"Әуе кемелерін сатып алу" жобасын іске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 22 мамыр N 612
"Қазақстан Республикасының азаматтық авиация саласын одан әрi дамыту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 27 қарашадағы N 1200 P981200_ қаулысына сәйкес "Эйр Қазақстан" жабық акционерлiк қоғамының (бұдан әрi - "Эйр Қазақстан" ЖАҚ) қашық магистральды екi әуе кемесiн сатып алу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Әуе кемелерiн сатып алу" жобасы "Қазақстан Республикасының азаматтық авиация саласын одан әрi дамыту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 27 қарашадағы N 1200 қаулысымен көзделген "Эйр Қазақстан" ЖАҚ-ның әуе паркiн жаңарту" жиынтық жобасының шеңберiндегi инвестициялық және Қазақстан Республикасының мемлекеттiк емес сыртқы заем қаражатының есебiнен қаржыландырылатын жоба ретiнде бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
1) Қазақстан Республикасының "1999 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 1998 жылғы 16 желтоқсандағы Заңымен бекiтiлген мемлекеттiк кепiлдiктер беру лимитiнiң шегiнде шетелдiк несие берушiге жалпы сомасы 36 000 000 (отыз алты миллион) АҚШ долларына заңдарда белгiленген тәртiппен кепiлдiк мiндеттеме берсiн;
2) "Эйр Қазақстан" ЖАҚ-мен оның Қазақстан Республикасының алдындағы аталған мемлекеттiк кепiлдiктi беруден туындайтын мiндеттемелердi қамтамасыз етуi туралы тиiстi келiсiмдер жасассын.
3. Қазақстан Республикасының Көлiк, коммуникациялар және туризм министрi С.М.Бүркiтбаевқа және "Эйр Қазақстан" ЖАҚ-ның президентi Е.Ғ.Етекбайға:
сатып алынатын әуе кемелерiнiң техникалық-экономикалық сипаттамаларының халықаралық стандарттарға сай болуы үшiн;
әуе кемелерiн сатып алу туралы шарт талаптарының және сатушының сатып алынатын әуе кемелерiнiң негiзгi параметрлерi бойынша, оның iшiнде қону циклдерi мен двигателi жұмысының циклдерi бойынша ресурстық лимиттердi кепілдi қамтамасыз етуi туралы міндеттемелерінің сатушының мәлімдеген тендерлік ұсыныстарына сай болуы үшін жеке жауапкершілік жүктелсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрі О.Ә.Жандосовқа жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

О реализации проекта "Приобретение воздушных судов"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 мая 1999 года № 612
В целях приобретения закрытым акционерным обществом "Эйр Казахстан" (далее - ЗАО "Эйр Казахстан" двух дальнемагистральных воздушных судов в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 ноября 1998 года № 1200 P981200_ "О мерах по дальнейшему развитию отрасли гражданской авиации Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить проект "Приобретение воздушных судов", как инвестиционный и финансируемый за счет средств негосударственного внешнего займа под государственную гарантию Республики Казахстан, в рамках свободного проекта "Обновление воздушного парка ЗАО "Эйр Казахстан", предусмотренного постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 ноября 1998 года № 1200 "О мерах по дальнейшему развитию отрасли гражданской авиации Республики Казахстан".
2. Министерству финансов Республики Казахстан:
1) выдать в установленном законодательством порядке гарантийное обязательство иностранному кредитору на общую сумму 36 000 000 (тридцать шесть миллионов) долларов США в пределах лимита предоставления государственных гарантий, утвержденного Законом Республики Казахстан от 16 декабря 1998 года "О республиканском бюджете на 1999 год" P980318_ ;
2) заключить с ЗАО "Эйр Казахстан" соответствующие соглашения об обеспечении его обязательств перед Республикой Казахстан, возникающих в связи с предоставлением указанной государственной гарантии.
3. Возложить на Министра транспорта, коммуникаций и туризма Республики Казахстан Буркитбаева С.М. и президента ЗАО "Эйр Казахстан" Етекбая Е.Г. персональную ответственность за:
соответствие технико-экономических характеристик приобретаемых воздушных судов международным стандартам;
соответствие условий договора о приобретении воздушных судов и обязательств продавца о гарантийном обеспечении ресурсных лимитов по основным параметрам приобретаемых воздушных судов и обязательств продавца о гарантийном обеспечении ресурсных лимитов по основным параметрам приобретаемых воздушных судов, в том числе по циклам посадок и циклам работы двигателя, заявленным тендерным предложениям продавца.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов
Республики Казахстан Джандосова У.А.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Э.Жакупова
Д.Кушенова)