Жекелеген отандық өндiрушiлердi қолдау мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1998 жылғы 13 тамыздағы N 763
Отандық өндiрушiлердi қолдау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi жүйелердің регламенттік сынақтарының нәтижелерін және тиісті кәсіпорындардың аталған шығындарды төмендету жөніндегі өткізетін шараларын есепке ала отырып, жылу энергиясын бөлу кезіндегі жылу шығындарының нормативтерiн қайта қарасын.
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгерді - ҚРҮ-нің 1998.12.21. N 1303  қаулысымен .
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi АҚШ-тың Қазақстандағы елшiлiгi мен Қазақстан Республикасының АҚШ-тағы елшілігіне американ рыногындағы қазақстандық ферросилицийларға демпингке қарсы баждардың күшiн жою туралы хат дайындасын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Су ресурстары жөнiндегi комитетi Қаржы министрлiгiнiң Салық комитетiмен бiрлесiп, кәсiпорындарға арналған су жинауы лимитiнiң шегiнде қайтарылған суды пайдалану үшiн тарифтердiң ставкаларын төмендету туралы мәселенi қарасын және оны Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қарауына енгiзсiн.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық комитетi Батыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетiнiң заңды тұлғалардан табыс салығы бойынша негiзсiз алған 110722435 теңге соманы "Интергаз Орталық Азия" жабық акционерлiк қоғамына заңды тұлғалардан алынатын табыс салығы бойынша басқа салықтарды төлеу есебiне есептесiн.
5. Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi комитетi:
Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiмен, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Кеден комитетiмен және "Акцепт" фирмасымен (келiсiм бойынша) бiрлесiп кеден декларацияларының электрондық көшiрмелерi үшiн ақы төлеудi төмендету туралы мәселенi қарасын;
Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi бекiткен желiлердегi шығындардың жаңа нормативтерiн ескере отырып "Алматы Пауэр Консолидэйтед" жабық акционерлiк қоғамы өндiретiн жылу энергиясына тарифтердiң деңгейiн қарасын;
Қырғыз айналма газ құбыры пайдалануға енгiзiлгеннен кейiн газды тасымалдауға арналған тарифте оның құрылысына салынған қаражатты қайтаруды ескерсiн.
ЕСКЕРТУ. 5-тармақ өзгерді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000.03.31. N 485  қаулысымен .
6. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi "Алматы Пауэр Консолидэйтед" жабық акционерлiк қоғамының "Шетелдiк инвестициялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес сатып алу-сату шартын жасасу сәтiне дейiн қолданылған салықты есептеудiң кассалық әдiсiне көшуi мәселесiн шешсiн.

Вопросы поддержки отдельных отечественных производителей
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 августа 1998 г. N 763
В целях поддержки отечественных производителей Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан пересмотреть нормативы тепловых потерь при распределении тепловой энергии с учетом результатов регламентных испытаний сетей и мероприятий, проводимых соответствующими предприятиями по снижению указанных потерь. <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 21 декабря 1998 г.   N 1303
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан подготовить письмо в посольство США в Казахстане и посольство Республики Казахстан в США об отмене антидемпинговых пошлин на американском рынке на казахстанский ферросилиций.
3. Комитету по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства совместно с Налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан проработать вопрос о снижении ставок тарифов за возвратное водопотребление в пределах лимита забора воды для предприятий теплоэнергетики и внести на рассмотрение Правительства Республики Казахстан.
4. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан зачесть закрытому акционерному обществу "Интергаз Центральная Азия" необоснованно изъятую Налоговым комитетом по Западно-Казахстанской области сумму 110 722 435 тенге по подоходному налогу с юридических лиц в счет уплаты других налогов.
5. Комитету Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции:
совместно с Министерством энергетики, индустрии и торговли, Таможенным комитетом Министерства финансов Республики Казахстан и фирмой "Акцепт" (по согласованию) рассмотреть вопрос о снижении платы за электронные копии таможенных деклараций;
с учетом новых нормативов потерь в сетях, утвержденных Министерством энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан, рассмотреть уровень тарифа на тепловую энергию, производимую закрытым акционерным обществом "Алматы Пауэр Консолидейтед";
после ввода в эксплуатацию Кыргызского обводного газопровода учесть в тарифе на транспортировку газа возврат средств, вложенных в его строительство.  <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 31 марта 2000 г.   N 485
6. Министерству финансов Республики Казахстан с учетом статьи 6  Закона  Республики Казахстан "Об иностранных инвестициях" рассмотреть вопрос перехода закрытого акционерного общества "Алматы Пауэр Консолидейтед" на кассовый метод налогового учета, действовавшего на момент заключения договора купли-продажи.

7. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Кеден комитетi:
"Полторацкое" жерасты газ қоймасының пломбасын алсын, 1998 жылы Қазақстан Республикасының аумағы арқылы өтетiн өзбек газының көлемiн декларациялауды "Орталық Азия Интергаз" жабық акционерлiк қоғамы мен Өзкөлікгаздың арасында келiсiм-шартқа қол қойылғаннан кейiн жүргiзсiн.
8. Алматы облысының әкiмi "Алматы Пауэр Консолидэйтед" жабық акционерлiк қоғамына мемлекеттiң жер пайдалануға беретiн жерi үшiн ақы ставкасын 3 процент мөлшерiнде белгiлесiн.
9. Қазақстан Республикасының Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) <*>
2) <*>
Ескерту. 1),2)-тармақшалардың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2003.09.02. N 890  қаулысымен , 2005.03.09.  N 217   қаулысымен .
10. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрi М.Қ.Әблязовқа жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

7. Таможенному комитету Министерства финансов Республики Казахстана распломбировать подземное хранилище газа "Полторацкое".
Декларирование объемов узбекского газа, перемещаемого транзитом через территорию Республики Казахстан в 1998 году, произвести после подписания контракта между закрытым акционерным обществом "Интергаз Центральная Азия" и Узтрансгазом.
8. Акиму Алматинской области установить ставку платы за землю, предоставляемую в землепользование государством закрытому акционерному обществу "Алматы Пауэр Консолидейтед", в размере 3 процента.
9. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1)  (подпункт 1) пункта 9 утратил силу - постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 2003 года   N 890 );
2)  (Подпункт 2 утратил силу - постановлением Правительства РК от 9 марта 2005 г.  N 217  )
Премьер-Министр
Республики Казахстан