Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің жанындағы Республикалық астық инспекциясын қайта құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 17 наурыз N 251. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2000.03.02. N 342 қаулысымен. ~P000342
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің жанындағы Республикалық астық инспекциясы Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің жанындағы шаруашылық жүргізу құқындағы "Республикалық астық сараптамасы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - Кәсіпорын) етіп қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Кәсіпорын қызметінің негізгі нысанасы:
астық пен оны қайта өңдеу өнімдерінің сапасы мен сақталуын сараптауды;
белгіленген тәртіппен сертификаттар беру арқылы астық пен оны қайта өңдеу өнімдерінің сапасын сертификаттық сынақтан өткізуді;
жаңа астық бидайының сапасын бағалау және оны ұтымды пайдалану жөнінде ұсынымдар дайындауды жүзеге асыру болып белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі уәкілетті мемлекеттік басқару органы, сондай-ақ Кәсіпорынға қатысты мемлекеттік меншік құқығы субъектісінің функцияларын жүзеге асырушы орган болып белгіленсін.
4. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі бір айлық мерзім ішінде:
Кәсіпорынның Жарғысын бекітсін, оның басшысымен келісім-шарт жасассын
және белгіленген тәртіппен Кәсіпорынды мемлекеттік тіркеуді жүргізсін;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің бұрын қабылданған шешімдерін осы
қаулыға сәйкес келтіру туралы Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
енгізсін.
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Республикалық мемлекеттік
кәсіпорындардың тізбесі туралы" 1996 жылғы 25 маусымдағы N 790
P960790_
қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 29, 256-құжат)
мынадай толықтыру енгізілсін:
аталған қаулымен бекітілген Республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың
тізбесінде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 44-1- жолмен толықтырылсын:
"44-1.   "Республикалық астық сараптамасы"
республикалық мемлекеттік кәсіпорны
(шаруашылық жүргізу құқығында)".
Астана қаласы."
6. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі кейбір
шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
7. Осы қаулы оған қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1999 жылғы 17 наурыздағы N 251 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған
кейбір шешімдерінің тізбесі
1) "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі жанындағы республикалық астық инспекциясы жөніндегі Ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1995 жылғы 30 маусымдағы N 900 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 22, 258-құжат);
2) "Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 27 сәуірдегі N 3928 Жарлығын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 9 шілдедегі N 651 P980651_ қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж., N 22, 190-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың
8-тармағы;
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгертулер
енгізу және күшін жойған деп тану туралы" Қазақстан Республикасы

О реорганизации Республиканской хлебной инспекции при Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 марта 1999 года N 251. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 2 марта 2000 г. N 342 ~P000342.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 02.03.2000 № 342.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканскую хлебную инспекцию при Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан путем преобразования в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканская хлебная экспертиза" при Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Предприятие).
2. Основным предметом деятельности Предприятия определить осуществление:
экспертизы качества и сохранности зерна и продуктов его переработки;
сертификационных испытаний качества зерна и продуктов его переработки в установленном порядке, с выдачей соответствующих сертификатов;
оценки качества зерна нового урожая и подготовки рекомендаций по его рациональному использованию.
3. Определить уполномоченным органом государственного управления, а также органом, осуществляющим по отношению к Предприятию функции субъекта права государственной собственности, Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан в месячный срок:
утвердить Устав предприятия, заключить контракт с его руководителем и в установленном порядке провести государственную регистрацию Предприятия;
внести в Правительство Республики Казахстан предложения о приведении в соответствие с настоящим постановлением ранее принятых решений Правительства Республики Казахстан.
5. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1996 года № 790 P960790_ "О перечне республиканских государственных предприятий (САПП Республики Казахстан, 1996 г., № 29, ст. 256) следующее дополнение:
Перечень республиканских государственных предприятий, утвержденный
указанным постановлением:
дополнить строкой, порядковый номер 44-1, следующего содержания:
"44-1. Республиканское государственное
предприятие "Республиканская
хлебная экспертиза"
(на праве хозяйственного ведения) город Астана".
6. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства
Республики Казахстан согласно приложению.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 марта 1999 года № 251
Перечень утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 1995 года № 900 P950900_ "Об утверждении Положения о Республиканской хлебной инспекции при Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., № 22, ст. 258).
2. Пункт 8 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 июля 1998 года № 651 P980651_ "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от
27 апреля 1998 г. № 3928" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., № 22,
ст. 190).
3. Пункт 49 изменений, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением

Үкіметінің 1996 жылғы 20 тамыздағы N 1031
P961031_
қаулысымен (Қазақстан
Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 35, 327-құжат) бекітілген Қазақстан
Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің
49-тармағы.
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

Правительства Республики казахстан от 20 августа 1996 года № 1031
P961031_
"О внесении изменений и признании утратившими силу некоторых
решений Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан,
1996 г., № 35, ст. 327).
(Специалисты: Э.Жакупова
И.Сельдемирова)