"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің шаруашылық басқармасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 23 наурыз N 288
Қазақстан Республикасы Үкіметінің "1999 жылға арналған мемлекеттік бюджетті әзірлеу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің бағдарламалары мен кіші бағдарламаларының тізбесін бекіту туралы" 1998 жылғы 11 қыркүйектегі N 880 P980880_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің әкімшілік ғимаратын басқару базасында, оның негізгі міндеті Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мүлкін басқару жөніндегі шаруашылық қызметті жүзеге асыру болып белгіленіп, "Қазақстан Республикасы Әділет Министрлігінің шаруашылық басқармасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - Кәсіпорын) құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Кәсіпорынды мемлекеттік басқару органы, сондай-ақ Кәсіпорынға қатысты мемлекеттік меншік құқығы субъектісінің функцияларын жүзеге асыратын орган болып белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі бір айлық мерзім ішінде:
оған жарғылық мақсатын жүзеге асыру үшін қажетті мемлекеттік мүлік объектілерін қоса отырып, Кәсіпорынның жарғылық қорын қалыптастырсын;
Кәсіпорынның жарғысын бекітсін;
қолданылып жүрген заңдардың талаптарына сәйкес Кәсіпорынды мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай толықтырулар енгізілсін:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен;
2) "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 30 қазандағы N 1473 P971473_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1997 ж., N 47, 440-құжат):
көрсетілген қаулыға 2-қосымша мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің шаруашылық басқармасы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны (шаруашылық жүргізу құқығындағы)".
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О создании Республиканского государственного предприятия "Хозяйственное управление Министерства юстиции Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 марта 1999 года № 288
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 1998 года № 880 P980880_ "Об утверждении перечня программ и подпрограмм Министерства юстиции Республики Казахстан для разработки государственного бюджета на 1999 год" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Хозяйственное управление Министерства юстиции Республики Казахстан" (далее - Предприятие) на базе управления административным зданием Министерства юстиции Республики Казахстан, определив его основной задачей осуществление хозяйственной деятельности по управлению имуществом Министерства юстиции Республики Казахстан.
2. Определить органом государственного управления Предприятием, а также органом, осуществляющим по отношению к Предприятию функции субъекта права государственной собственности, Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан в месячный срок:
сформировать уставный капитал Предприятия с включением в него
объектов государственного имущества, необходимых для осуществления
уставных целей;
утвердить устав Предприятия;
обеспечить государственную регистрацию Предприятия в соответствии
с требованиями действующего законодательства.
4. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
следующие дополнения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796;
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 1997 года № 1473 P971473_ "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., № 47, ст.440):
приложение 2 к указанному постановлению дополнить строкой следующего содержания:
"Республиканское государственное предприятие "Хозяйственное
управление Министерства юстиции Республики Казахстан" (на праве
хозяйственного ведения)".
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Э.Жакупова
Д.Кушенова)