Қазақстан Республикасында үкімет басшыларының деңгейінде Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің отырысын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-министрінің 2013 жылғы 24 қыркүйектегі № 153-ө өкімі
Еуразиялық экономикалық кеңістікте интеграциялық процестерді дамыту және 2013 жылғы 24 – 26 қыркүйек кезеңінде Астана қаласында үкімет басшыларының деңгейінде Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің отырысын (бұдан әрі – ЖЕЭК отырысы) дайындау және өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын және шетел делегацияларын протоколдық алып жүруді қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі Қазақстан Республикасының мүдделі мемлекеттік органдарымен бірлесіп, анықтамалық-талдамалық, оның ішінде Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің сөз сөйлеуіне материалдар әзірлеуді қамтамасыз етсін.
3. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы (келісім бойынша) жоғары деңгейдегі ресми делегациялардың басшылары мен мүшелеріне «1+5» форматы және Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының төрағасына «1» форматы бойынша қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шараларын қабылдасын, 2013 жылға арналған республикалық бюджетте 001 «Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды тұлғаларының қызметін қамтамасыз ету», 003 «Халықтың республикалық деңгейдегі санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы» және 004 «Жекелеген азаматтар санатына медициналық көмек көрсету» бағдарламалары бойынша көзделген қаражат есебінен ЖЕЭК отырысын өткізуге арналған шығыстарды қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі:
1) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесімен келісім бойынша үкімет басшыларының қатысуымен баспасөз конференцияларын, бұқаралық ақпарат құралдарында жария етуді, жалпы фотоға түсіруді, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің атынан ЖЕЭК отырысына қатысушы үкімет басшыларының құрметіне қабылдаулар (бейресми қабылдаулар) өткізуді;
2) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің атынан ЖЕЭК отырысына қатысушы үкімет басшыларының құрметіне өткізілетін қабылдаулар (бейресми қабылдаулар) кезінде концерттік бағдарламалар ұйымдастыруды және қажетті техникалық қолдау көрсетуді (дыбыспен, жарықпен қамтамасыз ету және сахнаны ресімдеу) қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі белгіленген тәртіппен:

О подготовке и проведении заседания Высшего Евразийского экономического совета на уровне глав правительств в Республике Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 24 сентября 2013 года № 153-р
В целях развития интеграционных процессов на Евразийском экономическом пространстве и обеспечения протокольно-организационных мероприятий по подготовке и проведению с 24 по 26 сентября 2013 года в городе Астане заседания Высшего Евразийского экономического совета на уровне глав правительств (далее – заседание ВЕЭС):
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить протокольно-организационные мероприятия и протокольное сопровождение иностранных делегаций.
2. Министерству экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан совместно с заинтересованными государственными органами Республики Казахстан обеспечить подготовку справочно-аналитических материалов, в том числе к выступлению Премьер-Министра Республики Казахстан.
3. Управлению Делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) принять организационные меры по обслуживанию глав и членов официальных делегаций на высоком уровне по формату «1+5» и Председателя коллегии Евразийской экономической комиссии по формату «1», обеспечить финансирование расходов на проведение заседания ВЕЭС за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2013 год по бюджетным программам 001 «Услуги по обеспечению деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов», 003 «Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения на республиканском уровне», 004 «Оказание медицинской помощи отдельным категориям граждан» согласно приложению.
4. Министерству культуры и информации Республики Казахстан обеспечить:
1) по согласованию с Канцелярией Премьер-Министра Республики Казахстан проведение пресс-конференции с участием глав правительств, освещение в средствах массовой информации, общие фотосъемки, приемов (неформальных приемов) от имени Премьер-Министра Республики Казахстан в честь глав правительств – участников заседания ВЕЭС;
2) организацию концертных программ и необходимую техническую поддержку (звуковое, световое обеспечение и оформление сцены) во время приемов (неформальных приемов) от имени Премьер-Министра Республики Казахстан в честь глав правительств – участников заседания ВЕЭС.
5. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:

1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігімен бірлесіп, ресми арнайы делегациялар ұшақтарының Қазақстан Республикасы аумағының үстінен ұшып өтуін, Астана қаласының әуежайына қонуын және одан ұшып шығуын;
2) Астана қаласының әуежайында арнайы ұшақтарға техникалық қызмет көрсетуді, олардың тұрағын және жанармай құюды;
3) «Қазақтелеком» акционерлік қоғамымен (келісім бойынша) бірлесіп ЖЕЭК отырысын жария етуге қатысатын қазақстандық және шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдеріне арналған баспасөз орталығын техникалық жабдықтауды (ұйымдастыру техникасын орнату, телевизиялық және аудио тарату кәбілдерін өткізу, қалааралық және халықаралық байланысқа шығатын телефон аппараттары, факс аппараттары, компьютерлік және көшірме техника, шығыс материалдары, Интернет, оның ішінде сымсыз Wi-Fi, баспасөз орталығы орналасқан ауданда ұялы байланыс сигналын күшейту).
6. Астана қаласының әкімдігі:
1) Астана қаласының әуежайында ресми делегациялардың басшылары мен мүшелерін қарсы алу және шығарып салу бойынша ұйымдастыру іс- шараларын орындауды;
2) әуежайды, көшелерді және тұратын орындарды ресімдеуді;
3) мәдени бағдарламаны ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.
7. Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі іс-шаралар өткізілетін орындарда күзетілетін тұлғалардың қауіпсіздігін қамтамасыз етсін.
8. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң Шекара қызметi (келiсiм бойынша) мен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Кедендiк бақылау комитетi ресми делегациялардың басшылары мен мүшелерін Астана қаласының әуежайында қарсы алу және шығарып салу кезiнде тиiстi жәрдем көрсетудi қамтамасыз етсiн.
9. Осы өкімнің іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр                       С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 153-ө өкіміне
қосымша
Үкімет басшылары деңгейіндегі Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің отырысына қатысушы үкімет басшыларының және олармен бірге жүретін адамдарға қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шаралары
1. Ресми делегация басшылары мен мүшелерін «1+5» форматы бойынша, Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының төрағасын «1» форматы бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Президенті Күзет қызметінің қызметкерлерін Астана қаласының қонақ үйлеріне орналастыру.
2. Баспа өнiмдерін (бейдждер, бағдарламалар, автокөліктерге арналған арнайы кіру рұқсаттары, куверттік карталар, қабылдауға шақыру хаттары) әзірлеу.

1) совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет специальных самолетов официальных делегаций над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропорту города Астаны;
2) техническое обслуживание, стоянку и заправку специальных самолетов в аэропорту города Астаны;
3) совместно с акционерным обществом «Казахтелеком» (по согласованию) обеспечить техническое оснащение пресс-центра для представителей казахстанских и зарубежных средств массовой информации, задействованных в освещении заседания ВЕЭС (установка оргтехники, прокладка кабелей по телевизионному и аудиовещанию, телефонные аппараты с выходом на междугородную и международную связь, факсовые аппараты, компьютерная и копировальная техника, расходные материалы, Интернет, в том числе беспроводной Wi-Fi, усиление сигнала сотовой связи в районе дислокации пресс-центра).
6. Акимату города Астаны обеспечить:
1) выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам глав и членов официальных делегаций в аэропорту города Астаны;
2) оформление аэропорта, улиц и мест проживания;
3) организацию культурной программы.
7. Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию), Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить безопасность охраняемых лиц в местах проведения мероприятий.
8. Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) и Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить соответствующее содействие во время встреч и проводов глав и членов официальных делегаций в аэропорту города Астаны.
9. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 24 сентября 2013 года № 153-р
Организационные меры по обеспечению и обслуживанию
глав правительств – участников заседания Высшего Евразийского
экономического совета на уровне глав правительств и
сопровождающих лиц
1. Размещение глав и членов официальных делегаций по формату «1+5», Председателя коллегии Евразийской экономической комиссии по формату «1», а также сотрудников Службы охраны Президента Республики Казахстан в гостиницах города Астаны.
2. Изготовление печатной продукции (бейджи, программы, спецпропуска на автомобили, кувертные карты, пригласительные на прием).

3. Үкімет басшыларының деңгейінде Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің (одан әрі – ЖЕЭК) отырысына қатысатын ресми делегацияларды Астана қаласының әуежайында қарсы алу және шығарып салу кезінде шай дастарханын және гүлдермен безендіруді ұйымдастыру.
4. ЖЕЭК отырысына қатысушы үкімет басшыларының құрметіне Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің атынан қабылдаулар (таңғы астар, түскі астар, кешкі астар), бейресми қабылдаулар, сондай-ақ техникалық үстелдер ұйымдастыру.
5. Іс-шаралар өткізілетін орындарды техникалық қамтамасыз ету, тақырыптық және гүлмен безендіру.
6. ЖЕЭК отырысына қатысушы үкімет басшылары үшін сыйлықтар мен кәдесыйлар сатып алу.
7. Ресми делегациялар басшылары мен мүшелеріне, сондай-ақ олармен бірге жүретін адамдарға көліктік қызмет көрсету.
8. Ресми делегациялар басшылары мен мүшелеріне, сондай-ақ олармен бірге жүретін адамдарға медициналық қызмет көрсету.
9. ЖЕЭК отырысын өткізу үшін залдарды жалға алу.

3. Организация чайного стола и цветочного оформления в аэропорту города Астаны при встрече и проводах официальных делегаций участников заседания Высшего Евразийского экономического совета на уровне глав правительств (далее – ВЕЭС).
4. Организация приемов (завтраки, обеды, ужины), неформальных приемов от имени Премьер-Министра Республики Казахстан в честь глав правительств – участников заседания ВЕЭС, а также технических столов.
5. Техническое обеспечение, тематическое и цветочное оформление в местах проведения мероприятий.
6. Приобретение подарков и сувениров для глав правительств – участников заседания ВЕЭС.
7. Транспортное обслуживание глав и членов официальных делегаций, а также сопровождающих лиц.
8. Медицинское обслуживание глав и членов официальных делегаций, а также сопровождающих лиц.
9. Аренда залов для проведения заседания ВЕЭС.