Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң "Жетi жарғы" республикалық заң әдебиетi баспасы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 23 қыркүйектегi N 938
"Жекешелендiру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 23 желтоқсандағы N 2721 U952721_ Заң күшi бар Жарлығына сәйкес, халықты заң, құқықтық әдебиеттермен және басқа да баспа басылымдарымен неғұрлым толық қанағаттандыруда бәсекелестiк қабiлеттiлiктi қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң "Жетi жарғы" республикалық заң әдебиетi баспасы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны оны "Жетi жарғы" жабық акционерлiк қоғам етiп қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын;
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi екi айлық мерзiм iшiнде заңдарда белгiленген тәртiппен:
1) "Жетi жарғы" жабық акционерлiк қоғамының жарғысын әзiрлесiн және тiркесiн;
2) "Жетi жарғы" жабық акционерлiк қоғамы акцияларының мемлекеттiк пакетiнiң 50 процентiн Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнiң, 50 процентiн Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiнiң иелiгiне және пайдалануына берсiн;
3) Алматы қаласы, Абай даңғылы 10 мекен-жай бойынша орналасқан үйдегi Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң "Жетi жарғы" республикалық заң әдебиетi баспасы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны орналасқан 1054 м2 алаң "Жетi жарғы" жабық акционерлiк қоғамының жарғылық капиталына кiргiзiлсiн;
4) осы қаулыдан туындайтын өзге де қажеттi шараларды қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi екi айлық
мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бұрын қабылданған
шешiмдерiн осы қаулыға сәйкес келтiру туралы Қазақстан
Республикасының Үкiметiне ұсыныс енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О реорганизации Республиканского государственного предприятия "Республиканское издательство юридической литературы "Жетi жаргы" Министерства юстиции Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 1998 года N 938
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 23 декабря 1995 года N 2721 U952721_ "О приватизации", в целях обеспечения конкурентоспособности в более полном удовлетворении населения в юридической, правовой литературе и других печатных изданиях Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканское государственное предприятие "Республиканское издательство юридической литературы "Жетi жаргы" Министерства юстиции Республики Казахстан путем преобразования его в закрытое акционерное общество "Жетi жаргы".
2. Департаменту государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в двухмесячный срок в установленном законодательством порядке:
1) разработать и зарегистрировать устав закрытого акционерного общества "Жетi жаргы";
2) передать права владения и пользования 50 процентами государственного пакета акций закрытого акционерного общества "Жетi жаргы" Министерству юстиции Республики Казахстан, 50 процентами - Министерству информации и общественного согласия Республики Казахстан;
3) включить в уставный капитал закрытого акционерного общества "Жетi жаргы" 1054 м2 площади, занимаемой Республиканским государственным предприятием "Республиканское издательство юридической литературы "Жетi жаргы" Министерства юстиции Республики Казахстан, в здании, расположенном по адресу: г.Алматы, пр. Абая, 10;
4) принять иные необходимые меры, вытекающие из настоящего
постановления.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан в двухмесячный срок
внести в Правительство Республики Казахстан предложения о приведении в
соответствие с настоящим постановлением ранее принятых решений
Правительства Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан