"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тұрғын үй қатынастары мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 25 шілдедегі Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2011 жылғы 31 тамыздағы № 117-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тұрғын үй қатынастары мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 25 шілдедегі Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2011 жылғы 31 тамыздағы
№ 117-ө өкімімен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тұрғын
үй қатынастары мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы
25 шілдедегі Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет
нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Акт нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҚТКШІА
2011 жылғы қыркүйек
2.
«Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314  қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҚТКШІА
Еңбекмині
2011 жылғы қыркүйек
3.
Коммуналдық қызметтерді көрсету қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҚТКШІА
2011 жылғы қыркүйек
4.
Есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін сумен жабдықтау және су бұру жөніндегі коммуналдық қызметтерді тұтыну нормаларын есептеудің үлгі қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҚТКШІА
Қаржымині
ЭДСМ
ТМРА
2011 жылғы қыркүйек
5.
Есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін электрмен жабдықтау және жылумен жабдықтау жөніндегі коммуналдық қызметтерді тұтыну нормаларын есептеудің үлгі қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҚТКШІА
Қаржымині
ЭДСМ
ТМРА
2011 жылғы қыркүйек
6.
Коммуналдық қалдықтардың пайда болу және жинақталу нормаларын есептеудің үлгі қағидасын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҚТКШІА
Қаржымині
ЭДСМ
Қоршағанортамині
2011 жылғы қыркүйек
7.
Кейбiр созылмалы аурулардың ауыр түрлерiнің тiзiмiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2011 жылғы қыркүйек
8.
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстар сметасын есептеу әдістемесін бекіту туралы
Бұйрық
ҚТКШІА
2011 жылғы қыркүйек
9.
Тұрғын үй инспекциясы туралы үлгі ереже
Бұйрық
ҚТКШІА
2011 жылғы қыркүйек
10.
Кондоминиум объектісін басқару шартының үлгі нысаны
Бұйрық
ҚТКШІА
2011 жылғы қыркүйек
11.
Тұрғын үй инспекциясы ұсынып отырған тұрғын жайлардың (пәтерлердің) меншік иелері кооперативінің басқарма төрағасының кандидатурасына қойылатын біліктілік талаптары
Бұйрық
ҚТКШІА
2011 жылғы қыркүйек
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҚТКШІА – Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі
ТМРА – Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі
Қоршағанортамині – Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
Еңбекмині – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ЭДСМ – Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі
ДСМ – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 25 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам жилищных отношений"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 31 августа 2011 года № 117-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 25 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам жилищных отношений" (далее - перечень).
2. Государственным органам:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 31 августа 2011 года № 117-р
Перечень нормативных правовых актов,
принятие которых необходимо в целях реализации Закона
Республики Казахстан от 25 июля 2011 года "О внесении
изменений и дополнений в некоторые законодательные акты
Республики Казахстан по вопросам жилищных отношений"
п/п
Наименование нормативного
правового акта
Форма акта
Государст-
венный
орган,
ответствен-
ный за
исполнение
Срок
исполне-
ния
1
2
3
4
5
1.
Об утверждении Правил
содержания общего имущества
объектов кондоминиума
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АДСЖКХ
Сентябрь
2011 года
2.
О внесении изменений и
дополнений в постановление
Правительства Республики
Казахстан от 30 декабря 2009
года № 2314 «Об утверждении
Правил предоставления
жилищной помощи»
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АДСЖКХ
МТСЗН
Сентябрь
2011 года
3.
Об утверждении Правил
предоставления коммунальных
услуг
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АДСЖКХ
Сентябрь
2011 года
4.
Об утверждении Типовых правил
расчета норм потребления
коммунальных услуг по
водоснабжению и водоотведению
для потребителей, не имеющих
приборов учета
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АДСЖКХ
МФ
МЭРТ
АРЕМ
Сентябрь
2011 года
5.
Об утверждении Типовых правил
расчета норм потребления
коммунальных услуг по
электроснабжению и
теплоснабжению для
потребителей, не имеющих
приборов учета
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АДСЖКХ
МФ
МЭРТ
АРЕМ
Сентябрь
2011 года
6.
Об утверждении Типовых правил
расчета норм образования и
накопления коммунальных
отходов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АДСЖКХ
МФ
МЭРТ
МООС
Сентябрь
2011 года
7.
Об утверждении списка тяжелых
форм некоторых хронических
заболеваний
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЗ
Сентябрь
2011 года
8.
Об утверждении Методики
расчета сметы расходов на
содержание общего имущества
объекта кондоминиума
Приказ
АДСЖКХ
Сентябрь
2011 года
9.
Об утверждении Типового
положения о жилищной
инспекции
Приказ
АДСЖКХ
Сентябрь
2011 года
10.
Об утверждении Типовой формы
договора управления объектом
кондоминиума
Приказ
АДСЖКХ
Сентябрь
2011 года
11.
Об утверждении
Квалификационных требований,
предъявляемые к рекомендуемой
жилищной инспекцией
кандидатуре председателя
правления кооператива
собственников помещений
(квартир)
Приказ
АДСЖКХ
Сентябрь
2011 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АДСЖКХ - Агентство Республики Казахстан по делам стрительства и жилищно-коммунального хозяйства
АРЕМ - Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
МООС - Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МЭРТ - Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан