"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Академиясы" мемлекеттік мекемесін құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 1 маусым N 675
Ішкі істер органдары үшін мамандар дайындауды одан әрі жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасы№Ішкі істер министрлігінің Алматы заң институты" мен "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Алматы техникалық институты" мемлекеттік мекемелерін біріктіру жолымен мемлекеттік мекеме "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Академиясы" (бұдан әрі - Академия) құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі заңдарда белгіленген тәртіппен:
1) Академияның жарғысын бекітсін және оны әділет органдарында тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Академиясын басшы және профессорлық-оқытушы құрамның білікті кадрларымен жасақтасын;
3) екі ай мерзімде Үкіметтің бұрын қабылданған шешімдерін осы қаулыға сәйкес келтіру туралы ұсыныс енгізсін;
4) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Құпия.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы Министрлігі "1999 жылға
арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 1998
жылғы 16 желтоқсандағы Заңында "Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрлігінің Алматы заң институты" мен "Қазақстан Республикасы Ішкі
істер министрлігінің Алматы техникалық институтын" ұстауға көзделген
қаражаттың шегінде Академияны қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Орынбекова Д.

О создании государственного учреждения "Академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июня 1999 года № 675
В целях дальнейшего совершенствования подготовки специалистов для органов внутренних дел Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать государственное учреждение "Академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (далее - Академия) путем слияния государственных учреждений "Алматинский юридический институт Министерства внутренних дел Республики Казахстан" и "Алматинский технический институт Министерства внутренних дел Республики Казахстан".
2. Министерству внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) утвердить устав Академии и обеспечить ее регистрацию в органах юстиции;
2) укомплектовать Академию Министерства внутренних дел Республики Казахстан квалифицированными кадрами руководящего и профессорско- преподавательского состава;
3) в двухмесячный срок внести предложение о приведении ранее принятых решений Правительства в соответствие с настоящим постановлением;
4) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Секретно.
4. Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить финансирование Академии в пределах средств, предусмотренных Законом Республики Казахстан от 16 декабря 1998 года "О республиканском бюджете на 1999 год" Z980318_ на содержание "Алматинского юридического института Министерства внутренних дел Республики Казахстан" и "Алматинского технического института Министерства внутренних дел
Республики Казахстан".
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Э.Жакупова
Д.Кушенова)