Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің "ФУМЭКС" республикалық мемлекеттік кәсіпорынын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 26 мамыр N 649
Қазақстан Республикасы Президентінің "Мемлекеттік кәсіпорын туралы" 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2335 заң күші бар Жарлығының  2-бабына және Қазақстан Республикасының "Өсімдіктер карантині туралы" 1999 жылғы 11 ақпандағы  Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Шаруашылық жүргізу құқығындағы "ФУМЭКС" өсiмдiктердi қорғау және олардың карантинi саласында iс-шаралар жүргiзу жөніндегі республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - Кәсіпорын) құрылсын. <*>
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002.12.19. N  1325 қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi кәсiпорынға қатысты мемлекеттiк басқару органы болып белгiленсiн.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999.09.24. N  1451 , 2002.12.19. N  1325 қаулыларымен.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі заңдарда белгіленген тәртіппен бір ай мерзімде:
1) Кәсіпорынның жарғысын әзірлесін және бекітсін;
2) оны мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралар қабылдасын.
Ескерту.. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999.09.24. N  1451 қаулысымен.
4. Заңдарға сәйкес Кәсіпорынның негізгі міндеттері:
1)  алынып тасталды - 2006.01.09. N 28 қаулысымен.
2) карантиндiк объектiлердiң таралу ошақтарын анықтау, оқшаулау, жою жөнiндегi iс-шаралар жүргiзу және карантинге жатқызылған өнiмдi залалсыздандыру оның iшiнде фумигациялау;
2-1)  алынып тасталды
2-2) өсімдіктерді қорғау препараттарын дайындау және сату.
2-3) тiркеуге ұсынылған пестицидтердi (улы химикаттарды) өндiрiстiк жағдайда сапасын анықтау үшiн өндiрiстiк сынақтан өткiзу;
2-4) ауыл шаруашылығы өнiмiнде пестицидтердiң (улы химикаттардың), нитраттардың, нитриттердiң және ауыр металдар тұздарының қалдық сандары болуын тексеру.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000.01.13.  N 72 , 2002.12.19. N  1325 ,  2006.01.09.  N 28   ( 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi ) қаулыларымен.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігіне жүктелсін.

О создании Республиканского государственного предприятия "ФУМЭКС" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 мая 1999 года N 649
Сноска. В названии исключены слова - постановлением Правительства РК от 24 сентября 1999 г. № 1451.
В соответствии со статьей 2 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 19 июня 1995 года № 2335 "О государственном предприятии" и Законом Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года "О карантине растений" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Республиканское государственное предприятие по проведению мероприятий в области защиты и карантина растений "ФУМЭКС" на праве хозяйственного ведения (далее - Предприятие).  <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 декабря 2002 г. N 1325 .
2. Определить органом государственного управления, по отношению к Предприятию Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 24 сентября 1999 г. № 1451; от 19 декабря 2002 г. N 1325.
3. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке в месячный срок:
1) разработать и утвердить устав Предприятия;
2) обеспечить его государственную регистрацию;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 24 сентября 1999 г. № 1451.
4. Определить основными задачами Предприятия обеспечение в соответствии с законодательством:
1) (исключен - от 9 января 2006 года № 28 (вводится в действие с 1 января 2006 года)
2) проведения мероприятий по выявлению, локализации, ликвидации очагов распространения карантинных объектов и обеззараживание подкарантинной продукции, в том числе фумигация;
2-1) (исключен - N 1325 от 19.12.2002 г.)
2-2) изготовления и реализации препаратов защиты растений;
2-3) производственные испытания рекомендуемых к регистрации пестицидов (ядохимикатов) для их апробации в производственных условиях;
2-4) проверка сельскохозяйственной продукции на содержание остаточных количеств пестицидов (ядохимикатов), нитратов, нитритов и солей тяжелых металлов.
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 13 января 2000 г. № 72; от 19 декабря 2002 г. № 1325.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.

7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан