2007 жылы Украинадағы Қазақстан жылын өткiзу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2007 жылғы 5 қаңтардағы N 1-р Өкімі
2007 жылы Украинадағы Қазақстан жылын өткiзу жөнiндегi Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органдарының қызметiн үйлестiру мақсатында:
1. Қоса берiлiп отырған:
2007 жылы Украинадағы Қазақстан жылын өткiзу жөнiндегi iс-шаралар жоспары;
2007 жылы Украинадағы Қазақстан жылын дайындау және өткiзу жөнiндегi ұйымдастыру комитетiнiң құрамы бекiтiлсiн.
2. Осы өкiмнiң орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігіне жүктелсiн.
Премьер-Министрдiң
мiндетiн атқарушы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2007 жылғы 5 қаңтардағы
N 1-ө өкiмiмен бекiтiлген
2007 жылы Украинадағы Қазақстан жылын өткізу
жөнiндегi iс-шаралар жоспары
Р/с N
Іс-шаралардың атауы
Өткiзiлетiн уақыты және орны
Жауапты орындаушылар
Қаржыландыру көздері (республикалық және жергілікті бюджеттер), сомасы
1
2
3
4
5
1.
Қазақстан Республикасы мен Украина президенттерінің қатысуымен Украинадағы Қазақстан жылының салтанатты ашылуы Бизнес-форум
ақпан, Киев
ҚР Президентінің Әкімшілігі, ҚР СІМ, МАМ, ИСМ, ККМ, БҒМ, АШМ
Алматы,  Ақмола облыстарының және Астана қаласының әкімдіктері
ҚР МАМ қаражаты 56 млн.979 мың теңге
ҚР ИСМ Инвестициялық комитеті "Қазына" ОДҚ АҚ-мен бірлесіп
2.
Бокстан және еркiн күрестен халықаралық турнир Муай-тайдан (тай-боксы, ерлер)   Қазақстан-Украина матчтың кездесуі
14-20 мамыр, Киев
ҚР ТСМ
ҚР ТСМ қаражаты 5442,5 мың теңге
1555 мың теңге
3.
Бірлескен оқу-жаттығу жиыны және  еркiн күрестен (ерлер мен әйелдер)  Қазақстан және Украина құрама командаларының матчтық кездесуі
10-20 ақпан, Киев
ҚР ТСМ
ҚР ТСМ қаражаты 4245 мың теңге
4.
Жеңіл отлетикадан мүгедек спортшылар арасындағы Украинаның ашық чемпионатына қатысу
22-25 мамыр, Киев
ҚР МТС
ҚР ТСМ қаражаты 2240 мың теңге
5.
Қазақстан Республиканың Қорғаныс министрлігінің Орталық ансаблі шығармашылық ұжымының Украина
Қорғаныс
министрлігінің бөлімдері мен гарнизондарында өнер көрсетуі
мамыр
ҚР Қорғанысмині
ҚР СІМ қаражаты (005 "Шетелдік іссапарлар")
6.
"Болашақ - бiздiкi!" ұранымен  Қазақстан және Украина жастар ұйымдарының слеты
3-тоқсан Киев
ҚР БҒМ
ҚР БҒМ қаражаты 3701 мың теңге
7.
"Астана-Киев" телекөпiрiн өткiзе отырып, бiрлескен "медиа-жоба"
қараша,Киев
ҚР МАМ (БАҚ комитеті), "Хабар агенттігі" АҚ
8.
Мыналарға арналған әдеби кештер: Абайды еске түсіру "Абайдың ұлы жолы"
Абай Құнанбаев "Барлық бастаулардың басы" - Жамбыл Жабаевтың еске түсіруге арналған  "Адамдарды жырлаған жүрек" деген көрме Жамбыл Жабаевтің
арналған кітап көрмесі "Өз жерінің ұлы" Мұхтар Әуезовтың
110 жылдығының арналған кітап көрмесі
тамыз И.Я.Франко атындағы Қырым республикалық әмбебап ғылыми кітапханасы, "Халықтар достығы" бөлімі,2007 жыл бойына
ҚР-дың Украинадағы Елшілігі
ҚР СІМ қаражаты
9.
Тың игерушілер слеті
қыркүйек, Полтава
ҚР АШМ
Украинаның облыстық өндірістік ауыл шаруашылығы кәсіп орындары, Украинаның Аграрлық саясат министрлігі, Полтава облыстық әкімшілігі
10.
Украинадағы Қазақстан жылының салтанатты жабылуы
желтоқсан
ҚР МАМ
ҚР МАМ қаражаты

О проведении в 2007 году Года Казахстана в Украине
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 5 января 2007 года N 1-р
С целью координации деятельности государственных органов Республики Казахстан по проведению в 2007 году Года Казахстана в Украине:
1. Утвердить прилагаемые:
План мероприятий по проведению в 2007   году Года Казахстана в Украине;
состав  организационного комитета по подготовке и проведению в 2007 году Года Казахстана в Украине.
2. Контроль за исполнением данного распоряжения возложить на Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 5 января 2007 года N 1-р
План мероприятий по проведению
в 2007 году Года Казахстана в Украине
N
п/п
Наименование мероприятия
Время и
место
проведения
Ответст-
венные
исполни-
тели
Источники
финанси-
рования
(республи-
канский и
местные
бюджеты),
сумма
1
2
3
4
5
1.
Торжественное открытие
Года Казахстана в
Украине с участием
президентов Республики
Казахстан и Украины
Бизнес-форум
февраль,
Киев
Админис-
трация
Прези-
дента РК,
МИД, МКИ,
МИТ, МТК,
МОН, МСХ
РК
акиматы
Алматин-
ской,
Акмолин-
ской
областей
и города
Астаны
Средства
МКИ РК
56 млн.
979 тыс. тенге
Комитет по
инвестициям
МИТ РК
совместно с
АО "ФУР
"Қазына"
2.
Международный турнир по
боксу и вольной борьбе
Матчевая встреча
Казахстан - Украина по
муайтаю (тай-бокс,
мужчины)
14-20 мая,
Киев
МТС РК
Средства
МТС РК
5442,5 тыс.
тенге
1555
тыс. тенге
3.
Совместный учебно-
тренировочный сбор и
матчевая встреча сборных
команд Казахстана и
Украины по вольной борьбе
(мужчины и женщины)
10-20
февраля,
Киев
МТС РК
Средства
МТС РК
4245 тыс.
тенге
4.
Участие в открытом
чемпионате Украины по
легкой атлетике среди
спортсменов-инвалидов
22-25 мая,
Киев
МТС РК
Средства
МТС РК
2240 тыс.
тенге
5.
Выступление творческого
коллектива Центрального
ансамбля Министерства
обороны Республики
Казахстан в частях и
гарнизонах Министерства
обороны Украины
май
МО РК
Средства
МИД РК
("Загра-
ничные
команди-
ровки" 005)
6.
Слет молодежных
организаций Казахстана и
Украины под девизом "Мы -
будущее!"
3 квартал,
Киев
МОН РК
Средства
МОН РК
3701 тыс.
тенге
7.
Совместный "медиа-проект"
с проведением телемоста
"Астана-Киев"
ноябрь,
Киев
МКИ РК
(Комитет
СМИ), АО
"Агент-
ство
"Хабар"
8.
Литературные вечера,
посвященные памяти Абая
"Великий путь Абая";
выставка Абай Кунанбаев
"Начало всех начал";
посвященные памяти
Джамбула Джабаева "Сердце
открыто людям". Книжная
выставка, посвященная
Джамбулу Джабаеву.
Книжная выставка,
посвященная 110-ти летию
со дня рождения Мухтара
Ауэзова, "Сын своей земли"
август,
Крымская
республи-
канская
универса-
льная
научная
библиотека
им. И.Я.
Франко,
отдел
"Дружба
народов" в
течение
2007 года
Посоль-
ство РК
в Украине
Средства
МИД РК
9.
Слет целинников
сентябрь,
Полтава
МСХ РК
Областные
производ-
ственные
сельскохо-
зяйственные
предприятия
Украины,
Министер-
ство
аграрной
политики
Украины,
Полтавская
областная
админист-
рация
10.
Торжественное закрытие
Года Казахстана в Украине
декабрь
МКИ РК
Средства
МКИ РК

2-бөлім. Жергілікті атқарушы органдар деңгейінде өткізілетін іс-шаралар Қарағанды облысы
1.
Қарағанды облысының Днепропетровск облысындағы күндерi, Қарағанды және  Днепропетровск облыстары iскер топтарының сауда-экономикалық миссиясын өткiзу
қыркүйек Днепропетровск
"Қарағанды облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаменті " мемлекеттік мекемесі
Жергілікті бюджет
2.
Қарағанды және Днепропетровск облыстары кәсіпорындарының сауда-өнеркәсіп көрмесі, тауарлар және
қызметтер жәрмеңкесі
қыркүйек, Днепропетровск
3.
Тәттiмбет атындағы академиялық қазақ халық аспаптары оркестрiнiң гастрольдерi
қыркүйек, Днепропетровск
4.
Академиялық музыкалық комедия театрының  гастрольдерi
қыркүйек, Днепропетровск
5.
Бiрлескен оқу-жаттығу жиыны және еркiн күрестен матчтық кездесу
қыркүйек, Днепропетровск
6.
Темiртау қаласының Днепродзержинск қаласындағы күндерi (бауырлас қалалар)
қыркүйек, Днепродзержинск
7.
Өнер шеберлерi мен көркемөнер
паздар ұжымдар
ының концертi
қыркүйек, Днепродзержинск
Астана қаласының әкімдігі
1.
Астана қаласының Киевтегi күндерi(Мәдениет күндерiнiң шеңберiнде Астананың және Киевтiң iскер топтарының кездесулерi, "Астана-болашақ қаласы" фотокөрмесі өткізіледі)
мамырдың екінші онкүндігі, Киев
Астана қаласының әкімдігі
Жергілікті бюджет
Алматы қаласының қаласының әкімдігі (Мәдениет департаменті)
1.
Одесса қаласында Алматы қаласының
мәдениет күндерiн өткізу.
(Мәдениет күндерінің шеңберінде баспасөз маслихаты, Алматы қаласы Тарих мұражайының көрмесi мен фотокөрмесi, қазақстандық кинематографистер фильмдерiнiң көрсетiлiмдерi, осы iс-шаралардың  салтанатты ашылуы, жабылуы және Қазақстан өнер шеберлерiнiң  қатысуымен концерттер өткiзiледi)
шілде, Одесса
Мәдениет департаменті
Жергілікті бюджет
Маңғыстау облысы
1.
Форт-Шевченко қаласының Канев (бауырлас қалалар) және Черкассы қалаларындағы мәдениет күндерi
маусым,Канев, Черкассы
Маңғыстау облысының әкімдігі
Жергілікті бюджет
Павлодар облысы
1.
Украин шығармашылық ұжымдары қоса алғанда ұлттық мәдени орталықтар шығармашылық ұжымдарының өнер көрсетуiн
мамыр, Киев, Львов, Запорожье, Днепропетровск
Павлодар облысының  әкімдігі (Мәдениет департаменті)
жергілікті бюджет
Ескертпе:
Аббревитуралардың толық жазылуы:
ҚР СIМ            - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi;
ҚР МАМ            - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат
министрлiгi;
ҚР ИСМ            - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда
министрлiгi;
ҚР ККМ            - Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация
министрлiгi;
ҚР АШМ            - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлiгi;
ҚР ТСМ            - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт
министрлiгi;
ҚР Қорғанысминi   - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi;
ҚР БҒМ            - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым
министрлiгi;
"Қазына" ОДҚ" АҚ  - "Қазына" орнықты даму қоры" акционерлiк қоғамы;
БАҚ               - Бұқаралық ақпарат құралдары;
АҚ                - акционерлiк қоғам
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2007 жылғы 5 қаңтардағы
N 1-ө өкiмiмен
бекiтiлген
2007 жылы Украинадағы Қазақстан жылын дайындау және
өткiзу жөнiндегi ұйымдастыру комитетiнiң құрамы
Iзмұхамбетов              - Қазақстан Республикасының Энергетика
Бақтықожа Салахатдинұлы     және минералдық ресурстар министрi,
төраға
Ермекбаев                 - Қазақстан Республикасы Президентiнiң
Нұрлан Байзақұлы            кеңесшiсi - Қазақстан Республикасы
Президентi Әкiмшiлiгiнiң сыртқы саясат
орталығының меңгерушiсi, төрағаның
орынбасары
Жұмабаев                  - Қазақстан Республикасының Украинадағы
Амангелдi Жұмабайұлы        Төтенше және Өкiлеттi Елшiсi
Супрун                    - Қазақстан Республикасының Экономика
Виктор Васильевич           және бюджеттiк жоспарлау вице-министрi
Әлиев                     - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Арыстанбек Мұхамедиұлы      және ақпарат вице-министрi
Бектұров                  - Қазақстан Республикасының Көлiк және
Азат Ғаббасұлы              коммуникация вице-министрi
Баталов                   - Қазақстан Республикасының Индустрия
Асқар Болатұлы              және сауда вице-министрi
Жанасаев                  - Қазақстан Республикасы Қорғаныс
Болат Бақытжанұлы           министрiнiң орынбасары
Әбдiмомынов               - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Азамат Құрманбекұлы         ғылым вице-министрi
Мусин                     - Қазақстан Республикасының Туризм және
Қобыланды Нұрғалиұлы        спорт вице-министрi
Әбдiкәрiмов               - Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер
Сержан Оралбайұлы           министрлiгi Еуропа және Америка
департаментiнiң директоры
Әлиев                     - Қазақстан халықтары ассамблеясы
Жұматай Әлиұлы              төрағасының орынбасары, Ассамблея
хатшылығының меңгерушiсi
Смағұлов                  - Астана қаласы әкiмiнiң орынбасары
Болат Советұлы
Сейдуманов                - Алматы қаласы әкiмiнiң орынбасары
Серiк Тұрарұлы
Бочин                     - Павлодар облысы әкiмiнiң орынбасары
Виктор Захарович
Қанаев                    - Қарағанды облысы әкiмiнiң орынбасары
Серiкжан Зияданұлы
Шәйжүнiсов                - Маңғыстау облысы әкiмiнiң аппараты
Аллен Сержанұлы             басшысының орынбасары

Раздел 2. Мероприятия, проводимые на уровне местных
исполнительных органов
Карагандинская область
1.
Дни Карагандинской области
в Днепропетровской
области, проведение
торгово-экономической
миссии деловых кругов
Карагандинской и
Днепропетровской областей
сентябрь,
Днепро-
петровск
Государс-
твенное
учреж-
дение
"Депар-
тамент
предпри-
нимате-
льства и
промышле-
нности
Караган-
динской
области"
Местный
бюджет
2.
Торгово-промышленная
выставка, ярмарка товаров
и услуг предприятий
Карагандинской и
Днепропетровской областей
сентябрь,
Днепро-
петровск
3.
Гастроли Академического
оркестра казахских
народных инструментов им.
Таттимбета
сентябрь,
Днепро-
петровск
4.
Гастроли Академического
театра музыкальной комедии
сентябрь,
Днепро-
петровск
5.
Совместный учебно-
тренировочный сбор и
матчевая встреча по
вольной борьбе
сентябрь,
Днепро-
петровск
6.
Дни города Темиртау в
городе Днепродзержинске
(города-побратимы)
сентябрь,
Днепро-
дзержинск
7.
Концерт мастеров искусств
и коллективов
художественной
самодеятельности
сентябрь,
Днепро-
дзержинск
Акимат города Астаны
1.
Дни города Астаны в Киеве
(в рамках Дней культуры
пройдут встречи деловых
кругов Астаны и Киева,
фотовыставка "Астана -
город будущего")
вторая
декада
мая, Киев
акимат
города
Астаны
Местный
бюджет
Акимат города Алматы (Департамент культуры)
1.
Проведение Дней культуры
города Алматы в городе
Одессе, (в рамках Дней
культуры пройдут:
пресс-конференция,
выставка и фотовыставка
музея истории г. Алматы,
показ фильмов казахстан-
ских кинематографистов,
торжественные открытие,
закрытие данного
мероприятия и концерты с
участием мастеров
искусств Казахстана)
июль,
Одесса
Департа-
мент
культуры
Местный
бюджет
Мангистауская область
1.
Дни культуры г.
Форт-Шевченко в городах
Канев (города-побратимы)
и Черкассы
июнь,
Канев,
Черкассы
акимат
Мангис-
тауской
области
Местный
бюджет
Павлодарская область
1.
Выступление творческих
коллективов национальных
культурных центров,
включая украинские
творческие коллективы
май, Киев,
Львов,
Запорожье,
Одесса,
Днепро-
петровск
акимат
Павло-
дарской
области
(Департа-
мент
культуры)
Местный
бюджет
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИД РК - Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
МКИ РК - Министерство культуры и информации Республики Казахстан;
МИТ РК - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан;
МТК РК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
МСХ РК - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
МТС РК - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан;
МО РК  - Министерство обороны Республики Казахстан;
МОН РК - Министерство образования и науки Республики Казахстан;
АО "ФУР "Қазына" - акционерное общество "Фонд устойчивого развития "Қазына"
СМИ    - средства массовой информации;
АО     - акционерное общество
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 5 января 2007 года N 1-р
Состав
организационного комитета по подготовке и проведению
в 2007 году Года Казахстана в Украине
Измухамбетов Бактыкожа       - Министр энергетики и минеральных
Салахатдинович                 ресурсов Республики Казахстан,
председатель
Ермекбаев                    - советник Президента Республики
Нурлан Байузакович             Казахстан - заведующий Центром
внешней политики Администрации
Президента Республики Казахстан,
заместитель председателя
Жумабаев                     - Чрезвычайный и Полномочный Посол
Амангельды Жумабаевич          Республики Казахстан в Украине
Супрун                       - вице-министр экономики и бюджетного
Виктор Васильевич              планирования Республики Казахстан
Алиев Арыстанбек             - вице-министр культуры и информации
Мухамедиевич                   Республики Казахстан
Бектуров                     - вице-министр транспорта и
Азат Габбасович                коммуникаций Республики Казахстан
Баталов                      - вице-министр индустрии и торговли
Аскар Булатович                Республики Казахстан
Джанасаев                    - заместитель Министра обороны
Булат Бахытжанович             Республики Казахстан
Абдымомунов Азамат           - вице-министр образования и науки
Курманбекович                  Республики Казахстан
Мусин                        - вице-министр туризма и спорта
Хобланды Нургалиевич           Республики Казахстан
Абдыкаримов                  - директор Департамента Европы и
Сержан Оралбаевич              Америки Министерства иностранных
дел Республики Казахстан
Алиев                        - заместитель председателя Ассамблеи
Жуматай Алиевич                народов Казахстана, заведующий
Секретариатом Ассамблеи
Смагулов                     - заместитель акима города Астаны
Болат Советович
Сейдуманов                   - заместитель акима города Алматы
Серик Турарович
Бочин                        - заместитель акима Павлодарской
Виктор Захарович               области
Канаев                       - заместитель акима Карагандинской
Серикжан Зиаданович            области
Чайжунусов                   - заместитель руководителя аппарата
Аллен Сержанович               акима Мангистауской области