Қазақстан Республикасының "Мемлекет кепілдік берген заң көмегі туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекет кепілдік берген заң көмегін ұсыну жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2013 жылғы 3 шілдедегі заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2013 жылғы 22 шілдедегі № 112-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының «Мемлекет кепілдік берген заң көмегі туралы» және «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекет кепілдік берген заң көмегін ұсыну жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 3 шілдедегі заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді әзірлеп, қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр                       С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 22 шілдедегі
№ 112-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасының «Мемлекет кепілдік берген заң көмегі туралы» және «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекет кепілдік берген заң көмегін ұсыну жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 3 шілдедегі заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 21.10.2013 № 168-ө өкімімен.
Р/с № Нормативтік құқықтық актінің атауы Актінің нысаны Орындауға жауапты мемлекеттік орган Орындау мерзімі
1 2 3 4 5
1.
«Республикалық бюджет қаражаты есебінен адвокаттар көрсететін заң көмегіне ақы төлеу және қорғау мен өкілдік етуге байланысты шығыстарды өтеудің ережелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 26 тамыздағы № 1247 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині, ҰҚК (келісім бойынша), ЭҚСЖКА (келісім бойынша), БП (келісім бойынша), ІІМ
2013 жылғы қазан
2.
«Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелерi» туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы № 1120 қаулысына толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2013 жылғы тамыз
3.
Көрсетілетін заң көмегі сапасының өлшемдерін бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2013 жылғы тамыз
4.
Мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсету туралы келісімнің нысанын бекіту туралы
Әділетминінің бұйрығы
Әділетмині
2013 жылғы тамыз
5.
Мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсету туралы есептердің нысандарын бекіту туралы
Әділетминінің бұйрығы (СА-мен келісім бойынша)
Әділетмині
2013 жылғы тамыз
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Әділетмині – Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
ЭҚСЖКА – Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі
ІІМ – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ҰҚК – Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті
БП – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
СА – Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі.

О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 3 июля 2013 года "О гарантированной государством юридической помощи" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования системы предоставления гарантированной государством юридической помощи"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 22 июля 2013 года № 112-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 3 июля 2013 года «О гарантированной государством юридической помощи» и «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования системы предоставления гарантированной государством юридической помощи» (далее - перечень).
2. Министерству юстиции Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) разработать и принять ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 22 июля 2013 года № 112-р
Перечень
нормативных правовых актов Республики Казахстан, принятие
которых необходимо в целях реализации законов Республики
Казахстан от 3 июля 2013 года «О гарантированной государством
юридической помощи» и «О внесении изменений и дополнений
в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по
вопросам совершенствования системы предоставления
гарантированной государством юридической помощи»
Сноска. Перечень с изменением, внесенным распоряжением Премьер-Министра РК от 21.10.2013 № 168-р.
№ п/п
Наименование нормативного правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Сроки исполнения
1
2
3
4
5
1.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 августа 1999 года № 1247 «О Правилах оплаты юридической помощи, оказываемой адвокатами, и возмещения расходов, связанных с защитой и представительством, за счет средств республиканского бюджета»
постановление Правительства Республики Казахстан
МЮ, КНБ (по согласованию), АБЭКП (по согласованию), ГП (по согласованию), МВД
октябрь 2013 года
2.
О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1120 «Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан»
постановление Правительства Республики Казахстан
МЮ
август 2013 года
3.
Об утверждении критериев качества оказываемой юридической помощи
постановление Правительства Республики Казахстан
МЮ
август 2013 года
4.
Об утверждении формы соглашения об оказании гарантированной государством юридической помощи
приказ МЮ
МЮ
август 2013 года
5.
Об утверждении форм отчетов об оказании гарантированной государством юридической помощи
приказ МЮ (по согласованию с АС)
МЮ
август 2013 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
АБЭКП - Агентство Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
ГП - Генеральная прокуратура
АС - Агентство Республики Казахстан по статистике.