Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 27 наурыздағы № 38-ө өкімі.
"Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 19-бабы 1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің мынадай консультативтік-кеңесші органдары құрылсын:
1) Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің 07.08.2019 № 141-ө өкімімен.
2) осы өкімге 2-қосымшаға сәйкес құрамда Халықаралық ізгілік көмек мәселелері жөніндегі комиссия.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 07.08.2019 № 141-ө өкімімен.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің 07.08.2019 № 141-ө өкімімен.
2) Халықаралық ізгілік көмек мәселелері жөніндегі комиссия туралы ереже бекітілсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 07.08.2019 № 141-ө өкімімен.
3. Қызмет бабында пайдалану үшін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 27 наурыздағы
№ 38-ө өкіміне
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Ғарыш жөніндегі кеңестің құрамы
Ескерту. Құрамының күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің 07.08.2019 № 141-ө өкімімен.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 27 наурыздағы
№ 38-ө өкіміне
2-қосымша
Халықаралық ізгілік көмек мәселелері жөніндегі комиссияның құрамы
Ескерту. Құрамға өзгерістер енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 06.11.2017 № 150-ө; 26.01.2018 № 8-ө; 06.12.2019 № 222-ө; 29.01.2021 № 11-ө өкімдерімен; ҚР Үкіметінің 28.01.2022 № 34 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; ҚР Премьер-Министрінің 21.11.2023 № 182-ө өкімімен.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары, төраға
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар вице-министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің орынбасары, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Мемлекеттік материалдық резервтер комитеті төрағасының орынбасары, хатшы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика вице-министрі
Қазақстан Республикасының Әділет вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министрі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі
Қазақстан Республикасының Көлік вице-министрі
Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі
Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министрі
Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация вице-министрі
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Мемлекеттік материалдық резервтер комитетінің төрағасы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 27 наурыздағы
№ 38-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы Ғарыш жөніндегі кеңес туралы ереже

О некоторых вопросах консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 марта 2017 года № 38-р.
В соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 19 Конституционного закона Республики Казахстан от 18 декабря 1995 года "О Правительстве Республики Казахстан":
1. Образовать следующие консультативно-совещательные органы при Правительстве Республики Казахстан:
1) утратил силу распоряжением Премьер-Министра РК от 07.08.2019 № 141-р;
2) Комиссию по вопросам международной гуманитарной помощи в составе согласно приложению 2 к настоящему распоряжению.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным распоряжением Премьер-Министра РК от 07.08.2019 № 141-р.
2. Утвердить прилагаемые:
1) утратил силу распоряжением Премьер-Министра РК от 07.08.2019 № 141-р;
2) Положение о Комиссии по вопросам международной гуманитарной помощи.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным распоряжением Премьер-Министра РК от 07.08.2019 № 141-р.
3. Для служебного пользования.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Приложение 1
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 27 марта 2017 года № 38-р
Состав Совета по космосу при Правительстве Республики Казахстан
Сноска. Состав утратил силу распоряжением Премьер-Министра РК от 07.08.2019 № 141-р.
Приложение 2
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 27 марта 2017 года № 38-р
Состав Комиссии по вопросам международной гуманитарной помощи
Сноска. Состав с изменениями, внесенными распоряжениями Премьер-Министра РК от 06.11.2017 № 150-р; от 26.01.2018 № 8-р; от 06.12.2019 № 222-р; от 29.01.2021 № 11-р; от 28.01.2022 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 21.11.2023 № 182-р.
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, председатель
вице-министр по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, заместитель председателя
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан
заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан, заместитель председателя
заместитель председателя Комитета по государственным материальным резервам Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, секретарь
вице-министр юстиции Республики Казахстан
вице-министр сельского хозяйства Республики Казахстан
вице-министр здравоохранения Республики Казахстан
вице-министр транспорта Республики Казахстан
вице-министр финансов Республики Казахстан
вице-министр энергетики Республики Казахстан
вице-министр водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
председатель Комитета по государственным материальным резервам Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 27 марта 2017 года № 38-р
Положение о Совете по космосу при Правительстве Республики Казахстан

Ескерту. Ереженің күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің 07.08.2019 № 141-ө өкімімен.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 27 наурыздағы
№ 38-ө өкімімен
бекітілген
Халықаралық ізгілік көмек мәселелері жөніндегі комиссия туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Халықаралық ізгілік көмек мәселелері жөніндегі комиссия (бұдан әрі — Комиссия) "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 19-бабы 1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес құрылды.
2. Комиссия Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады және халықаралық ізгілік көмек мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу үшін құрылған.
3. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын және қолданыстағы заңнамасын, Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық шарттарды, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
4. Комиссияның отырыстары шет мемлекеттердің ізгілік көмек көрсету туралы ресми өтініштеріне қатысты Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің немесе Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасарының тапсырмаларының келіп түсуіне қарай өткізіледі.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің 06.12.2019 № 222-ө өкімімен.
5. Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің 29.01.2021 № 11-ө өкімімен.
2. Комиссияның міндеттері
6. Комиссияның негізгі міндеттері:
1) Қазақстан Республикасының ізгілік көмек көрсетуіне, шетелдік ізгілік көмекті тартуына, алуына және пайдалануына байланысты мәселелер бойынша ұсыныстар әзірлеу;
2) Қазақстан Республикасының Үкіметіне қажеттілігіне қарай халықаралық ізгілік көмек ісінің жағдайы туралы қорытылған мәліметтерді, сондай-ақ оз өкілеттіктерін орындау үшін қажетті басқа да ақпарат беру болып табылады.
3. Комиссияны ұйымдастыру мен жұмыс тәртібі
7. Комиссияны ұйымдастыру мен жұмыс тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың құрылуы, қызметі және таратылуы қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің 21.11.2023 № 182-ө өкімімен.

Сноска. Положение утратило силу распоряжением Премьер-Министра РК от 07.08.2019 № 141-р.
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 27 марта 2017 года № 38-р
Положение о Комиссии по вопросам международной гуманитарной помощи
1. Общие положения
1. Комиссия по вопросам международной гуманитарной помощи (далее - Комиссия) создана в соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 19 Конституционного закона Республики Казахстан "О Правительстве Республики Казахстан".
2. Комиссия является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан и образована для выработки предложений по вопросам международной гуманитарной помощи.
3. В своей деятельности Комиссия руководствуется Конституцией и действующим законодательством Республики Казахстан, международными договорами, участником которых является Республика Казахстан, а также настоящим Положением.
4. Заседания Комиссии проводятся по мере поступления поручений Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан или Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан на официальные обращения зарубежных государств о просьбе оказания им гуманитарной помощи.
Сноска. Пункт 4 в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 06.12.2019 № 222-р.
5. Рабочим органом Комиссии является Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 5 - в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 29.01.2021 № 11-р.
2. Задачи Комиссии
6. Основными задачами Комиссии являются:
1) выработка предложений по вопросам, связанным с оказанием Республикой Казахстан гуманитарной помощи, привлечением, получением и использованием зарубежной гуманитарной помощи;
2) представление в Правительство Республики Казахстан по мере необходимости обобщенных сведений о состоянии дел с международной гуманитарной помощью, а также другой информации, необходимой для выполнения своих полномочий.
3. Организация и порядок работы Комиссии
7. Организация и порядок работы Комиссии осуществляются в соответствии с Правилами образования, деятельности и упразднения консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.
Сноска. Пункт 7 - в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 21.11.2023 № 182-р.