"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне туристік қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 5 шілдедегі Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2008 жылғы 8 тамыздағы N 208-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне туристік қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 5 шілдедегі  Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілер қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2008 жылғы 8 тамыздағы
N 208-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне
туристік қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының
2008 жылғы 5 шілдедегі Заңын іске асыру мақсатында
қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Нормативтік
құқықтық
актінің атауы
Актінің
нысаны
Орындалуына
жауапты
мемлекеттік
орган
Орындау
мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Туристік қызмет
көрсету ережесін
бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ТСМ
2008
жылғы
тамыз
2.
Туристік қызмет көрсетудің үлгі шартын бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ТСМ
2008
жылғы
тамыз
3.
Туризм саласын-
дағы мамандарды
кәсіптік даяр-
лауға, қайта
даярлауға және
олардың білікті-
лігін арттыруға
қойылатын жалпы
талаптарды бекі-
ту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ТСМ
2008
жылғы
тамыз
4.
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
кейбір шешімде-
ріне өзгерістер
мен толықтырулар
енгізу туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ТСМ
2008
жылғы
тамыз
5.
Туристерді
орналастыру
орындарын сынып-
тау ережесін
бекіту туралы
ТСМ бұйрығы
ТСМ
2008
жылғы
тамыз
6.
Туристік қызмет
саласындағы
мамандарды
қайта даярлау
және олардың
біліктілігін
арттыру ережесін
бекіту туралы
ТСМ бұйрығы
ТСМ
2008
жылғы
тамыз
7.
Туристік
қызметті жүзеге
асыратын
тұлғалардың
мемлекеттік
тізілімін және
туристік
бағыттар мен
соқпақтардың
мемлекеттік
тізілімін
қалыптастыру
және жүргізу
ережесін бекіту
туралы
ТСМ бұйрығы
ТСМ
2008
жылғы
тамыз
8.
"Қазақстан
Республикасы
Туризм және
спорт министрлі-
гінің ведомство-
лары туралы"
Қазақстан
Республикасы
Туризм және
спорт министрі-
нің 2007 жылғы
20 қарашадағы N
1-2/180 бұйрығы-
на өзгерістер
мен толықтырулар
енгізу туралы
ТСМ бұйрығы
ТСМ
2008
жылғы
тамыз
Ескертпе:
ТСМ - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам туристской деятельности"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 8 августа 2008 года N 208-p
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации  Закона  Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам туристской деятельности" (далее - перечень).
2. Министерству туризма и спорта Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 8 августа 2008 года N 208-р
Перечень нормативных правовых актов,
принятие которых необходимо в целях реализации
Закона Республики Казахстан от 5 июля 2008 года
"О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные
акты Республики Казахстан по вопросам туристской деятельности"
N
п/п
Наименование
нормативного
правового акта
Форма акта
Государствен-
ный орган,
ответственный
за исполнение
Срок
испол-
нения
1
2
3
4
5
1.
Об утверждении Правил
предоставления
туристских услуг
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТС
Август
2008
года
2.
Об утверждении типового
договора на туристское
обслуживание
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТС
Август
2008
года
3.
Об утверждении общих
требований к профес-
сиональной подготовке,
переподготовке и
повышению квалификации
специалистов в области
туризма
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТС
Август
2008
года
4.
О внесении изменений и
дополнений в некоторые
решения Правительства
Республики Казахстан
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТС
Август
2008
года
5.
Об утверждении Правил
классификации мест
размещения туристов
Приказ МТС
МТС
Август
2008
года
6.
Об утверждении Правил
переподготовки и
повышения квалификации
специалистов в области
туристской деятельности
Приказ МТС
МТС
Август
2008
года
7.
Об утверждении Правил
формирования и ведения
государственного реестра
лиц, осуществляющих
туристскую деятельность
и государственного
реестра туристских
маршрутов и троп
Приказ МТС
МТС
Август
2008
года
8.
О внесении изменений
и дополнений в приказ
Министра туризма и
спорта Республики
Казахстан от 20 ноября
2007 года N 1-2/180 "О
ведомствах Министерства
туризма и спорта
Республики Казахстан"
Приказ МТС
МТС
Август
2008
года
Примечание:
МТС - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан