"Кең дала" ашық акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 22 мамыр N 618
"Кең дала" ашық акционерлiк қоғамының "Джон Дир" астық жинау комбайндарын сатып алу жөнiндегi несиелiк келiсiмi шарттарының мiндеттемелерiн орындамауына байланысты, сондай-ақ оларды пайдаланудың тиiмдiлiгiн арттыру және аталған заемға қызмет ету жөнiндегi республикалық бюджет шығыстарын төмендету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi заңдарда белгiленген тәртiппен:
1) "Қазақстан Эксимбанкi" және "Ақмола қоры" жабық акционерлiк қоғамдарымен "Джон Дир" астық жинау комбайндарын сатып алу жөнiндегi АҚШ Эксимбанкiнiң несиелiк желiсi шеңберiнде "Кең дала" ашық акционерлiк қоғамының алған несиесi үшiн оның берешегі бойынша соңғысының талап ету құқығын Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне қайта табыстау шартын жасассын;
2) "Джон Дир" астық жинау комбайндарын сатып алу жөнiндегi АҚШ Эксимбанкінiң несиелiк желiсi бойынша мiндеттемелерiн қамтамасыз ету үшiн 1996 жылғы 14 тамыздағы N 18/28/022-ДЗ-в, 1998 жылғы 7 мамырдағы N 2-18/ДЗ-в және 1999 жылғы 11 қаңтардағы N 25 кепiлдiк шарттары бойынша кепiлге берiлген 630 "Джон Дир" астық жинау комбайндарын қоса алғанда, "Кең дала" ашық акционерлiк қоғамының мүлкiн өндiрiп алсын.
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 1999.07.31. N 1088 қаулысымен. P991088_
2.
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 1999.07.31. N 1088 қаулысымен. P991088_
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен "Қазақстан Эксимбанкi" жабық акционерлiк қоғамы "Джон Дир" астық жинау комбайндарын сатып алу жөнiңдегi АҚШ Эксимбанкiнiң несиелiк желiсi бойынша iндеттемелердi қамтамасыз етуге байланысты қарым-қатынастарды реттесiн.
4.
ЕСКЕРТУ. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 1999.07.31. N 1088 қаулысымен. P991088_
ЕСКЕРТУ. 4-тармақ алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 1999.12.23. N 1966 қаулысымен. P991966_
5. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгінiң Салық полициясы комитетi "Кең дала" ашық акционерлiк қоғамының қызметiне үкiметтiк комиссия жүргiзген тексеру барысында ашылған жiберiлген тәртiп бұзушылық фактiлерi бойынша қажеттi iс-әрекет жүргiзсiн.
6. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мен Ауыл шаруашылығы министрлігіне жүктелсін.
ЕСКЕРТУ. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 1999.07.31. N 1088 қаулысымен. P991088_
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

О некоторых вопросах открытого акционерного общества "Кен дала"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 мая 1999 года № 618
В связи с неисполнением обязательств условий кредитного соглашения по приобретению зерноуборочных комбайнов "Джон Дир" открытым акционерным обществом "Кен Дала", а также в целях повышения эффективности их использования и снижения расходов республиканского бюджета по обслуживанию указанного займа Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) заключить с закрытыми акционерными обществами "Эксимбанк Казахстан" и "Фонд Акмола" договоры по переуступке последними прав требований Министерству финансов Республики Казахстан по задолженности открытого акционерного общества "Кен дала" за полученный им кредит в рамках кредитной линии Эксимбанка США по приобретению зерноуборочных комбайнов "Джон Дир";
2) обратить взыскание на имущество открытого акционерного общества "Кен дала", включая 630 зерноуборочных комбайнов "Джон Дир", заложенного по договорам залога от 14 августа 1996 года № 18-28/022-ДЗ-в, от 7 мая 1998 года № 2-18/ДЗ-в и от 11 января 1999 года № 25 в счет погашения обязательств по кредитной линии Эксимбанк США по приобретению зерноуборочных комбайнов "Джон Дир".
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 31 июля 1999 г. N 1088 P991088_ .
2. (Пункт 2 исключен - постановлением Правительства РК от 31 июля 1999 г. N 1088 P991088_ )
3. Министерству финансов Республики Казахстан и закрытому акционерному обществу "Эксимбанк Казахстан" урегулировать отношения, связанные с обеспечением обязательств по кредитной линии Эксимбанка США по приобретению зерноуборочных комбайнов "Джон Дир".
4. (Пункт 4 исключен - постановлением Правительства РК от 23 декабря 1999 г. N 1966 P991966_ )
5. Комитету налоговой полиции Министерства государственных доходов Республики Казахстан провести необходимые процессуальные действия по фактам допущенных нарушений, выявленных в ходе проверки Правительственной комиссии деятельности открытого акционерного общества "Кен Дала".
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство финансов и Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 6 - в редакции постановления Правительства РК от 31 июля 1999 г. N 1088 P991088_ .
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Э.Жакупова
Д.Кушенова)