"Заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 28 тамыздағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2009 жылғы 29 қазандағы N 152-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 28 тамыздағы Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр                                   К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2009 жылғы 29 қазандағы
N 152-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 октября 2009 года № 152-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма" (далее - перечень).
2. Министерству финансов Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном законодательством порядке внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 29 октября 2009 года № 152-р
Перечень

"Заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 28 тамыздағы Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
N
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Аяқтау нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы заңнаманы қаржы мониторингі субъектілерінің сақтауын бақылауды жүзеге асыратын мемлекеттік органдардың қаржы мониторингін жүзеге асыру үшін қажет ақпаратты беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині (жинақтау), Әділетмині, ТСМ, ИСМ, ҚҚА (келісім бойынша), ҰБ (келісім бойынша)
2010 жылғы қаңтар
2.
Уәкілетті органның сұрауы бойынша мемлекеттік органдардың жеке ақпараттық жүйелерінен мәліметтерді беру ережесін және олардың көлемін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині (жинақтау), Әділетмині, ТСМ, ИСМ, ІІМ, ҚҚА (келісім бойынша), ҰБ (келісім бойынша), БП (келісім бойынша), ЭСЖКА (келісім бойынша), ҰҚК (келісім бойынша)
2010 жылғы қаңтар
3.
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі N 387 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині (жинақтау), Әділетмині, ЭБЖМ
2010 жылғы қаңтар
4.
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржы мониторингі комитеті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 26 мамырдағы N 258 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қаржыминінің бұйрығы
Қаржымині
2010 жылғы қаңтар
5.
Қаржы мониторингі субъектілерінің түрлері бойынша клиенттерді тиісінше тексеру үшін қажетті құжаттар тізбесін бекіту туралы
Қаржыминінің бұйрығы
Қаржымині (жинақтау), Әділетмині, ТСМ, ИСМ, ҚҚА (келісім бойынша), ҰБ (келісім бойынша)
2010 жылғы қаңтар
6.
Қаржы мониторингі субъектілерінің Ішкі бақылау ережесін әзірлеу, қабылдау және орындау жөніндегі талаптарды бекіту туралы
Қаржыминінің бұйрығы
Қаржымині (жинақтау), Әділетмині, ТСМ, ИСМ, ҚҚА (келісім бойынша), ҰБ (келісім бойынша)
2010 жылғы қаңтар
7.
Қаржы мониторингіне жататын операциялар туралы мәліметтер мен ақпаратты қаржы мониторингі субъектілерінің беру ережесін бекіту туралы
Қаржыминінің бұйрығы
Қаржымині (жинақтау), Әділетмині, ТСМ, ИСМ, ҚҚА (келісім бойынша), ҰБ (келісім бойынша)
2010 жылғы қаңтар
8.
Күдікті операцияларды тоқтата тұру тәртібін бекіту туралы
Қаржыминінің бұйрығы
Қаржымині (жинақтау), Әділетмині, ТСМ, ИСМ, ҚҚА (келісім бойынша), ҰБ (келісім бойынша)
2010 жылғы қаңтар
9.
"Заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының мақсаттары үшін оффшорлық аймақтар тізбесін бекіту туралы
Қаржыминінің бұйрығы
Қаржымині (жинақтау), ҚҚА (келісім бойынша)
2010 жылғы қаңтар
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҚҚА         - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі
ЭСЖКА       - Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі
ҰҚК         - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті
БП          - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
ҰБ          - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
Әділетмині  - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Қаржымині   - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ИСМ         - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
ТСМ         - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
ІІМ         - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ЭБЖМ        - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлігі

нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года
"О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма"
№ п/п
Наименование
нормативного правового
акта
Форма
завершения
Государственный
орган,
ответственный
за исполнение
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1.
Об утверждении
Правил предоставления
государственными
органами,
осуществляющими
контроль за соблюдением
субъектами финансового
мониторинга
законодательства о
противодействии
легализации (отмыванию)
доходов, полученных незаконным путем, и финансированию
терроризма информации,
необходимой для
осуществления
финансового мониторинга
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ (созыв), МЮ,
МТС, МИТ, АФН
(по согласованию),
НБ(по согласованию)
Январь 2010 год
2.
Об утверждении Правил
предоставления
государственными
органами сведений и их
объема из собственных
информационных систем
по запросу
уполномоченного органа
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ (созыв), МЮ,
МТС, МИТ, МВД,
АФН (по
согласованию),
ГП(по согласованию),
НБ(по согласованию),
АБЭКП (по согласованию),
КНБ(по согласованию)
Январь
2010 год
3.
О внесении изменений и
дополнений в
постановление
Правительства
Республики Казахстан от
24 апреля 2008 года №
387 "О некоторых
вопросах Министерства
финансов Республики
Казахстан"
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ (созыв), МЮ, МЭБП
Январь 2010 год
4.
О внесении изменений и
дополнений в Приказ
Министра финансов
Республики "Казахстан
от 26 мая 2008 года
№ 258 "Об утверждении
Положения о Комитете по
финансовому мониторингу
Министерства финансов
Республики Казахстан"
Приказ МФ
МФ
Январь 2010 год
5.
Об утверждении перечня
документов, необходимых
для надлежащей проверки
клиентов, по видам
субъектов финансового
мониторинга
Приказ МФ
МФ (созыв), МЮ,
МТС, МИТ, АФН
(по
согласованию),
НБ (по
согласованию)
Январь 2010 год
6.
Об утверждении
требований по
разработке, принятию и
исполнению субъектами
финансового мониторинга
Правил внутреннего
контроля
Приказ МФ
МФ (созыв), МЮ,
МТС, МИТ, АФН
(по
согласованию),
НБ (по
согласованию)
Январь 2010 год
7.
Об утверждении Правил
предоставления
субъектами финансового
мониторинга сведений и
информации об
операциях, подлежащих
финансовому мониторингу
Приказ МФ
МФ (созыв), МЮ,
МТС, МИТ, АФН
(по
согласованию),
НБ(по
согласованию)
Январь 2010 год
8.
Об утверждении Правил
приостановления
подозрительных операций
Приказ МФ
МФ (созыв), МЮ,
МТС, МИТ, АФН
(по
согласованию),
НБ(по согласованию)
Январь 2010 год
9.
Об утверждении перечня
оффшорных зон для целей
Закона Республики
Казахстан "О
противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и
финансированию
терроризма"
Приказ МФ
МФ (созыв), АФН
(по
согласованию)
Январь
2010 год
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АФН - Агентство Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций
АБЭКП - Агентство Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью
ГП   - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
НБ   - Национальный Банк Республики Казахстан
КНБ  - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МЮ   - Министерство юстиции Республики Казахстан
МФ   - Министерство финансов Республики Казахстан
МИТ  - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МТС  - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
МВД  - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан