Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiн iске асыру жөнiндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 9 маусымдағы N 173-ө өкімі. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 2004.12.30. N 383 өкімімен.
1. Қоса берілiп отырған Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiн iске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтiк құқықтық кесiмдердiң тiзбесi (бұдан әрi - Тiзбе) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары Тiзбеге сәйкес белгiленген мерзiмде:
1) нормативтiк құқықтық кесiмдердiң жобаларын әзiрлесiн және Қазақстан Республикасының Үкiметiне бекiтуге енгiзсiн;
2) ведомстволық нормативтiк құқықтық кесiмдердi қабылдасын.
3. Орталық және жергiлiктi атқарушы органдар өздерi әзiрлеген немесе қабылдаған нормативтiк құқықтық кесiмдердi Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiне 2005 жылдың аяғына дейiн сәйкес келтiрудi қамтамасыз етсiн және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiн хабардар етсiн.
4. Осы өкiмнiң орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Кеңсесінің Басшысына жүктелсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2004 жылғы 9 маусымдағы
N 173 өкімімен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексiн iске
асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтiк
құқықтық кесiмдердiң тiзбесi
___________________________________________________________________
Р/с| Қазақстан Республикасының нормативтiк | Орындалу  |  Жауапты
N |    құқықтық кесiмiнiң атауы           | мерзiмi   | орындаушы
___________________________________________________________________
1                   2                           3         4
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң қаулылары
___________________________________________________________________
1 Қазақстан Республикасы Президентiнiң    2004 жылғы  ЭБЖМ
"Республикалық бюджет жобасын және      маусым
төтенше мемлекеттiк бюджетті әзiрлеу
ережесiн бекiту туралы" Жарлығының
жобасы туралы
2 Қазақстан Республикасы Президентiнiң    2004 жылғы  Қаржымині
"Республикалық бюджеттің атқарылуы      қыркүйек
туралы есептi жасау және беру ережесiн
бекiту туралы" Жарлығының жобасы туралы
3 Қазақстан Республикасы Президентiнiң    2004 жылғы  Қаржымині,
"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын қыркүйек    ЭБЖМ,
басқару жөнiндегi Кеңесiнің кейбiр                  Ұлттық банк
мәселелерi туралы" Жарлығының жобасы                (келісім
туралы                                              бойынша)
4 Жергiлiктi бюджеттердің жобаларын       2004 жылғы  ЭБЖМ
әзiрлеу ережесiн бекiту туралы          маусым

О мерах по реализации Бюджетного кодекса Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министр Республики Казахстан от 9 июня 2004 года N 173-р. Утратило силу - распоряжением Премьер-Министра РК от 30 декабря 2004 года N 383-р (R040383)
1. Утвердить прилагаемый Перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Бюджетного кодекса Республики Казахстан (далее - Перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан в установленные согласно Перечню сроки:
1) разработать и внести на утверждение Правительства Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов;
2) принять ведомственные нормативные правовые акты.
3. Центральным и местным исполнительным органам обеспечить приведение нормативных правовых актов, разработанных или принятых ими, в соответствие с Бюджетным кодексом Республики Казахстан до конца 2005 года и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
4. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 9 июня 2004 года N 173
Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан,
принятие которых необходимо в целях реализации
Бюджетного кодекса Республики Казахстан
___________________________________________________________________
N   | Наименование нормативного  |    Срок       |  Ответственный
п/п | правового акта Республики  |  исполнения   |  исполнитель
|       Казахстан            |               |
____________________________________________________________________
1   |            2               |      3        |      4
____________________________________________________________________
Постановления Правительства Республики Казахстан
____________________________________________________________________
1     О проекте Указа Президента    Июнь 2004       МЭБП
Республики Казахстан            года
"Об утверждении Правил
разработки проекта
республиканского бюджета и
чрезвычайного государствен-
ного бюджета"
2     О проекте Указа Президента    Сентябрь        МФ
Республики Казахстан          2004 года
"Об утверждении Правил
составления и представления
отчета об исполнении
республиканского бюджета"
3     О проекте Указа Президента    Сентябрь        МФ, МЭБП,
Республики Казахстан          2004 года       Нацбанк (по
"О некоторых вопросах Совета                  согласованию)
по управлению Национальным
фондом Республики Казахстан"
4     Об утверждении Правил         Июнь 2004       МЭБП
разработки проектов местных   года
бюджетов

5 Орта мерзiмдi фискалдық саясатты        2004 жылғы  ЭБЖМ
әзiрлеу ережесiн бекiту туралы          маусым
6 Жалпы сипаттағы ресми трансферттер      2004 жылғы  ЭБЖМ
көлемдерiн есептеу әдiстемесiн бекiту   қазан
туралы
7 Бюджеттiк инвестициялық жобаларды       2004 жылғы  ЭБЖМ
(бағдарламаларды) қарау ережесiн бекiту қазан
туралы
8 Бiрыңғай бюджеттiк сыныптаманы жасау    2004 жылғы  ЭБЖМ
ережесiн бекiту туралы                  қыркүйек
9 Бюджеттiк бағдарламалардың тиiмдiлiгiне 2004 жылғы  ЭБЖМ,
бағалау жүргiзу ережесiн бекiту туралы  маусым      Қаржымині
10 Салықтық емес түсiмдердiң бюджетке      2004 жылғы  Қаржымині,
аударылу ережесiн бекiту туралы         қараша      ЭБЖМ
11 Салықтан тыс төлемдер түсiмдерiн        2004 жылғы  Қаржымині
өндiрiп алуға жауапты және оларға       қазан
бақылау жасауды жүзеге асырушы
уәкiлеттi мемлекеттiк органдардың
тiзбесiн бекiту туралы
12 Iшкi бақылауды жүргiзу ережесiн бекiту  2004 жылғы  Қаржымині,
туралы                                  қазан       Есеп комитетi
(келiсiм
бойынша)
13 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын  2004 жылғы  ЭБЖМ, Ұлттық
орналастыру үшiн материалдық емес       қазан       Банк
активтердi қоспағанда, рұқсат етілген               (келiсiм
қаржы активтерi мен өзге мүлiктердiң                бойынша),
тізбесін бекiту туралы                              Қаржымині
14 Iшкi бақылау қызметтерiн құруға рұқсат  2004 жылғы  Қаржымині,
етiлетiн мемлекеттiк органдардың        маусым      Есеп комитеті
тiзбесiн бекiту туралы                              (келiсiм
бойынша)
15 Қазақстан Республикасының Үкiметi мен   2004 жылғы  ЭБЖМ,
жергiлiктi атқарушы органдардың         қараша      Қаржымині
резервтерiн пайдалану ережесiн бекiту
туралы
16 Республикалық және жергiлiктi бюджет.   2004 жылғы  Қаржымині,
тердiң атқарылу ережесiн бекiту туралы  қараша      ЭБЖМ, Ұлттық
(онда мыналар көзделуi қажет:                       Банк
1) төмен тұрған бюджеттерден жоғары                 (келiсiм
тұрған бюджетке бюджеттiк алып қоюларды             бойынша),
және жоғары тұрған бюджеттен төмен                  (келiсiм
тұрған бюджеттерге бюджет субвенцияла.              бойынша)
рын аудару тәртiбi мен кезеңдiлiгi;
2) жылдық қаржыландыру жоспарын әзiрлеу
тәртiбi;
3) түсiмдер мен қаржыландырудың жиынтық
жоспарын, мiндеттемелер бойынша қаржы.
ландырудың жиынтық жоспарын жасау
тәртiбi;
4) Жылдық сомаларды қоса алғанда,
түсiмдер мен қаржыландырудың жиынтық
жоспарына, мiндеттемелер бойынша қаржы.
ландырудың жиынтық жоспарына өзгерiс.
термен толықтырулар енгiзу тәртiбi;

5     Об утверждении Правил         Июнь 2004       МЭБП
разработки среднесрочной      года
фискальной политики
6     Об утверждении методики       Октябрь 2004    МЭБП
расчетов объемов              года
официальных трансфертов
общего характера
7     Об утверждении Правил         Октябрь 2004    МЭБП
рассмотрения бюджетных        года
инвестиционных проектов
(программ)
8     Об утверждении Правил         Сентябрь 2004   МЭБП
составления единой            года
бюджетной классификации
9     Об утверждении Правил         Июнь 2004       МЭБП,
проведения оценки             года            МФ
эффективности бюджетных
программ
10    Об утверждении Правил         Ноябрь          МФ, МЭБП
перечисления неналоговых      2004 года
поступлений в бюджет
11    Об утверждении перечня        Октябрь         МФ
уполномоченных                2004 года
государственных органов,
ответственных за взимание и
осуществляющих контроль над
поступлением неналоговых
поступлений
12    Об утверждении Правил         Октябрь         МФ, Счетный
проведения                    2004 года       комитет (по
внутреннего контроля                          согласованию)
13    Об утверждении перечня        Октябрь         МЭБП,
разрешенных финансовых        2004 года       Нацбанк (по
активов и иного имущества,                    согласованию)
за исключением                                МФ
нематериальных активов, для
размещения Национального
фонда Республики Казахстан
14    Об утверждении перечня        Июнь 2004       МФ, Счетный
государственных органов,      года            комитет (по
которым разрешается создание                  согласованию)
служб внутреннего контроля
15    Об утверждении Правил         Ноябрь          МЭБП, МФ
использования                 2004 года
резервов Правительства
Республики Казахстан и
местных исполнительных
органов
16    Об утверждении Правил         Ноябрь          МФ, МЭБП,
исполнения                    2004 года       Нацбанк (по
республиканского и местных                    согласованию)
бюджетов (в которых                           АФН (по
необходимо предусмотреть:                     согласованию)
1) порядок и периодичность
перечисления бюджетных
изъятий из нижестоящих
бюджетов в вышестоящий
бюджет и бюджетных субвенций
из вышестоящего бюджета в
нижестоящие бюджеты;
2) порядок разработки
годового плана
финансирования;
3) порядок составления
сводного плана поступлений
и финансирования, сводного
плана финансирования по
обязательствам;
4) порядок внесения изменений
и дополнений в сводный план
поступлений и финансирования,
сводный план финансирования
по обязательствам, включая
годовые суммы;

5) мемлекеттiк мекемелердiң өз иелiк.
терiнде қалған тауарларды (жұмыстарды,
қызметтер көрсетудi) өткiзуден түсетiн
ақшаны пайдалану тәртiбi;
6) мемлекеттiк мекемелердiң азаматтық-
құқықтық мәмiлелерiн мемлекеттiк тiр.
кеудi жүзеге асыру тәртiбі;
7) төлемдердi жүзеге асыру тәртiбi;
8) Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
қарыз алу тәртiбi;
9) мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк
берген қарыздарды алу мен пайдалану
тәртiбi;
10) мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк
берген борышты мониторингтеу тәртiбi;
11) мемлекет кепiлдiк берген қарызды
алған қарыз алушының қаржы жағдайына
мониторинг жүргiзу тәртiбi;
12) Бюджеттiк кредит беру тәртiбi, оның
iшiнде:
бюджеттiк кредиттер беру жөнiндегi
қаржылық рәсiмдер;
қарыз алушының кредиттiк қабiлеттiлiгi.
нiң өлшемдерi;
заем берушi банктердi iрiктеу тәртiбi;
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің мем.
лекеттiк эмиссиялық бағалы қағаздар
бойынша табыстылығының орташа өлшемдi
ставкасын айқындау тәртібі;
бюджеттiк кредиттiң нысаналы пайдала.
нылуына және ол бойынша мiндеттемелердiң
орындалуын қамтамасыз ететiн жағдайдың
болуын бақылауды жүзеге асыру тәртiбi;
берешек сомасын немесе нысаналы мақсаты
бойынша пайдаланылмаған соманы жергi.
лiктi бюджеттiң есебiнен шығару тәртiбi;
13) активтердi Қазақстан Республикасының
Ұлттық қорына есепке алу және Қазақстан
Республикасының Ұлттық қорын пайдалану
тәртiбi;
14) Қазақстан Республикасының Ұлттық
қорын қалыптастыру және пайдалану
туралы жылдық есеп жасау тәртiбi мен
нысандары;
15) уақытша бос бюджет ақшасын салым.
дарға (депозиттерге) орналастыру тәртiбi;
16) бюджеттiк ақшаны басқару тәртiбi.)
___________________________________________________________________
Ведомстволық нормативтiк құқықтық кесiмдер
___________________________________________________________________
17 Мемлекеттiк қаржылық бақылау стандарт.  2004 жылғы  Есеп
тарын бекiту туралы                     қазан       комитетi
(келiсiм
бойынша),
Қаржымині
18 Республикалық бюджеттiң атқарылуына     2004 жылғы  Есеп
сыртқы бақылау жүргізу мен бюджеттiң    желтоқсан   комитетi
атқарылуына сыртқы бақылау кезiнде                  (келiсiм
бюджеттiк бағдарламалардың тиiмдiлiгiн              бойынша)
бағалау ережелерiн бекiту туралы
19 Бюджет түсiмдерiн болжау әдiстемесiн    2004 жылғы  ЭБЖМ,
бекiту туралы                           қыркүйек    Қаржыминi
20 Бюджеттiк инвестициялардың тиiмдiлiгiн  2004 жылғы  ЭБЖМ
бағалау жөнiндегi есептi жасау мен      қараша
ұсыну ережесiн, сондай-ақ бюджеттiк
инвестицияларды iске асыру монитоpингін
жүзеге асыру шеңберiнде көзделетін
ақпараттарды ұсыну мерзiмдерi мен
нысандарын бекiту туралы
21 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын    2004 жылғы  ЭБЖМ
қалыптастыруға және ұлғайтуға қатысу    қыркүйек
арқылы жүзеге асырылатын бюджеттiк
инвестициялардың қаржылық экономикалық
негiздемелерiн әзiрлеу және оны қарау
ережесiн бекiту туралы
22 Бюджеттiк инвестициялық жобалардың      2004 жылғы  ЭБЖМ
(бағдарламалардың) техникалық-экономи.  қыркүйек
калық негiздемесiне қойылатын талап.
тарды бекiту туралы
23 Бюджеттiк инвестициялық жобаның (бағ.   2004 жылғы  ЭБЖМ
дарламаның) экономикалық сараптамасының қыркүйек
қорытындысына қойылатын талаптарды
бекiту туралы
24 Гранттарды пайдалану - тиiмдiлігін      2004 жылғы  ЭБЖМ
бағалау ережесiн, сондай-ақ гранттарды  қазан
пайдалану барысы мен нәтижелерi туралы
есептiліктi және ақпаратты ұсыну
мерзiмдерi мен нысандарын бекiту туралы
25 Мемлекеттiк мекемелердiң мiндеттемелер  2004 жылғы  Қаржымині
қабылдауына рұқсаттар беру ережесiн     қараша
бекiту туралы
26 Мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк      2004 жылғы  Қаржымині
берген қарыздарды және бюджеттiк        қараша
кредиттердi тiркеу мен есепке алу
ережесiн бекiту туралы
27 Бюджеттiк кредиттердi мониторингтеу     2004 жылғы  Қаржымині
ережесiн бекiту туралы                  қараша
28 Бюджеттiк кредит беру кезiндегi қажеттi 2004 жылғы  Қаржымині
құжаттар тiзбесiн бекiту туралы         қараша
29 Мемлекеттiк мекемелердiң шоттарын ашу,  2004 жылғы  Қаржымині
жабу және жүргiзу ережесiн бекiту       қараша
туралы
30 Бюджеттiк есепке алуды жүргiзу          2004 жылғы  Қаржымині
ережесiн бекiту туралы                  қараша
31 Есептiлiк жасаудың және табыс етудің    2004 жылғы  Қаржымині
ережесiн бекiту туралы                  қараша
___________________________________________________________________

5) порядок использования
денег от реализации
государственными учреждениями
товаров (работ, услуг),
остающихся в их распоряжении;
6) порядок осуществления
государственной регистрации
гражданско-правовых сделок
государственных учреждений;
7) порядок осуществления
платежей;
8) порядок заимствования
Правительством Республики
Казахстан;
9) порядок получения и
использования государственных
и гарантированных
государством займов;
10) порядок мониторинга
государственного и
гарантированного
государством долга;
11) порядок мониторинга
финансового состояния
заемщика, получившего
гарантированный государством
заем;
12) порядок бюджетного
кредитования, в том числе:
финансовые процедуры по
предоставлению бюджетных
кредитов;
критерии кредитоспособности
заемщика;
порядок отбора банков-
заемщиков;
порядок определения
средневзвешенной ставки
доходности по государственным
эмиссионным ценным бумагам
Правительства Республики
Казахстан;
порядок осуществления
контроля за целевым
использованием бюджетного
кредита и наличием
обеспечения исполнения
обязательств по нему;
порядок снятия со счета
местного бюджета суммы
задолженности или суммы,
использованной не по целевому
назначению;
13) порядок зачисления
активов в Национальный фонд
Республики Казахстан и
использования Национального
фонда Республики Казахстан;
14) порядок и формы
составления годового отчета о
формировании и использовании
Национального фонда
Республики Казахстан;
15) порядок размещения
временно свободных бюджетных
денег во вклады (депозиты);
16) порядок управления
бюджетными деньгами).
____________________________________________________________________
Ведомственные нормативные правовые акты
____________________________________________________________________
17    Об утверждении стандартов     Октябрь         Счетный комитет
государственного финансового  2004 года       (по
контроля                                      согласованию)
МФ
18    Об утверждении Правил         Декабрь         Счетный комитет
проведения внешнего контроля  2004 года       (по
за исполнением                                согласованию)
республиканского бюджета и
оценки эффективности
бюджетных программ при
внешнем контроле за
исполнением бюджета
19    Об утверждении методики       Сентябрь        МЭБП, МФ
прогнозирования               2004 года
поступлений бюджета
20    Об утверждении Правил         Ноябрь          МЭБП
составления и представления   2004 года
отчета по оценке
эффективности бюджетных
инвестиций, а также сроков
и форм представления
информации, предусматриваемой
в рамках осуществления
мониторинга реализации
бюджетных инвестиций
21    Об утверждении Правил         Сентябрь        МЭБП
разработки и рассмотрения     2004 года
финансово-экономического
обоснования бюджетных
инвестиций, осуществляемых
посредством участия в
формировании и увеличении
уставного капитала
юридических лиц
22    Об утверждении требований к   Сентябрь        МЭБП
технико-экономическому        2004 года
обоснованию бюджетных
инвестиционных проектов
(программ)
23    Об утверждении требований к   Сентябрь        МЭБП
заключению экономической      2004 года
экспертизы бюджетного
инвестиционного проекта
(программы)
24    Об утверждении Правил оценки  Октябрь         МЭБП
эффективности использования   2004 года
грантов, а также сроков и
форм представления отчетности
и информации о ходе и
результатах использования
грантов
25    Об утверждении Правил выдачи  Ноябрь          МФ
разрешений на принятие        2004 года
государственными учреждениями
обязательств
26    Об утверждении Правил         Ноябрь          МФ
регистрации и учета           2004 года
государственных и
гарантированных государством
займов и бюджетных кредитов
27    Об утверждении Правил         Ноябрь          МФ
мониторинга бюджетных         2004 года
кредитов
28    Об утверждении перечня        Ноябрь          МФ
документов, необходимых       2004 года
при предоставлении
бюджетного кредита
29    Об утверждении Правил         Ноябрь          МФ
открытия, закрытия и ведения  2004 года
счетов государственных
учреждений
30    Об утверждении Правил         Ноябрь          МФ
ведения бюджетного учета      2004 года
31    Об утверждении Правил         Ноябрь          МФ
составления и представления   2004 года
отчетности
____________________________________________________________________