Мемлекеттік ресурстар мен резервтің астығын пайдаланудың тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 30 қыркүйек N 1506.
Астықтың мемлекеттік экспорттық ресурстарының, тұқымдық астықтың мемлекеттік ресурстарын және азық-түліктік астықтың мемлекеттік резервін мемлекеттік басқаруды реттеу мақсатында Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулы етеді:
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2001.03.28. N 394 қаулысымен.
2. Азық-түліктің, астықтың мемлекеттік резерві "Қазақстан Республикасының 1997 жылға арналған Республикалық бюджет туралы" Заңын іске асыру туралы", Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 31 желтоқсандағы N 1737 қаулысымен айқындалған қаражаттың есебінен, ал тұқымдық астықтың мемлекеттік ресурстары мен астықтың мемлекеттік экспорттық ресурстары Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Тұқымдық астықтың мемлекеттік резерві туралы" 1999 жылғы 14 қыркүйектегі N 1390 және "1999 жылдың астығын мемлекеттік сатып алудың, оның есебін жүргізудің, сақтаудың және сатудың кейбір мәселелері туралы" 1999 жылғы 2 қыркүйектегі N 1303 қаулыларына сәйкес "Астық сатып алу және ауыл шаруашылығы тауар өндірушілерін қолдау жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 5 қазандағы N 998 қаулысында көрсетілген қаражаттың есебінен құрылғаны ескерілсін.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Астық сатып алу және ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiн қолдау жөнiндегi кейбiр шаралар туралы" 1998 жылғы 5 қазандағы N 998, "Тұқымдық астықтың мемлекеттiк ресурстары туралы" 1999 жылғы 14 қыркүйектегi N 1390 және "1999 жылғы егiннiң астығын мемлекеттiк сатып алудың, оның есебiн жүргiзудiң, сақтаудың және сатудың кейбiр мәселелерi туралы" 1999 жылғы 2 қыркүйектегi N 1303 қаулыларына сәйкес бөлiнген несиелiк ресурстар есебiнен сатып алынған астықты сатудан түскен қаражат астықтың мемлекеттiк экспорттық ресурстарын қалыптастыру үшiн Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң "Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" жабық акционерлiк қоғамының Астана қаласы бойынша қазынашылық басқармасында ашылған және бақылауындағы валюталық және теңгелiк арнаулы шотына қайтарымды негiзде жiберiлсiн.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 1999.12.23 N 1964; 2000.09.27. N 1455 қаулыларымен.
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2001.03.28. N 394 қаулысымен.
4. "Тұқымдық астықтың мемлекеттік резерві туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 14 қыркүйектегі N 1390 P991390_ қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:

Об утверждении правил использования зерна государственных ресурсов и резерва
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 1999 года N 1506
В целях упорядочения государственного управления государственными экспортными ресурсами зерна, государственными ресурсами семенного зерна и государственным резервом продовольственного зерна Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. (Пункт 1 утратил силу - постановлением Правительства РК от 28 марта 2001 г. N 394 P010394_ )
2. Учесть, что государственный резерв продовольственного зерна создан за счет средств, определенных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1996 года № 1737 P961737_ "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 1997 год", а государственные ресурсы семенного зерна и государственные экспортные ресурсы зерна - за счет средств, указанных в постановлении Правительства Республики Казахстан от 5 октября 1998 года № 998 P980998_ "О некоторых мерах по закупке зерна и поддержке сельскохозяйственных товаропроизводителей", в соответствии с постановлениями Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 1999 года № 1390 P991390_ "О государственном резерве семенного зерна" и от 2 сентября 1999 года № 1303 P991303_ "О некоторых вопросах государственного закупа зерна урожая 1999 года, его учета, хранения и реализации".
Средства, полученные от реализации зерна, закупленного за счет кредитных ресурсов, выделенных в соответствии с постановлениями Правительства Республики Казахстан от 5 октября 1999 года N 998 P990998_ "О некоторых мерах по закупке зерна и поддержке сельскохозяйственных товаропроизводителей", от 14 сентября 1999 года N 1390 P991390_ "О государственном резерве семенного зерна" и от 2 сентября 1999 года N 1303 P991303_ "О некоторых вопросах государственного закупа зерна урожая 1999 года, его учета, хранения и реализации", направить на возвратной основе на специальные валютный и тенговый счета закрытого акционерного общества "Продовольственная контрактная корпорация", открытые в Управлении казначейства по городу Астане и подконтрольные Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан, для формирования государственных экспортных ресурсов зерна.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 23 декабря 1999 г. N 1964 P991964_ ; от 27 сентября 2000 г. N 1455 P001455_ .
3. (Пункт 3 утратил силу - постановлением Правительства РК от 28 марта 2001 г. N 394 P010394_ )
4. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 1999 года № 1390 P991390_ "О государственном резерве семенного зерна" следующие изменения: