2007-2010 жылдарға арналған "Мемлекеттiк-жеке меншiк әрiптестiк негiзiнде 100 мектеп және 100 аурухана салу" жобасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 26 наурыздағы N 67-ө Өкімі
2007-2010 жылдарға арналған "Мемлекеттiк-жеке меншiк әрiптестiк негiзiнде 100 мектеп және 100 аурухана салу" жобасын iске асыру мақсатында:
1. Қоса берiлiп отырған 2007-2010 жылдарға арналған "Мемлекеттiк-жеке меншiк әрiптестiк негiзiнде 100 мектеп және 100 аурухана салу" жобасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Iс-шаралар жоспары) бекiтiлсiн.
2. Орталық атқарушы органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi, "Қазына" орнықты даму қоры" акционерлiк қоғамы:
1) Iс-шаралар жоспарының уақтылы орындалуын қамтамасыз етсiн;
2) ай сайын Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы ақпарат ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi тоқсан сайын Қазақстан Республикасының Үкiметiне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат ұсынуды қамтамасыз етсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2007 жылғы 26 наурыздағы
N 67-ө өкiмiмен
бекітілген
2007-2010 жылдарға арналған "Мемлекеттiк-жеке меншiк әрiптестiк негiзiнде 100 мектеп және 100 аурухана салу" жобасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары
N
Р/
с
Іс-шаралар
Аяқталу
нысаны
Жауапты
орындаушы
Орындау
мерзімі
1
2
3
4
5
1
"Мемлекеттiк-жеке
меншiк әрiптестiк
негiзiнде 100
мектеп және 100
аурухана салу"
жобасын iске асыру
шеңберiнде бейiндi
мектептер мен
мектеп-интернаттар
құру жөнiнде
ұсыныс енгiзу
ЭБЖМ-ге
ұсыныс
БҒМ
(жинақ-
тау),
облыстар-
дың,
Астана және
Алматы
қалалары-
ның
әкiмдерi
2007 жылғы
наурыз
2
Белгiлi өлшемдердi
ескере отырып,
өңiрлер бөлiнiсiнде
мектептердiң
тiзбесiн қалыптас-
тыруды аяқтау
ЭБЖМ-ге
ақпарат
БҒМ
(жинақ-
тау),
облыстар-
дың,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның
әкiмдерi
2007 жылғы
наурыз
3
Белгiлi өлшемдердi
ескере отырып,
өңiрлер бөлiнiсiнде
денсаулық сақтау
объектiлерiнiң
тiзбесiн қалыптас-
тыруды аяқтау
ЭБЖМ-ге
ақпарат
ДСМ
(жинақ-
тау),
облыстар-
дың,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның
әкiмдерi
2007 жылғы
наурыз
4
2007 жылдың
республикалық
бюджетiн нақтылау
кезiнде мектептер
мен денсаулық
сақтау объектiлерi-
нiң үлгi жобаларын
әзiрлеуге арналған
шығыстарды қаржы-
ландыру жөнiнде
ұсыныстар енгiзу
ЭБЖМ-ге
ұсыныс
ИСМ
(жинақ-
тау), БҒМ,
ДСМ
2007 жылғы
наурыз
5
2007 жылдың
республикалық
бюджетiн нақтылау
кезiнде жобаны
iске асыру
шеңберiнде қолда
бар жобаларды
бекiтуге және жаңа
мектептердi салуды
бастауға арналған
шығыстарды
қаржыландыру
жөнiнде ұсыныстар
енгiзу
ЭБЖМ-ге
ұсыныс
БҒМ
2007 жылғы
наурыз
6
2007 жылдың
республикалық
бюджетiн нақтылау
кезiнде шығыстарды
қаржыландыру
мәселесiн
Республикалық
бюджет комиссиясының
қарауына енгiзу:
а) үлгi жобаларды
әзiрлеуге және
мектептердi салуды
бастауға;
б) денсаулық
сақтау объектiлерi
бойынша үлгi
жобаларды
әзiрлеуге
РБК
шешімі
ЭБЖМ
2007 жылғы
сәуір
7
Мемлекеттiк-жеке
меншiк әрiптестiк
негiзiнде үлгi
мектептер мен
денсаулық сақтау
объектiлерiн салу
туралы ұсыныстар
енгiзу
ЭБЖМ-ге
ұсыныс
БҒМ, ДСМ
2007 жылғы
сәуір
8
Тартылған қаражат
есебiнен мектептер
мен денсаулық
сақтау объектiлерiн
салуды қаржыландыру
схемасы жөнiнде
ұсыныстар енгiзу
ЭБЖМ-ге
ұсыныс
ЭБЖМ
(жинақ-
тау), "Қа-
зына" ОДҚ"
АҚ, Қаржы-
минi, БҒМ,
ДСМ
2007 жылғы
2 сәуір
9
Әлеуметтiк
объектiлердi салу
бойынша акционерлiк
қоғам құру жөнiнде
ұсыныс енгізу
ЭБЖМ-ге
ұсыныс
ИСМ(жинақ-
тау), "Қа-
зына" ОДҚ"
АҚ, ЭБЖМ,
Қаржыминi
2007 жылғы
наурыз
10
Мектептер мен
денсаулық сақтау
объектiлерiн салу
үшiн жер учаскесi-
нiң және инженер-
лiк-коммуникациялық
жүйелердiң болуы
туралы ақпарат
ұсыну
ЭБЖМ-ге
ақпарат
БҒМ
(жинақ-
тау), ДСМ,
облыстар-
дың,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның
әкiмдерi
2007 жылғы
наурыз
11
Мектептердiң
түрлерiн айқындау
және мектептердiң
үлгi жобаларын
дайындау жөнiнде
техникалық
ерекшелiгiн
әзiрлеу бойынша
ұсыныстар енгiзу
ЭБЖМ-ге
ақпарат
БҒМ
(жинақ-
тау), ИСМ
2007 жылғы
30 наурыз
12
Денсаулық сақтау
объектiлерiнiң
түрлерiн айқындау
және денсаулық
сақтау объектiлерi-
нiң үлгi жобаларын
дайындау жөнiнде
техникалық
ерекшелiгiн
әзiрлеу бойынша
ұсыныстар енгiзу
ЭБЖМ-ге
ақпарат
ДСМ (жинақ-
тау),
ИСМ
2007 жылғы
30 наурыз
13
Салу қолда бар
жұмыс жобаларын
қолданып жүзеге
асырылатын
мектептердiң
тiзбесiн айқындау
ЭБЖМ-ге
ақпарат
БҒМ (жинақ-
тау), ИСМ
2007 жылғы
10 сәуір
14
Қолда бар жобаларды
нақты жергiлiктi
жерлерге бiлiм
беру объектiлерi
бойынша бекiтудi
қамтамасыз ету
ЭБЖМ-ге
ақпарат
БҒМ
(жинақ-
тау),
облыстар-
дың,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның
әкiмдерi
2007 жылғы
сәуір
15
2007 жылы мектептер
салуды бастауға
конкурс өткiзу
жөнiнде ұсыныстар
енгiзу
ЭБЖМ-ге
ақпарат
БҒМ
(жинақ-
тау),
облыстар-
дың,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның
әкiмдерi
2007 жылғы
мамыр
16
Мектептер мен
денсаулық сақтау
объектiлерiнiң
үлгi жобаларын
әзiрлеуге халықара-
лық конкурс өткiзу
жөнінде ұсыныстар
енгізу
ЭБЖМ-ге
ұсыныс
ИСМ, БҒМ,
ДСМ
2007 жылғы
мамыр
17
Қолда бар сметалық
нормативтер негiзiнде құрылыс-
тың құнын айқындай
отырып, үлгi
мектептер мен
денсаулық сақтау
объектiлерiн салу
жөнiнде 2008 жылға
арналған бюджеттiк
өтiнiмдi әзiрлеу
ЭБЖМ-ге
ақпарат
БҒМ, ДСМ,
ИСМ
2007 жылғы
мамыр
18
Қазақстан
Республикасының
қолданыстағы
заңнамасына
"Мемлекеттiк-жеке
меншiк әрiптестiк
негiзiнде 100
мектеп және 100
аурухана салу"
жобасын іске
асыруға байланысты
мәселелер бойынша
өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу
жөнiнде шаралар
қабылдау
ЭБЖМ-ге
ақпарат
ЭБЖМ,
Әдiлетми-
нi, БҒМ,
ДСМ, "Қазына"
ОДҚ" АҚ
2007 жылғы
шілде
19
Заңнамада
белгiленген
тәртiппен мектептер
мен денсаулық
сақтау объектiлерi-
нiң үлгi жобаларын
әзiрлеудi қамта-
масыз ету
Уәкілетті
органның
бұйрығы
ИСМ, БҒМ,
ДСМ
2008 жылғы
сәуір
20
Yлгi жобаларды
нақты жергiлiктi
жерге бекiтудi
қамтамасыз ету
(жобалау-сметалық
құжаттама әзiрлеу,
жер учаскелерiн
бөлу және техника-
лық шарттар беру)
ЭБЖМ-ге
ақпарат
БҒМ, ДСМ,
"Қазына"
ОДҚ" АҚ,
облыстар-
дың,
Астана және
Алматы
қалалары-
ның
әкiмдерi
2008 жылғы
шілде
21
Мемлекеттiк-жеке
меншiк әрiптестiк
негiзiнде үлгi
мектептер мен
денсаулық сақтау
объектілерін салу
жөнiнде халықаралық
конкурс өткiзу
ЭБЖМ-ге
ақпарат
БҒМ, ДСМ,
ИСМ,
"Қазына"
ОДҚ" АҚ,
облыстар-
дың,
Астана және
Алматы
қалалары-
ның
әкiмдерi
2008 жылғы
шілде
22
Мемлекеттiк-жеке
меншiк әрiптестiк
негiзiнде үлгi
жобалар бойынша
мектептер мен
денсаулық сақтау
объектiлерiн
салуды қамтамасыз
ету
ЭБЖМ-ге
ақпарат
БҒМ, ДСМ,
ИСМ,
"Қазына"
ОДҚ" АҚ,
облыстар-
дың,
Астана және
Алматы
қалалары-
ның
әкiмдерi
2008-2010
жылдар
23
"Мемлекеттiк-жеке
меншiк әрiптестiк
негiзiнде 100
мектеп және 100
аурухана салу"
жобасын iске асыру
шеңберiнде салу
жоспарланған
мектептер мен
денсаулық сақтау
объектiлерiн
тиiстi кадрлармен
жасақтау және
ұстау жөнiнде
шаралар қабылдау
ЭБЖМ-ге
ақпарат
БҒМ, ДСМ
2007 жылғы
тамыз
24
Мемлекеттiк-жеке
меншiк әрiптестiк
негiзiнде 100
мектеп және 100
аурухана салуды
қаржыландыруға
кәсiпкерлердi
тарту мәселесiн
пысықтау
ЭБЖМ-ге
ақпарат
ИСМ
(жинақ-
тау),
"Қазына"
ОДҚ" АҚ,
"Атамекен"
Қазақстан
кәсiпкер-
лерi мен
жұмыс
берушiле-
рiнiң
жалпыұлт-
тық одағы
(келiсiм
бойынша)
2007 жылғы
сәуір
25
Мемлекеттiк-жеке
меншiк әрiптестiк
негiзiнде 100
мектеп және 100
аурухана салуды
қаржыландыруға жер
қойнауын пайдалану-
шыларды тарту
мәселесiн пысықтау
ЭБЖМ-ге
ұсыныс
ЭМРМ
(жинақ-
тау),
"Атамекен"
Қазақстан-
дық кәсiп-
керлер және жұмыс
берушiлер-
дің жалпы
ұлттық
одақ
(келiсiм
бойынша)
2007 жылғы
сәуір
26
Бiлiм беру және
денсаулық сақтау
объектiлерiн салу
жоспарланған елдi
мекендердегі білім
беру және денсаулық
сақтау қызметкер-
лерiне тұрғын үй
құрылыс жинақтау
жүйесi арқылы
тұрғын үй салу
жөнiнде ұсыныстар енгiзу
ЭБЖМ-ге
ұсыныс
ИСМ
(жинақ-
тау), БҒМ,
ДСМ,
облыстар-
дың,
Астана және
Алматы
қалалары-
ның
әкiмдерi
2007 жылғы
сәуір
27
Шағын орта бизнестi
атап айтқанда,
құрылыс индустриясы
мен бiлiм беру
және денсаулық
сақтау объектiлерiн
салу жоспарланған
елдi мекендерде
дамыту үшiн жағдай
жасау жөнiнде
ұсыныстар енгiзу
ЭБЖМ-ге
ұсыныс
ИСМ
(жинақ-
тау),
облыстар-
дың,
Астана және
Алматы
қалалары-
ның
әкiмдерi
2007 жылғы
сәуір
Ескертпе :
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi
ЭМРМ - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Қаржыминi - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
БҒМ - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Әдiлетминi - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
"Қазына" ОДҚ" АҚ - "Қазына" орнықты даму қоры" акционерлiк қоғамы

Об утверждении Плана мероприятий по реализации проекта "Строительство 100 школ и 100 больниц на основе государственно-частного партнерства" на 2007-2010 годы
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 26 марта 2007 года N 67-p
В целях реализации проекта "Строительство 100 школ и 100 больниц на основе государственно-частного партнерства" на 2007-2010 годы:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации проекта "Строительство 100 школ и 100 больниц на основе государственно-частного партнерства" на 2007-2010 годы (далее - План мероприятий).
2. Центральным исполнительным органам, акимам областей, городов Астаны и Алматы, акционерному обществу "Фонд устойчивого развития "Қазына":
1) обеспечить своевременное исполнение Плана мероприятий;
2) ежемесячно представлять информацию о ходе исполнения Плана мероприятий в Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
3. Министерству экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан сводной информации о ходе исполнения Плана мероприятий ежеквартально.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 26 марта 2007 года N 67-p
План мероприятий
по реализации проекта "Строительство 100 школ и
100 больниц на основе государственно-частного партнерства"
на 2007-2010 годы
N
п/п
Мероприятия
Форма
завершения
Ответственный
исполнитель
Срок
испол-
нения
1
2
3
4
5
1
Внести предложение по
созданию профильных школ и
школ-интернатов в рамках
реализации проекта
"Строительство 100 школ и
100 больниц на основе
государственно-частного
партнерства"
Предложение
в МЭБП
МОН (созыв),
акимы
областей,
г.г. Астаны
и Алматы
Март
2007
года
2
Завершить формирование
перечня школ в разрезе
регионов с учетом
определенных критериев
Информация
в МЭБП
МОН (созыв),
акимы
областей,
г.г. Астаны
и Алматы
Март
2007
года
3
Завершить формирование
перечня объектов
здравоохранения в разрезе
регионов с учетом
определенных критериев
Информация
в МЭБП
МЗ (созыв),
акимы
областей,
г.г. Астаны
и Алматы
Март
2007
года
4
Внести предложения по
финансированию расходов на
разработку типовых проектов
школ и объектов
здравоохранения при
уточнении республиканского
бюджета 2007 года
Предложение
в МЭБП
МИТ (созыв),
МОН, МЗ
Март
2007
года
5
Внести предложения по
финансированию расходов
на привязку имеющихся
проектов и на начало
строительства новых школ в
рамках реализации проекта
при уточнении республи-
канского бюджета 2007 года
Предложение
в МЭБП
МОН
Март
2007
года
6
Вынести на рассмотрение
Республиканской бюджетной
комиссии вопрос финансиро-
вания расходов при
уточнении республиканского
бюджета 2007 года:
а) на разработку типовых
проектов и начало
строительства школ;
б) на разработку типовых
проектов по объектам
здравоохранения
Решение РБК
МЭБП
Апрель
2007
года
7
Внести предложения по
строительству типовых
школ и объектов
здравоохранения на
основе государственно-
частного партнерства
Предложение
в МЭБП
МОН, МЗ
Апрель
2007
года
8
Внести предложения по схеме
финансирования строитель-
ства школ и объектов
здравоохранения за счет
привлеченных средств
Предложение
в МЭБП
МЭБП
(созыв),
АО "ФУР
"Қазына",
МФ, МОН, МЗ
2 апреля
2007
года
9
Внести предложения по
созданию акционерного
общества по строительству
социальных объектов
Предложение
в МЭБП
МИТ (созыв),
АО "ФУР
"Қазына",
МЭБП, МФ
Март
2007
года
10
Представить информацию о
наличии земельного участка
и инженерно-коммуника-
ционных сетей под
строительство школ и
объектов здравоохранения
Информация
в МЭБП
МОН (созыв),
МЗ, акимы
областей,
г.г. Астаны
и Алматы
Март
2007
года
11
Определить типы школ и
внести предложения по
разработке технической
спецификации по подготовке
типовых проектов школ
Информация
в МЭБП
МОН (созыв),
МИТ
30 марта
2007
года
12
Определить типы объектов
здравоохранения и внести
предложения по разработке
технической спецификации
по подготовке типовых
проектов объектов
здравоохранения
Информация
в МЭБП
МЗ (созыв),
МИТ
30 марта
2007
года
13
Определить перечень школ,
строительство которых
будет осуществляться с
применением имеющихся
рабочих проектов
Информация
в МЭБП
МОН (созыв),
МИТ
10 апреля
2007
года
14
Обеспечить привязку
имеющихся проектов
по объектам образования к
конкретной местности
Информация
в МЭБП
МОН (созыв),
акимы
областей,
г.г. Астаны
и Алматы
Апрель
2007
года
15
Внести предложения по
проведению конкурса на
начало строительства школ
в 2007 году
Информация
в МЭБП
МОН (созыв),
акимы
областей,
г.г. Астаны
и Алматы
Май
2007
года
16
Внести предложения по
проведению международного
конкурса на разработку
типовых проектов школ
и объектов здравоохранения
Информация
в МЭБП
МИТ, МОН, МЗ
Май
2007
года
17
Разработать бюджетную
заявку на 2008 год
по строительству типовых
школ и объектов здраво-
охранения с определением
стоимости строительства на
основе существующей
сметных нормативов
Информация
в МЭБП
МОН, МЗ, МИТ
Май
2007
года
18
Принять меры но внесению
изменений и дополнений в
действующее законодатель-
ство Республики Казахстан
по вопросам связанным с
реализацией проекта
"Строительство 100 школ и
100 больниц на основе
государственно-частного
партнерства"
Информация
в МЭБП
МЭБП, МЮ,
МОН, МЗ,
АО "ФУР
"Қазына"
Июль
2007
года
19
Обеспечить разработку
типовых проектов школ
и объектов здравоохранения
в установленном
законодательством порядке
Приказ
уполномо-
ченного
органа
МИТ, МОН, МЗ
Апрель
2008
года
20
Обеспечить привязку
типовых проектов к
конкретной местности
(разработка проектно-
сметной документации,
выделение земельных
участков и выдача
технических условий)
Информация
в МЭБП
МОН, МЗ,
АО "ФУР
"Қазына",
акимы
областей,
г.г. Астаны
и Алматы
Июль
2008
года
21
Провести международный
конкурс по строительству
типовых школ и объектов
здравоохранения на основе
государственно-частного
партнерства
Информация
в МЭБП
МОН, МЗ,
МИТ, АО "ФУР
"Қазына",
акимы
областей,
г.г. Астаны
и Алматы
Июль
2008
года
22
Обеспечить строительство
школ и объектов здраво-
охранения по типовым
проектам на основе
государственно-частного
партнерства
Информация
в МЭБП
МОН, МЗ,
МИТ, АО "ФУР
"Қазына",
акимы
областей,
г.г. Астаны
и Алматы
2008-
2009
годы
23
Принять меры по укомплек-
тованию соответствующими
кадрами и содержанию школ
и объектов здравоохранения,
планируемых к строительству
в рамках реализации
проекта "Строительство 100
школ и 100 больниц на
основе государственно-
частного партнерства"
Информация
в МЭБП
МОН, МЗ
Август
2007
года
24
Проработать вопрос привле-
чения предпринимателей
в финансирование
строительства 100 школ и
100 больниц на основе
государственно-частного
партнерства
Информация
в МЭБП
МИТ (созыв),
АО "ФУР
"Қазына",
Общенацио-
нальный союз
предпринима-
телей и рабо-
тодателей
Казахстана
"Атамекен"
(по согла-
сованию)
Апрель
2007
года
25
Проработать вопрос
привлечения недропользо-
вателей в финансирование
строительства 100 школ и
100 больниц на основе
государственно-частного
партнерства
Предложение
в МЭБП
МЭМР (созыв),
Общенацио-
нальный союз
предпринима-
телей и
работодателей
Казахстана
"Атамекен"
(по согла-
сованию)
Апрель
2007
года
26
Внести предложения по
строительству жилья
через систему жилищно-
строительных сбережений
для работников образования
и здравоохранения, в тех
населенных пунктах, где
планируется строить объекты
образования и
здравоохранения
Предложение
в МЭБП
МИТ (созыв),
МОН, МЗ,
акимы
областей,
г.г. Астаны
и Алматы
Апрель
2007
года
27
Внести предложения по
созданию условий для
развития малого среднего
бизнеса, в частности в
стройиндустрии, и в тех
населенных пунктах, где
планируется строить
объекты образования и
здравоохранения
Предложение
в МЭБП
МИТ (созыв),
акимы
областей,
г.г. Астаны
и Алматы
Апрель
2007
года
Примечание:
МЭБП             - Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
МИТ              - Министерство индустрии и торговли Республики
Казахстан
МЭМР             - Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
МФ               - Министерство финансов Республики Казахстан
МЗ               - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МОН              - Министерство образования Республики Казахстан
МЮ               - Министерство юстиции Республики Казахстан
АО "ФУР "Қазына" - акционерное общество "Фонд устойчивого развития
"Қазына"