"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қорғаныс және әскери қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 12 шілдедегі № 90-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қорғаныс және әскери қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес,құқықтық актілердің жобаларын. әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметіне хабардар етсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 12 шілдедегі
№ 90-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 13 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обороны и воинской службы"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 12 июля 2017 года № 90-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 13 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обороны и воинской службы" (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие правовые акты согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 12 июля 2017 года № 90-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қорғаныс және әскери қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет Қазақстан Республикасы құқықтық актілерінің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің 24.05.2019 № 91-ө өкімімен.
Р/с №
Құқықтық актінің атауы
Құқықтық актінің нысаны
Орындалуына жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актіні сапалы және уақтылы әзірлеу мен енгізуге жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1

правовых актов Республики Казахстан, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 13 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обороны и воинской службы"
Сноска. Перечень с изменением, внесенным распоряжением Премьер-Министра РК от 24.05.2019 № 91-р.
п/п
Наименование правового акта Форма
правового акта
Государственный орган, ответственный за исполнение Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качественную и своевременную разработку и внесение правового акта
1 2 3 4 5 6
1

100
Ғимараттарды асханалардың, монша-кір жуу комбинаттарының, үй-жайларын және олардағы әскери мүлікті мүліктік жалдауға (жалға алуға) өтеусіз уақытша беру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
МКҚ (келісім бойынша)
2017 жылғы тамыз
М.А. Аюбаев
101
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің ішкі қызмет жарғысын бекіту туралы
бұйрық
МКҚ (келісім бойынша)
2017 жылғы тамыз
М.А. Аюбаев
102
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің қызметкерлерін ауыстыру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
МКҚ (келісім бойынша)
2017 жылғы тамыз
М.А. Аюбаев
103
Арнаулы киім нысанымен және басқа да заттай мүлікпен қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
МКҚ (келісім бойынша)
2017 жылғы тамыз
М.А. Аюбаев
104
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметінде тамақтандыруды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
МКҚ (келісім бойынша)
2017 жылғы тамыз
М.А. Аюбаев
105
Әскери қызметшілер мен олардың отбасы мүшелеріне әуе көлігімен ішкі және халықаралық авиамаршруттармен мемлекет есебінен жол жүру құқығын беру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
МКҚ (келісім бойынша)
2017 жылғы тамыз
М.А. Аюбаев
106
Әскери қызметшілерге өз мүлкін теміржол, автомобиль және ішкі су көлігімен республикаішілік тасымалдауға шығыстарды өтеу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
МКҚ (келісім бойынша)
2017 жылғы тамыз
М.А. Аюбаев
107
Қазақстан Республикасы әскери прокуратура органдарының әскери қызметшілеріне қызметтік куәлік пен жетон беру, пайдалану қағидаларын және олардың сипаттамасын бекіту туралы
бұйрық
БП (келісім бойынша)
2017 жылғы тамыз
Е.С. Мерзадинов
108
Қазақстан Республикасы әскери прокуратура органдары тұрғын үй комиссияларының қызметі қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
БП (келісім бойынша)
2017 жылғы тамыз
Е.С. Мерзадинов
109
Психологиялық-физиологиялық және полиграфологиялық зерттеулер қолданыла отырып, тексеру жүргізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
БП (келісім бойынша)
2017 жылғы тамыз
Е.С. Мерзадинов
110
Тағайындалу кезінде Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының әскери қызметшілері мен азаматтық персонал адамдарына қатысты психологиялық-физиологиялық және полиграфологиялық зерттеулер қолданыла отырып, тексеру жүргізілетін әскери лауазымдарына тізбесін бекіту туралы
бұйрық
БП (келісім бойынша)
2017 жылғы тамыз
Е.С. Мерзадинов
111
Әскери қызметшілер мен олардың отбасы мүшелеріне әуе көлігімен ішкі және халықаралық авиамаршруттармен мемлекет есебінен жол жүру құқығын беру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
БП (келісім бойынша)
2017 жылғы тамыз
Е.С. Мерзадинов
112
Әскери қызметшілерге өз мүлкін теміржол, автомобиль және ішкі су көлігімен республикаішілік тасымалдауға шығыстарды өтеу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
БП (келісім бойынша)
2017 жылғы тамыз
Е.С. Мерзадинов

100
Об утверждении Правил безвозмездной временной передачи зданий, помещений столовых, банно-прачечных комбинатов и находящегося в них военного имущества в имущественный наем (аренду)
приказ
СГО (по согласованию)
август 2017 года
Аюбаев М.А.
101
Об утверждении устава внутренней службы Службы Государственной охраны Республики Казахстан
приказ
СГО (по согласованию)
август 2017 года
Аюбаев М.А.
102
Об утверждении Правил перемещения сотрудников Службы государственной охраны Республики Казахстан
приказ
СГО (по согласованию)
август 2017 года
Аюбаев М.А.
103
Об утверждении Правил обеспечения специальной формой одежды и другим вещевым имуществом
приказ
СГО (по согласованию)
август 2017 года
Аюбаев М.А.
104
Об утверждении Правил организации питания в Службе государственной охраны Республики Казахстан
приказ
СГО (по согласованию)
август 2017 года
Аюбаев М.А.
105
Об утверждении Правил предоставления военнослужащим и членам их семей права на проезд за счет государства внутренними и международными авиамаршрутами на воздушном транспорте
приказ
СГО (по согласованию)
август 2017 года
Аюбаев М.А.
106
Об утверждении Правил возмещения военнослужащим расходов на внутриреспубликанские перевозки собственного имущества на железнодорожном, автомобильном и внутреннем водном транспорте
приказ
СГО (по согласованию)
август 2017 года
Аюбаев М.А.
107
Об утверждении Правил выдачи, использования и описания служебного удостоверения и жетона военнослужащим органов военной прокуратуры Республики Казахстан
приказ
ГП (по согласованию)
август 2017 года
Мерзадинов Е.С.
108
Об утверждении Правил деятельности жилищных комиссий органов военной прокуратуры Республики Казахстан
приказ
ГП (по согласованию)
август 2017 года
Мерзадинов Е.С.
109
Об утверждении Правил проведения проверки с применением психофизиологического и полиграфологического исследований
приказ
ГП (по согласованию)
август 2017 года
Мерзадинов Е.С.
110
Об утверждении перечня воинских должностей, при назначении на которые в отношении военнослужащих и лиц гражданского персонала Генеральной прокуратуры Республики Казахстан проводится проверка с применением психофизиологического и полиграфологического исследований
приказ
ГП (по согласованию)
август 2017 года
Мерзадинов Е.С.
111
Об утверждении Правил предоставления военнослужащим и членам их семей права на проезд за счет государства внутренними и международными авиамаршрутами на воздушном транспорте
приказ
ГП (по согласованию)
август 2017 года
Мерзадинов Е.С.
112
Об утверждении Правил возмещения военнослужащим расходов на внутриреспубликанские перевозки собственного имущества на железнодорожном, автомобильном и внутреннем водном транспорте
приказ
ГП (по согласованию)
август 2017 года
Мерзадинов Е.С.

113
Қазақстан Республикасы "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің ішкі қызмет жарғысын бекіту туралы
бұйрық
"Сырбар" СБҚ (келісім бойынша)
2017 жылғы тамыз
К.С. Әденов
114
Қазақстан Республикасы "Сырбар" Сыртқы барлау қызметі кадр құрамының жеке істерін ресімдеу, есепке алуды жүргізу және сақтау қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
"Сырбар" СБҚ (келісім бойынша)
2017 жылғы тамыз
К.С. Әденов
115
Қазақстан Республикасы "Сырбар" Сыртқы барлау қызметінің қызметкерлерін ауыстыру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
"Сырбар" СБҚ (келісім бойынша)
2017 жылғы тамыз
К.С. Әденов
116
Меншік нысандарына қарамастан тасымалдаушылардың әскери тасымалдарды орындау және ресімдеу қағидаларын, оның ішінде көлік түрлеріне әскери тарифтерді қолдану тәртібін бекіту туралы
бұйрық
ИДМ
2017 жылғы тамыз
Р.В. Скляр
117
Ерекше маңызды тасымалдарды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ИДМ
2017 жылғы тамыз
Р.В. Скляр
118
Отандық тауар өндірушілер мен жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді отандық берушілер тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ҚАӨМ
2017 жылғы тамыз
А.Қ. Рамазанов
119
Отандық тауар өндірушілер мен жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді отандық берушілер тізілімін бекіту туралы
бұйрық
ҚАОМ
2017 жылғы қазан
А.Қ. Рамазанов
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БҒМ - Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
ДСМ - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
ИДМ - Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі
ҚАӨМ - Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Қорғанысмині - Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
ІІМ - Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
БП - Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
МКҚ - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі
"Сырбар" СБҚ - Қазақстан Республикасының "Сырбар" Сыртқы барлау қызметі
ҰҚК - Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті

113
Об утверждении устава внутренней службы Службы внешней разведки Республики Казахстан "Сырбар"
приказ
СВР "Сырбар" (по согласованию)
август 2017 года
Аденов К.С.
114
Об утверждении Правил оформления, ведения учета и хранения личных дел кадрового состава Службы внешней разведки Республики Казахстан "Сырбар"
приказ
СВР "Сырбар" (по согласованию)
август 2017 года
Аденов К.С.
115
Об утверждении Правил перемещения сотрудников Службы внешней разведки Республики Казахстан "Сырбар"
приказ
СВР "Сырбар" (по согласованию)
август 2017 года
Аденов К.С.
116
Об утверждении Правил выполнения и оформления воинских перевозок перевозчиками независимо от форм собственности, в том числе порядка применения воинских тарифов на видах транспорта
приказ
МИР
август 2017 года
Скляр Р.В.
117
Об утверждении Правил осуществления особо важных перевозок
приказ
МИР
август 2017 года
Скляр Р.В.
118
Об утверждении Правил формирования и ведения реестра отечественных товаропроизводителей и отечественных поставщиков работ, услуг
приказ
МОАП
август 2017 года
Рамазанов А.К.
119
Об утверждении реестра отечественных товаропроизводителей и отечественных поставщиков работ, услуг
приказ
МОАП
октябрь 2017 года
Рамазанов А.К.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
М3 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МИР - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МОАП - Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МО - Министерство обороны Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
ГП - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
СГО - Служба государственной охраны Республики Казахстан
СВР "Сырбар" - Служба внешней разведки Республики Казахстан "Сырбар"
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан