"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2013 жылғы 16 қаңтардағы Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Мнистрінің 2013 жылғы 14 ақпандағы № 28-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының Мемлекеттік
шекарасы туралы» және «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық
актілеріне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы мәселелері
бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы
16 қаңтардағы Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің
жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр                           С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 14 ақпандағы
№ 28-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 16 января 2013 года "О Государственной границе Республики Казахстан" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам Государственной границы Республики Казахстан"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 14 февраля 2013 года № 28-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 16 января 2013 года «О Государственной границе Республики Казахстан» и «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам Государственной границы Республики Казахстан» (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых и правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые и правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 14 февраля 2013 года № 28-р
Перечень
нормативных правовых и правовых актов, принятие которых
необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан

«Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы туралы» және «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 16 қаңтардағы Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 16.02.2015 № 10-ө өкімімен.
Р/с №
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Жауапты мемлекеттік органдар
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы маусым
2.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің әскери қызметшілерін кезектен тыс аттестаттаудан өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
3.
Шекара белгілерінің нысандарын, көлемдерін, сипаттамасын, конструкциясын және оларды орнату қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҚК (келісім бойынша) (жинақтау), ІІМ
2013 жылғы наурыз
4.
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік шекарасының инфрақүрылымын белгілеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
5.
Шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттамалар беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
6.
Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізге) және ішкі суларына шығуына рұқсаттамалар беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҚК (келісім бойынша) (жинақтау), ККМ
2013 жылғы наурыз
7.
Қазақстандық кемелердің аумақтық суларда (теңізде), ішкі суларда және континенттік қайраңда кәсіпшілік қызметті жүргізуі үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру қағидаларын және рұқсаттар қолданылуының кеңістіктік және уақытша шектерін, сондай-ақ көрсетілген кемелерге бақылауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҚК (келісім бойынша) (жинақтау), ККМ
2013 жылғы наурыз
8.
Континенттік қайраң режимінің қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ (жинақтау), МГМ, ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
9.
Мемлекеттік шекара комиссиясы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
10.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын санаттарға бөлу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
11.
Шекаралық белдеудің, карантиндік белдеудің және шекаралық аймақтың шектерін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҚК (келісім бойынша) (жинақтау), АШМ, ІІМ
2013 жылғы наурыз
12.
Каспий теңізіндегі Қазақстан Республикасының аумақтық суларының (теңізінің) енін есептеп шығару үшін негізге алынатын сызықтарды, сондай-ақ аумақтық сулардың (теңіздің) сыртқы шегін айқындау үшін географиялық нүктелерді (негізгі геодезиялық деректерді көрсете отырып) белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ (жинақтау), СІМ, ҰҚК (келісім бойынша)
2015 жылғы қазан
13.
Өткізу пункттерін ашу (жабу), олардың жұмыс істеуі (пайдаланылуы), оларды санаттарға бөлу, жіктеу, жайластыру қағидаларын, сондай-ақ техникалық жарақтандыру және жұмысын ұйымдастыру жөніндегі талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ККМ (жинақтау), ҰҚК (келісім бойынша), Қаржымині, АШМ
2013 жылғы наурыз
14.
Өткізу пункттерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ККМ (жинақтау), СІМ, Қаржымині, АШМ, ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
15.
Халықаралық теміржол және автомобиль қатынасы жолдарының Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасынан өткізу пункттеріне дейінгі учаскелерін белгілеуге және жабдықтауға қойылатын талаптарды, олар бойынша жүру қағидаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасында орналасқан халықаралық шекара маңы ынтымақтастығы орталығы периметрінің қазақстандық бөлігін жабдықтауға қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҚК (келісім бойынша) (жинақтау), ККМ, Қаржымині
2013 жылғы наурыз
16.
Өткізу пункттерінде жүзеге асырылатын шаруашылық және өзге де қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҚК (келісім бойынша) (жинақтау), Қаржымині
2013 жылғы наурыз
17.
Аумақтық сулардағы (теңіздегі) теңіз дәліздерін және қозғалыстарды бөлу схемаларын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині (жинақтау), ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
18.
Шекаралық кеңістік шегінде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын қорғауға азаматтарды тарту қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
19.
Физикалық қорғау қамтамасыз етілетін Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СІМ (жинақтау), ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
20.
Шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға шекаралық аймаққа кіруге рұқсаттаманы беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ (жинақтау), ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
21.

от 16 января 2013 года «О Государственной границе Республики
Казахстан» и «О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
Государственной границы Республики Казахстан»
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра РК от 16.02.2015 № 10-р.
№ п/п
Наименование нормативного правового акта
Форма акта
Ответственные государственные органы
Срок исполнения
1
2
3
4
5
1.
Об утверждении Положения о Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
указ Президента Республики Казахстан
КНБ (по согласованию)
июнь 2013 года
2.
О проведении внеочередной аттестации военнослужащих Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
указ Президента Республики Казахстан
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
3.
Об утверждении форм, размеров, описания, конструкций и Правил установки пограничных знаков
постановление Правительства Республики Казахстан
КНБ (по согласованию) (свод), МИД
март 2013 года
4.
Об утверждении Правил установления инфраструктуры Государственной границы Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
5.
Об утверждении Правил выдачи пропусков на въезд и пребывание в пограничной полосе
постановление Правительства Республики Казахстан
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
6.
Об утверждении Правил выдачи пропусков на выход в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду
постановление Правительства Республики Казахстан
КНБ (по согласованию) (свод), МТК
март 2013 года
7.
Об утверждении Правил выдачи разрешений на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими судами для ведения промысловой деятельности в территориальных водах (море), внутренних водах и на континентальном шельфе, пространственные и временные пределы действия разрешений, а также Правил осуществления контроля за указанными судами
постановление Правительства Республики Казахстан
КНБ (по согласованию) (свод), МТК
март 2013 года
8.
Об утверждении Правил режима континентального шельфа
постановление Правительства Республики Казахстан
МИНТ (свод), МНГ, КНБ (по согласованию)
март 2013 года
9.
О Государственной пограничной комиссии
постановление Правительства Республики Казахстан
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
10.
Об утверждении Правил категорирования Государственной границы Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
11.
Об установлении пределов пограничной полосы, карантинной полосы и пограничной зоны
постановление Правительства Республики Казахстан
КНБ (по согласованию) (свод), МСХ, МВД
март 2013 года
12.
Об установлении исходных линий для отсчета ширины территориальных вод (моря) Республики Казахстан на Каспийском море, а также географических точек (с указанием основных геодезических данных) для определения внешнего предела территориальных вод (моря)
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ (свод), МИД, КНБ (по согласованию)
Октябрь 2015 года
13.
Об утверждении Правил открытия (закрытия), функционирования (эксплуатации), категорирования, классификации, обустройства, а также требований по техническому оснащению и организации работы пунктов пропуска
постановление Правительства Республики Казахстан
МТК (свод), КНБ (по согласованию), МФ, МСХ
март 2013 года
14.
Об утверждении перечня пунктов пропуска
постановление Правительства Республики Казахстан
МТК (свод), МИД, МФ, МСХ, КНБ (по согласованию)
март 2013 года
15.
Об утверждении требований к обозначению и оборудованию участков путей международного железнодорожного и автомобильного сообщения от Государственной границы Республики Казахстан до пунктов пропуска, Правил следования по ним, а также требований к оборудованию казахстанской части периметра международного центра приграничного сотрудничества, расположенного на Государственной границе Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
КНБ (по согласованию) (свод), МТК, МФ
март 2013 года
16.
Об утверждении перечня видов хозяйственной и иной деятельности, осуществляемой в пунктах пропуска
постановление Правительства Республики Казахстан
КНБ (по согласованию) (свод), МФ
март 2013 года
17.
