Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Сырттан қарыз алу жөніндегі комитетінің мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 14 мамыр N 574. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 1999.09.30. N 1494 қаулысымен. ~P991494
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 6 наурыздағы N 207 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Сырттан қарыз алу
жөніндегі комитеті туралы ереже;
2) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Сырттан қарыз алу
жөніндегі комитетінің құрылымы бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Сырттан қарыз алу
жөніндегі комитетінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1998 жылғы 3 маусымдағы N 510 қаулысының (Қазақстан
Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж., N 17, 152-құжат) күші жойылды деп
танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1999 жылғы 14 мамырдағы
N 574 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң Сырттан
қарыз алу жөнiндегi комитетi туралы
Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Сырттан қарыз алу жөнiндегі комитетi (бұдан әрi - Комитет) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi құзыретiнің шегiндегi мемлекеттiк сыртқы заемдарды, мемлекеттiк емес мемлекеттiк кепiлдiгi бар сыртқы заемдарды және кейiннен үкiметтiк қарыз алуға байланысты гранттарды пайдалану саласында арнаулы атқарушылық және бақылау-қадағалау функцияларын, сондай-ақ салааралық үйлестiрудi жүзеге асыратын ведомство болып табылады.
2. Комитет өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Комитет мемлекеттiк мекеменің ұйымдастырушылық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, өзiнiң атауы мемлекеттiк тiлде жазылған мөрлерi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ заңдарға сәйкес банктерде шоттары болады.
Комитет азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
Комитеттiң, егер оған заңдарға сәйкес уәкiлеттiк берiлсе, мемлекеттiң атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болуға құқығы бар.

Вопросы Комитета по внешнему заимствованию Министерства финансов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 мая 1999 года N 574 . Утратило силу - постановлением Правительства РК от 30 сентября 1999 г. N 1494 ~P991494.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.09.1999 № 1494.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 марта 1999 года № 207 P990207_ "Вопросы Министерства финансов Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о Комитете по внешнему заимствованию Министерства
финансов Республики Казахстан;
2) структуру Комитета по внешнему заимствованию Министерства финансов
Республики Казахстан.
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики
Казахстан от 3 июня 1998 года № 510
P980510_
"Вопросы Комитета по внешнему
заимствованию Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики
Казахстан, 1998 г., № 17, ст. 152).
3. Настоящее постановление вступает в силу с даты подписания.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 мая 1999 года № 574
Положение
о Комитете по внешнему заимствованию
Министерства финансов Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Комитет по внешнему заимствованию Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет) является ведомством в пределах компетенции Министерства финансов Республики Казахстан, осуществляющим специальные исполнительные и контрольно-надзорные функции, а также межотраслевую координацию в области использования государственных внешних займов, негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию, и грантов, связанных с последующим правительственным заимствованием.
2. Комитет осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, международными договорами, а также настоящим Положением.
3. Комитет является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством счета в банках.
Комитет вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
Комитет имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.

4. Комитет өз құзыретiндегi мәселелер бойынша заңдарда белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының барлық аумағында мiндетті күшi болатын бұйрықтар шығарады.
5. Комитеттiң құрылымы мен штат санының лимитiн Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтедi.
6. Комитеттiң заңды мекен-жайы:
473000, Астана қаласы, Республика даңғылы, 60. <*>
ЕСКЕРТУ. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.08.02. N 1093
қаулысымен. P991093_
7. Комитеттiң толық атауы - "Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлiгiнiң Сырттан қарыз алу жөнiндегі комитетi" мемлекеттiк мекемесi.
8. Осы Ереже Комитеттiң құрылтай құжаты болып табылады.
9. Комитеттiң қызметiн қаржыландыру тек республикалық бюджеттен ғана
жүзеге асырылады.
Комитетке өзiнiң функциясы болып табылатын мiндеттердi орындау
тұрғысында кәсiпкерлiк субъектiлерiмен шарттық қатынастар жасасуға тиым
салынады.
Егер Комитетке заң актiлерiмен кiрiстер әкелетiн қызметті жүзеге
асыру құқығы берiлсе, онда мұндай қызметтен алынған кiрiстер
республикалық бюджеттiң кiрiсiне аударылады.
2. Комитеттiң негізгі міндеттері
10. Комитеттiң негiзгі мiндеттерi:
1) мемлекеттiк сыртқы заемдарды, мемлекеттiк кепiлдiгі бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдарды және кейiннен үкiметтiк қарыз алуға байланысты гранттарды пайдалану саласында мемлекеттік саясаты iске асыруға қатысу;
2) мемлекеттiк сыртқы заемдар мен кейiннен үкiметтiк қарыз алуға байланысты гранттардың қаражаттарын пайдаланудың мониторингі;
3) министрлiктердiң, агенттiктердiң және ведомстволардың мемлекеттiк сыртқы заемдардың және кейiннен үкiметтік қарыз алуға байланысты гранттардың қаражаттарына жүзеге асырылатын инвестициялық жобаларды iске асыру жөнiндегi iс-шараларын үйлестiру болып табылады.
3. Комитеттің функциялары
11. Комитет заңдарда белгiленген тәртiппен мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) Қазақстан Республикасының тиiстi қаржы жылына арналған бюджетiнiң жобасын әзiрлеу кезiнде мемлекеттiк сыртқы заемдардың қаражаттарына инвестициялық жобаларды қаржыландырудың көлемдерiн айқындау және оларды Қазақстан Республикасының қоса қаржыландыруы бөлiгiнде ұсыныстар енгізедi;
2) мемлекеттік сыртқы заемдарды, мемлекеттiк кепiлдiгі бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдарды және кейiннен үкiметтiк қарыз алуға байланысты гранттарды берудiң шарттары мен мерзiмдерi жөнiнде келiссөздер жүргiзуге қатысады;
3) өз құзыретiнiң шегiнде нормативтiк құқықтық актiлердi әзiрлейдi, әдiстемелiк көмек көрсетедi, Халықаралық қаржылық экономикалық ұйымдар мен донорлық агенттiктердiң ережелерi мен рәсiмдерiнiң сақталуын бақылауды жүзеге асырады;

4. Комитет по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке издает приказы, которые имеют обязательную силу на всей территории Республики Казахстан.
5. Структура и лимит штатной численности Комитета утверждается Правительством Республики Казахстан.
6. Юридический адрес Комитета:
473000, город Астана, проспект Республики, 60.
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 2 августа 1999 г. N 1093 P991093_ .
7. Полное наименование Комитета - государственное учреждение "Комитет по внешнему заимствованию Министерства финансов Республики Казахстан".
8. Настоящее Положение является учредительным документом Комитета.
9. Финансирование деятельности Комитета осуществляется только из республиканского бюджета.
Комитету запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Комитета.
Если Комитету законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.
2. Основные задачи Комитета
10. Основными задачами Комитета являются:
1) участие в реализации государственной политики в сфере использования государственных внешних займов, негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию, и грантов, связанных с последующим правительственным заимствованием;
2) мониторинг использования средств государственных внешних займов, и грантов, связанных с последующим правительственным заимствованием;
3) координация мероприятий министерств, агентств и ведомств по реализации инвестиционных проектов, осуществляемых на средства государственных внешних займов, и грантов, связанных с последующим правительственным заимствованием.
3. Функции Комитета
11. Комитет в установленном законодательством порядке осуществляет следующие функции:
1) вносит предложения при подготовке проекта бюджета Республики Казахстан на соответствующий финансовый год в части определения объемов финансирования инвестиционных проектов на средства государственных внешних займов и их софинансирования Республикой Казахстан;
2) участвует в проведении переговоров по условиям и срокам предоставления государственных внешних займов, негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию, и грантов, связанных с последующим правительственным заимствованием;
3) в пределах своей компетенции разрабатывает нормативные правовые акты, оказывает методическую помощь, осуществляет контроль за соблюдением правил и процедур международных финансовых экономических организаций и донорских агентств;

4) мемлекеттiк сыртқы заемдарды пайдаланудың мониторингiн жүзеге асырады;
5) мемлекеттiк сыртқы заемдар туралы келiсiмдердiң жобаларын әзiрлеуге қатысады;
6) мемлекеттiк сыртқы заемдар туралы келiсiмдердi бекiту үшiн қажеттi құжаттарды әзiрлеуге қатысады;
7) мемлекеттiк сыртқы заемдар мен кейiннен үкiметтiк қарыз алуға байланысты гранттар туралы келiсiмдердi iске асыру туралы Қазақстан Республикасының Үкiметi шешiмдерiнiң жобаларын дайындауға қатысады;
8) түпкi заемшылармен және қазақстандық екiншi деңгейдегi банктермен (бұдан әрi - екiншi деңгейдегi банктермен) мемлекеттiк сыртқы заемдардың қаражаты мен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қоса қаржыландыру үлесiн республикалық бюджетке қайтару туралы iшкi несиелiк келiсiмдердiң жобаларын дайындауға қатысады;
9) Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сатып алу жөнiндегі агенттiгiмен бiрлесiп мемлекеттiк сыртқы заемдардың, мемлекеттiк кепiлдiгi бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдардың (келiсiм бойынша) және кейiннен үкiметтiк қарыз алуға байланысты гранттардың қаражатына қаржыландырылатын тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулердi сатып алу жөнiндегi тендерлердiң (конкурстардың) дұрыстығын бақылайды, тиiстi әдiстемелiк көмек көрсетедi;
10) мемлекеттiк сыртқы заемдардың, мемлекеттiк кепiлдiгi бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдардың және кейiннен үкiметтiк қарыз алуға байланысты гранттардың қаражатын пайдаланудың есебi мен мониторингін жүзеге асырады;
11) тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджетте көзделген мемлекеттiк сыртқы заемдар, мемлекеттiк кепiлдiгi бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдар және кейiннен үкiметтiк қарыз алуға байланысты гранттар қаражатының көлемiн игерудi реттеу мақсатында төлем құжаттарын (қаражаттарды алуға деген өтiнiмдердi) тексередi және қол қояды;
12) мемлекеттiк сыртқы заемдарға, мемлекеттiк кепiлдiгi бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдарға және кейiннен үкiметтiк қарыз алуға байланысты гранттарға қызмет көрсету үшiн Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiмен келiсiм бойынша екiншi деңгейдегi банктердi конкурстық негiзде iрiктеуге қатысады;
13) мемлекеттiк сыртқы заемдарды, мемлекеттiк кепiлдiгі бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдарды және кейiннен үкiметтiк қарыз алуға байланысты гранттарды пайдалану саласындағы заңдардың қолданылу тәжiрибесiн талдауды жүргiзедi және оларды жетiлдiру жөнiнде ұсыныс әзiрлейді;
14) өзiне заңдармен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
4. Комитеттiң құқықтары
12. Комитеттiң негізгi мiндеттерiн iске асыру және өзiнiң функцияларын жүзеге асыру үшiн заңдарда белгiленген тәртiппен:

4) осуществляет мониторинг использования государственных внешних займов;
5) участвует в разработке проектов соглашений о государственных внешних займах;
6) участвует в подготовке документов, необходимых для ратификации соглашений о государственных внешних займах;
7) участвует в подготовке проектов решений Правительства Республики Казахстан о реализации соглашений о государственных внешних займах и грантах, связанных с последующим правительственным заимствованием;
8) участвует в подготовке проектов внутренних кредитных соглашений о возврате средств государственных внешних займов и доли софинансирования Правительством Республики Казахстан в республиканский бюджет с конечными заемщиками и казахстанскими банками второго уровня (далее - банки второго уровня);
9) совместно с Агентством Республики Казахстан по государственным закупкам контролирует правильность проведения тендеров (конкурсов) по закупке товаров, работ и услуг, финансируемых на средства государственных внешних займов, негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию (по согласованию), и грантов, связанных с последующим правительственным заимствованием, оказывает соответствующую методическую помощь;
10) осуществляет учет и мониторинг использования средств государственных внешних займов, негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию, и грантов, связанных с последующим правительственным заимствованием;
11) проверяет и подписывает платежные документы (заявки на снятие средств), в целях регулирования объемов освоения средств государственных внешних займов и грантов, связанных с последующим правительственным заимствованием, предусмотренных республиканским бюджетом на соответствующий финансовый год;
12) участвует в отборе на конкурсной основе, по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан, банков второго уровня для обслуживания государственных внешних займов, негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию, и грантов, связанных с последующим правительственным заимствованием;
13) проводит анализ практики применения законодательства и разрабатывает предложения по его совершенствованию в области использования государственных внешних займов, негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию, и грантов, связанных с последующим правительственным заимствованием;
14) осуществляет иные функции, возложенные на него законодательством.
4. Права Комитета
12. Комитет для реализации основных задач и осуществления своих функций имеет право в установленном законодательством порядке:

1) халықаралық қаржылық және экономикалық ұйымдармен, донор-елдердiң өкiлдерiмен мемлекеттiк сыртқы заемдарды, мемлекеттiк кепiлдiгi бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдарды және кейiннен үкiметтiк қарыз алуға байланысты гранттарды пайдалануға қатысты техникалық келiссөздердiң хаттамасына, өзара түсiнiстiк туралы хаттамаларға, меморандумдарға қол қоюға;
2) келiсiмдердiң шарттарына сәйкес мемлекеттiк сыртқы заемдар мен кейiннен үкiметтiк қарыз алуға байланысты гранттардың қаражаты есебiнен қаржыландырылатын мемлекеттiк инвестициялық жобаларды тиiмдi жүзеге асыру мақсатында екiншi деңгейдегi банктерде және шетелдiк қаржы институттарында шоттар ашуға;
3) екiншi деңгейдегі банктермен мемлекеттiк кепiлдiгі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдарға қызмет көрсетуге агенттiк келiсiмдер жасасуға;
4) Комитет тендер өткiзудiң донорлар белгiлеген тәртiбi (рәсiмi) бұзылған жағдайда тендерлердiң қорытындыларын жою жөнiнде шаралар қабылдауға, қажет болған жағдайда қайта бағалауды тағайындауды не қайта тендер өткiзудi белгiлеуге құқылы;
5) донорлар тәртiптерiнiң (ресiмдерінің), жасалған келiсiм-шарттар талаптарының бұзылғандығы және мемлекеттiк сыртқы заемдардың, мемлекеттiк кепiлдiгi бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдардың және кейiннен үкiметтiк қарыз алуға байланысты гранттар қаражатының мақсатсыз пайдаланылуы анықталған жағдайда, пайдаланушыларға мемлекеттiк сыртқы заемдар бойынша төлемдердi жүзеге асыруды тоқтата тұруға;
6) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң тапсырмасы бойынша мемлекеттiк сыртқы заемдарды, мемлекеттiк кепiлдiгі бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдарды және кейiннен үкiметтiк қарыз алуға байланысты гранттарды пайдалану саласында халықаралық деңгейде республиканың мүдделерiн бiлдiруге;
7) министрлiктерден, ведомостволардан және жобаларды жүзеге асыруға қатысатын өзге де ұйымдардан мемлекеттік сыртқы заемдар қаражатының игерiлуi туралы есептер сұратуға және алуға;
8) Комитеттiң құзыретiне енетiн мәселелер жөнiндегi нормативтiк құқықтық актiлердiң орындалуын бақылауды жүзеге асыруға;
9) заңдарға сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқығы бар.
5. Комитеттiң мүлкi
13. Комитеттiң жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болады.
14. Комитетке бекiтiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
15. Комитеттiң өзiне бекiтiлген мүлiктi өз бетiнше иелiктен шығаруға немесе оған өзгеше тәсiлдермен билiк етуге құқығы жоқ.
Комитетке Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген жағдайларда және шекте мүлiкке билiк ету құқығы берiлуi мүмкiн.
6. Комитеттің қызметiн ұйымдастыру
16. Комитеттi Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Үкiметi қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын Төраға басқарады.
Комитет төрағасының оның ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Қаржы министрi қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын екi орынбасары болады.

1) подписывать протоколы технических переговоров, протоколы о взаимопонимании, меморандумы с представителями международных финансовых и экономических организаций и стран-доноров, касающиеся использования государственных внешних займов, негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию, и грантов, связанных с последующим правительственным заимствованием;
2) открывать в соответствии с условиями соглашений и в целях эффективной реализации государственных инвестиционных проектов, финансируемых за счет средств государственных внешних займов и грантов, связанных с последующим правительственным заимствованием счета в банках второго уровня и зарубежных финансовых институтах;
3) заключать агентские соглашения с банками второго уровня на обслуживание негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию;
4) в случае нарушения правил (процедур) проведения тендеров, установленных донорами, Комитет вправе принимать меры по аннулированию результатов тендеров и, в случае необходимости, инициировать назначение повторной оценки либо проведение повторного тендера;
5) приостанавливать осуществление выплат пользователям по государственным внешним займам в случае выявления нарушений правил (процедур) доноров, условий заключенных контрактов и нецелевого использования средств государственных внешних займов и грантов, связанных с последующим правительственным заимствованием;
6) представлять по поручению Правительства Республики Казахстан интересы республики на международном уровне в области использования государственных внешних займов, негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию, и грантов, связанных с последующим заимствованием;
7) запрашивать и получать отчеты об освоении средств
государственных внешних займов от министерств, агентств, ведомств и
иных организаций, участвующих в реализации проекта;
8) осуществлять контроль за исполнением нормативных правовых актов по
вопросам, входящим в компетенцию Комитета;
9) осуществлять иные права в соответствии с законодательством.
5. Имущество Комитета
13. Комитет имеет на праве оперативного управления обособленное
имущество.
14. Имущество, закрепленное за Комитетом, относится к республиканской
собственности.
15. Комитет не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом
распоряжаться закрепленным за ним имуществом.
Комитету может быть предоставлено право распоряжения имуществом в
случаях и пределах, установленных законодательством Республики Казахстан.
6. Организация деятельности Комитета
16. Комитет возглавляет Председатель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Правительством Республики Казахстан по представлению Министра финансов Республики Казахстан. Председатель Комитета имеет двух заместителей, которые назначаются на должность и освобождаются от должности Министром финансов Республики Казахстан по представлению Председателя Комитета.

17. Төраға Комитеттің жұмысын ұйымдастырады және оған басшылықты жүзеге асырады және Комитетке жүктелген мiндеттердiң орындалуы мен оның өз функцияларын жүзеге асыруы үшiн дербес жауаптылықта болады.
18. Комитеттiң төрағасы осы мақсатта:
1) өз орынбасарларының және Комитеттiң құрылымдық бөлiмшелерi басшыларының мiндеттерi мен өкiлеттiктерiн белгiлейдi;
2) заңдарға және Қазақстан Республикасының Қаржы министрi бекiткен лауазымдардың номенклатурасына сәйкес Комитеттiң қызметкерлерiн қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) заңдарда белгiленген тәртiппен Комитеттің қызметкерлерiне
тәртiптiк жаза қолданады;
4) заңдарға сәйкес мемлекеттiк органдарда және өзге де ұйымдарда
Комитеттiң атынан өкiлдiк етедi;
5) бұйрықтарға қол қояды;
6) заңдарға сәйкес өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асырады.
19. Төрағаның орынбасарлары төраға белгілеген өздерінің
міндеттері мен өкілеттіктерінің шегінде Комитеттің нормативтік сипаты
жоқ бұйрықтарына қол қояды.
7. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату
20. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан
Республикасының заңдарына сәйкес жүргізіледі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 14 мамырдағы
N 574 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Қаржы Министрлігі
сырттан қарыз алу жөніндегі комитетінің
құрылымы
Басшылық
Жобаларды іске асыру басқармасы
Қаржылық қызмет көрсету басқармасы
Оқығандар:
Орынбекова Д.
Нарбаев Е.

17. Председатель организует и осуществляет руководство работой Комитета и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Комитет задач и осуществление им своих функций.
18. В этих целях Председатель Комитета:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей и руководителей структурных подразделений Комитета;
2) в соответствии с законодательством и номенклатурой должностей, утвержденной Министром финансов Республики Казахстан, назначает на должности и освобождает от должностей работников Комитета;
3) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Комитета;
4) представляет Комитет в государственных органах и иных организациях в соответствии с законодательством;
5) подписывает приказы;
6) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством.
19. Заместители Председателя в пределах своих обязанностей и полномочий, определенных Председателем, подписывают приказы Комитета, не носящие нормативного характера.
7. Реорганизация и ликвидация Комитета
20. Реорганизация и ликвидация Комитета производится в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждена постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 14 мая 1999 года № 574
Структура
Комитета по внешнему заимствованию Министерства финансов
Республики Казахстан
Руководство
Управление реализации проектов
Управление финансового обслуживания
(Специалисты: Э.Жакупова
Д.Кушенова)