаңы (мың. га)
|_________________________________
| барлығы    | оның iшiнде
|            | суармалысы
___________________________________________________________________
Егiстiк                         26 610,7        1 565,1
Көп жылдық екпелер              138,4           95,9
Тыңайған жер                    5 941,1         483,9
Шабындық                        5 033,4         21,8
Жайылым                         184 754,6       117,8
Ауыл шаруашылығы алаптарының    222 568,7       2 315,1
жиынтығы
Орман алаңы                     12 906,0
Ағаш, бұта екпелерi             1 417,5
Батпақ                          1 104,8
Су асты                         7 705,2
Басқа да жерлер                 26 788,0
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 20 шiлдедегi
N 677 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасының облыстары мен
республикалық маңызы бар қаласы бойынша
1997 жылдың 1 қаңтарына жерлердi
БӨЛУ
___________________________________________________________________
Облыстардың және маңызы бар   |  Жер алаңы (мың. га)
қалалардың атауы              |_________________________________
| барлығы    | оның iшiнде
|            | суармалысы
___________________________________________________________________
Ақмола                         12 176,2        46,2
Ақтөбе                         30 062,9        48,8
Алматы                         22 401,0        659,7
Атырау                         11 863,1        44,2
Шығыс Қазақстан                28 322,6        219,2
Жамбыл                         14 426,4        240,0
Батыс Қазақстан                15 133,9        55,8
Қарағанды                      42 798,2        97,4
Қызылорда                      22 601,9        285,9
Қостанай                       19 600,1        41,6
Маңғыстау                      16 564,2        2,7
Павлодар                       12 275,5        68,5
Солтүстiк Қазақстан             12 316,0        35,9
Оңтүстiк Қазақстан             11 724,9        500,4

земель, используемых землепользователями        110,5        ---
Республики Казахстан за пределами республики
земель, используемых землепользователями       2630,5         1,0
1,0
других государств на территории Республики
Казахстан
Территория Республики Казахстан              272490,2      2348,7
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 июля 1998 г. N 677
РАСПРЕДЕЛЕНИЕ
земель Республики Казахстан по сельскохозяйственным
угодьям на 1 января 1998 года
---------------------------------------------------------------------
!       Площадь (тыс. га)
Наименование угодий          !--------------------------------
!     всего      ! в том числе
!                ! орошаемая
---------------------------------------------------------------------
Пашня                                    26610,7          1565,1
Многолетние насаждения                     138,4            95,9
Залежь                                    5941,1           483,9
Сенокосы                                  5033,4            21,8
Пастбища                                184754,6           117,8
Итого сельскохозяйственных              222568,7          2315,1
угодий
Лесная площадь                           12906,0
Древесно-кустарниковые насаждения         1417,5
Болота                                    1104,8
Под водой                                 7705,2
Прочие земли                             26788,0
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 июля 1998 г. N 677
Распределение земель по областям и городу республиканского
значения Республики Казахстан на 1 января 1998 года
--------------------------------------------------------------------
Наименование областей и города   ! Земельная площадь (тыс. га)
республиканского значения        !------------------------------
!   всего    !в т.ч. орошаемые
--------------------------------------------------------------------
Акмолинская                        12176,2         46,2
Актюбинская                        30062,9         48,8
Алматинская                        22401,0        659,7
Атырауская                         11863,1         44,2
Восточно-Казахстанская             28322,6        219,2
Жамбылская                         14426,4        240,0
Западно-Казахстанская              15133,9         55,8
Карагандинская                     42798,2         97,4
Кызылординская                     22601,9        285,9
Костанайская                       19600,1         41,6
Мангистауская                      16564,2          2,7
Павлодарская                       12475,5         68,5
Северо-Казахстанская               12316,0         35,9
Южно-Казахстанская                 11724,9        500,4

Алматы қаласы                  23,3            2,4
Жиыны                          272 490,2       2 348,7

г. Алматы                             23,3          2,4
ИТОГО:                            272490,2       2348,7