"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2014 жылғы 7 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 2-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2014 жылғы 7 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2015 жылғы 21 қаңтардағы
№ 2-ө өкiмiмен
бекiтiлген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 7 ноября 2014 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам дальнейшего совершенствования системы государственного управления"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 2-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 7 ноября 2014 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам дальнейшего совершенствования системы государственного управления" (далее - перечень).
2. Государственным органам:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых и правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие нормативные правовые и правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 21 января 2015 года №2-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2014 жылғы 7 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Нормативтік құқықтық немесе құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік органдар
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Кедендердің, кеден бекеттерінің және Кеден одағының кедендік шекарасындағы бақылау-өткізу пункттерінің лауазымды адамдары нысанды киімінің (погонсыз) үлгілерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2015 жылғы қаңтар
2.

нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 7 ноября 2014 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам дальнейшего совершенствования системы государственного управления"
п/п
Наименование нормативного правового или правового акта Форма акта Ответственные государственные органы Срок
исполнения
1 2 3 4 5
1
Об установлении образцов форменной одежды (без погон) должностных лиц таможен, таможенных постов и контрольно-пропускных пунктов на таможенной границе Таможенного союза
постановление
Правительства Республики Казахстан
МФ
январь 2015 года
2

"Арнаулы атақтар мен оларға сәйкес келетін шекті арнаулы атақтар берілетін Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары, қылмыстық-атқару жүйесі, мемлекеттік өртке қарсы қызметі және кеден органдары лауазымдарының тiзбесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 мамырдағы № 643 қпү қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2015 жылғы қаңтар
3.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині, МҚІСҚА (келісім бойынша)
2015 жылғы қаңтар
4.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлерінің қызметтік куәліктерінің сипаттамаларын бекіту туралы
бұйрық
МҚІСҚА (келісім бойынша)
2015 жылғы қаңтар
5.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметінің қызметкерлеріне кезектен тыс біліктілік сыныптарын белгілеу тәртiбін бекіту туралы
бұйрық
МҚІСҚА (келісім бойынша)
2015 жылғы қаңтар
6.
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметінің борышкерге iздеу салуды жүзеге асыру тәртібін бекіту туралы
бұйрық
МҚІСҚА (келісім бойынша)
2015 жылғы қаңтар
7.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті және оның аумақтық органдарының экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлері нысанды киімінің сипаттары, айырым белгілері, киіп жүру тәртібі және онымен
қамтамасыз ету нормасын бекіту туралы
бұйрық
Қаржымині
2015 жылғы қаңтар
8.
Нысанды киімді (погонсыз) киюге құқығы бар кеден органдарының лауазымды адамдарының тізбесін, онымен қамтамасыз етудің заттай нормаларын және айырым белгілерін және оны киіп жүру тәртібін бекіту туралы
бұйрық
Қаржымині
2015 жылғы қаңтар
9.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына мемлекеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ІІМ
2015 жылғы қаңтар
10.
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына мемлекеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
Әділетмині
2015 жылғы қаңтар
11.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына мемлекеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
Қаржымині
2015 жылғы қаңтар
12.
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің кейбір бұйрықтарына мемлекеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ДСӘДМ
2015 жылғы қаңтар
13.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 мая 2012 года № 643 дсп "Об утверждении перечня должностей органов внутренних дел, уголовно-исполнительной системы, государственной противопожарной службы и таможенных органов Республики Казахстан, которым присваиваются специальные звания и соответствующие им предельные специальные звания"
постановление
Правительства Республики Казахстан
МФ
январь 2015 года
3
О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
постановление
Правительства Республики Казахстан
МФ, АДГСПК (по согласованию)
январь 2015 года
4
Об утверждении описания служебных удостоверений сотрудников антикоррупционной службы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
Приказ
АДГСПК (по согласованию)
январь 2015 года
5
Об утверждении порядка установления внеочередных квалификационных классов сотрудникам антикоррупционной службы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
приказ
АДГСПК (по согласованию)
январь 2015 года
6
Об утверждении порядка осуществления антикоррупционной службой Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по определению суда розыска должников
приказ
АДГСПК (по согласованию)
январь 2015 года
7
Об утверждении образцов, знаков различий форменной одежды, правил ношения и норм обеспечения ею сотрудников службы экономических расследований Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан и его территориальных органов
приказ
МФ
январь 2015 года
8
Об утверждении перечня должностных лиц таможенных органов, имеющих право ношения форменной одежды (без погон), натуральных норм обеспечения ею, знаков различия и порядка ее ношения
приказ
МФ
январь 2015 года
9
О внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан по вопросам совершенствования системы государственного планирования
приказ
МВД
январь 2015 года
10
О внесении изменений в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан по вопросам совершенствования системы государственного планирования
приказ
МЮ
январь 2015 года
11
О внесении изменений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан по вопросам совершенствования системы государственного планирования
приказ
МФ
январь 2015 года
12
О внесении изменений в некоторые приказы Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по вопросам совершенствования системы государственного планирования
приказ
МЗСР
январь 2015 года
13

"Энергетикалық сараптама жүргізуге ұйымдарды және электрлік зертханаларды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012 жылғы 21 қыркүйектегі № 334 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ЭМ
2015 жылғы қаңтар
14.
Кеден одағының кедендік шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттерінде санитарлық-карантиндік бақылауды жүзеге асыру қағидасын бекіту туралы
бірлескен бұйрық
Қаржымині, ҰЭМ
2015 жылғы қаңтар
15.
"Салық құпиясын құрайтын мәліметтер тізбесін және салық қызметі органдарының кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органға оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 28 наурыздағы № 143 және Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің 2014 жылғы 28 наурыздағы №95/НҚ бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бірлескен бұйрық
Қаржымині, ҰЭМ
2015 жылғы қаңтар
16.
Қазақстан Республикасының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің қызметтік куәліктерінің сипаттамаларын және оларды беру нұсқаулығын бекіту туралы
бұйрық
Қаржымині МКК
2015 жылғы қаңтар
17.
Экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлеріне кезектен тыс біліктілік сыныптарын белгілеу тәртiбін бекіту туралы
бұйрық
Қаржымині МКК
2015 жылғы қаңтар
18.
Мемлекеттік кірістер органдарының (экономикалық тергеу қызметі) жедел-тергеу бөлімшелерінде қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы
бұйрық
Қаржымині МКК
2015 жылғы қаңтар
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
МҚІСҚА
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
ІІМ
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Әділетмині
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Қаржымині
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ҰЭМ
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
ДСӘДМ
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
ЭМ
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
Қаржымині МКК
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті

О внесении изменений в приказ Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 21 сентября 2012 года № 334 "Об утверждении Правил аккредитации организаций на проведение энергетической экспертизы и электролабораторий"
приказ
МЭ
январь 2015 года
14
Об утверждении Правил осуществления санитарно-карантинного контроля в автомобильных пунктах пропуска через таможенную границу Таможенного союза
совместный
приказ
МФ, МНЭ
январь 2015 года
15
О внесении изменений в совместный приказ Заместителя Премьер - Министра Республики Казахстан-Министра финансов Республики Казахстан от 28 марта 2014 года № 143 и Министра регионального развития Республики Казахстан от 28 марта 2014 года № 95/ОД "Об утверждении Перечня сведений, составляющих налоговую тайну, и Правил их представления органами налоговой службы уполномоченному органу по предпринимательству"
совместный
приказ
МФ, МНЭ
январь 2015 года
16
Об утверждении описания служебных удостоверений сотрудников службы экономических расследований органов государственных доходов Республики Казахстан и Инструкции по их выдаче
приказ
КГДМФ
январь 2015 года
17
Об утверждении правил установления внеочередных квалификационных классов сотрудникам службы экономических расследований
приказ
КГДМФ
январь 2015 года
18
О некоторых вопросах прохождения службы в оперативноследственных подразделениях органов государственных доходов (служба экономических расследований)
приказ
КГДМФ
январь 2015 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АДГСПК - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЗСР - Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
МЭ - Министерство энергетики Республики Казахстан
КГДМФ - Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан