Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 1998 жылғы 20 қазан N 1070 Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2002.10.09. N 1102 қаулысымен
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүйесін одан әрі реформалау туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 12 қазандағы N 4114 U984114_ Жарлығын орындау үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. <*>
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ күшін жойды - ҚР Үкіметінің 1999.02.25. N 173
қаулысымен. P990173_
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің штат саны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің штат санын 477, Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің штат санын 20 бірлікке қысқартудың есебінен 497 бірлік мөлшерінде, оның ішінде орталық аппарат 120 бірлік (қызмет көрсететін персоналды есепке алмағанда), салық комитеті - 99, Салық полициясы комитеті - 124, Кеден комитеті - 134, Алкоголь өнімін өндіруді және оның айналымын мемлекеттік бақылау жөніндегі комитет - 20 бірлік болып;
<*>
3. <*>
4. <*>
ЕСКЕРТУ. 4-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 1999.09.03. N 1301
қаулысымен. P991301_
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі екі апта мерзім ішінде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігіне:
Салық комитетінің, Салық полициясы комитетінің, Кеден комитетінің мүлкі мен істерін басқару жөніндегі өкілеттіктерді;
қысқартылған штат санын;
берілетін штат санына сәйкес көлемде материалдық-техникалық құралдарды және өзге мүлiкті, оның ішінде тұрғын үй салуға, сатып алу мен бөлуге, сондай-ақ аталған ведомстволардың қызметкерлерiне бекiтiп берілген жалға алынған тұрғын үйге қатысты жасалған шарттар бойынша материалдық-техникалық құралдар мен өзге мүлiктi;
"Кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру және тарату жөнiндегі агенттік" акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетін иелену мен пайдалану құқығын берсін.
6. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігі екі апта мерзім ішінде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігіне Алкоголь өнімдерін өндіруді және оның айналымын мемлекеттік бақылау жөніндегі комитеттің мүлкі мен істерін басқару жөніндегі өкілеттіктерді, сондай-ақ оның штат санын берсін.
7. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті екі апта мерзім ішінде қызметтік үй-жайды белгілеп және оның Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің қарауына берілуін қамтамасыз етсін.
8. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің қызметін 1998 жылға арналған мемлекеттік бюджетте Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі мен Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің қайта ұйымдастырылып отырған ведомстволары мен құрылымдық бөлімшелерін ұстауға көзделген қаржының есебінен, сондай-ақ беріліп отырған штат санына сай көлемде қаржыландыруды қамтамасыз етсін.

Вопросы Министерства государственных доходов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 октября 1998 года № 1070. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 октября 2002 г. N 1102 ~P021102 .
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 12 октября 1998 года № 4114 U984114_ "О дальнейшем реформировании системы государственных органов Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. (Пункт 1 утратил силу - постановлением Правительства РК от 25 февраля 1999 г. N 173 P990173_ )
2. Определить штатную численность:
территориальных органов Министерства государственных доходов Республики Казахстан в количестве 18541 единицы, в том числе за счет сокращаемой штатной численности территориальных органов Министерства финансов Республики Казахстан 18483 единиц, Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан 58 единиц. <*>
Сноска. Абзац второй исключен - постановлением Правительства РК от 25 февраля 1999 г. N 173 P990173_ .
3. (Пункт 3 утратил силу - постановлением Правительства РК от 25 февраля 1999 г. N 173 P990173_ )
4. (Пункт 4 утратил силу - постановлением Правительства РК от 3 сентября 1999 г. N 1301 P991301_ )
5. Министерству финансов Республики Казахстан в двухнедельный срок передать Министерству государственных доходов Республики Казахстан:
полномочия по управлению имуществом и делами Налогового комитета, Комитета налоговой полиции, Таможенного комитета;
сокращаемую штатную численность;
материально-технические средства и иное имущество в объемах, соответствующих передаваемой штатной численности, в том числе по заключенным договорам в части строительства, приобретения и распределения жилья, а также арендуемой жилой площади, закрепленной за работниками указанных ведомств;
права владения и пользования государственным пакетом акций акционерного общества "Агентство по реорганизации и ликвидации предприятий".
6. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан в двухнедельный срок передать Министерству государственных доходов Республики Казахстан полномочия по управлению имуществом и делами, а также штатную численность Комитета по государственному контролю над производством и оборотом алкогольной продукции.
7. Департаменту государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в двухнедельный срок определить служебное помещение и обеспечить его передачу в ведение Министерства государственных доходов Республики Казахстан.
8. Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить финансирование деятельности Министерства государственных доходов Республики Казахстан за счет ассигнований, предусмотренных государственным бюджетом на 1998 год на содержание реорганизуемых ведомств и структурных подразделений Министерства финансов Республики Казахстан и Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан, в объеме, соответствующем передаваемой штатной численности.

9. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі 1999 жылға арналған республикалық бюджетті қалыптастыру кезінде Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігін ұстауға қажетті қаражатты көздейтін болсын.
10. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі, Энергетика, индустрия және сауда министрлігі және Мемлекеттік кіріс министрлігі бір ай мерзім ішінде бөлу балансын жасап, бекітсін.
11. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі Қаржы министрлігімен, Энергетика, индустрия және сауда министрлігімен және Әділет министрлігімен бірлесе отырып, 1998 жылдың 25 қарашасына дейінгі мерзімде қолданылып жүрген заңдарды, сонымен қатар Қазақстан
Республикасы Үкіметінің бұрын қабылданған актілерін "Қазақстан
Республикасының мемлекеттік органдары жүйесін одан әрі реформалау
туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 12 қазандағы
N 4114
U984114_
Жарлығына және осы қаулыға сәйкес келтіру туралы ұсыныстар
енгізсін.
12. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Қасымбеков Б.

9. Министерству финансов Республики Казахстан при формировании республиканского бюджета на 1999 год предусмотреть средства, необходимые на содержание Министерства государственных доходов Республики Казахстан.
10. Министерству финансов, Министерству энергетики, индустрии и торговли и Министерству государственных доходов Республики Казахстан в месячный срок составить и утвердить разделительный баланс.
11. Министерству государственных доходов Республики Казахстан совместно с Министерством финансов, Министерством энергетики, индустрии и торговли и Министерством юстиции Республики Казахстан в срок до 5 ноября 1998 года внести предложения о приведении действующего законодательства, в том числе ранее принятых актов Правительства Республики Казахстан, в соответствие с Указом Президента Республики Казахстан от 12 октября 1998 года № 4114 "О дальнейшем реформировании системы государственных органов Республики Казахстан" и настоящим постановлением.
12. Настоящее постановление вводится в действие с даты подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Корректор:  И.Склярова
Специалист: Э.Жакупова)