Об установлении морских коридоров и схем разделения движения в территориальных водах (море)
постановление Правительства Республики Казахстан
МО (свод), КНБ (по согласованию)
март 2013 года
18.
Об утверждении Правил привлечения граждан к защите Государственной границы Республики Казахстан в пределах пограничного пространства
постановление Правительства Республики Казахстан
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
19.
Об утверждении перечня загранучреждений Республики Казахстан, в которых обеспечивается физическая защита
постановление Правительства Республики Казахстан
МИД (свод), КНБ (по согласованию)
март 2013 года
20.
Об утверждении Правил выдачи пропусков на въезд в пограничную зону иностранцам и лицам без гражданства
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД (свод), КНБ (по согласованию)
март 2013 года
21.

«Қазақстан Республикасының азаматтарын әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру мен жүргізу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 мамырдағы № 620 қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҚК (келісім бойынша) (жинақтау), Қорғанысмині
2013 жылғы наурыз
22.
Шетелде болған кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына кіруге құқық беретін құжаттарын жоғалтқан Қазақстан Республикасының азаматтарын өткізу пункттерінде күтіп-ұстау қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
23.
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік шекарасының шегендеу үдерісі аяқталмаған учаскелерінде шекаралық белгілерді сақтау, оларды бақылау мақсатында қарап тексеру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
24.
Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың жекелеген типтеріне қатысты күтіп-ұстау қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
25.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын күзету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
26.
Өткізу пункттерінде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын күзету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша) (жинақтау), АШМ
2013 жылғы наурыз
27.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің әскери шаруашылығы туралы қағидаларды бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
28.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметінде жоспарлау қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
29.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын күзету жөніндегі міндеттерді тікелей орындайтын, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің бөлімшелеріндегі кезекші күштер мен құралдардың құрамы туралы ережені бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
30.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің шекаралық наряд басшысы туралы ережені бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
31.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің қызметтік-жауынгерлік қызметін моральдық-психологиялық қамтамасыз етуді ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
32.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі штабтарының қызметі жөніндегі қағидаларды бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
33.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын жедел қалқалау қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
34.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі барлау бөлімшелерінің барлау қызметін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
35.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекара күзетінің техникалық құралдарын пайдалану қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
36.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі инженерлік-техникалық құралдарының жай-күйін бағалау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
37.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің органдарында, оқу орындары мен құрылымдық бөлімшелерінде зымырандық-артиллериялық қару-жарақпен және оқ-дәрілермен қамтамасыз ету, оларды ұйымдастыру, пайдалану және есепке алу жөніндегі қағидаларды бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
38.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің зымырандық-артиллериялық қару-жарағын жөндеуге, оған техникалық қызмет көрсетуге және пайдалануға арналған қосалқы бөлшектерді, құрал-сайманды, керек-жарақты, калибрлер жабдығын, сүртетін-майлайтын және басқа материалдарды күтіп-ұстау және олардың жұмсалу нормалары туралы ережені бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
39.
Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдарындағы зымырандық-артиллериялық қару-жарақты санаттарға бөлу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
40.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік органдарындағы оқ-дәрілерді және танкіге қарсы басқарылатын реактивтік снарядтарды санаттарға бөлу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
41.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік органдарында оқ-гильза қорын құру туралы қағидаларды бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
42.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздігі комитетінің Шекара қызметінде автотехникалық қамтамасыз етуді ұйымдастыру жөніндегі қағидаларды бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
43.
Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының режимдік объектілерінде монтаждауға және қауіпсіздіктің ықпалдастырылған жүйесінің жабдықтарына қойылатын талаптарды бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
44.
Әкімшілік ұстауға алынған адамдарды арнайы жабдықталған үй-жайларда күтіп-ұстау қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
45.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік органдарындағы режимдік объектілер мен артиллериялық техникалық қару-жарақ сақтау орындарын күзетуді және олардың өртке қарсы қауіпсіздігін қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
46.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметін азық-түлікпен қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
47.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің оқу орындарында оқу-баспа қызметін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
48.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметін заттай қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
49.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметін жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
50.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметін ветеринариялық қамтамасыз ету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша) (жинақтау), АШМ
2013 жылғы наурыз
51.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметін пәтерлік-пайдаланушылық қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
52.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын, контииенттік қайраңды және аумақтық суларды (теңізді) күзетуде Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің авиациясын қолдану қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
53.
Қазақстан Республикасының теңізінде, өзендерінде және өзге де су айдындарында шекаралық корабльдер мен катерлерді қолдану қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
54.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметінде кинологиялық қызмет пен із кесушілікті ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
55.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасында Қазақстан Республикасы шекара өкілдерінің қызметін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
56.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметінде жылқыларды пайдалану қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
57.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметінде инженерлік қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
58.
Өткізу пункттерінде адамдарды, көлік құралдарын, жүктерді және тауарларды Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізуді ұйымдастырудың үлгі схемаларын бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша) (жинақтау), ККМ, Қаржымині
2013 жылғы наурыз
59.
Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелерін физикалық қорғауды ұйымдастыру және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша) (жинақтау), СІМ, «Сырбар» СБҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
60.
Шекаралық аймақта тұрақты тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына, шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға шекаралық аймақ тұрғынының куәліктерін беру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ІІМ
2013 жылғы наурыз
61.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің аумақтық бөлімшелері беретін мемлекеттік бақылаудан өту туралы талонның, нысанын және ұсыну тәртібін бекіту туралы
бірлескен бұйрық
Қаржымині, ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
62.
Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелерінің және олардың персоналының қауіпсіздігін қамтамасыз етуді ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
бірлескен бұйрық
«Сырбар» СБҚ (келісім бойынша), ҰҚК (келісім бойынша), Қорғанысмині, СІМ
2013 жылғы наурыз
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҰҚК - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті
«Сырбар» СБҚ - Қазақстан Республикасы «Сырбар» сыртқы барлау қызметі
СІМ - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ККМ - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
МГМ - Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Қорғанысмині - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
ІІМ - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ИЖТМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі

О внесении изменения и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2012 года № 620 «Об утверждении Правил организации и проведения призыва граждан Республики Казахстан на воинскую службу»
постановление Правительства Республики Казахстан
КНБ (по согласованию) (свод), МО
март 2013 года
22.
Об утверждении Правил содержания в пунктах пропуска граждан Республики Казахстан, утративших в период пребывания за границей документы на право въезда на территорию Республики Казахстан
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
23.
Об утверждении Правил сохранения пограничных знаков, их контрольных осмотров на участках Государственной границы Республики Казахстан, на которых процесс демаркации не завершен
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
24.
Об утверждении Правил содержания отдельных типов казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
25.
Об утверждении Правил по охране Государственной границы Республики Казахстан
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
26.
Об утверждении Правил по охране Государственной границы Республики Казахстан в пунктах пропуска
приказ
КНБ (по согласованию) (свод), МСХ
март 2013 года
27.
Об утверждении Правил о войсковом хозяйстве Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
28.
Об утверждении Правил планирования в Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
29.
Об утверждении положения о составе дежурных сил и средств в подразделениях Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, непосредственно выполняющих задачу по охране Государственной границы Республики Казахстан
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
30.
Об утверждении положения о старшем пограничного наряда Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
31.
Об утверждении Правил организации морально-психологического обеспечения служебно-боевой деятельности Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
32.
Об утверждении Правил по службе штабов Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
33.
Об утверждении Правил оперативного прикрытия Государственной границы Республики Казахстан
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
34.
Об утверждении Правил ведения разведывательной деятельности разведывательными подразделениями Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
35.
Об утверждении Правил эксплуатации технических средств охраны Государственной границы Республики Казахстан
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
36.
Об утверждении инструкции по оценке состояния инженерно-технических средств Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
37.
Об утверждении Правил по обеспечению, организации, эксплуатации и учету ракетно-артиллерийского вооружения и боеприпасов в органах, учебных заведениях и структурных подразделениях Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
38.
Об утверждении положения о нормах содержания и расхода запасных частей, инструмента, принадлежности, оборудования калибров, обтирочно-смазочных и других материалов, предназначенных для ремонта, технического обслуживания и эксплуатации ракетно-артиллерийского вооружения Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
39.
Об утверждении Правил категорирования ракетно-артиллерийского вооружения в органах национальной безопасности Республики Казахстан
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
40.
Об утверждении инструкции по категорированию боеприпасов и противотанковых управляемых реактивных снарядов в органах национальной безопасности Республики Казахстан
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
41.
Об утверждении Правил о создании пулегильзотеки в органах национальной безопасности Республики Казахстан
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
42.
Об утверждении Правил по организации автотехнического обеспечения в Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
43.
Об утверждении требований к монтажу и оборудованиям интегрированной системы безопасности на режимных объектах органов национальной безопасности Республики
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
44.
Казахстан Об утверждении Правил содержания в специально оборудованных помещениях лиц, подвергнутых административному задержанию
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
45.
Об утверждении Правил обеспечения охраны и противопожарной безопасности режимных объектов и мест хранения арттехвооружения в органах национальной безопасности Республики Казахстан
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
46.
Об утверждении Правил продовольственного обеспечения Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
47.
Об утверждении Правил организации учебно-издательской деятельности в учебных заведениях Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
48.
Об утверждении Правил вещевого обеспечения Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
49.
Об утверждении Правил обеспечения горюче-смазочными материалами Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
50.
Об утверждении Правил по ветеринарному обеспечению Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
приказ
КНБ (по согласованию) (свод), МСХ
март 2013 года
51.
Об утверждении Правил квартирно-эксплуатационного обеспечения Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
52.
Об утверждении Правил применения авиации Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в охране Государственной границы Республики Казахстан, континентального шельфа и территориальных вод (моря)
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
53.
Об утверждении Правил применения пограничных кораблей и катеров на море, реках и иных водоемах Республики Казахстан
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
54.
Об утверждении Правил организации кинологической службы и следопытства в Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
55.
Об утверждении Правил организации деятельности пограничных представителей Республики Казахстан на Государственной границе Республики Казахстан
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
56.
Об утверждении Правил применения лошадей в Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
57.
Об утверждении Правил инженерного обеспечения в Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
приказ
КНБ (по согласованию)
март 2013 года
58.
Об утверждении типовых схем организации пропуска через Государственную границу Республики Казахстан лиц, транспортных средств, грузов и товаров в пунктах пропуска
приказ
КНБ (по согласованию) (свод), МТК, МФ
март 2013 года
59.
Об утверждении Правил организации и осуществления физической защиты загранучреждений Республики Казахстан
приказ
КНБ (по согласованию) (свод), МИД, СВР «Сырбар» (по согласованию)
март 2013 года
60.
Об утверждении Правил выдачи удостоверений жителя пограничной зоны гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим в пограничной зоне
приказ
МВД
март 2013 года
61.
Об утверждении формы и порядка представления талона о прохождении государственного контроля, выдаваемого территориальными подразделениями Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
совместный приказ
МФ, КНБ (по согласованию)
март 2013 года
62.
Об утверждении Правил организации обеспечения безопасности загранучреждений Республики Казахстан и их персонала
совместный приказ
СВР «Сырбар» (по согласованию), КНБ (по согласованию), МО, МИД
март 2013 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
СВР «Сырбар» - Служба внешней разведки Республики Казахстан «Сырбар»
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МНГ - Министерство нефти и газа Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МО - Министерство обороны Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МИНТ - Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан