Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігіне ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың кейбір мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 17 ақпандағы N 134 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Арнайы полиция" (шаруашылық жүргізу құқығында) және "Ақпараттық-өндірістік орталық" (шаруашылық жүргізу құқығында) республикалық мемлекеттік кәсіпорындары құрылсын.
1-1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің "Ақпараттық-өндірістік орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны қызметінің негізгі мәні:
1) Қазақстан Республикасы азаматының паспортын, Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігін, шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына ықтиярхатты, азаматтығы жоқ адамның куәлігін, көлік құралын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті, ұлттық жүргізуші куәлігін және мемлекеттік тіркеу нөмірі белгісін дайындау;
2) құжаттарды дайындау жүйесінің ықпалдастырылған деректер банкін жинақтау және жүргізу;
3) процестерді есепке алу жұмыстарын автоматтандыру;
4) ішкі істер органдары үшін бағдарламалық-техникалық өнімдерді (компьютерлік бағдарламаларды, жабдықтарды, байланыс құралдарын, ақпараттық жүйелерді) әзірлеу, енгізу және сүйемелдеу жөніндегі қызмет болып табылады.
Ескерту. Қаулы 1-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 01.08.2013 № 759 қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 27.12.2023 № 1208 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
2. Мыналар:
1) "Сақшы-На страже" апталық республикалық газеттерінің біріккен редакциясы" мекемесі;
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Мемлекеттік күзет қызметі департаменті шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорындар;
2) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің "Қазақстан санаторийі" мемлекеттік мекемесі (Алматы қаласы);
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің "Арман" санаторийі" мекемесі (Оңтүстік Қазақстан облысы Сарыағаш ауданының Көктерек поселкесі);
"Жеке батыр" санаторийі" мекесі (Солтүстік Қазақстан облысы Шучье ауданының Шучье қаласы) республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар болып қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі осы қаулыға сәйкес құрылатын және қайта ұйымдастырылатын кәсіпорындарға (бұдан әрі – кәсіпорындар) қатысты тиісті саланың уәкілетті органы болып белгіленсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 01.08.2013 № 759 қаулысымен.

Некоторые вопросы организаций, подведомственных Министерству внутренних дел Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 1999 года № 134.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Республиканские государственные предприятия "Арнайы полиция" (на праве хозяйственного ведения) и "Информационно-производственный центр" (на праве хозяйственного ведения).
1-1. Основным предметом деятельности Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Информационно-производственный центр" Министерства внутренних дел Республики Казахстан является деятельность по:
1) изготовлению паспорта гражданина Республики Казахстан, удостоверения личности гражданина Республики Казахстан, вида на жительство иностранца в Республике Казахстан, удостоверения лица без гражданства, свидетельства о государственной регистрации транспортного средства, национального водительского удостоверения и государственного регистрационного номерного знака;
2) накоплению и ведению интегрированного банка данных системы изготовления документов;
3) автоматизации работ по учету процессов;
4) разработке, внедрению и сопровождению программно-технических продуктов (компьютерных программ, оборудования, средств связи, информационных систем) для органов внутренних дел.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 1-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 01.08.2013 № 759; с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 27.12.2023 № 1208 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Реорганизовать путем преобразования:
1) в республиканские государственные предприятия на праве хозяйственного ведения:
Учреждение "Объединенная редакция еженедельных республиканских газет Сакшы - На страже";
Департамент государственной службы охраны Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
2) в республиканские государственные казенные предприятия:
Государственное учреждение "Санаторий Казахстан" Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Алматы);
Учреждение "Санаторий Арман" Министерства внутренних дел Республики Казахстан (поселок Коктерек Сарыагашского района Южно-Казахстанской области);
Учреждение "Санаторий Жеке-Батыр" (город Щучинск Щучинского района Северо-Казахстанской области).
3. Определить уполномоченным органом соответствующей отрасли в отношении создаваемых и реорганизуемых в соответствии с настоящим постановлением предприятий (далее – предприятия) Министерство внутренних дел Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 01.08.2013 № 759.

4. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі заңдарда белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігімен бірлесіп Қазақстан Республикасы Президентінің "Мемлекеттік кәсіпорындар туралы" заң күші бар Жарлығының 18-бабының талаптарын ескере отырып, Кәсіпорындардың жарғыларын бекітсін және оларды тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) Кәсіпорындардың жарғылық капиталдарын қалыптастырсын;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қолдансын.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

4. Министерству внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) совместно с Министерством юстиции Республики Казахстан утвердить уставы Предприятий с учетом требований статьи 18 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О государственном предприятии" и обеспечить их регистрацию;
2) сформировать уставные капиталы Предприятий;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан