"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне дене шынықтыру және спорт мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 11 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 22 маусымдағы № 81-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне дене шынықтыру және спорт мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 11 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары тізбеге сәйкес белгіленген мерзімде:
1) нормативтік құқықтық актінің жобасын әзірлесін және заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 22 маусымдағы
№ 81-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 11 мая 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам физической культуры и спорта"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 22 июня 2017 года № 81-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 11 мая 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам физической культуры и спорта" (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан в установленные согласно перечню сроки:
1) разработать и в установленном законодательством порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проект нормативного правового акта;
2) принять соответствующие нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр Б.Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 22 июня 2017 года № 81-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне дене шынықтыру және спорт мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 11 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік органдар
Орындалу мерзімі
Нормативтік құқықтық актілердің сапасына, әзірлеу уақтылығы мен енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.

нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 11 мая 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам физической культуры и спорта"
п/п
Наименование нормативного правового акта Форма акта Государственные органы, ответственные за исполнение Срок исполнения Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения нормативных правовых актов
1 2 3 4 5 6
1

"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 қыркүйектегі № 1003 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МСМ
2017 жылғы шілде
С.Ж. Мұсайбеков
2.
Қазақстан Республикасында спорт түрлерін саралау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2017 жылғы шілде
С.Ж. Мұсайбеков
3.
Дене шынықтыру және спорт саласындағы кадрларды даярлау, қайта даярлау мен олардың біліктілігін арттыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2017 жылғы шілде
С.Ж. Мұсайбеков
4.
Дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкілетті орган мен жергілікті атқарушы органдар өткізетін спорттық жарыстардың чемпиондары мен жүлдегерлері үшін жүлделер құнының мөлшерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2017 жылғы шілде
С.Ж. Мұсайбеков
5.
"Қазақстан Республикасының аумағында және одан тыс жерлерде өткізілетін спорттық іс-шараларға даярлық және оған қатысу кезеңінде спортшыларды, жаттықтырушыларды және дене шынықтыру мен спорт саласындағы мамандарды, барлық санаттағы әскери қызметшілер мен құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдардың қызметкерлерін қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 21 қарашадағы № 105 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2017 жылғы шілде
С.Ж. Мұсайбеков
6.
Спорттың басым түрлерінің республикалық тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2017 жылғы қазан
С.Ж. Мұсайбеков
7.
"Мемлекеттік тапсырманы әзірлеу және орындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 236 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
бұйрығы
Қаржымині
2017 жылғы шілде
Б.Ш. Шолпанқұлов
8.
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Халықаралық көрмелер бюросы арасындағы Астана қаласында ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін өткізуге байланысты ресми қатысушыларға арналған жеңілдіктер мен преференциялар туралы келісімге сәйкес жеңілдіктер мен преференцияларға құқығы бар тұлғалардың салық міндеттемелерін орындауы қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2017 жылғы шілде
Қ.Е. Байеділов
9.
Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы кұрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамына кіретін спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына, сондай-ақ спорттың ойналатын түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (ұлттық құрама командалардың) құрамдарында қатысатын спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына және клубтық командалардың жетекшілеріне ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшерін бекіту туралы
қаулы
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2017 жылғы шілде
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері аппараттарының басшылары
10.
Спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесін дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкілетті органның келісуімен бекіту туралы
қаулы
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2017 жылғы қараша
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері аппараттарының басшылары
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
МСМ - Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2014 года № 1003 "Вопросы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МКС
июль 2017 года
Мусайбеков С.Ж.
2
Об утверждении Правил ранжирования видов спорта в Республике Казахстан
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
июль 2017 года
Мусайбеков С.Ж.
3
Об утверждении Правил подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров в области физической культуры и спорта
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
июль 2017 года
Мусайбеков С.Ж.
4
Об утверждении размеров стоимости призов для чемпионов и призеров спортивных соревнований, проводимых уполномоченным органом в области физической культуры и спорта и местными исполнительными органами
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
июль 2017 года
Мусайбеков С.Ж.
5
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 21 ноября 2014 года № 105 "Об утверждении натуральных норм обеспечения спортсменов, тренеров и специалистов в области физической культуры и спорта, военнослужащих всех категорий и сотрудников правоохранительных и специальных государственных органов в период подготовки и участия в спортивных мероприятиях, проводимых на территории Республики Казахстан и за ее пределами"
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
июль 2017 года
Мусайбеков С.Ж.
6
Об утверждении республиканского перечня приоритетных видов спорта
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
октябрь 2017 года
Мусайбеков С.Ж.
7
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 236 "Об утверждении Правил разработки и выполнения государственного задания"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
июль 2017 года
Шолпанкулов Б.Ш.
8
Об утверждении Правил исполнения налоговых обязательств лицами, имеющими право на льготы и преференции в соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Международным бюро выставок о льготах и преференциях для официальных участников, связанных с проведением Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
июль 2017 года
Баедилов К.Е.
9
Об утверждении размеров выплат ежемесячного денежного содержания спортсменам, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта), их тренерам, а также спортсменам, выступающим в составах сборных команд Республики Казахстан (национальных сборных команд) по игровым видам спорта, их тренерам и руководителям клубных команд
постановление
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
июль 2017 года
руководители аппаратов акимов областей, городов Астаны и Алматы
10
Об утверждении по согласованию с уполномоченным органом в области физической культуры и спорта регионального перечня приоритетных видов спорта
постановление
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ноябрь 2017 года
руководители аппаратов акимов областей, городов Астаны и Алматы
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МКС - Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан