"Қазақстан Республикасындағы кредиттiк бюролар және кредиттiк тарихты қалыптастыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 27 қыркүйектегі N 283-ө Өкімі. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 2004.12.30. N 383 өкімімен.
1. Қоса берiлiп отырған "Қазақстан Республикасындағы кредиттiк бюролар және кредиттік тарихты қалыптастыру туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 шiлдедегi  Заңын iске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтiк құқықтық кесiмдердiң тiзбесi (бұдан әрi - Тiзбе) бекiтiлсiн.
2. Мемлекеттiк органдар Тiзбеге сәйкес белгіленген мерзiмдерде:
1) нормативтiк құқықтық кесiмдердiң жобаларын әзiрлесiн және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бекiтуiне енгiзсiн;
2) тиiстi ведомстволық нормативтiк құқықтық кесiмдердi қабылдасын және Қазақстан Республикасының Yкiметiн қабылданған шаралар туралы хабардар етсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2004 жылғы 27 қыркүйектегі
N 283 өкiмiмен
бекiтiлген
"Қазақстан Республикасындағы кредиттiк бюролар және кредиттiк тарихты қалыптастыру туралы" Қазақстан Республикасының
2004 жылғы 6 шiлдедегі Заңын iске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық кесiмдердiң тiзбесi
____________________________________________________________________
P/c|  Нормативтiк құқықтық  | Аяқталу  |Орындалу |Орындауға жауапты
N |     кесiмнiң атауы     |  нысаны  | мерзiмi |мемлекеттік орган
___|________________________|__________|_________|__________________
1 |         2              |     3    |    4    |        5
____________________________________________________________________
1. Тауарлар мен қызметтердi  Қазақстан    2004    Қазақстан
кредитке сататын не       Республика.  жылғы   Республикасының
ақпарат берушілер жеке    сының        қазан   Қаржы нарығын және
кредиттік есептi          Үкіметі              қаржы ұйымдарын
алушылар болып            қаулысының           реттеу мен
табылатын төлем мерзiмiн  жобасы               қадағалау жөнінде.
кейiнге қалдыруды                              гі агенттігі
ұсынатын жеке                                  (келiсiм бойынша),
кәсiпкерлердiң немесе                          Индустрия және
заңды тұлғалардың                              сауда министрлігі
жүйеге келтірілген
белгiлерiн айқындау
туралы
2. "Лицензиялау туралы"      Қазақстан    2004    Қазақстан
Қазақстан Республикасы.   Республика.  жылғы   Республикасының
ның Заңын iске асыру      сының        қазан   Қаржы нарығын және
туралы" Қазақстан         Үкіметі              қаржы ұйымдарын
Республикасы Yкiметiнiң   қаулысының           реттеу мен
1995 жылғы 29 желтоқсан.  жобасы               қадағалау жөнінде.
дағы N 1894  қаулысына                           гі агенттігі
толықтыру енгiзу туралы                        (келiсiм бойынша),
Экономика және
бюджеттік жоспар.
лау министрлігі

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 сентября 2004 года N 283-р. Утратило силу - распоряжением Премьер-Министра РК от 30 декабря 2004 года N 383-р (R040383)
1. Утвердить прилагаемый Перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан" (далее - Перечень).
2. Государственным органам в установленные согласно Перечню сроки:
1) разработать и внести на утверждение Правительства Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 27 сентября 2004 года N 283
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых
необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан
от 6 июля 2004 года "О кредитных бюро и формировании
кредитных историй в Республике Казахстан"
____________________________________________________________________
N |Наименование нор-  |Форма завер- |Срок ис-|  Государственный
п/п|мативного правового|шения        |полнения|орган, ответственный
|акта               |             |        |   за исполнение
____________________________________________________________________
1 |         2         |      3      |    4   |        5
____________________________________________________________________
1.  Об определении сис- Проект поста-  октябрь  Агентство Рес-
тематизированных    новления Пра-   2004    публики Казах-
признаков индивиду- вительства      года    стан по регулиро-
альных предприни-   Республики Ка-          ванию и надзору
мателей или юриди-  захстан                 финансового
ческих лиц, реали-                          рынка и финансо-
зующих товары и ус-                         вых организаций
луги в кредит, либо                         (по согласова-
предоставляющих от-                         нию), Министер-
срочки платежей, ко-                        ство индустрии и
торые являются по-                          торговли
ставщиками инфор-
мации и получателя-
ми кредитного отчета
2.  О внесении дополне- Проект поста-  октябрь  Агентство Рес-
ния в постановление новления Пра-   2004   публики Казах-
Правительства Рес-  вительства      года    стан по регулиро-
публики Казахстан   Республики Ка-          ванию и надзору
от 29 декабря       захстан                 финансового
1995 года N 1894                            рынка и финансо-
"О реализации                               вых организаций
Закона Респуб-                              (по согласова-
лики Казахстан "О                           нию), Министер-
лицензировании"                             ство экономики и
бюджетного пла-
нирования

3. Кредиттік бюроларды       Қазақстан    2004    Қазақстан
лицензиялау және          Республика.  жылғы   Республикасының
инспекциялау ережесi      сының Қаржы қыркүйек Қаржы нарығын және
нарығын              қаржы ұйымдарын
және қаржы           реттеу мен
ұйымдарын            қадағалау жөнінде.
реттеу мен           гі агенттігі
қадағалау            (келiсiм бойынша)
жөнiндегi
aгeнттігі
4. Кредиттік есептi ұсыну    Қазақстан    2004    Қазақстан
ережесi                   Республика.  жылғы   Республикасының
сының       қыркүйек Қаржы нарығын
Қаржы                және қаржы
нарығын және         ұйымдарын реттеу
қаржы                мен қадағалау
ұйымдарын            жөніндегі агентті.
реттеу мен           гі (келiсiм
қадағалау            бойынша)
жөнiндегi
агенттiгі
5. Ақпаратты берушiлердiң    Қазақстан    2004    Қазақстан
кредиттiк бюроларға       Республика.  жылғы   Республикасының
ақпаратты ұсыну           сының       қыркүйек Қаржы нарығын
тәртiбiнiң шарттары       Қаржы                және қаржы
және оған қойылатын ең    нарығын және         ұйымдарын реттеу
аз талаптар               қаржы                мен қадағалау
ұйымдарын            жөніндегі агентті.
реттеу мен           гі (келiсiм
қадағалау            бойынша)
жөнiндегi
агенттiгі
6. Кредиттiк тарих           Қазақстан    2004    Қазақстан
субъектiлерiнiң олар      Республика.  жылғы   Республикасының
туралы кредиттiк          сының       қыркүйек Қаржы нарығын
бюроларға ақпаратты       Қаржы                және қаржы
ұсынуға және кредиттiк    нарығын және         ұйымдарын реттеу
есептi беруге келiсiмдi   қаржы                мен қадағалау
ресiмдеу ережесi          ұйымдарын            жөніндегі агентті.
реттеу мен           гі (келiсiм
қадағалау            бойынша)
жөнiндегi
агенттiгі
7. Жылжымайтын мүлiкке       Бұйрық       2004    Әділет министрлі.
құқықтарды және онымен                 жылғы   гі, Қазақстан
жасалатын мәмілелердi                  қазан   Республикасының
тiркеудi жүзеге асыратын                       Қаржы нарығын
мемлекеттік кәсiпорындар.                      және қаржы ұйымда.
дың онымен жасалатын                           рын реттеу мен
шарттар негiзiнде                              қадағалау жөнінде.
кредиттiк бюроларға                            гі агенттiгі
ақпаратты ұсыну ережесi                        (келiсiм бойынша)
8. Кредиттiк тарихты         Қазақстан    2004    Қазақстан
қалыптастыру жүйесiне     Республика.  жылғы   Республикасының
қатысушылардың            сының        қараша  Қаржы нарығын
қызметiнде ақпараттық     Қаржы                және қаржы
процесті ұйымдастыру      нарығын және         ұйымдарын реттеу
және үй-жайларға          қаржы                мен қадағалау
электрондық және өзге де  ұйымдарын            жөніндегі агентті.
жабдыққа, оларды          реттеу мен           гі (келiсiм
сертификаттауға,          қадағалау            бойынша),
ақпараттық pесурстарға,   жөнiндегi            Қазақстан
ақпараттық жүйелерге      агенттігі            Республикасының
қойылатын ең аз                                Ақпараттандыру
талаптарды белгiлеу,                           және байланыс
кредиттiк тарихтың дерек                       жөніндегі
қорын қорғауды және                            агенттігі
оның сақталуын
ұйымдастыру нұсқаулығы

3.  Правила лицензиро-  Постановление  сентябрь Агентство Рес-
вания и инспектиро- правления       2004    публики Казах-
вания кредитных бю- Агентства Рес-  года    стан по регулиро-
ро                  публики Казах-          ванию и надзору
стан по регули-         финансового
рованию и над-          рынка и финансо-
зору финансо-           вых организаций
вого рынка и            (по согласова-
финансовых              нию)
организаций
4.  Правила представ-   Постановление  сентябрь Агентство Рес-
ления кредитного    правления       2004    публики Казах-
отчета              Агентства Рес-  года    стан по регулиро-
публики Казах-          ванию и надзору
стан по регули-         финансового
рованию и над-          рынка и финансо-
зору финансо-           вых организаций
вого рынка и            (по согласова-
финансовых              нию)
организаций
5.  Условия и минималь- Постановление  сентябрь Агентство Рес-
ные требования к по-  правления     2004    публики Казах-
рядку представления Агентства Рес-  года    стан по регулиро-
информации постав-  публики Казах-          ванию и надзору
щиками информации   стан по регули-         финансового
в кредитные бюро    рованию и над-          рынка и финансо-
зору финансо-           вых организаций
вого рынка и            (по согласова-
финансовых              нию)
организаций
6.  Правила оформления  Постановление  сентябрь Агентство Рес-
согласия субъектов     правления    2004    публики Казах-
кредитных историй   Агентства Рес-  года    стан по регулиро-
на представление    публики Казах-          ванию и надзору
информации о них в  стан по регули-         финансового
кредитные бюро и    рованию и над-          рынка и финансо-
выдачу кредитного   зору финансо-           вых организаций
отчета              вого рынка и            (по согласова-
финансовых              нию)
организаций
7.  Правила представ-      Приказ      октябрь  Министерство
ления государствен-                 2004    юстиции, Агент-
ными предприятия-                   года    ство Республики
ми, осуществляющи-                          Казахстан по ре-
ми регистрацию прав                         гулированию и
на недвижимое иму-                          надзору финансо-
щество и сделок с                           вого рынка и фи-
ним, информации в                           нансовых органи-
кредитные бюро на                           заций (по согла-
основании заключае-                         сованию)
мых с ним договоров
8.  Инструкция органи-   Постановление ноябрь   Агентство Рес-
зации информацион-     правления    2004    публики Казах-
ного процесса в дея- Агентства Рес- года    стан по регулиро-
тельности участников публики Казах-         ванию и надзору
системы формирова-   стан по регули-        финансового
ния кредитных исто-  рованию и над-         рынка и финансо-
рий и установлении   зору финансо-          вых организаций
минимальных требо-   вого рынка и           (по согласова-
ваний к помещениям,  финансовых             нию), Агентство
электронному и ино-  организаций            Республики
му оборудованию, их                         Казахстан по ин-
сертификации, ин-                           форматизации и
формационным ре-                            связи
сурсам, информаци-
онным системам, ор-
ганизации защиты и
сохранности базы
данных кредитных
историй

9. Ақпараттық қызметтер      Бұйрық       2004    Қазақстан
рыногында ақпаратты                    жылғы   Республикасының
берушілердің, кредиттiк                қараша  Ақпараттандыру
бюролар және кредиттiк                         және байланыс
есептердi алушылардың                          жөнiндегі
(кредиттік тарих                               агенттігі,
субъектілерiн қоспағанда)                      Қазақстан
қызметiн ұйымдастыру                           Республикасының
ерекшелiктерiн айқындау                        Қаржы нарығын
жөнiндегі нұсқаулық                            және қаржы
ұйымдарын реттеу
мен қадағалау
жөнiндегі
агенттігі (келiсiм
бойынша)
___________________________________________________________________

9.  Инструкция по опре-    Приказ      ноябрь   Агентство Рес-
делению особенно-                   2004    публики Казах-
стей организации                    года    стан по информа-
деятельности по-                            тизации и связи,
ставщиков информа-                          Агентство Рес-
ции, кредитных бюро                         публики Казах-
и получателей кре-                          стан по регулиро-
дитных отчетов (за                          ванию и надзору
исключением субъек-                         финансового рын-
тов кредитных исто-                         ка и финансовых
рий) на рынке ин-                           организаций (по
формационных услуг                          согласованию)