"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қазақстандық қамту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 29 желтоқсандағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2010 жылғы 29 қаңтардағы № 16-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қазақстандық қамту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 29 желтоқсандағы Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр                                      К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2010 жылғы 29 қаңтардағы
№ 16-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам казахстанского содержания"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 января 2010 года № 16-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам казахстанского содержания" (далее - перечень).
2. Государственным органам:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство, Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 29 января 2010 г № 16-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях

«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қазақстандық қамту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 29 желтоқсандағы Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1353 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИСМ (жинақтау), ЭБЖМ, Қаржымині, Еңбекмині, АШМ
2010 жылғы қаңтар
2.
Отандық тауар өндірушілерден сатып алынатын азық-түлік тауарларының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АШМ (жинақтау), Қаржымині
2010 жылғы қаңтар
3.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 қарашадағы № 1139 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМРМ
2010 жылғы қаңтар
4.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 8 сәуірдегі № 334 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМРМ (жинақтау), ИСМ
2010 жылғы қаңтар
5.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 28 мамырдағы № 787 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині (жинақтау), «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша)
2010 жылғы ақпан
6.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 27 желтоқсандағы № 1301 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2010 жылғы ақпан
7.
Мүгедектердің республикалық қоғамдық бірлестіктері құрған ұйымдардың тізбесін, олар өндіретін тауарлардың, орындайтын жұмыстардың, көрсететін қызметтердің тізбесі мен көлемнің, Тапсырыс берушілердің олардан тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині (жинақтау), Қаржымині
2010 жылғы желтоқсан
8.
«Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде қазақстандық мазмұнның көлемі туралы ақпаратты ескере отырып, есептілікті жинау, қорыту және талдау ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 647 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Бұйрық
Қаржымині
2010 жылғы ақпан
9.
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілген қызметтерді сатып алудың жылдық бағдарламасын және жер қойнауын пайдаланушылардың сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілген қызметтер және кадрлардағы қазақстандық қамту бойынша міндеттерді орындау туралы есеп берудің нысандарын бекіту туралы
Бұйрық
ЭМРМ
2010 жылғы ақпан
10.
«Қазақстандық кадрларға қатысты қазақстандық қамтуды есептеу әдістемесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2005 жылғы 16 мамырдағы № 131-Б және Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрінің 2005 жылғы 18 мамырдағы № 151 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Бұйрық
Еңбекмині (жинақтау), ЭМРМ
2010 жылғы ақпан
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Еңбекмині - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
ЭМРМ - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ - «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы

реализации Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2009 года
"О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные
акты Республики Казахстан по вопросам казахстанского
содержания"
п/п
Наименование
нормативного
правового акта
Форма акта
Государственный
орган,
ответственный
за исполнение
Сроки
исполнения
1
2
3
4
5
1.
О внесении изменений и
дополнений в
постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2007
года № 1353
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИТ (созыв) МЭБП
МФ МТиСЗН МСХ
Январь
2010 года
2.
Об утверждении Перечня
продовольственных
товаров, закупаемых у
отечественных
товаропроизводителей
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МСХ (созыв) МФ
Январь
2010 года
3.
О внесении изменений и
дополнений в
постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 28 ноября 2007 года
№ 1139
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭМР
Январь
2010 года
4.
О внесении изменений и
дополнений в
постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 8 апреля 2008 года
№ 334
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭМР (созыв) МИТ
Январь
2010 года
5.
О внесении изменений и
дополнений в
постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 28 мая 2009 года №
787
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ (созыв) АО
"ФНБ
"Самрук-Казына"
(по согласованию)
Февраль
2010 года
6.
О внесении изменений и
дополнений в
постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 27 декабря 2007
года № 1301
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ
Февраль
2010 года
7.
Об утверждении перечня
организаций, созданных
общественными
объединениями
инвалидов Республики
Казахстан, перечня и
объемов производимых,
выполняемых,
оказываемых ими
товаров, работ, услуг,
Правил приобретения
заказчиками у них
товаров, работ, услуг
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТСЗН (созыв) МФ
Декабрь
2010 года
8.
О внесении изменений и
дополнений в приказ
Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008
года № 647 "Об
утверждении Правил
сбора, обобщения и
анализа отчетности с
учетом информации об
объемах казахстанского
содержания при
закупках товаров,
работ, услуг".
Приказ
МФ
Февраль
2010 года
9.
Об утверждении формы
годовой программы
закупа товаров, работ
и услуг и форм отчетов
недропользователей о
приобретенных товарах,
работах и услугах и об
исполнении
обязательств по
казахстанскому
содержанию в кадрах
Приказ
МЭМР
Февраль
2010 года
10.
О внесении изменений и
дополнений в
совместный приказ
Министра труда
социальной защиты
населения Республики
Казахстан от 16 мая
2005 года № 131-п и
Министра энергетики и
минеральных ресурсов
Республики Казахстан
от 18 мая 2005 года №
151 "Об утверждении
методики расчета
казахстанского
содержания в отношении
казахстанских кадров".
Приказ
МТСЗН (созыв)
МЭМР
Февраль
2010 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МФ  - Министерство финансов Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МИТ - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МТиСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МЮ   - Министерство юстиции Республики Казахстан
МЭМР - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
АО "ФНБ "Самрук-Казына" - акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына"